KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+51
Padobranka
marija123
Vanja80
masato
tatjanica
Ninche
Niny
lilyt
Jeka1984
Bobaue
spring
Sirijus
AriesGirl
bebko
Šašava
micaubica83
bak
greeneye
snowwhite
jelena*mama2andjela*
d77
BiKsi :)
saska1
JocY
winni
Mika
zvoncica36
Ancica 87
sandrolina
Baš za andjele 75.
diki81
Zmajuška
PalcicaBg
srculence 84
ahosame
lela1984
Sofija Veks
noja
zsuki75
nina :)
annci
SladZana
Blanka
leptirica1977
Eho
Amna84
dzefri
lelas
pegaz
luckystar74
dacans
55 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 26/7/2015, 12:38

Fragmin se inace tesko nabavlja, ja ga primam.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 26/7/2015, 12:47

AriesGirl, koliko je tebi embriona prvobitno vraceno, bese? Nesto mislim, posto mi je vraceno 2 embriona, ako su se oba prvobitno zakacila, a to se ne zna, da je mozda jedan odustao i da zato beta malo pala. Mislim da ovaj drugi ima sanse i da ce beta opet porasti.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 26/7/2015, 12:48

lela1984 ::Fragmin se inace tesko nabavlja, ja ga primam.

Ja sam u aprilu prevrnula ceo NS i nigde ga nije bilo. Tad su mi u jednoj apoteci rekli da je problem u veleprodaji i sa dobavljacem (stagod su pod tim podrazumevali). Cak su me i sestre u DZ pitale gde ga nabavljam, jer i oni imaju neki problem. Vise ni ne pokusavam da ga nabavim u apoteci. U aprilu sam sve zivce izgubila dok ga nisam pronasla. U Bosni ga uredno ima i moze da se kupi sa izvestajem od dr na kom pise da je neophodan. Mislim i da je u Madjarskoj ista situacija.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 26/7/2015, 12:50

lela1984 ::AriesGirl, koliko je tebi embriona prvobitno vraceno, bese? Nesto mislim, posto mi je vraceno 2 embriona, ako su se oba prvobitno zakacila, a to se ne zna, da je mozda jedan odustao i da zato beta malo pala. Mislim da ovaj drugi ima sanse i da ce beta opet porasti.

Vracena su mi tri embriona. Ja navijam iz dubine duse da prepises od mene.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 26/7/2015, 12:54

U Beogradu samo u odredjenim apotekama i to se narucuje uglavnom. Isto problem s dobavljacima. Ali u dz ginekolog je md dala nalog s kojim su mu izdali da se bockam sama. Tako je bilo i za fraxiparin. Imas pravo, nego su maximalno pokvareni u drzavnom zdravstvu, kao i obicno!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 26/7/2015, 12:55

Hvala ti na odgovoru za br. embriona, Aries. Palo mi je na pamet da je to moguce, verujem da ce tako biti.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 26/7/2015, 12:58

lela1984 ::Hvala ti na odgovoru za br. embriona, Aries. Palo mi je na pamet da je to moguce, verujem da ce tako biti.

Nema na cemu, drzim ti pesnice :-*
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 26/7/2015, 13:03

lela1984 ::U Beogradu samo u odredjenim apotekama i to se narucuje uglavnom. Isto problem s dobavljacima. Ali u dz ginekolog je md dala nalog s kojim su mu izdali da se bockam sama. Tako je bilo i za fraxiparin. Imas pravo, nego su maximalno pokvareni u drzavnom zdravstvu, kao i obicno!

Moja dr ginekolog u DZ je stvarno super, ali ko zna, mozda je ranije imala problema zbog neceg, pa sad nece da rizikuje. Stvarno ne mogu nista lose da kazem za nju. Ja sam besna na one koji smisljaju takva glupa pravila. Da ne kazem koliko sam Utrogestana kupovala, jer na recept moze maksimalno 3 kutije mesecno, a ja sam dugo uzimala 3 dnevno. I jos gomila gluposti koje me dovode do ludila. Ali, da ne mracim, to i ovako nije tema i mi tu ne mozemo nista.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 26/7/2015, 14:46

I mene su zezali u pocetku za fragmin, tj. trazili da dolazim u DZ. To sam resila tako sto sam zamolila dr da mi na nalogu zaokruzi da primam kuci. To znaci da svakog dana patronazna sestra dolazi kuci i daje mi bocu. U patronaznoj sluzbi jedva docekaju da im kazete da znate davati same sebi i da ne moraju dolaziti. Nakon toga vam dr daje naloge, patronazna sluzba izdaje injekcije. Kupite cokoladu, malo kukajte, nasmesite se...znate kako to ide. Ako igrate po pravilima nista ne mozete dobiti. Ovo je ovde Balkan.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 26/7/2015, 14:51

Ja sam se ranije svadjala. Nista nisam dobijala i izlazila sam iz svih sluzbi luda. A onda sam se pocela smeskati i klimati glavom, cutati, ne pokazivati sta i koliko znam. I otada je sve islo kako treba. Poenta je preveslati nekako taj bolesni sistem i dobiti ono sto bi sami trebali da nam nude, jer imamo prava i sve smo unapred platili i preplatili.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 26/7/2015, 15:24

Erata, kao sto kazes, sustina je preveslati ovaj sistem, ali nekad, veruj mi, ne pomaze ni smeskanje, cokolade, kafa... U tom slucaju, lakse mi je da platim (npr. kupim lek, odem privatno kod dr itd.), pojednostavim stvar i sacuvam svoje zivce, nego da se borim sa ovim bolesnim sistemom i vetrenjacama. Ali to je samo moje misljenje. Postujem sto se neko nece sloziti sa njim.

Hvala na savetu za patronaznu sluzbu. Jedino se bojim, kakve sam srece, da ce dolaziti svaki dan, a nece hteti da mi izdaju injekcije. Samo mi jos to fali... Very Happy

AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 26/7/2015, 15:27

Poenta sa svim injekcijama niskomolekulnog heparina je da se primaju u domu zdravlja jer moze doci do alergijske reakcije.zato neki dz insistiraju da se prima kod njih.oni koji ih izdaju na nalog podrazumevaju da vam ih daje patronazna sestra.takobda mislim i da se pravilnik odnoci na isto.
Isto je i sa progesteronom depo.kad sam ga primala dr iz doma zdravlja mi je zaokruzila na nalogu da se prima kuci.znaci oni su sve pokrili kako treba.e sto sam ja imala jaku reakciju na progesteron je druga prica.mislim da je pravilnik uredu jer je donet da stiti zdravlje pacijenta.
Annci u pitanju je dom zdravlja u Bg i imam sve pohvale za njih.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 26/7/2015, 15:31

I da sve oko uputa,doznaka ,naloga za injekcije zavrsava moj muz,ne prave problem od prvog dana,s obzirom na moje stanje koje je zahtevalo kako kaf,nekad najstroze mirovanje ,nekad samo mirovanje.stvarno su fer.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 26/7/2015, 15:46

A za sistem sta da kazem.ja samo znam da je situacija takva kakva je i da tu pomoci nema.ja sam pre ove trudnoce,koju sam ostvarila zahvaljujuci lekarima iz inostranstva,isla i privatno i drzavno,lecila se i u Nisu,Beogradu i da nije uspelo verovatno bi isla u Novi Sad.oni mi deluju najprofesionalnije od svih.upoznala sva bitna imena u vto industriji.trudnocu sam vodila drzavno i domu zdravlja koliko su mi sva izvikana imena smucila i koliko sam vremena izgubila sa njima.mozda je poenta u tome da sam na kraju verovala onima koji su me posmatrali koa ljudsko bice a ne kao vrecu para.nadam se da ce sve biti uredu do kraja.da cemo doci do termina i da ce sa rodjenjem princeza sve biti drugacije.da ce ona pre svega biti zdrava a ja i njen tata zaboraviti sve sto nam se izdesavalo i zbog cega nismo bili mirni .mi smo se borili dugo i zato svakoj zeni zelim lagan i brz put do svojr srece!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 26/7/2015, 15:50

Lelas pravilnik stiti njih, pa tek onda su mozda mislili i na pacijente. U apotekama se sve moze opusteno kupiti, jer oni nemaju odgovornost. Ne znam da li se alergijska reakcija moze dobiti nakon stote doze heparina. Ako pacijent nema alergije ne vidim razlog za svu tu zezanciju koju priredjuju. Moje iskustvo je bilo ovakvo i pokusala sam da ustedim fine pare koje bih im poklonila. A radije bih dala slucajnom prolazniku nego poklonila njima. Aries i ja sam kupovala 300 cuda. Kada vidis da nema vajde, cuvas zivce naravno, to je najvaznije. Briseve uvek privatno itd...Ali eto za taj heparin i za Miljica sam se zainatila preko zdravstvenog. Pisala sam davno razloge, nije vise ni vazno. Po meni je najvaznije obezbediti dr za porodjaj, jer se desava svasta, mada ni to nije garancija.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 26/7/2015, 15:54

I ja sve kupujem, stedim zivce, bas kako Erata rece, ni ne trudim se da nesto dobijem na recept ili uput. Jako sam razocarana u nase drzavno zdravstvo, ni najmanje nemam poverenja.





-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=3029

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu