KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+64
Tamarita
Padobranka
hany
MIRKA85
coco-loco
BabyBear
Nessi
Bobaue
Naci83
Klompaupoljulala
BiKsi :)
panda :)
dusica78
Sirijus
sunny.tp
mamadabudem
Rada74
HappyGirl
Hande
ivanicasale
Marija07
bebana81
valika77
Bekanicaa
tiramisu
Lena_83
enap
Mirjanche
Cortina
lelas
Vojvotkinja
OKacica
*Titi*
micaubica83
KristinaK.
jela2209
Tavita
Ica1171
PalcicaBg
noja
Eho
micurka
danica87
branka86
DMANA
cicibanns
Vanja80
Vuchica
Zmajuška
KoMetaK
rada78
JocY
mimika
jadranka
mary76
majal86
srculence 84
Sanjci87
libra35
Ancica 87
boni m
Svetlana
marija123
Hiperaktivna
68 posters

Strana 17 od 19 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Sledeći

Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nessi 25/6/2017, 00:02

Hvala vam na dragocenim informacijama. Te formalnosti me strašno smaraju. Ovo mi je treći postupak a kao da je prvi jer toliko ne volim te upute, komisije i ostale peripetije, da ih istog trenutka kad sa njima završim, zaboravim :)

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Klompaupoljulala 29/6/2017, 16:53

Zdravo,
Ja sam proslo vto, nisam isla preko drzave, ali sam dosta analiza potrebnih za komisiju radila na uput.
Iz Beograda sam, tako da su ustanove u Beogradu. Moja prijateljica sada krece u proceduru, pa cu ovde ostaviti mail koji sam joj poslala. Izgleda da na forumu ne postoji opcija ubacivanja slika, pa ce dokument iz Gak Narodni front nedostajati. Mozete ga uzeti u Gak Narodni Front.
Prvi fajl je dokument iz Narodnog fronta sa analizama za vto.
Vecinu ovih analiza mozes uraditi na uput ginekologa iz DZ, ali mora da pise da je za VTO da ne bi placala.

Polne hormone (hormonsko ispitivanje) sa spiska mozes da uradis na uput u GAK Narodni Front. AMH mora da se radi privatno.

Zene: Analize za polne i zarazne bolesti:
Vaginalni i cervikalni bris - DZ ili Gradski zavod za kozne i venericne bolesti ili GAK Narodni Front
Papa bris - DZ
Chlamydia trachomatis - GAK Narodni Front
Mycopladsma hominis - GAK Narodni Front
Ureaplasma urealyticum - GAK Narodni Front
HbsAg - Gradski zavod za javno zdravlje
HCV- Gradski zavod za javno zdravlje
HIV - Gradski zavod za javno zdravlje
Treponema pallidium IgM- Gradski zavod za javno zdravlje
Treponema pallidium IgG- Gradski zavod za javno zdravlje
Toxo IgG- Gradski zavod za javno zdravlje
Toxo IgM- Gradski zavod za javno zdravlje
Rubella IgM - Gradski zavod za javno zdravlje
Rubella IgG - Gradski zavod za javno zdravlje

Muskarci: Analize za polne i zarazne bolesti:
Bris uretre - GAK Narodni Front
Chlamydia trachomatis - GAK Narodni Front
Mycopladsma hominis - GAK Narodni Front
Ureaplasma urealyticum - GAK Narodni Front
HbsAg - Gradski zavod za javno zdravlje
HCV - Gradski zavod za javno zdravlje
HIV - Gradski zavod za javno zdravlje
Treponema pallidium IgM - Gradski zavod za javno zdravlje
Treponema pallidium IgG - Gradski zavod za javno zdravlje


Analize koje mi je dala endokrinolog Svetlana Vujovic su u drugom fajlu. One nisu potrebne za komisiju za VTO, ali mogu da uticu na ishod postupka. Ja sam ih radila privatno, a mozda postoji nacin da se urade na uput.
Dosta ovih analiza se radi posle 2-3 spontana. Svetlana Vujovic misli da je bolje uraditi pre i ne prolaziti kroz spontane.

Od ovih analiza sa spiska ja sam radila sledece:

Stitna zlezda
TSH
FT4
Antitela IgG prema TPO
Antitela IgG prema tireoglobulinu


OGTT - Ispitivanje insulinske rezistencije
Ne smes da jedes i pijes nista 12 sati pre ove analize. Nisam sigurna da li smes i vodu da pijes. Pitaj u laboratoriji. Znaci, od uvece ne jedesi ujutro ides da radis ovaj test. Test se radi tako sto ti izmere glukozu i insulin iz krvi cim dodjes, to se racuna da je mere



Ostale analize

Vitamin D (25D3; 25D2)
DHEA
Homocistein
Antitela prema Cardiolipinu (IgM)
Antitela prema Cardiolipinu (IgG)
Anti-Fosfolipid Skrining IgM
Anti-Fosfolipid Skrining IgG
Antitela prema β2-Glikoproteinu I (IgM)
Antitela prema β2-Glikoproteinu I (IgG)
ANA - antinuklearna antitela
Protein S - Aktivnost
Protein C - Aktivnostnje u 0h. Nakon toga popijes 75gr glukoze i onda ti mere insulin i glukozu nakon 30min, 60min, 90min i 120min.

Genetske trombofilije
Polimorfizam u genu za Plazminogen
Aktivator Inhibitor-1 (PAI-1)

Mutacija u genu za metilentetrahidrofolat
reduktazu (MTHFR; C677T)

Mutacija u genu za faktor koagulacije V
(Leiden V¸ R506Q)

Mutacija u genu za faktor koagulacije II
(Protrombin II; G20210A)

Nadam se da cemoj post biti od pomoci.

Klompaupoljulala

Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.04.2017

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bobaue 8/7/2017, 10:34

Da li neko zna , pozivaju li iz Višegradske leti na uz? Nešto ne mogu da se setim kako je bilo ranije , šta su devojke pisale. Do sada kada sam predavala nikada me nije hvatalo leto pa čisto da znam dal da se nadam pozivu ili ne. Hvala osmeh srce

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nessi 8/7/2017, 14:04

Kažu da pozivaju i preko leta bez pauze. Zvala sam ih pre neki dan jer čekam već mesec dana od predaje dokumenata za uz, a prethodna dva puta sam čekala manje od mesec dana. Sada kažu da ima mnogo prijavljenih žena pa zbog toga ide sporije. Meni je frka jer za dve nedelje idem na more i bojim se da me ne pozovu baš tada. Da li znaš šta se dešava u slučaju sprečenosti da se pojaviš u tom terminu, koliko se posle toga čeka na uz?

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bobaue 8/7/2017, 14:09

Ne znam tačno ali čini mi se da je ranije neko pisao da se tada kada su ga zvali dogovorio za sledeci termin ali davno sam to pročitala pa ne mogu da se setim tačno. Ali ovo pozivanje danas za sutra je strašno bezobrazno , no može im se.Videću da ih ja pozovem u ponedeljak pa javljam šta su mi rekli.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nessi 8/7/2017, 14:19

Super! Baš me zanima šta će tebi reći.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bobaue 10/7/2017, 15:50

Zvala sam danas Višegradsku u vezi pozivanja za uz i naravno ni jedan konkretan podatak nisam dobila. Tj. rekli su mi kao i tebi Nessi da rade normalno u toku leta i da pozivaju za uz ali da kao oni nemaju kod sebe podatke o terminima pregleda nego da im doktori to prosleđuju zajedno sa brojevima telefona a oni samo pozivaju.A što se tiče odmora kaže mi idite najnormalnije a ako se slučajno desi da vas pozovemo da tada dođete pomerićemo za drugi dan. Kada sam je pitala koliko se dana posle toga čeka nije mi dala precizan podatak, kao ne zna ,nego mi je rekla ne dugo , par dana. U suštini nisam saznala ništa što već nismo znali. Shocked

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nessi 10/7/2017, 16:00

Ja ne znam da li su oni po prirodi stvari neorganizovani ili ne žele da budu organizovani. Šta bi im falilo da naprave raspored odmah po predaji dokumenata, jendnostavno odrede termine za uz, zna se koliko je prijavljeno i odmah znaš kada je tvoj red pa da i mi možemo na vreme da planiramo druge stvari u životu, a ne da nam javljaju za uz dva dana ranije...

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bobaue 10/7/2017, 16:01

Ja mislim da njih samo boli uvo za nas lol!

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nessi 10/7/2017, 16:03

Bobaue ::Ja mislim da njih samo boli uvo za nas lol!
Biće da je to  lol!

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Naci83 19/7/2017, 10:07

Cao devojke, ako može neka od vas da mi pomogne. Juče sam dobila pozivno pismo Fonda da se javim na prve konsultacije u Višegradskoj 27.07., dakle sledeće nedelje. Zanima me u koje vreme treba da odem jer nisu napisali u koliko sati da dođem već samo datum. Takođe, ako je neka od vas bila na tim konsultacijama da mi bliže kaže kako to izgleda, da li se tada dogovaramo za postupak itd....hvala unapred, želim vam sreću svima

Naci83

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nessi 19/7/2017, 11:13

Cudno je sto nisu naveli tacno vreme konsultacija. Potrazi telefon od odeljenja za asistiranu reprodukciju u Visegradskoj, pa ih pozovi i pitaj. Ja sam prvu vto radila u Visegradskoj i prvobitno sam izabrala dr Tulic (posle sam se prebacila kod druge dr ali to sad nije vazno). Na tim prvim konsultacijama dr Tulic mi je trazila neke osnovne rezultate i jos nesto dodatno sto nisam radila do tada (u mom slucaju je to bio OGTT), odredila protokol po kojem cu raditi vto - kratak, ali kad sam promenila lekara, ta druga dr me prebacila na dug. Ako zelis da vec u sledecem ciklusu udjes u postupak, treba sto detaljnije da je ispitas o svemu sto te zanima, posebno ako ti je ovo prva vto i ako ti je to prvi put susret sa izabranim lekarom. Srecno!
P.S. Kada si predala dokumenta u Visegradsku i kada si bila na ultrazvuku tj. na drugostepenoj komisiji?

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bobaue 19/7/2017, 11:20

Naci83 , ne mogu bas 100%da se setim vremena kada sam išla ali čini mi se da je bilo oko 8, najbolje ih pozovi i pitaj za vreme (ako nemaš poslaću ti broj ). A što se tiče konsultacija ako tvoj doktor koga si izabrala bude radio tj.nije na odmoru sa njim ćeš dogovoriti ili šemu i početak postupka ili ako bude trebalo da uradiš eventualno još nešto dodatno od nalaza. Ako slučajno tvoj izabrani doktor ne bude radio u svakom slučaju moraš otići , tada će te posle verovatno dugog čekanja primiti neki drugi doktor i on ti verovatno čisto prolongirati vreme do dolaska tvog doktora tako što će ti verovatno tražiti neku nebulozu od nalaza ili da pitaš da promeniš doktora i eventualno ti šemu odredi doktor koji te tada primi sa tim da znaš da će te on voditi i u narednom periodu. Sestre uglavnom nisu htele da kažu dal doktor radi u vremenu kada sam ja pozivala. Ali znači , bez obzira na sve, ti se taj dan moraš pojaviti kod njih. Čini mi se da je to,to. Ako sam nešto zaboravila , pitaj osmeh srce

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bobaue 19/7/2017, 11:24

Nessi jel ni tebe nisu još pozvali za uz ? Kada si ti ono predala nalaze ? Ja sam 07.06. i nema ih još ni od korova Shocked

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nessi 19/7/2017, 12:24

Nisu. Predala sam 9.6. Za malo pa istog dana :)

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Naci83 19/7/2017, 12:30

Hvala devojke, Bobaue ako možeš da mi pošaljes kontakt da ih nazovem i pitam za vreme. Ja sam izabrala dr Radunovića jer kod njega idem i privatno, mada mi je rečeno da ću na prvim konsultacijama verovatno biti kod njegove asistentice dr Jelene. Ovo mi je prva vto, inače imam nalaze ogtt i trombofilije, ako mi ne traže da ponovim ogtt. Prošla sam drugostepenu malo više od tri nedelje, poziv sam dobila juče.

Naci83

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Naci83 19/7/2017, 12:35

Nessi, ja sam predala papire za Višegradsku 17.05, a zvali su me na uz tačno mesec dana poslije toga. A poslije tri nedelje mi je stigao poziv

Naci83

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bobaue 19/7/2017, 12:42

011 361 5610 Višegradska

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Naci83 19/7/2017, 12:45

Hvala puno.

Naci83

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bobaue 19/7/2017, 13:03

Ništa draga ljubav

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nessi 19/7/2017, 13:23

Dakle, nas koje smo predale u junu je zakacio neki zastoj... nista, cekamo, pa kad bude. Bobaue mozda se sretnemo na uz  Very Happy

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bobaue 28/7/2017, 14:35

Nessi mene su danas zvali iz Višegradske da dođem u ponedeljak u12 za uz. Tako da znaš, ako te nisu zvali nadaj se pozivu uskoro.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nessi 28/7/2017, 19:47

Nisu me jos zvali. Super! Hvala ti sto si mi javila :)

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bobaue 22/8/2017, 13:18

Možda nekog interesuje informacija , sada su me zvali iz socijalnog da mi je stiglo pozivno pismo za konsultacije u Feroni za 27. septembar. Drugostepenu komisiju sam prosla 04. avgusta.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Nessi 22/8/2017, 14:14

Bobaue ::Možda nekog interesuje informacija , sada su me zvali iz socijalnog da mi je stiglo pozivno pismo za konsultacije u Feroni za 27. septembar. Drugostepenu komisiju sam prosla 04. avgusta.
Super sto su ti javili!!! Ali zasto tek 27.9. konsultacije? To nema nikakvog smisla... ili je Ferona toliko prebukirana!!! Meni jos nije stigla ni potvrda sa drugostepene, a secas se da sam dva-tri dana posle tebe bila na ultrazvuku. Zvala sam ih u petak i dobila odgovor - bicete obavesteni, bila je komisija, ceka se da otkucaju potvrdu!!! Pa koliko im treba vremena za kucanje potvrde, za koju imaju gotov obrazac gde samo menjaju ime i datum...

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 17 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 19 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu