KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+60
Mika
Ancica 87
mamadabudem
tiramisu
Padobranka
Bobaue
pegaz
Gogoli
Pikseta
d77
dacans
Niny
AriesGirl
marija123
spring
greeneye
nina :)
Erata
Vuchica
luckystar74
ganedina
SoJa
millena
Tavita
SladZana
Sofija Veks
lenjivica
libra35
JocY
masato
Zmajuška
lelas
KoMetaK
Vanja80
leptirica1977
tatjanica
BiKsi :)
Blanka
bak
Baš za andjele 75.
sandrolina
Sirijus
winni
srculence 84
saska1
zsuki75
Eho
micaubica83
*Titi*
snowwhite
Amna84
lela1984
moze_biti
noja
Šašava
annci
PalcicaBg
ahosame
dada88
jelena*mama2andjela*
64 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 27/6/2015, 17:50

Eho znači čisti prirodnjak kakav je bio embrion mislim koliko ćelija sada a kakav je bio u stimulisanom?
Bitno je da si ti uspjela baš mi je drago vuci nas za nosiće i praši. Very Happy
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 27/6/2015, 19:56

annci ::Winni, nemam pojma da se rade neki posebni testovi kada se radi o donaciji...ajde valjda ce nam se javiti iskusnije devojke.

Ja znam da se radi duble, triple, i za nas matore (ne znam koje si ti godiste) obavezno amnio. Ja sam odlucila da svakako necu raditi duble test. Znam unapred da ce rezultti biti losi zbog mojih godina, i necu da se stresiram bez razloga. Ionako cu amnio morati da radim, i to ce mi reci pouzdano sve ono sto kaze i duble.

Interesuje me da li kod nas postoji istrazivanje genetike iz krvi...
Moja drugarica zivi u USA i ona nije radila amnio (tamo to radi samo sirotinja i mexosi) jer ipak nosi odredjeni % rizika. Tamo se radi genetika iz krvi. Dosta je skuplje tamo, ali se radi ranije (10-12 nedelje) i da precizne podatke.

Imas NIFTY i Harmony testove i kod nas....
E sada ja mislim da naši ginekolozi su protiv toga jer nemaju zaradu na tome a na amnio imaju...
Oko 700 EUR je kod mas
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 27/6/2015, 21:22

saska1 ::Eho znači čisti prirodnjak kakav je bio embrion mislim koliko ćelija sada a kakav je bio u stimulisanom?
Bitno je da si ti uspjela baš mi je drago vuci nas za nosiće i praši. Very Happy

Prvi put su mi ga vratili posle 3,5 dana pa je vec dogurao do osmocelijskog, a ovog puta posle oko 2,5 dana pa je bio sestocelijski.
Al nebitno je to sve, bitno je potrefiti da se sve kockice poklope.
O tome da sam ovog puta bas preterala sa aktivnostima, zurkama, dizanjem tereta i tako dalje bolje da ne pricam, da se neko ne povede za mojim primerom. lol!
I inace sam navikla da, gde su statisticke sanse najmanje, kod mene bas to uspeva, tako da se uopste ne cudim. lol!
Nadam se da ce do kraja biti sve ok. Malo ce mi biti frka dok ne prodje kriticni prvi trimestar, al dobro, i to ce brzo.

Od prenatalnih testova, osim ovih koje je Luckystar navela, ja sam cula i za Prena test i jos neki na ........ valjda T - zaboravila sam mu tacan naziv.
Ja jos ne znam sta cu, videcu sa doktorkom kad dodje vreme.

Ko me pitao koliko imam godina..... jos malo pa 37, izgledam skoro pa punoletno. lol!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 27/6/2015, 21:40

Eho cestitam,da nas povedes sve za sobom!!
Ja sam stigla iz Beograda,kisa me pratila ,ni slovo B od  Beograda nisam vidjela...
Doktorica je jako ljubazna ,ima dobar pristup..Pola pitanja nisam postavila ,toliko sam se skoncentrisala da upijem svaku rijec..A 20min je proletjelo.
Bila je jako samouvjerena i sigurna u ono sto govori...
Kaze da smo ona i jos par u Svijetu znaju voditi ovakve slucajeve,poput mog.
Nije ni malo sumnjala da necemo uspjeti ali je ipak rekla da je cilj  da spustimo FSH na 10 a onda probati da dobijemo celiju..To nam je i plan..
Na moja pitanja o cikli i sminkanju FSh je rekla  neznanje ljudi i  nestrucnost ! Ali sam shvatila da su ipak hormoni,koji samo mogu pomoci zeni koja ni bez njih nema bolje sanse!
Kaze da uskoro treba da izda knjigu i da bi ona trebala sve njih da uci kao se radi u ovim situacijama.
Sad, ne znam,toliko veliki rijeci, nadam se da ce uroditi polodm , ja nemam sta da izgubim,samo mogu dobiti ,tako da ostajem joj vjerna.
Ako dojde do celije radit cemo VTO i to kod dr.Ljubica a ona ce me priprmiti.(je li ko imao iskustva sa njim )
Ono sto je jos rekla,je da mi na zapadu nisu objasnuli da  ni donacij nebih uspjela,na ovakvu maternicu plod se nebi zadrzao..
Terapija tri mjeseca cikla ali od 3 treceg dana ciklusa!?? Pila sam od 5.
Estrofem 2mg 2 puta na dan po 2..Je li  ko imao ovu terapiju.
Za dhea sam zaboravila da pitam,zovem odma u ponedeljak a pisem i meil..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 27/6/2015, 21:51

Nije mi jasno ovaj dio u njenoj knjizi ,da DHEA smanjuje esterogen u krvi...Mozda sam izvukla iz konteksta ,moram obavezno da ovo u ponedeljak pitam.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 27/6/2015, 21:53

Amna ja sa pacijent prof Ljubica...
Odličan je ginekolog i on koliko znam saradjuje sa Vujovickom.
Ja sam radila laparo kod njega sada...i planiram VTO
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 27/6/2015, 22:29

Amna, drzim fige da ti ova kombinacija bude dobitna!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/6/2015, 23:00

Amna, da uspes sa ovom dr!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 27/6/2015, 23:35

Amna, odlično što si najzad našla dr koji će se na pravi način pozabaviti tvojim problemom! Znaš li na osnovu čega ti je rekla da ti materica nije sremna za plod kad vidim da ti je laparo pokazala ok stanje?
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 27/6/2015, 23:50

Vjerovatno zbog hormona...
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 28/6/2015, 07:44

Amna drago mi je da ste nasle resenje i da nije odustala od tebe.Verujem da ce ova terapija uroditi plodom.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 28/6/2015, 08:26

amna i ja se nadam da ce te zajedno dobitnu terapiju ljubav ljubav
Dala ti je ciklu i estrofem? i sta kaze koji je sledeci plan? kad je kontrola,kad ocekujete prve rezultate tj kad bi mogao da se vidi napredak?
Koracaljke ljubim ljubav ljubav ljubav

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od libra35 28/6/2015, 09:30

Hee Eho pa mi smo generacija,.....super Amna krenulo je da se desavaju promene i nova terapija....meni to zvuci super
Drzim fige korcajke sunny sunny sunny
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mika 28/6/2015, 09:57

Što se tiče utvrđivanja fetalne dnk iz majčine krvi ja sam se opredelila za prenatest (nemačka laboratorija, prvi su krenuli sa tim testovima, pouzdani i kod blizanačke trudnoće, a rade i polne hromozome, ne samo trizomije, kao kod nifty testa). Cena je 790 evra (kad ispituju i trizomije i polne, a same trizomije su jeftinije), i meni ih ginekolog iz doma zdravlja preporučio kao pouzdane (crio save ih radi).
Ja bih amnio preskočila, jer nosim blizance, posteljica na prednjem zidu kod oba, previše rizika po našoj proceni (čak se i doktor sa instituta koji radio amnio složio), i iako imam punih 38, složismo se da je test krvi bolji u našem slučaju.
Radila sam double test i to je to. Još ovaj iz krvi, i nadam se da će sve biti ok.

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mika 28/6/2015, 09:58

Eho, bravo za betu, uživaj u trudnoći!
Pegaz, navijamo za tebe, nadamo se da će beta biti trocifrena!

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mika 28/6/2015, 10:08

Da se ispravim, prenatest radi Bio save, a ne kao što sam prethodno napisala Very Happy

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od snowwhite 28/6/2015, 11:01

Eho ::Devojke, ja sam cekala malo bolju potvrdu, da vas ne stresiram biohemijskom kao prosli put....
15. dpt smo imali betu 523, 18. dpt 1455, a sad imamo 5mm i 116 otkucaja u minuti.
Nadam se da ce i dalje da bude sve ok. Vucem vas sve za nosice!

Bravo Eho, cestitam! Divne vesti! igracice igracice b d

snowwhite
snowwhite

Broj poruka : 67
Datum upisa : 19.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 28/6/2015, 11:03

Mika, Lucky, koracaljke
poljubci poljubci poljubci

Vi ste moje pametnice i ziva enciklopedija srcasti poljupci
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 28/6/2015, 11:09

Amna, bas mi je drago da ti se prof svidela. Jako je bitno u ovoj borbi imati pravog strucnjaka kome ces verovati, da te vodi do pobede.
Mi ti drzimo fige svakako!
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 28/6/2015, 11:59

jelena*mama2andjela* ::amna i ja se nadam da ce te zajedno  dobitnu terapiju ljubav ljubav
Dala ti je ciklu i estrofem? i sta kaze koji je sledeci plan? kad je kontrola,kad ocekujete prve rezultate tj kad bi mogao da se vidi napredak?
Koracaljke ljubim ljubav ljubav ljubav
Zasto se ja osjecam potisteno i nisam bas optimisticna..Ne znam...Ali nemam sta izgubiti,bas kako ona kaze probat cemo!
Da , ciklu i esterofem,obadvoje od 3 dana ciklusa a esterofem 4 tablete na dan.
Kontrola za 3mj. I bas kaze ovako..Onda cemo da radimo na tvojoj bebi...
Dala mi je da odradim i dodatne analize,OGTT test kao jednu od dodatni analiza..rekla sam joj da se moja doktorka ovdje nasmijala kad sam trazila uputnicu za to...Prosto se iznenadila,i cudila..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 28/6/2015, 12:23

Eho ::Libra, nisam imala nikakav problem, samo nisam bogzna kako reagovala na stimulaciju (bude manje jajnih celija od ocekivanog) pa je doktorka procenila da bi kod mene prirodan ciklus mogao da bude pun pogodak posto su mi ciklusi i ovulacije uredni. I eto, bas taj pokusaj je ispao dobitni. Verovatno slucajnost, jednako je mogao i neki od stimulisanih da dovede do trudnoce.

možda bi to bilo pravo rešenje i za mene....meni mada je amh super, i uvek imam dosta folikula bude malo jć...ili dođe do spontane ovulacije pre aspiracije ili budu prazni folikuli...ko će ga znati.

EHO čestitam, baš si me obradovala! osmeh srce

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 28/6/2015, 13:00

snowwhite ::
Eho ::Devojke, ja sam cekala malo bolju potvrdu, da vas ne stresiram biohemijskom kao prosli put....
15. dpt smo imali betu 523, 18. dpt 1455, a sad imamo 5mm i 116 otkucaja u minuti.
Nadam se da ce i dalje da bude sve ok. Vucem vas sve za nosice!

Bravo Eho, cestitam! Divne vesti! igracice  igracice  b d


Eho, cestitam od srca , bravoooooo, sunny sunny sunny igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 28/6/2015, 14:29

Eho, cestitam, bravo! Nemas pojma koliko mi je drago! Kako bih volela da nas jos po neko iznenadi sa srculencetom  srce

Koracaljke, prastajte, ispala sam iz toka  srca1
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 28/6/2015, 14:52

Blanka ::Drage moje, imam pitanjce za vas pametnice moje.
Zadnjih 10 dana imam neko brljanje, kafenkasto, a tek krajem mjeseca dobijam. Ista stvar mi se desila i prosli mjesec nakon Vto, kad krene ciklus stane. Ja sam misljenja da je sigurno doslo do nekog hormonskog disbalansa zbog zadnjeg postupka, mozda malo prolaktin zeza. Inace sam na minimalnoj dozi bromokriptina upravo zbog njega. Mozda da ponovim sve hormone 2 dc? Sta mislite? Poslala sam dr mail, dok cekam odgovor molim i  vas za misljenje.
Ljubac za sve ljubav

Drage moje, dr Kopitovic mi rekla da obavezno izvadim hormone, sto sam i uradila. Ubjedjena je da je doslo do disbalansa zbog zadnje Vto. Bocnuh se pa cemo vidjeti sta se poremetilo, ona misli da je PRL opet skocio, vjerovatno ce mi pojacati dozu Bromokriptina. Krvarim vec vise od 15 dana, sad je prosao ciklus koji je bio obiman jako. Ali sredice se sve.
Ljubim vas sve ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2015, 15:18

Pegaz, srecno sutra, da skacemo od srece zbog tebe i tvoje bete!

Annci, srecno sutra, jedva cekam da nas uvece obradujes lepim vestima!

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu