KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+64
Tamarita
Padobranka
hany
MIRKA85
coco-loco
BabyBear
Nessi
Bobaue
Naci83
Klompaupoljulala
BiKsi :)
panda :)
dusica78
Sirijus
sunny.tp
mamadabudem
Rada74
HappyGirl
Hande
ivanicasale
Marija07
bebana81
valika77
Bekanicaa
tiramisu
Lena_83
enap
Mirjanche
Cortina
lelas
Vojvotkinja
OKacica
*Titi*
micaubica83
KristinaK.
jela2209
Tavita
Ica1171
PalcicaBg
noja
Eho
micurka
danica87
branka86
DMANA
cicibanns
Vanja80
Vuchica
Zmajuška
KoMetaK
rada78
JocY
mimika
jadranka
mary76
majal86
srculence 84
Sanjci87
libra35
Ancica 87
boni m
Svetlana
marija123
Hiperaktivna
68 posters

Strana 7 od 19 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Sledeći

Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od PalcicaBg 11/5/2015, 07:14

Hvala Bobo cvet
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od mamadabudem 11/5/2015, 08:43

Šta se dešava, zna li neko, kada će biti produžena starosna granica za žene preko 40 godina? Ima li nečeg konkretnog od toga ili je to samo na nivou bulevarskih priča? Rolling Eyes
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Ica1171 11/5/2015, 20:57

Devojke, da li je istina da se VTO nece raditi U Visegradskoj u junu mesecu zbog nekog renoviranja? Jel imate neke informacije?
Shocked
Ica1171
Ica1171

Broj poruka : 94
Datum upisa : 08.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Padobranka 12/5/2015, 22:10

Tacno je
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Ica1171 13/5/2015, 00:04

Hvala ti. Sto li su mi dali onda da pijem kontraceptive Yasmin? Rekose mi da se javim 2/3dc da mi vade hormone i eventualno zapocinjanje stimulacije, a to pada oko 1.juna. affraid
Ica1171
Ica1171

Broj poruka : 94
Datum upisa : 08.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Tavita 13/5/2015, 12:07

Ženice, pogledla sam manje-više prethodne objave. Moje iskustvo je sledeće:
Prvu komisiju sam prošla 24. novembra, drugu u Narodnom frontu 21. decembra, pozivno pismo mi je stiglo krajem januara sa informacijom o zakazanom prijemu na Betaniji 11. maja. AMH mi je bio vrlo nizak - 0,31, što je i dr u Betaniji konstatovala, međutim nakon UZ pregleda utvrdila je da stanje i nije tako loše - ipak je najvažnije stanje endometrijuma i da janjici rade. Sa stimuacijom bi trebalo da krenem nakon 20. juna, a pre toga jednu sedmicu treba da pijem nešto na D.... (ne mogu dešifrovati rukopis). Inače, termini su popunjeni i za jun i za jul, a ja sam, zbog godina, ali i zbog niske rezerve jajnih ćelija, upala na neko slučajno upražnjeo mesto. Sada se polako psihički i fizički pripremam. Moram da kažem da sam dosta korisnih informacija našla u/na Kutku, hvala svim vto mamama :)
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od PalcicaBg 13/5/2015, 13:37

Tavita dobrodosla i da ti ovaj postupak bude uspesan!
Pridruzi nam se na korak po korak do bete+,tamo pisemo o postupcima i svemu vezano za to.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Tavita 13/5/2015, 14:00

Hvala, Plcčice, stižem :)
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od jela2209 14/5/2015, 09:37

Da li neko ima iskustva ili je čuo koliko se dugo čeka na poziv nakon dobijanja rešenja o uključenju u proces za VTO? Ja sam bila na komisiji i dobila rešenje još 10. februara ali još uvek nisam dobila pozivno pismo.
jela2209
jela2209

Broj poruka : 1
Godina : 44
Location : Kragujevac
Datum upisa : 12.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bobaue 14/5/2015, 10:57

[quote="jela2209"]Da li neko ima iskustva ili je čuo koliko se dugo čeka na poziv nakon dobijanja rešenja o uključenju u proces za VTO? Ja sam bila na komisiji i dobila rešenje još 10. februara ali još uvek nisam dobila pozivno pismo.[/quote
Jela2209 ,gde si izabrala da radis postupak ? Varira od bolnice do bolnice

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od KristinaK. 25/5/2015, 19:45

Devojke,pozdrav za sve.Iscitala sam celu temu,ali i dalje mi je mozak u zbrci.Koliko papirologije,muke i cekanja,svaka vam cast na istrajnosti i drzim vam fige svima osmeh srce Ja bih ipak morala da vam postavim par pitanja i nadam se da ce se naci neko raspolozen da mi odgovori :) Planiram kroz mesec dana da prikupim preostale analize i da udjem u borbu koja se zove VTO.Ono sto me zanima je da li je prvostepena komisija u mom gradu? Ja sam iz Uzica i zanima me da li papire predajem kod nas u socijalnom? Sta se onda dalje desava? Gde idem na drugostepenu kada joj dodje vreme? Da li je to u mestu u kome cu odabrati kliniku za VTO? Bas je sve komplikovano...

KristinaK.

Broj poruka : 22
Godina : 36
Datum upisa : 25.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Eho 25/5/2015, 20:31

Dobro dosla, Kristina.

Da, svi smo bili zbunjeni kad smo prvi put usli u tu pricu, ali posle se naviknes. Ja sam svoju drugu VTO radila kao da idem svaki put na neku kafu i da malo prosvrljam po gradu. Very Happy

Sto se tice nacionalnog programa, ja ne znam u kojim sve gradovima postoji prvostepena komisija, ali na sajtu RFZO imas dokumenta u kojima je sve potanko objasnjeno:
http://www.rfzo.rs/index.php/osiguranalica/vto
Skini ono prvo uputstvo, ovo ostalo je za zdravstvene ustanove, komisije i lekare, ne treba ti to sve. Ako ne saznas odatle (javi da li tu pise) ili se ne javi neko ko sigurno zna, poslacu ti na pp broj telefona socijalnog u Novom Sadu, na koji se javlja jedna fina teta, koja ce sigurno znati da ti kaze odakle da krenes.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od KristinaK. 25/5/2015, 20:41

Bolje vas nasla :) Svakako cu se ukljuciti u nacionalni program,da iskoristimo i ovo malo sredstava sto nam drzava daje,pa kako bude.Nisam uspela da skontam gde se konkretno obavljaju komisije,ali nema veze,mozda se neko javi a da zna konkretno,a ako ne,svakako cu kod svog ginekologa na razgovor u sredu,pa ce mi on to objasniti.Danas sam naglo pocela da razmisljam o VTO,pa bih sve da saznam sad i odmah :) Znate vec kako to ide.Iza mene je laparoskopija,pa nam je dato odredjeno vreme da dodje do zaceca,a ako ne dodje preostaje nam samo VTO.Ali citajuci temu shvatila sam da su liste cekanja podugacke i da mi ne bi bilo lose da polako pocnem da prikupljam i predam papire.

KristinaK.

Broj poruka : 22
Godina : 36
Datum upisa : 25.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Eho 25/5/2015, 21:02

Da, da, pocni sa papirima odmah. Imas na ovom sajtu i spisak nalaza koji su potrebni. Ja za komisije znam samo za BG i NS, ali verujem da u dokumentu sa sajta pise sve u detalje.
Ako negde zapne, javi da ti posaljem onaj broj.

Nadam se da ti to sve na kraju nece ni trebati. :)
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Bobaue 25/5/2015, 22:20

Kristina poslala sam ti pp

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od micaubica83 25/5/2015, 22:43

Kristina,uzmes uput za vto od svog ginekologa,moras da imas sve potrebne analize za sebe i supruga.Uput nosis u socij. da ti overe,ides svuda sa suprugom jer i on mora da potpisuje kao i ti.Prvostepena komisija ti je u filijali kojoj pripadate.Drugostepena u gradu u kom odlucis da radis VTO.Imas pravo da biras gde ces raditi VTO i da biras dr.Naoruzaj se strpljenjem i samo napred!
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od KristinaK. 26/5/2015, 16:37

Devojke,hvala na brzim odgovorima,mnogo ste mi pomogle i mnogo vam hvala,zaista. srca Nazalost,sve smo u istom sosu,pa se ovde najbolje razumemo.Ako neko zna gde bih mogla da postavim pitanje o nekim dodatnim analizama pre VTO neka me preusmeri na tu temu,htela sam da pitam zenice sta misle o trombofilijama i ostalim imunoloskim analizama,ja bih svakako da ih uradim,ali da ne idem ovde u off.

KristinaK.

Broj poruka : 22
Godina : 36
Datum upisa : 25.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Zmajuška 26/5/2015, 17:07

KristinaK, imaš temu dodatne analize ovo je link https://kutak.forumotion.com/t2708-dodatne-analize i tu možeš pročitati sve vezano za dodatne analize, gde se rade na uput, koliko se čeka i sl. i postaviti pitanje koje želiš.
Takođe nam se možeš pridružiti i na temi korak po korak na putu do pozitivne bete. Link je https://kutak.forumotion.com/t3006-korak-po-korak-na-putu-do-bete
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od PalcicaBg 27/5/2015, 09:19

Malopre me zvali iz Visegradske da dodjem po resenje,uz je bio 11.maja.Cini mi se da sve brze ide nego pre.
Prvostepena je bila 21.aprila.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od KristinaK. 27/5/2015, 10:30

Palcice,pa to su vec sjajne vesti.Ide brzo u Visegradskoj.Ja sam sinoc razgovarala sa jednom prijateljicom koja je kod doktorke Tulic i sada radi pripremu za trecu VTO.Ona planira da preda papire krajem jula jer radi dodatne analize i doktorka joj je rekla da ce krajem septembra vec poceti sa procesom VTO.

KristinaK.

Broj poruka : 22
Godina : 36
Datum upisa : 25.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Eho 29/5/2015, 16:51

Kristina, izgleda da postoji filijala (prvostepena komisija) i u tvom gradu. Evo ga spisak svih filijala:
http://www.rfzo.rs/index.php/about/organizacija-info/orgjedinice/filijale-ispostave
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od BiKsi :) 30/5/2015, 23:33

Kristina K, dobrodošla sugradjanko! :)

Pre tri god sam predavala papire za prvostepenu u Užicu, i trebali su svi oni papiri pobrojani na sajtu RZZO. T3, t4 i amh su morali privatno da se odrade, u labaratoriji u bolnici nisu radili. Trebao je izveštaj sa ultrazvuka, i da na njemu piše da je uradjen vaginalnom sondom. U roku od nekoliko dana se prodje ta komisija, čini mi se da je svake nedelje jednog dana, a možda i češće, ne drži me za reč. Kad prodješ tu prvostepenu, onda valjda ideš u Bgd na drugostepenu, koja se zakazuje telefonom. Ako se ne varam, za Zlatiborski okrug je nadležna filijala u Nemanjinoj, ali i to bi trebalo da proveriš. Ne znam šta se dešava ako izabereš Novi Sad, mislim da se svakako ide u Beograd na drugostepenu. Imam drugaricu koja je radila u NS preko fonda, prošle godine, pa mogu da je pitam. Pretpostavljam da ti je dr R. Marka predložio prof Kopitović, jer znam da saradjuju, skoro sam čula. Nju dosta žena hvali, posvećena je pacijentu, što je najbitnije. Ja nisam stigla do drugostepene komisije, jer smo se odlučili za postupak o sopstvenom trošku (u Leskovcu), mada bismo teško drugostepenu i prošli zbog lošeg spermograma. Iz ovog ugla mi je drago što nisam čekala da li će šta biti preko fonda, jer smo uspeli u tom poslednjem postupku. Ako ispunjavate uslove, obavezno idi preko fonda.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od KristinaK. 30/5/2015, 23:39

Hvala ti BiKsi na dobrodoslici ☺ Tako je,dr.Rade mi je predlozio Kopitovicku,idem kod nje na konsultacije za pocetak samo,nisam ja jos nista definitivno odlucila sto se klinike tice.Svakako su mi sve analize privatne,nisam nista radila drzavno za sada.Konkretno za serologiju cu uzeti upute i to je sve.Iskreno,nadam se da cemo dobiti drzavnu VTO,kod nas su problem jajovodi koje cu izgleda ukloniti pre postupka,a inace svi drugi rezultati su besprekorni.

KristinaK.

Broj poruka : 22
Godina : 36
Datum upisa : 25.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od BiKsi :) 30/5/2015, 23:43

Kristina, ne bi trebalo da bude problema da dobijete preko fonda, kad konkurišete. Pre postupka odradi sve dodatne analize, imaš ovde temu, mislim da su te devojke uputile. Ako bilo šta treba, piši mi u pp, to je ova kućica ispod nika, gde piše mp, mogu ti poslati gde šta možeš uraditi na uput, ako želiš. Naravno, ako imaš parica, sve je lakše privatno. Mislim da si dobro izabrala što se tiče dr, al da ne idemo mimo teme, možemo ćaskati na temi Korak po korak do bete plus.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od KristinaK. 30/5/2015, 23:45

Evo saljem ti pp upravo,da ne zatrpavamo temu. ☺

KristinaK.

Broj poruka : 22
Godina : 36
Datum upisa : 25.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 7 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 19 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu