Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa taj 28/5/2015, 16:38

Jos cekamo prvi uz Very Happy u cetvrtak nadam se da ce ovaj put sve biti ok

Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 33
Datum upisa : 29.07.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od luckystar74 taj 28/5/2015, 17:29

micaubica83 ::Ja zvala Analife posto sam cula da su najbolji za Ekspertni UZ ali posto mi je rizicna i blizanacka trudnoca nece da me gledaju.Jaooo sta sve mene nece da snadje Very Happy

Mico AnaLife ima najboljeg lekara za expertski UZ.
Zivanic je radio dugo u frontu pa je dao otkaz i sada radi samo privatno.
Ali ne rade blizanacke trudnoce... Neće da rizikuju...

luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od JocY taj 28/5/2015, 20:06

Pa kako su onda dobri kad ne rade blizanačke trudnoće? Svašta. Šta rizikuju? To je kao kad profersor hoće da uči samo nadarenu decu, ali ne i lošije đake, pa ga onda proglase najboljim profesorom.

Poslednji izmenio JocY dana 28/5/2015, 20:36, izmenjeno ukupno 1 puta

JocY

Broj poruka : 2091
Godina : 40
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 28/5/2015, 20:10

vala bas Jocy u pravu si , ja sam bila bas kod dr Zivanica u Anlife i dosta sam bila zadovoljna ...
rekli su ti vec ko je najbolji dr za blizanacku trudnocu tako da zakazi malo duze se ceka nek te ubace u raspored .... ne znam tacno broj ali javice se vec neko da ti ostavi

noja

Broj poruka : 6178
Godina : 38
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micaubica83 taj 28/5/2015, 21:07

Pa ja cula da su stvarno najbolji.Rekli su mi posto trudnocu vodite u Visegradskoj vodi vas najbolji tim lekara mi zaista nemamo potrebe da vas gledamo jer su vas oni tamo sigurno gledali i prate vas.Kaze da su mi verovatno expertni tamo vec gledali,da nije bitno koji UZ je u pitanju vec doktor koji gleda.Ja ne znam koliko traje taj expertni ali me niko nikad nije gledao vise od 2 min,tako da stvarno nista ne razumem.Ne znam ni da li je od vas tamo neko radio expertni i da li se uopste tamo to radi?Rekla mi je s obzirom da imate dijabetes i primate fraksiparin to je jos dodatno rizicnije da vas gledamo pogotovo sto je blizanacka trudnoca.Vec ste 24 nedelja tako da sta god da se vidi na UZ cak i neka anomalija to vam je sto vam je

micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 28/5/2015, 21:54

Juuu Mico sta sve necu cuti!!! :o :o :o

Ja idem na euz svaki uz u Visegradskoj. I svaki traje 2min.

Vecka

Broj poruka : 1308
Godina : 29
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micaubica83 taj 28/5/2015, 22:06

Mislila sad da se Euz bas duze gleda.Pisale su neke cure da su ih dr gledali i po sat vremena.

micaubica83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lenjivica taj 29/5/2015, 00:26

Micoubico, idi na EUZ kod dr Luzajica ( nacelnik u Gradskoj bolnici). Fenomenalan doca, sa puuuuuno iskustva. Mene je gledao sat vremena. Privatno radi u Art Medico, nadji na netu tel.

lenjivica

Broj poruka : 615
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Smrdica taj 29/5/2015, 07:14

Jaooo otkad sam upoznala Luzajica jezim se na sve dr..uzasno iskustvo..a i bratova zena prosla kao bos po trnju s njim na porodjaju..

Smrdica

Broj poruka : 286
Godina : 33
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lelas taj 29/5/2015, 07:58

I ja sam u visegradskoj isto isla na euz.jeste da kratko traje ali to je i razumljivo koju guzvu imaju.i jeste bitno ko radi uz.ja sam i radila ac i rukovodila sam se ,da posto je po rezultatima sve ok,zato se mnogo i ne zadrzavaju na pregledu bebe.privatno nisam isla tako da nemam preporuku.mislim da privatno duze gledaju bebe ,posto nemaju guzvu i mislim da je to ok.

lelas

Broj poruka : 1645
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Erata taj 29/5/2015, 08:13

Mico, u Beogradu imas radiologa koji je ekspert za ultrazvuk u trudnoci. Ima najbolju masinu i sta ti on kaze - to ti je. UZ za jednoplodnu trudnocu je 11.000 din, a mislim da je za blizanacku 17.000, nisam sigurna. Najskuplji je u zemlji, ali vredi svaku paru, jer si nakon toga mirna. Sto je najvaznije, ima nov i skup UZ (a ne kao nasminkani kineski koje vecina imaju), podeseno zracenje da bude bezbedno za plod (jedini koji prica o zracenju ultrazvuka i podesavanju parametara zracenja). Ja sam otisla kod njega na prvi UZ u 13. nedelji, koji je ujedno bio i ekspertni. Ordinacija se zove Ultramedika, a dr Tihomir Mihailovic.

Erata

Broj poruka : 2468
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 29/5/2015, 08:15

Ja sam cula da Luzajic jeste strucnjak. Meni je on radio uz nakon carskog reza kao najveci strucnjak u Gradskoj, dosao je na odeljenje zbog mene, i nije video da imam sepsu i upalu materice, tek nakon njega mi je hirirg radio ponovo uz celog abdomena i male karlice i poslao nazad na intervenciju u salu zbog hitne intervencije. E sad da l Luzajic stvarno nije video, ili je video i to se jos nije sve upalilo toliko opasno dok je dosao hirurg, a Luzajic je mozda bio kolegijalan i zbog koleg koji mi je radio carski preda mnom nije hteo nista da kaze... ne znam. Sve u svemu Luzajic nije napisao nista na izvestaju sa uz, osim da ne vidi ginekoloski problem, a izvestaj od hirurga gde imam sepsu, upalu materice i trbusnog zida je nestao, tako da mi je na otpusnoj listi napisano da sam dosla sa odredjenim simptomima, dobila terapiju 15 dana, po subjektivnom osecaju sam bolje, nigde spomenuta ta intervencija posle carskog, tako da sam ja generalno u gradsku bolnicu jako razocarana. A za Luzajica jesam cula samo da je strucnjak i nista osim toga. I dok sam odrzavala prvu trudnocu u Gradskoj znam da tamo gde niko nije mogao da vidi problem njega su zvali da radi uz.

Kolio euz traje nemam pojma, ja znam da meni rade po 2 min, i jedino FES je trajao malo duze, i to cini mi sd jer je beba bila u karlici i nije mogla da se lepo vidi, pa je dr jurila bebu po stomaku i duze je to trajalo od samog uz srca i protoka. A i za ta 2 min na euz oni izmere ne znam kliko mera, odredjenih za tu nedelju trudnoce, izdiktiraju sestri da zapise i idemo dalje, sledeca... samo kaze: sve ok, ili akl nesto nije ok kaze sta je i izlazi iz ordinacije, druga pacijentkinja vec ceka na krevetu za uz...
U AnaLife sam bila kod dr Radakovic i ona mi je jos pre 2god rekla da nisam za nju vec za nekoga ko se bavi reproduktivnom endokrinologijom, a inace sam kod nje otisla po preporuci.

Mico ja verujem da jeste sve u redu i puno mislim na vas i zelim ti da sto lakae predjes ovaj krizni period, a da kad se bebe rode zdrave i vesele uzivas sa njima!

Moja cimerka iz bolnice koja mi je bas jako draga porodila se za moj rodjendan. I mmova sestra koja je 20god lecila sterilitet porodila se pre 3 nedelje, trudnoca iz 11tog VTO postupka. Rodilo se puno bebica u poslednje vreme od prijatelja i rodbine, toliko se raznezim kad pomislim na bebice da ne mogu da docekam svoju bebicu. Pre 2 dana sam bila u lab u dz i videla bebu koja po mojoj proceni nema ni 2 meseca (u odnosu na to koliki je moj sin bio kao beba), raznezila sam se toliko da sam morala da se okrfnem u cosak kao sa telefonom da mi ljudi u lab ne vide suze... bas sam postala osetljiva na bebe. Sila sam pelenice za bebu, imam sad oko 15kom i planiram jos toliko da sasijem, svaku pelenicu kad sasijem izgrlimje i izlhubim kao da je to guza moje bebe, a ne pelenica za nju... Juce sam sasila jedne bebece pantalonice za decaka mmove sestre, tako je minijaturno i nezno, gledala sam ih satima i bukvalno mi suze same isle... prepuna sam svih mogucih emocija, ne znam sta cu sa njima vise. Od pre 2 dana imamo dijagnozu preteceg prevremenog porodjaja umesto preteceg spontanog, kad sam videla da je taj spontani nestao iz naziva dijagnoze htela sam da eksplodiram od srece!

Vecka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Erata taj 29/5/2015, 08:22

Ovde ima sta se sve prati sa UZ u trudnoci: http://www.ultramedika.rs/stari-sajt/trudnoca.htm, a ovde je nova oprema koju je nedavno kupio: http://www.ultramedika.rs/oprema.php. Ja mislim da ne treba da te gledaju cesto, razni doktori...vec da odes na jedan posten i detaljan pregled i da nastavis dalje da uzivas u svojoj trudnoci. Na tvom mestu bih otisla kod ovog dr kojeg zovu dr Tika, resila sve dileme, a paralelno obezbedila sebi ginekologa koji ce me zbrinuti u bolnici i poroditi.

Erata

Broj poruka : 2468
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lelas taj 29/5/2015, 08:22

Jeste li bolje,drage moje sto se raspolozenja tice,evo ga sunce.ja sam prespavala ove dane,koliko mi je sve bilo depresivno.
Vecka,ti uradi dosta analiza,sad sami da se ne zadrzavas u bolnici.a i vredna si bila,sila pelenice!
Sanja,gorusica uma da bude gadna.meni prija sveza sargarepa,a sad imas i mladu.
Kometak,nadam se da uzivate i da si se odmorila i od neta!poljubci za vas dvoje!
Ganedina,makac nadam se da je sve ok i da se zbog toga ne javljate.

lelas

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 29/5/2015, 08:27

Devojki nikako nema, nadam se da su dobro i da uzivaju!
Uradila sam sve potrebne analize, u ponedeljak cu uzeti sve rezultate da ne idem dva puta, i onda u bolnici nemaju sta da mi rade osim eventualno profil secera taj dan kad dodjem, i lepo mogu kuci odmah sutradan. 
Lela kako si ti? Koja si sad nedelja?

Vecka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micaubica83 taj 29/5/2015, 08:33

Po 100 put pisem istu poruku ali nista ne izlazi na forum.Gde se nalazi taj Euz u Visegradskoj,na kom odeljenju?Mene su gledali na odeljenju za VTO i na Humanoj

micaubica83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 29/5/2015, 08:46

Meni rade uvek na 1 spratu u kabinetu 3, samo dabl test u kabinetu 2 i jednom kad je bila guzva moja dr me je vodila na uz za VTO, jos je bila rana trudnoca pre dabl testa.
A dole u ambulantama su 2d uz.

Vecka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micaubica83 taj 29/5/2015, 08:55

Aha bila sam i tamo kad sam radila dabl.Pa izgleda da su svi isti 2D,mislim da je bolji samo na odeljenju za VTO.Tako mi je bar bolje izgledao od ovih ostalih.Mada kao sto rece dr iz Analife nije bitan uz vec strucnost dr koji vas gleda

micaubica83

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 29/5/2015, 09:04

U kabinetu 2 je 3d, a u kabinetu 3 je 4d, oba su za ekspertni uz. A samo dole u ambulantama je 2d i oni se cesto kvare.
Taj sa VTO je jedno kratko vreme bio u kabinetu 3, jer valjda taj iz kabineta nije radio i cekali su nov.
Ne pitaj odakle sam sve to saznala, uradila sam u ovoj trudnoci oko 30uz pregleda, sve te info sam pokupila od dr i sestara koji su pricali o aparatila usput dok su mi radili uz. Sad taj aparat za VTO na njemu upises samo dan i mesec i izracuna nedelju gestacije, a ovi u kabinetima 2 i 3 moras da ukucas i godinu inace izbacuje gresku, i dr mi se zalio zasto su vratili taj "pametni" aparat na VTO, a njima opet dali ovaj sto mu treba godina i to taman kad su se navikli da ne moraju da ukucavaju godinu Very Happy eto jedan totalno nebitan detalj o aparatima za uz u visegradskoj Very Happy

Poslednji izmenio Vecka dana 29/5/2015, 09:10, izmenjeno ukupno 1 puta

Vecka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lelas taj 29/5/2015, 09:05

Jeste mico,prvi sprat,kabinet broj 3,tu sam i ja radila euz.
Ancice,ne plasi se serklaza,kad mora.
Evo vecka,odmaram .sutra ja i moja mrdalica ulazimo u 30 nedelju,pu,pu!umor me muci ali sam malo popravila gvodze pa mi je lakse.i ja sam juce davala krv za analize.malo d dimer skicio,sa 700 na 1200 ,ali ne panicim jer sam pod terapijom.mislim iskreno ne panicim jutros ali jesam juce kad mi stigao rezultat.videcu da li ce hematolog da poveca dozu.pojavili mi se grcevi u listovima nogu i poceli da pucaju kapilari.sem umora i podrigivanja ,sve ok.videh spisak za porodiliste,a ja imam osecaj da mi je sve daleko.ne znam da li sam pisala negde,tj ovde ,moj brat i snajka cekaju decaka.decko treba da se rodi mesec dana pre nase devojcice,pa smo bas srecni.tetka ima vec jednu smizlu koja jedva ceka brata.ponekad pomisli kako da organizujemo moju mamu oko dve bebe posto nismo vlizu,ali sam sigurna da cemo se nas dvoje snaci sa ljubimicom nasom.cekali smo je deset godina.

lelas

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vecka taj 29/5/2015, 09:20

Jaoj Lela kad cujem 10god bude me sramota sto sam 2i po god kukala za trudnom, a uz to sam vec jedno malo dete imala :o bila sam preopterecena svojim problemom, kad cujem 10 god propadnem kroz patos od sramote. Sad
Verujrm da ces se snaci lako sa bebom, po tvojim postovima mi se cini da si stabilna i nisi panicar. A cini mi se da se ta stabilnost ponekad bas godinama stice. U prvoj trudnoci mi je bilo sve veselo samo da sam trudna, plasila sam se sta cu kad dodje beba i kako cu se snaci. Ivog puta sam u grcu od trudnoce, pregleda, porodjaja, da ne naskodim bebi u stomaku... ali imam jak osecaj da ce svi strahovi nestati kad dodje beba i da cu samo uzivati da cemo biti super snadjeni i organizovani samo beba da dodje. Mozda zato sto sam se prvi put spontano fantasticno snasla imam osecaj da se svaka majka sa bebom spontano fantasticno snadje i organizuje, a tek kad prodje vreme shvati koliko je sve bilo spontano. 
Ala sam ga sad izfilozofirala Very Happy
Mico editovala sam predhodni post, dodala sam jos nesto :)
Lela pijes li magnezijum zbog grceva?

Vecka

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strumfeta78 taj 29/5/2015, 09:40

Moj euz kod dr koji mi je vodio trudnocu trajao je sat i nesto. Merio je sve, mozdane komore, gledao srce, besiku, zeludac, brojali prstice na rukama i nogama...naravno sve je to bilo u privatnoj ordinaciji, jer u Visegradskoj nemaju vremena da se posvete pacijentu. Mnogo je stvari bitno da se vidi...
Ja bih opet otisla privatno i platila, jer posle tog uz nekako mi je pao kamen sa srca...

Strumfeta78

Broj poruka : 614
Godina : 38
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hocukusurnecuzvaku taj 29/5/2015, 10:14

Ja samo da sve trudničice zagrljaj i pošaljem poljubci poljubci poljubci Uživajte drage moje u konačno lepom vremenu d d d

hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1598
Godina : 34
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lelas taj 29/5/2015, 10:41

Hematolog potvrdio da je skok d dimera neznatan i da moze da bude trenutanskok.ponovicu za koji dan pa se ponovo javljam do tad ista terapija.
Pijem Vecka,mg redovno,uveden jos davno.na 300 mg sam dnevno.mislim da ce mi lagana setnja pomoci ,sad kad je lepse vreme.
A sto se godina i dijagnoza tice,ja sam sve izbrisala iz svog potpisa,sve sam sklonila.nedelje trudnoce broji moj muz,ja se trudim da se promenim i da uzivam koliko mogu.za sve godine koje su prosle nasla sam ovjasnjenje da se nije dalo i da. je moralo taki.nesto smo i naucili u tome.znamo ko su nam prijatelji ko ne,ko je bio covek a ko nas je izdao.ja vise znam da cenim i sebe i muza i podigli smo kineski zid oko nas.ti si se mlada susrela sa raznim stanjima i dijagnozama i mislim da je to teze kad si mlad,kad gledas kako tvoja generacija bezbrizno prolazi kroz zivot.za moje godine je i normalno da je sve teze.no ne zalim se.cinim sve sto je do mene

lelas

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lenjivica taj 29/5/2015, 10:44

Zao mi je sto ste imale lisa iskustva sa Luzajicem. On je moj doca i ja ga obozavam! Veoma je oprezan kod nas koje smo se mucile da zatrudnimo, detaljan, i voli da se sali! Vazi za najboljeg dijagnosticara kod nas, npr. prekjuce u gradskoj na ogtt upoznam devojlu koja jw njegov pacijent i koju su u prethodnoj trudnoci slali iz Fronta kod Luzajica jer im se ucinilo da nesto nije ok sa bebom, ali nisu bili sigirni. Ona nije radila amniocint.i Luzajic je na uzv video da je to Edvardsov sindrom. Posle patohistoloskog nalaza, utvrdjeno je da je stvarno Edvardsov sindrom. Sad je ponovo trudna, pred porodjajem.
Lelas, bas se priblizilo! Jos nekoliko nedelja pa upoznajes svoje zlato osmeh srce
Za sve ostale drugarice trudnice, veliki cmok i uzivajte u konacno lepom vremenu.
osmeh srce

lenjivica

Broj poruka : 615
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 19:31

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći