KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+64
Tamarita
Padobranka
hany
MIRKA85
coco-loco
BabyBear
Nessi
Bobaue
Naci83
Klompaupoljulala
BiKsi :)
panda :)
dusica78
Sirijus
sunny.tp
mamadabudem
Rada74
HappyGirl
Hande
ivanicasale
Marija07
bebana81
valika77
Bekanicaa
tiramisu
Lena_83
enap
Mirjanche
Cortina
lelas
Vojvotkinja
OKacica
*Titi*
micaubica83
KristinaK.
jela2209
Tavita
Ica1171
PalcicaBg
noja
Eho
micurka
danica87
branka86
DMANA
cicibanns
Vanja80
Vuchica
Zmajuška
KoMetaK
rada78
JocY
mimika
jadranka
mary76
majal86
srculence 84
Sanjci87
libra35
Ancica 87
boni m
Svetlana
marija123
Hiperaktivna
68 posters

Strana 13 od 19 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Sledeći

Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Padobranka 20/6/2016, 22:02

Da li ce da pomeraju granicu u godinama za treci pokusaj
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od alisa 20/6/2016, 22:12

Cini mi se da je ostala ista nazalost.... 40...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Eho 21/6/2016, 08:54

Tiramisu, evo informacija:

Vantelesna oplodnja u privatnim zdravstvenim ustanovama

Osigurana lica Republičkog fonda od 9. juna 2016. ponovo imaju mogućnost da se prilikom izlaska na lekarsku komisiju filijale opredele da proces VTO (prvi i drugi pokušaj) o trošku RFZO obave u državnoj ustanovi (KC Srbije, KC Vojvodine, GAK Narodni front, KC Niš i OB Valjevo) ili u jednoj od 11 privatnih ustanova sa kojima Republički fond ima zaključen ugovor (spisak ustanova je na sajtu RFZO).

Mogućnost da se ponovo opredele imaju i sva osigurana lica koja su izlazila na lekarsku komisiju u periodu 27.05 - 08.06.2016. godine, a nisu mogla da biraju privatnu ustanovu zbog ispunjenosti broja u istim.

Napominjemo da su osigurana lica mogla da se opredeljuju i za jednu od 11 privatnih ustanova, sve do 26. maja 2016. godine, kada je ispunjen broj od 500 usluga za koje je Institut za javno zdravlje „Milan Jovanović Batut“ dao mišljenje o opravdanosti upućivanja.

Kako je u toku maja meseca GAK „Narodni front“ dostavio obaveštenje Republičkom fondu da zbog renoviranja možda neće biti u mogućnosti da izvrši plan rada za 2016. godinu koji se odnosi na usluge VTO, Republički fond se obratio Institutu za javno zdravlje radi dobijanja mišljenja da li će postojeći kapaciteti u državnim ustanovama biti dovoljni za pružanje usluga VTO do kraja 2016. godine.

Institut za javno zdravlje je dao pozitivno mišljenje za dodatni broj usluga u privatnim ustanovama i Republički fond je preduzeo aktivnosti kako bi se bez odlaganja osiguranim licima omogućilo da se, pored državnih ustanova (KC Srbije, KC Vojvodine, GAK Narodni front, KC Niš i OB Valjevo) opredeljuju i za jednu od 11 privatnih ustanova.

Napominjemo da je Republički fond na ovaj način obezbedio dovoljno kapaciteta za pružanje usluge VTO do kraja godine.

Izvor: Republički fond za zdravstveno osiguranje
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ivanicasale 24/6/2016, 15:53

Dame moje samo da znate koga zanima od sutra poceinje TRECI POKUSAJ VTO O TROSKU DRZAVE.

Bila danas u RFZO i pisala sam na mail ministarstvu i dobila odgovor da je sve proslo i objavljeno je u sluzbenom glasniku pod brojem 57/16

Tako da SRECNO nam bilo. radost radost radost radost radost yes yes yes yes yes
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od alisa 29/6/2016, 18:22

Nekom ce sigurno trebati... po novom zakonu ko nije u braku mora uz sve nalaze da dostavi i izjavu 2 svedoka da zivite u vanbracnoj zajednici duze od 2 godine overenu u opstini ili sudu
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ivanicasale 5/7/2016, 11:08

*Titi* ::Devojke, je l' i Genesis i dalje na spisku klinika gde moze da se radi VTO o trosku drzave ili su samo drzavne klinike u igri?


I privatne su u igri,njih 11
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Tavita 14/7/2016, 22:24

Zbog preduge liste čekanja na komisiju u Višegradskoj, od danas su za komisijske preglede za parove sa teritorije centralne Srbije u opticaju i klinike u Novom Sadu i Nišu, kao i bolnica u Valjevu. Oni koji su predali već dokumentaciju u Višegradskoj, mogu da odu u svoju filijalu Fonda sa novim uputima za komisiju, uz i spermogram i da traže da im ih ponovo overe za neku od preostale tri komisije.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bekanicaa 28/7/2016, 17:16

Cao drustvo staro :-), zanims me, da mi neks od vas kaze. Da li prilikom predaje analiza za komisiju treba analiza spermokulture? Ne pise nigde, vec stoji samo spermogram.
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od alisa 28/7/2016, 17:55

Mi smo predali i spermokulturu plus bakteroloski bris i bris na one 3 bestije.... spermokultura moze da se uradi u paketu sa spermogramom
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od sunny.tp 29/7/2016, 10:00

Mi prosle godine nismo predali jer ne pise. Tj, na nekom papiru koji sam dobila tada u Feroni (priprema za drzavni vto)imala je sk, a na zvanicnom sajtu rfzo nema. Mi smo vec imali spermogram i bris pa nismo radili sk.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bekanicaa 29/7/2016, 16:18

Hvala sunny, na informaciji. Imam sve uradjeno, ali to nismo, jer nepise. A ako bas budu trazili uradicemo.
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ivanicasale 31/7/2016, 12:10

e ovako ja sam predala u petak nasoj komisiji i spermokulturu su mi trazili a bris uretre ne
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od valika77 10/8/2016, 12:55

Jel ima neko informaciju da od drugostepene komisije koliko se čeka na pozivno pismo ili na početak procesa?
Znači mi info pošto nešto kombinujem sa godišnjim odmorom.
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od alisa 10/8/2016, 14:00

Meni rekose najvise mesec dana, zavisi koju kliniku si birala i guzvev u tom trenutku
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Tavita 10/8/2016, 20:39

I ja sam dobila istu informaciju - otprilike mesec dana. Kako god da kombinuješ, odmor je obavezan :)
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od valika77 11/8/2016, 15:36

Hvala....iskreno ne mogu da verujem da su sa 6meseci smanjili na 1mesec čekanje... daj Bože molitva molitva molitva
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od alisa 5/9/2016, 16:13

Da nema neko broj telefona fonda u Nemanjinoj na koji covek moze da se raspita dokle su stigli i kad moze da se ocekuje poziv?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ivanicasale 5/9/2016, 18:50

Alisa kucaj na netu ima sigurno
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bebana81 3/10/2016, 10:55

Ja sam prvu vto radila u betanij u NS sad se spremam za drugu, za 2 nedelje bi trebalo da imam sve i predajem za komisiju u socijalno,pa betanija. Ovaj put necu raditi u betaniji,vec u Genezisu. U betaniji je napravljen propust, a i mogucnost za drzanje nasih beba je samo 3 dana. U privatnim klinikama ima mogucnost do 5 dana. I da znate nema velike guzve cim se dobije pismo krece se sa stimulacijama.
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Hande 19/11/2016, 12:07

Cesto citam teme na forumu ali do sad nisam nista komentarisala jer jos nismo poceli sa vto. Trenutno vec nedelju dana cekamo da nam doktorka javi koju ce terapiju primati suprug, ne mogu da verujem da im toliko dugo treba da urolog i endokrinolog smisle koju terapiju da mu daju (dijagnoza kod Vinke je bila kriptozoospermia, odbijam da poverujem da smo azzospermia s obzirom da je uvek imao po 3 pokretna sperm. u ejakulatu). U vezi toga da li mislite da bi gubili vreme ako bi predali za vto o trosku rfzo? Lepo im pise u uputstvu da za ukljucivanje u program treba imati (citiram) сви облици субфертилности мушкарца уз постојање живих или морфолошки исправних сперматозоида у ејакулату.
Hande
Hande

Broj poruka : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 20.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od alisa 19/11/2016, 14:19

Uh Hande ne znam sta da ti kazem... 3 je jako malo... nisam sigurna da bi prosli komisiju sa tim al u svakom slucaju mozete da probate... nemas sta da izgubis al ti je moj savet da ako mozes biras Visegradsku za komisiju jer mi se cini da su tolerantniji... nalazi potrebni za komisiju ce ti u svakom slucaju trebati i za vto o svom trosku... mozes da odes i u savetovaliste za sterilitet pri nekoj drzavnoj klinivi pa ce ti i oni reci dal imaste sanse ili ne... u svakom slucaju srecno u daljim koracima
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od KristinaK. 19/11/2016, 15:28

Draga,zao mi je,ali parovi su odbijani i sa mnogo boljim spermogramom.3 je nazalost jako los rezultat.

KristinaK.

Broj poruka : 22
Godina : 36
Datum upisa : 25.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Hande 19/11/2016, 18:18

Da, 90% sam bila sigurna da nemamo sanse, odbijali su parove koji imaju 100 000 sperm. Mogli bi da promene pravilnik i da lepo pise da mogucnost imaju parovi sa toliko i toliko spermatozoida. Cekamo da vidimo terapiju koju ce muz dobiti pa cemo u zavisnosti od toga videti gde i kako dalje.
Hande
Hande

Broj poruka : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 20.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Marija07 8/12/2016, 15:16

Cao devojke, nova sam na forumu, pratim vas redovno ali nisam pisala. Ja sam prosla jednu neuspelu vto, sad treba da idem na komisiju za drugu, da li neko zna da li su produzili ugovor i posle nove godine sa privatnim klinikama? Cula sam da u Nemanjinoj ne primaju na komisiju za privatne klinike a za Front se ceka kazu do godinu dana zbog renoviranja?!

Marija07

Broj poruka : 3
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od ivanicasale 8/12/2016, 19:47

Marija ugovor se produzava u Februaru ili najkasnije u Aprilu.Tako sam ja cula.Neznam dokle ste stigli sa rezultatima ali ako ste u mogucnosti pozurite.

Hande necete proci komisiju sa tim brojem.Nas su odbili u septembru jer je bio los spermogram.Posle terapije Proksidom i onim zrnevljem u medu sada je jako dobar.Tako da pocnite sto pre sa terapijom.Nije mi jasno zasto im toliko treba da odrede terapiju tvom muzu.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 13 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 19 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu