KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+60
Mika
Ancica 87
mamadabudem
tiramisu
Padobranka
Bobaue
pegaz
Gogoli
Pikseta
d77
dacans
Niny
AriesGirl
marija123
spring
greeneye
nina :)
Erata
Vuchica
luckystar74
ganedina
SoJa
millena
Tavita
SladZana
Sofija Veks
lenjivica
libra35
JocY
masato
Zmajuška
lelas
KoMetaK
Vanja80
leptirica1977
tatjanica
BiKsi :)
Blanka
bak
Baš za andjele 75.
sandrolina
Sirijus
winni
srculence 84
saska1
zsuki75
Eho
micaubica83
*Titi*
snowwhite
Amna84
lela1984
moze_biti
noja
Šašava
annci
PalcicaBg
ahosame
dada88
jelena*mama2andjela*
64 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 24/6/2015, 18:30

Evo sta sam nasla...
Trajanje trudnoće

Normalna trudnoća traje 280 dana ili 40 tjedana, a računa se od prvoga danja posljednje menstruacije. Embriolozi računaju drukčije pa starost ploda računaju od dana ovulacije tj. od dana oplodnje što i jest prava starost ploda. Nama porodničarima je daleko jednostavnije /ali i točnije/ računati trudnoću od prvoga dana posljednje menstruacije jer se ovulacija ne događa u svih žena u isto vrijeme. Doista, kada kažemo da je trudnoća dosegla npr. 28 tjedana, to zapravo znači da je plod star 26 tjedana ali svi porodničarski izračuni služe se tzv. menstrualnom dobi /dob trudnoće koju računamo po prvom danu posljednje menstruacije/. Jedina korekcija koju uvažavamo je ultrazvučna korekcija jer npr. u žene kojoj je ovulacija „preskočila“, ultrazvukom dokazujemo starost djeteta ali i dalje tjedne trudnoće „zovemo“ po menstrualnoj dobi.
Dobro izračunata dob trudnoće tj. starost ploda presudna je za dobar nadzor trudnoće.

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 25/6/2015, 08:15

Hvala, ime moje. Ma ja sam takodje nesto razmisljala....moja prirodna ovulacija je obicno izmedju 12-14 dana. To bi trebalo da se poklapa sa aspiracijom. Nama je aspiracija bila odlozena jer je donorki trebalo dodatna 3 dana, tako da su mi blaste vracene tek 24 dc. Tu negde vidim opravdanje za ovo kasnjenje....
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 25/6/2015, 08:33

Anci koliko se secam i Miki su u pocetku zaostajale nedelju i neki dan.

Porasce bebac brzo,jeste to nase biberce,al to ima najjace srce,snagu i volju!
Ljubim vas puno!

PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 25/6/2015, 08:54

Annci, kod datuma je donorki bila aspiracija? 28 dan od et, kako ti pise u potpisu je 4 nedelje, plus 4 dana ako su bile morule, i jos dve nedelje, to mu dodje 6 nedelja i 4 dana. Onog dana kad si isla na uz, ne moze se gledati trudnoca nikako da ti je od zadnje menstruacije, ali nikako, narocito sto je donorki sve bilo pomereno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 25/6/2015, 08:55

Lela1984, srecno i bebicetno bockanje!

Leptirice, srecno na aspiraciji!

Amna, da pohvatas sve doktore i da nadjete pravo resenje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 25/6/2015, 09:11

Jutro dobro cure moje...
Danas 6. dan posle transfera.
Evo čekam drugaricu da mi donese nalaze tsh i progesteron b ja ih radila 4. dan posle transfera.
Dan pre vađenja krvi sam primila agoluten 120 zbunjen da li sam rano izvadila na pg...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 25/6/2015, 09:15

Pegaz navijam za dobre rezultate.
Saljem rode i da nas za par dana obradujes veeelikom betom! roda roda roda
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 25/6/2015, 09:16

Palcice zagrljaj
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 25/6/2015, 09:24

Nisi rano Pegaz, javi rezultate. Da se razmasem za tvoju visoku betu za koji dan. igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 25/6/2015, 10:04

stigli nalazi
TSH 4,77 joj jutros sam popila 50 mg i sad kad sam videla nalaz odmah sam uzela još 100 mg
Progesteron je 23,4 ali ove granice su sledeće (fol. 0,2-1,5 ovul 0,8-3,0 lut. 1,7-27 menop 0,1-0,8)
Šta znači ovo za progesteron?
Šta da radim sad treba da primim agolute 120 šta mislite da primim duplo ili da uzmem 120 pa na svaki dan 120 ili na svaki drugi...
O Bože ima li to kakve veze?
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 25/6/2015, 11:02

Pegaz sad nastavi sa 100 dozom , pa ponovo sa betom izvadi tsh, prolaktin jesi proverila ? Pegaz sad kao da mi se cini da je na gornjoj granici progesteron iz rezultata, u ali u onim drugim jedinicama . pogledaj jedinice na googlu a vec se neko javiti , nizi je za one druge jedinice ... a mi navijamo svim silama igracice igracice igracice igracice igracice srca srca srca igracice igracice evo i roda ravnicarskih roda roda roda roda roda roda
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 25/6/2015, 11:06

nisam prolaktin proveravala, mislila sam da ne treba, nisam imala sa njim problema inače...
Čekam da se još neko javi...
hvala ti puno
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 25/6/2015, 11:07

Pegaz, dobar ti je progesteron, odgovara fazi ciklusa. Ako sam dobro ukacila, nedavno ti je odradjen transfer, tako da si u lutealnoj (postovulacionoj) fazi, te je nalaz u redu (u odnosu na ove referentne vrednosti koje si postavila).


Poslednji izmenio Eho dana 25/6/2015, 11:08, izmenjeno ukupno 1 puta
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 25/6/2015, 11:07

pegaz napisi jedinice
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 25/6/2015, 11:17

Noja eto navela sam jedinice a evo opet
Progesteron mi je 23 i to 4. dan posle transfera (referentne vrednosti su im u lute. 1,7-27,0)
Malo su mi čudne ove referentne vrednosti inače nalazim po internetu da su malo više pa sam sad u dilemi šta se dešava.
Primila sam sada opet agoluten 120 mg, pa šta mislite da li da ga primim toliko na svaki drugi dan to bi bilo opet prekosutra? Ili da svaki dan uzimam 120 mg?
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mika 25/6/2015, 11:43

Ancci, meni moj ginekolog nije hteo da kaže koliko zaostaju, nego je nešto računao, kucao u drvo, i rekao da je sve vrlo rana trudnoća, da se srca čuju, ali da bi trebali da budu veći (bila sam u toku šeste nedelje trudnoće prvi put na uz, negde 28 dan od ovulacije, tj. 23 dan od transfera dve blastociste (nestimulisani FET je u pitanju). Ja nisam insistirala na brojkama, ionako mi ništa ne znače. U osmoj nedelji smo bili ponovo na ultrazvuku i opet su kasnile, ali tad mi je rečeno da kasne samo četiri dana. Sada u 12 nedelji idu napred za 4 dana. Daće Bog da tvoj mališan bude uporan kao moji bebaći!

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mika 25/6/2015, 11:49

Pegaz, tvoj rezultat progesterona je najverovatnije u jedinicama ng/ml, i odličan je, to jest na samoj gornjoj granici je. Da su u pitanju jedinice nmol/L bio bi nizak (mislim da u ovim nmol/L jedinicama ide do 85-90 gornja granice u lutealnoj fazi), ali zbog referentnih vrednosti koje si stavila vidimo da je u pitanju prva jedinica. Mazi stomačić, daće Bog da ovog puta bude sve najbolje moguće i da dobiješ bebirončića malog :)
Lela, navijam od srca za tebe i neka ovaj postupak bude dobitni, sa pravom trudnoćom, dosta je bilo biohemijskih. Daće Bog!

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mika 25/6/2015, 11:55

I još nešto, ginekolozi starost trudnoće računaju ne od prvog dana poslednje menstruacije, već od sedmog dana nakon početka ciklusa, provereno, na više klinika u Bg, svi isto računaju. Npr. da sam ciklus dobila 01. marta, tek od 08. marta računaju da ulazim u prvu nedelju trudnoće. Što znači da kada u ultrazvučni aparat unesu datum ciklusa, aparat ne računa prvu nedelju ciklusa u starost trudnoće, već tek od druge nedelje ciklusa kreće da je računa kao prvu.

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mika 25/6/2015, 12:11

Ja dok nisam skontala da starost trudnoće tako računaju bila sam jedan dan u takvom stresu (drugi ultrazvuk u osmoj nedelji, ja računala da je deveta nedelja (kao od prvog dana menstruacije i jeste deveta nedelja), a bebe tek po ultrazvuku 7+2. Bila sam ubeđena da je lekar pogrešno napisao da sam 8+0 po amenoreji, kad svi na internetu pišu da se trudnoća računa od prvog dana ciklusa, a to je meni tad bilo 9+0 i po toj računici moje bebe su kasnile skoro dve nedelje). Dok nisam isproveravala na sto mesta i klinika nisam se smirila, i konačno me uveriše da se starost računa ne od prvog dana ciklusa, što piše na većini sajtove koji se bave trudnoćom, već od 8 dana ciklusa počinje prva nedelja trudnoće. Zato sve ovo napisah da se žene ne stresiraju kao ja :)

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 25/6/2015, 13:21

Pegaz Mika ti je objasnila sta stoji iza brojke nmol/L ili ng/ml iza 23 .
koraci samo koracajte
Mika zelim ti urednu i zdravu trudnocu , uzivaj draga
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 25/6/2015, 14:28

danas 26dc bila na ultrazvuku zbog antralaca Rolling Eyes nazalost samo na levom j.1 i to  velicine samo 2,3 ostali su ispod 1,5 a endo je 4mm troliniski e za par dana mi stize ciklus i od 4dc bi trebala ponovo stimulacija sa po 3 klomifena 5 dana ima li svrhe uopste da pocnem da ga pijem sobzirom na ovu bedu od folikula ..sta mislite
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 25/6/2015, 14:38

Winni uzimaces klomifen, a jel pijes estrofen zbog endometrijuma ?
i znas da zena ima samo jedan , eventualno dva folikula u prirodnoj ovulaciji , to kod tebe mi se cini OK sad u startu , stimulacijom se umnozavaju i ima ih tad vise . tako da draga nekad i jedan bude vredan sto mi navijamo , rastu dnevno 1-2 mm do ovulacije .. kontrolu UZ , Ja se nadam da ce te ovog puta smuckati nesto , navijamo i prasimo za levi jajnik da bude dobitni igracice igracice igracice igracice igracice
da li si ti proveravala jajovode ? izvini ako si pisala ,,, nisam upratila ,,
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 25/6/2015, 14:43

hvala na tako brzom odgovoru ma jajovodi o.k a prof.Kopitovoc mi je prepisala i estrofen po 2 dnevno znaci da ipak krenem pa sta bude aaaa lol!
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 25/6/2015, 14:54

a kakva je njena reakcija bila , sta je ona rekla ? lol!
a ako ti je vec prepisala i estrofen moras napred , dok UZ Nepokaze drugacije , kreni sa klomifenom pa ces proveravati folikule ,

a pitala sam te za jajovode da i ovako pravite , znam da si prosli put bila u slicnoj situaciji lol!
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 25/6/2015, 15:24

Mika ::Pegaz, tvoj rezultat progesterona je najverovatnije u jedinicama ng/ml, i odličan je, to jest na samoj gornjoj granici je. Da su u pitanju jedinice nmol/L bio bi nizak (mislim da u ovim nmol/L jedinicama ide do 85-90 gornja granice u lutealnoj fazi), ali zbog referentnih vrednosti koje si stavila vidimo da je u pitanju prva jedinica. Mazi stomačić, daće Bog da ovog puta bude sve najbolje moguće i da dobiješ bebirončića malog :)
Lela, navijam od srca za tebe i neka ovaj postupak bude dobitni, sa pravom trudnoćom, dosta je bilo biohemijskih. Daće Bog!

Miko referentne vrednosti su stvarno tako navedene u lute. 1,7-27,0 a jedinica je navedena µg/L
(jedva sam našla kako da ukucam ovaj znak v ) zbunjen malo sam zbunjena sad zbog ref. vrednosti koje su mi naveli u nalazu...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu