KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+60
Mika
Ancica 87
mamadabudem
tiramisu
Padobranka
Bobaue
pegaz
Gogoli
Pikseta
d77
dacans
Niny
AriesGirl
marija123
spring
greeneye
nina :)
Erata
Vuchica
luckystar74
ganedina
SoJa
millena
Tavita
SladZana
Sofija Veks
lenjivica
libra35
JocY
masato
Zmajuška
lelas
KoMetaK
Vanja80
leptirica1977
tatjanica
BiKsi :)
Blanka
bak
Baš za andjele 75.
sandrolina
Sirijus
winni
srculence 84
saska1
zsuki75
Eho
micaubica83
*Titi*
snowwhite
Amna84
lela1984
moze_biti
noja
Šašava
annci
PalcicaBg
ahosame
dada88
jelena*mama2andjela*
64 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/6/2015, 14:01

Ja sad cepam bromazepam od 3mg i mnogo sam manje nervozna.Pitacu je da li sme i nakon transfera sigurno.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 29/6/2015, 14:02

Ja kada sam bila kod interniste jel u frontu ne moze se na vto dok ne prodjes internistu i ja sam malo panicar po prirodi i plus idem u nesto nepoznato kao sto je vto i drugo toliko cimanja oko papira i konsultacija uzas i meni su bili malo veci otkucaji i ona mi je dala verapamil i bensandin od 1,5 al bensandin pre aspiracije. A onda zovem mog endokrinologa i on mi je preporucio bromazepam isto 1,5 al nisam pila. Pa sad mislim da ozbiljno shvatim sve i da krenem da popijem pre transfera jel za mene je nekako bilo sve to stresno. A da ja i onako sada pijem bedoksin vitamin jel sam to pila i za stitnu kada je radela puno ubrzano i on heani te nervne zavrsetke i elstra je. Hahahaa udavih vas sa ovim mojim postom
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 29/6/2015, 14:04

Lela:D al ja mislim da i kada je vto u pitanju jeste stresan i da bi trebalo malo da nam daju da se opustimo osmeh srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/6/2015, 14:10

Ma,meni,vala jeste stresno,ovo je prvi put da pijem bromazepam u postupku,7-i put mi je i sama sam ga sebi prepisala. lol!

A nakon transfera cu da je pitam da li sme.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 29/6/2015, 14:13

Jeste lela stresno a mozda i taj stres utice na sve,na folikule na endometrijum a posle i na nase bebice. Uf treba ipak nesto koristiti barem ja mislim
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/6/2015, 14:20

Pa,ja propusila ponovo krajem aprila kad sam se odlucila za novu VTO od stresa,kao da nikad prestajala nisam,pusim,ubijam!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 29/6/2015, 14:27

Lela gde si kupila lekice,jel bez recepta?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/6/2015, 14:29

Moja baka to pije u redovnoj terapiji,dobija na recept,pa mi dala.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lena_83 29/6/2015, 15:09

ima li neka info posle neuspele vto o drzavnom trosku Kad se moze opet???
Lena_83
Lena_83

Broj poruka : 58
Godina : 40
Datum upisa : 09.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od diki81 29/6/2015, 15:42

Drage devojke,
Ja Vas vec neko vreme pratim ali se nisam uključivala u razgovor, predpostavljam da mi je tako bilo lakše. Međutim, moram da kažem da mi je ovaj forum a posebno ova tema, izuzetno pomogla u svih predhodnih 4 pokušaja VTO i naravno čekanja bete a sada sam 10dpt nakon petog pokušaja, pa sam pomislila, konačno je vreme da Vam se pridružim. Svima želim sve najbolje, i nadam se da ću konačno dočekati pozitivnu betu u petak.
Za sve, imam samo pitanje, da li je neko imao iskustva sa sekvencijalnim embriotransferom rađenim iz prirodnog ciklusa? U ovom poslednjem, V pokušaju, zbog lošeg odgovora na hormonsku terapiju, mi je u tri ciklusa prikupljeno 3 jć i imali smo 2 smrzlića i jedan svež embrion. Doktor je odlučio da vratimo svež i jedan odmrznuti, a u ciklusu pre transfera je rađena i inicijacija endometrijuma, pa se nadamo najboljem. Inače iz Beograda sam i svi pokušaji su rađeni u Jevremovoj, kod dr.Ljubića. Hvala :)
diki81
diki81

Broj poruka : 117
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 29.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 29/6/2015, 15:46

E jel to neki novi postupak sa kojim Ljuce eksperimentiše :)
Šalim se malo
Zanima me sta je to inicijacija endometrijuma
I ceo postupak.
Ja sam njegov pacijent pa čisto da znam ako mi predlozi tako nesto sta me čeka Wink
Hvala unapred
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od diki81 29/6/2015, 15:52

Naravno, inicijaciju endometrijuma su od skoro počeli da rade, Detaljniji opis stoji i kod njih na sajtu ali u praksi, laički rečeno, podrazumeva metodu, kojom se izvodi defekt na endometrijumu - blago se zagrebe, kako bi se u narednom ciklusu bolje formirao i bio spremniji za prihvatanje embriona. Sam postupak traje oko 5 minuta, ja sam ga radila bez anestezije, i oseća se napregnutost u stomaku i nelagodnost kao kada počinje ciklus, samo malo jače. Nije strašno, slično kao aspiracija u lokalnoj anesteziji. Nadam se da sam pomogla, postupak košta 35000din i Ljubić je to uradio brzo i u principu nije strašno, stvarno :). Posle toga se odleži kod njih oko pola sata i puštaju te kući. Ne dobija se čak ni preventivno antibiotik.
diki81
diki81

Broj poruka : 117
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 29.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od diki81 29/6/2015, 15:58

Ukoliko nekoga zanima, sekvencijalni embriotransfer, podrazumeva da se svež embrion vraća 1 dana a narednog 1 ili više zamrznutih, kako bi se produžilo vreme prisustva embriona u materici i tako povećale šanse za uspeh postupka.
diki81
diki81

Broj poruka : 117
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 29.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 29/6/2015, 16:04

Videcemo, sta ce mi predloziti...
Kada si radila transfer?

I vrlo bitno,pitanje jel ti Ljubic radio aspiracije i transfer?
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 29/6/2015, 16:07

Drage moje stigao nalaz danas je 10. dan posle transfera bili su trodnevni embrioni i beta je 66... čini mi se dobar znak ali videćemo sutra...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 29/6/2015, 16:11

Pegaz cestitam!!!!!!! vv vv vv konfete konfete konfete
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od diki81 29/6/2015, 16:22

Prvi transfer sam imala 19.06 - petak a drugi 20.06 - u subotu. Uvek mi je profesor radio embriotransfer a ovog puta i sve aspiracije, inicijaciju i transfere. Predhodnih puta, on transfer i glavne preglede a M.Ilić i M.Janićijević aspiracije. Predspostavljam da sam ga ovog puta malo više uplašila pred ulazak u novi postupak, pošto sam uvek optimista, rekla sam mu da više nisam i da nas već hvata panika od neuspeha.
diki81
diki81

Broj poruka : 117
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 29.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od diki81 29/6/2015, 16:26

Nadam se da nisam jedina kojoj je rađen sekvencijalni embriotransfer :) pa se nadam da neko ima iskustvo koje bi podelio sa svima Very Happy
diki81
diki81

Broj poruka : 117
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 29.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 29/6/2015, 16:27

leptirica1977 ::Dobro jutro 😘😊😊
Drage moje,sinoc uradjen transfer!
Kao sto kaze doktorka,ovaj put mora da uspe.


Leptirice, sad nam ostaje da te prasimo i da nas obradujes za dve nedelje!

Lena_83 ::ima li neka info posle neuspele vto o drzavnom trosku Kad se moze opet???
Lena, zao mi je sto ti ovaj put nije uspelo, rekla bih da si imala biohemijsku trudnocu. Predlazem ti da odradis dodatne analize, ako vec nisi, kako bi povecala sansu za sledeci put. Ovde imas temu dodatne analize, pa precesljaj, mozda negde neki problemcic imas a da ne znas. Papire mozes odmah da predas, jer dok dodjes na red, procice sigurno pola godine, a najmanje tri meseca se savetuje da se napravi pauza. Da li si mozda imala nesto za zamrzavanje, ili ne? Mada iz tvog pisanja bih rekla da nisi, al ko velim ipak da pitam. Evo link za temu o dodatnim analizama https://kutak.forumotion.com/t2708-dodatne-analize?highlight=dodatne+analize
. Ne ulazi u sledeci postupak dok sve ne odradis, moj najtopliji savet.

diki81 ::Drage devojke,
Ja Vas vec neko vreme pratim ali se nisam uključivala u razgovor, predpostavljam da mi je tako bilo lakše. Međutim, moram da kažem da mi je ovaj forum a posebno ova tema, izuzetno pomogla u svih predhodnih 4 pokušaja VTO i naravno čekanja bete a sada sam 10dpt nakon petog pokušaja, pa sam pomislila, konačno je vreme da Vam se pridružim. Svima želim sve najbolje, i nadam se da ću konačno dočekati pozitivnu betu u petak.
Za sve, imam samo pitanje, da li je neko imao iskustva sa sekvencijalnim embriotransferom rađenim iz prirodnog ciklusa? U ovom poslednjem, V pokušaju, zbog lošeg odgovora na hormonsku terapiju, mi je u tri ciklusa prikupljeno 3 jć i imali smo 2 smrzlića i jedan svež embrion. Doktor je odlučio da vratimo svež i jedan odmrznuti, a u ciklusu pre transfera je rađena i inicijacija endometrijuma, pa se nadamo najboljem. Inače iz Beograda sam i svi pokušaji su rađeni u Jevremovoj, kod dr.Ljubića. Hvala :)
Srecno u petak i da konacno setas trudnicki stomak ovog leta, jeseni i sledece zime! Zanimljivu info si nam prenela, trebalo bi ovo preneti na neku od tema. Sad cu ja to preneti na temu o Jevremovoj. Sto se tice vracanja embriona, u Leskovcu, ako ih ima dovoljno, treci dan vracaju dva, a peti blastu, ako ih ima. Al tu je rec o stimulisanim postupcima. Doduse, u prirodnjacima i ne moze drugacije, sem da sakupljas iz meseca u mesec pa da vrate vise. Mislim, mozda i mogu dva embriona, al retko je bez dodatnih hormona. U svakom slucaju, srecno u petak!

pegaz ::Drage moje stigao nalaz danas je 10. dan posle transfera bili su trodnevni embrioni i beta je 66... čini mi se dobar znak ali videćemo sutra...
Pegaz, ovo je bas lepa beta za deseti dan! Necemo se nadati blizancima, al jedno maleno je sigurno tu! Navijam za lep i pravilan rast bete! radost radost radost radost radost radost
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od diki81 29/6/2015, 16:33

Hvala na lepim željama, nadam se konačno uspehu, i da ću izdržati do petka :)
Uvek mi se dešavalo da ranije prokrvarim, ali je valjda sada vreme za nešto lepo, i da ovo je prvi put da imamo dva vraćena embriona, ranije je uvek bio po jedan.
Ja se pridružujem čestitkama za Pegaz, srećno i samo opušteno :)))
diki81
diki81

Broj poruka : 117
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 29.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 29/6/2015, 16:34

diki81 ::Prvi transfer sam imala 19.06 - petak a drugi 20.06 - u subotu. Uvek mi je profesor radio embriotransfer a ovog puta i sve aspiracije, inicijaciju i transfere. Predhodnih puta, on transfer i glavne preglede a M.Ilić i M.Janićijević aspiracije. Predspostavljam da sam ga ovog puta malo više uplašila pred ulazak u novi postupak, pošto sam uvek optimista, rekla sam mu da više nisam i da nas već hvata panika od neuspeha.

Hvala ti a jel moze samo jos jedna info koliko sve to košta...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 29/6/2015, 16:36

Diki, da li si nekad proveravala nivo progesterona pre bete, s obzirom da pre prokrvaris, mozda ti treba jaca doza nego inace?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 29/6/2015, 16:39

Pegaz bravo,super je to beta.samo nek se lepo dupla.navijam.
koliko ja znam u n.s rade histeroskopiju ciklus pred vto da bi se pripremio endometrijum za embrion.mislim da je to isto sto i inicijacija endometrijuma .
U Pragu rade asinhroni transfer gde se embrioni razlicite starosti vracaju da se pokrije vreme receptivnosti endometrijuma.u svakom slucaju pohvale za dr Ljubica i ovakav sveobuhvaticni pristup.bice tu puno uspeha.navijam da uspe kod vas sad Diki.
Erata,uzivaj sa morskom sirenom.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 29/6/2015, 16:42

Diki zanimljiv postupak veoma.Drzim fige za veliku betu ovaj put!

Pegaz mislim da slobodno mogu da ti cestitam,do 14og dana bice to ohoho lepa trocifrena beta.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od diki81 29/6/2015, 16:48

Pa ovako, cena aspiracije sa pravljenjem embriona, ukoliko se dobije jajna ćelija (ICSI metoda) je 100000din, i od te sume se odbijaju sve predhodne folikulometrije na dan plaćanja postupka. Zamrzavanje embriona, ukoliko je dobar, je 25000din. Poslednji pit, pred vraćanje embriona, postupak aspiracije i pravljenje embriona je isto 100000 - folikulometrije, + 40000din odmrzavanje embriona.
Inicijacija endometrijuma je 35000din.
Sve ukupno smo imali 3 aspiracije, 2 zamrzavanja, 1 odmrzavanje, inicijaciju endometrijuma=425000din Sad.
Skupo je dosta ali ja ne reagujem na stimulaciju tj. u grupi sam poor respondera, nizak AMH i Inhibin B, blaga hipotireoza, neprohodni jajovodi, ostalo je dobro. Suprug ima srednjen loš spermogram (oko 30% pokretnih, ali su ok kvaliteta).
diki81
diki81

Broj poruka : 117
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 29.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu