KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
JednaSova
majat
Ninche
SladZana
luckystar74
ivanicasale
Deni
Orline
bak
bebko
Stenli
Sofka
JAmajka
veki1
Simona
bulevarka
Strumfeta78
JocY
MalaSaJuga
zoxa
cicsa80
medolino
Zmajuška
Vuchica
Šašava
jelena*mama2andjela*
dragana76ns
ragaco
Blanka
leptirica1977
saska1
marija123
Crvic
ganedina
SoJa
MAAKKI
nina :)
Niny
fight&faith
lela1984
millena
KoMetaK
lelas
Sofija Veks
Vecka
Pikseta
Smrdica
AriesGirl
annci
pegaz
Ancica 87
PalcicaBg
BiKsi :)
noja
zvoncica36
Erata
Eho
micaubica83
lenjivica
63 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 29/7/2015, 11:11

U NF posle porođaja svima daju fraxi u ruku isključivo. Meni je Elezović rekao noga,ruka,....

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 29/7/2015, 11:27

Imam utisak da se hematolozi oko mnogih stvari medjusobno ne slazu i da svako od njih ima neku svoju teoriju.

A sto se tice sestara u bolnicama, one koliko sam ukapirala, uvek injekcije daju u ruku. Cak i pre trudnoce. Meni su posle aspiracije dali Fraxi u ruku. Cini mi se da je i u Betaniji tako.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 29/7/2015, 12:11

Fraxiparin i fragmin se primaju iskljucivo u stomak i to 2 prsta od pupka -levo, desno, gore, dole i u butine.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 29/7/2015, 12:43

Lela, ne znam odakle ti to da se fraxiparin i fragmin primaju iskljucivo u stomak, ko ti je to rekao? To prvi put cujem. A cexlane?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 29/7/2015, 12:48

Pise u uputstvima, citala sam. I mene zanimalo da li sme u ruke, ali, corak. Stomak kao glavno i butine kao alternativno mesto, pise. I slike kako se daje na oba mesta, mada to znam. Za clexane ne znam. Citajte uputstva uvek obavezno.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 29/7/2015, 12:48

Fraksi, fragmin i clexane su niskomolekularni heparin mogu se primati u stomak, nadlakticu i butine, tamo gde možeda se uhvati salce. Tako je meni rekao prof. Elezović.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 29/7/2015, 12:52

Pa, ja citala, bas me zanimalo da li sme u nadlakticu, jer u butine jako boli, bockala sam, a na stomaku vise nemam mesta, maltene.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 29/7/2015, 13:22

EEE, ni mi ovde ne mozemo da se slozimo oko fraxija. Ocigledno svaki dr svoju politiku vodi.
Ja znam za stomak i ruku (Kopitovicka, Elezovic i Arsicka, kao i sestre u Ordinaciji Ilic). Prvi put cujem za ovu varijantu boka + ledja. Realno, tu imamo najvise salca, ali mi niko to do sada nije rekao. Cak, kao sto napisah, nikako na udaljenju jedne sake od pupka, zbog velikih krvnih sudova.
U ruku, svakako ne mogu sama, morace dragi da asistira. Ali je izgleda sporan i ugao davanja. Ispade od 45 do 90...

Ma samo da je on u organizmu..
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 29/7/2015, 13:27

Bockam nadlakticu.butine otpadaju jer boli.stomak nema mesta.kometak je postavljala ilustracije , kad je meni trebalo,negde oko 1.maja .cisto informativno da kazem i da mi je d dimer pao otkad bockam ruke.meni vazno da je pao i vise ne raste.mozda ce nekom znaciti.ne pametujem pa me nemojte tako svatiti.ne zelim da ulazim u diskusiju.u zadnje vreme bude vrelo i na pojedinim stranicama.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 29/7/2015, 13:32

Ma lelas opusteno! Naravno da bude vrelo lol! lol! lol! lol! Pa ovde su sve samo trudnice, zene pod stimulacijom, ili posle stimulacije, porodilje....znaci koncetracija hormona je + beskonacno lol! lol! lol!
Al nema veze...ja nikada nisam bila svadjalica. Korisno mi da razmenim ovde informacije i pomogne mi da donesem SVOJU odluku.
Tako da ti samo pametuj osmeh srce
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 29/7/2015, 13:39

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 29pem2d

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 2n0slk3
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 29/7/2015, 13:52

I meni je pao d-dimer, ali nema veze, bitno da nije visok.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 29/7/2015, 13:54

fight&faith kako si mi ti draga , sta radis ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 29/7/2015, 14:09

Ja sam davala sebi kao na ovoj ilustraciji - stomak, pa posle butine i nadlaktice i ponekad ledja.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 29/7/2015, 14:44

Moja koleginica je čak primala fraxi u ramena naravno sa strane leđa. Tu joj je muž davao. Kaže da može kožica da se uhvati i nije bolno mesto. Njoj je isto Elezović rekao gde god može da se uhvati i podigne koža može da se bocka. Najvažnije je da primite injekciju, a mesto više manje sve je to vaš organizam.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 29/7/2015, 14:45

fight&faith ::Fraksi, fragmin i clexane su niskomolekularni heparin mogu se primati u stomak, nadlakticu i butine, tamo gde možeda se uhvati salce. Tako je meni rekao prof. Elezović.

Kako si? Dugo te nije bilo.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 29/7/2015, 15:02

Super sam Noja i Zvončice hvala na pitanju. Imam lepe novosti, ali me sramota da pišem jer se nisam ranije javila. Ma luda žena, šta da vam kažem. Ni bratu, ni sestri, ni roditeljima ništa nisam govorila do 8. meseca trudnoće. Verovatno zbog gubitka prethodne trudnoće u 20 i nekoj nedelji. E posle mi je bilo glupo da vam pišem bilo šta, osećala sam se bezveze što ne javih ništa ranije. Danas moja devojčica ima 4 meseca. Postupak rađen kod prof. Kopitovic prošle godine u ovo vreme. Jedna jajna ćelija, jedan embrion i jedna beba. :-)

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 29/7/2015, 15:04

fight&faith ::Super sam Noja i Zvončice hvala na pitanju. Imam lepe novosti, ali me sramota da pišem jer se nisam ranije javila. Ma luda žena, šta da vam kažem. Ni bratu, ni sestri, ni roditeljima ništa nisam govorila do 8. meseca trudnoće. Verovatno zbog gubitka prethodne trudnoće u 20 i nekoj nedelji. E posle mi je bilo glupo da vam pišem bilo šta, osećala sam se bezveze što ne javih ništa ranije. Danas moja devojčica ima 4 meseca. Postupak rađen kod prof. Kopitovic prošle godine u ovo vreme. Jedna jajna ćelija, jedan embrion i jedna beba. :-)
Divne vesti.Da je živa i zdrava 100 godina. Pretpostavila sam kada si pitala za Parezanovića. Kako se zove mala guza?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 29/7/2015, 15:05

Bravo,f&f, bas mi je drago! Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 29/7/2015, 15:06

Volim ovakve vesti. To što si krila je ok. Tako si se osećala. Ljubi nam drugaricu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 29/7/2015, 15:06

Nina. Po mati Nini iz manastira Koporin. Hvala na čestitkama. :-) <3

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 29/7/2015, 15:10

fight&faith ::Nina. Po mati Nini iz manastira Koporin. Hvala na čestitkama. :-) <3
Divno. Važno je da se Nina rodila i sad još malo kreće žurka. Kad počne da puzi,hoda,trči,...Biće je svuda u svakom trenutku. Kada razbaca igračke gledaćete da se ne polomite kad zgazite na lopticu,a noge samo lete. Eh koliko zamki nam postave dok odrastaju.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 29/7/2015, 16:03

fight&faith :: Postupak rađen kod prof. Kopitovic prošle godine u ovo vreme. Jedna jajna ćelija, jedan embrion i jedna beba. :-)
Draga, identicna situacija kao kod mene...cestitam od srca i ljubi malenu osmeh srce

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 29/7/2015, 16:31

F&f,cestitke od sveg srca,neka je malena ziva i zdrava jos sto godina!uzivajte sa bebom ,ljubi je i mazi.ovo su prelepe vesti.saljem vam milion poljubaca.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 29/7/2015, 16:32

fight&faith ::Super sam Noja i Zvončice hvala na pitanju. Imam lepe novosti, ali me sramota da pišem jer se nisam ranije javila. Ma luda žena, šta da vam kažem. Ni bratu, ni sestri, ni roditeljima ništa nisam govorila do 8. meseca trudnoće. Verovatno zbog gubitka prethodne trudnoće u 20 i nekoj nedelji. E posle mi je bilo glupo da vam pišem bilo šta, osećala sam se bezveze što ne javih ništa ranije. Danas moja devojčica ima 4 meseca. Postupak rađen kod prof. Kopitovic prošle godine u ovo vreme. Jedna jajna ćelija, jedan embrion i jedna beba. :-)

draga nisi luda samo ponosna mama Very Happy
cestitamo draga, izljubi Ninu princezu sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu