VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Strana 31 od 33 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od MaloMorgen taj 15/2/2016, 10:50

SannyP,

ja uzimam od Biovea, Melatonin 3 mg, 60 tbl., evo ti i link :http://www.biovea.com/de/mobile/product_detail.aspx?NAME=MELATONIN-3mg-60-Kapseln&PID=20267&OS=202&cid=22596&deptid=1&all=false&back=searchresults
Melatonin, osim sto je hormon sna, nalazi se i u reproduktivnim organima i stiti celije od slobodnih radikala, samim tim poboljsava kvalitet, a i kvantitet jc. Kod nekih zena koje nemaju manjak melatonina u tijelu, izaziva izostanak ovulacije i menstruacije i djeluje kao kontracepcija. Preporucuje se prije uzimanja da se provjeri nivo istog, ja nisam provjeravala, smatrala sam, ako mi zaustavi ciklus, prestacu da ga uzimam i gotovo. Kod mene npr. Dhea, 75 i 50 mg dnevno je svaki put zaustavljala ciklus i trebalo mi je dvije nedelje da ga ponovo dobijem.
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SannyP taj 15/2/2016, 11:05

Ja pijem dhea na svonu ruku bez prethodno radjenih analiza od novembra i nisam jos primetila neku promenu.
Koleginici na poslu sam rekla, kad sam pocela, da prati nus pojave posto sam citala da hoce i agresivnost hahah sva sreca nema....
Hvala za link bas cu sad da pogledam.
Eto sta je sve vazno za jajne celije... Koje je to bovatsrvo kad o tome ne moraa da rqzmisljas.
Ja verujem da ce nasa decica koja ce doci na svet posle ove borbe biti stvarno nesto posebno.
Kiss
SannyP

Broj poruka : 65
Godina : 39
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SannyP taj 15/2/2016, 11:07

P.S. U Feroni su me pitali da li pijem koktel za zene misleci na dheu, CoQ10, folnu, itd...tako da i oni ocigledno to preporucuju i veruju u to.
SannyP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MaloMorgen taj 15/2/2016, 11:12

Bas tako SunnyP,

ja samo sto jos ne uzimam fekalije Razz , od ubiqinola do boga oca, proucila sam ovu oblast uzduz i popreko, nuzda me natjerala. Jedino od svega sto mi ne odgovara je Dhea, a nemam policisticne jajnika, ima nas vise sa ovim dhea problemom, sta da radimo. Zelim ti puno uspjeha i da pobijedimo u ovoj borbi.
MaloMorgen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SannyP taj 15/2/2016, 11:13

Hvala MaloMorgen,
I ja tebi!
I naravno da cemo pobediti!!!
SannyP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od annci taj 15/2/2016, 13:41

Nataly, gadna je ova nasa borba! Puna nedoumica, padova, sumlji i razocarenja...Raskrsnica do kojih dodjes i nemas pojma kuda dalje...ja ne znam tvoj pravi put. Nisam znala ni svoj. Mnogo sam lutala, ali pre 17 dana, konacno stigoh do cilja. Jedno samo znam, nema odustajanja! Kako god izgledalo beznadezno, ides dalje...i dalje...mozes da uzmes malu pauzu, to da. Zalecis rane i smisli dalju taktiku, ili novi plan...ali koracas dalje...
Veruj mi da sam mnogo puta pomislila da mi mozda i nije pisano da budem majka...Milion puta sam citala za raznorazna cuda ovde, ali sam mislia da se desavaju uvek drugome.
Nije tako. Moje cudo je cekalo na mene...upravo ga gledam kako mirno spava...Tvoje cudo ceka negde na tebe. Samo hrabro prema njemu!
Kopita je odlican izbor! Ja nisam uspela kod nje, ali i dalje mislim da je najbolji nas slucaj. Idi na konsultacije, pa ces videti vec sta ona kaze.

Moje licno cudo i ja navijamo za tebe jaaakooo!!!
poljubac
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 41
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataly17 taj 15/2/2016, 14:50

Hvala Annci do neba.Kako si super opisala kako se osjecam. Kao bukvar si me procitala. Danas sam slomljena ali ustacu pa cu vidjeti da odem kod Kopite da pokusa i ona dok ima jajnih celija makar i slabih.
Ljubim tebe i tvoje cudo. Uzivaj i jos jednom hvala ti za ove rijeci podrske i razumijevanja.
Nataly17

Broj poruka : 424
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataly17 taj 15/2/2016, 23:26

MaloMorgen ::Nataly17,

prvo da te pozdravim i pozelim isto sto i meni, da ubrzo postanemo mame. Ja takodje, uzimam sve sto bi moglo da mi popravi kvalitetu jajnih celija. Od prije ca.40 dana sam pocela da koristim Melatonin 3 mg, 1× uvece, prije spavanja i po prvi put sam ovaj mjesec na UZ imala tri folikula i dvije jc. Inace, imam veoma nizak amh i uz koristenje femare do sada sam imala samo jedan folikul i jednu jc. Vidjecemo kako dalje rastu folikuli uz melatonin, ali kod mene je za ovaj porast sigurno "kriv " on. Zelim ti puno srece u predstojecoj borbi !
Hvala puno. Kad vidim kakvo je bodrenje i pozitivna energija onda moram da ustanem i da nastavim da se borim.
Moram li prvo da provjerim nivo melatonina pa da ga onda pijem. Kako to ide. Sve sam probala pa bih i to ukljucila.
Nataly17

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 16/2/2016, 09:12

Ja trenutno pijem samo ciklu,sve sam izbacila.
Pa kako bude,bice.
A pila sam sve zivo.
Sad samo ciklu i vigantol.

lela1984

Broj poruka : 3598
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 16/2/2016, 09:16

Nataly,prof. Kopitovic je ubedljivo najbolja,ja i dalje samo njoj verujem.
Nego,ja nešto nisam spremna za nove postupke,a ni od novih donacija ne bežim,nisu mi strane,pa se odlucih na dužu pauzu.
Ti idi kod nje na konsultacije,da vidiš sta ti preporučuje,moj savet.

lela1984

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 16/2/2016, 10:57

Lela sto ti pijes ciklu? Ja sam na njoj vec 5- 6 godina ( dijagnostikovan mi je pof ) i razmisljam se da je sad na svoju ruku izbacim i da vidim sta ce da bude.... skoro su neke clanice pisale da se u svetu vise ne prepisuje cikla jer ne imitira prirodan ciklus.... da je u estrdiol u cikli ok ali da je progesteron sinteticki i los.... a meni je na zadnjem merenju hormona progesteron bio bas nizak.... i da je po nekim americkim istrazivanjima jako mali broj trudnoca, gotovo zanemarljiv ostavren na cikli....
alisa

Broj poruka : 1270
Godina : 38
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 16/2/2016, 12:03

A ja sam je uvela na svoju ruku i meni od nje bolje.Femisan sam batalila,ne deluje vise.
Ja cu i ovako vrlo vrv na novu donaciju,samo kasnije,tako da se ne uzbudjujem vise uopste.
Za sad mi je bolje od nje,ovo je drugi mesec da je pijem,videcemo kasnije.

lela1984

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 16/2/2016, 12:10

Ja sam odavno prestala da slusam lekare.
A ciklu mi jesu preporucivali u Pragu i u Le,ali moja doktorka ovde-kao,ne treba.Boga mi,treba,ne mogu vise da gutam primolut-nor svaki put kad ciklus izostane.

lela1984

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 16/2/2016, 13:18

Pazi ja sam se fizicki jako lose osecala pre nego sto sam pocela da je pijem i cim sam pocela sa njom stanje mi se drasticno promenilo na bolje! Verovatno cemo i mi na donaciju , jednog lepog dana kad skupimo pare Rolling Eyes al sam u fazonu da bas ne sedim skrstenih ruku do tog momenta vec da probam suplementima , cajevima, cime god da uradimo nesto... pa kako nam bog da....
alisa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 16/2/2016, 14:16

Ja sam probala i ovako i onako,imala milion pokušaja,pobacaje,biohemijske,2 prirodne trudnoće,donacije vec...
Malo mi se smrklo.
A nije mi baš toliko bolje,samo malo.
Ima razlike,ali nisam "procvetala" od cikle kao mnogi.
A sad sam baš u fazonu da sedim skrštenih ruku,baš nista ne pokušavam.
Pauza u svakom pogledu.

lela1984

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataly17 taj 16/2/2016, 18:23

lela1984 ::Nataly,prof. Kopitovic je ubedljivo najbolja,ja i dalje samo njoj verujem.
Nego,ja nešto nisam spremna za nove postupke,a ni od novih donacija ne bežim,nisu mi strane,pa se odlucih na dužu pauzu.
Ti idi kod nje na konsultacije,da vidiš sta ti preporučuje,moj savet.

Javicu joj se ako bude smatrala da ima sanse da probamo. Ja sam iz PG ali nece mi to bit problem. Ne znam da li ce mi uvijek biti celije loseg kvaliteta ili se moze desiti da budu kao nekad dobre. Ukljucicu sada da pijem za njihov kvalitet nesto. Dr mi je opet dala da pijem progesteron narednih 10 dana nakon neuspjelog postupka a on me isto unisti. I tako mi uvijek daje u drugoj polovini ciklusa.
Pila sam i ja ciklu prosle godine po preporuci dr Kopitovic ali sam tada imala polip. Nesto mi nije bas prijala.
I ja sam Lela sad pala potpuno. Sve nesto probam, borim se a nema rezultata a donaciju ne mogu da svarim iz milion razloga. Ne mogu da se pomirim da nisam sansu iskoristila.
A ovako i sebe unistavam i svoje zdravlje sa druge strane.....
Nataly17

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nataly17 taj 16/2/2016, 18:27

Lela, imas li dobro iskustvo sa Femisan kapima posto sam pocela da ih pijem. Ne znam da li ce imati efekta.
Niko me ne odgovori za ovaj melatonin Mad
Nataly17

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 16/2/2016, 18:36

Lela ne znam kakve si simptome imala ali ja sam pre nje pocela naglo da se gojim ( za manje od 6 meseci sam dobila 15kg) , znojila sam se ko blesava, imala lupanje srca, gubila dah, uzasno oticala, o ciklusima da ne pricam ( dobijala sam na 10 - 15 dana i krvarila po 7 ... imala pauze maksimalno 5 dana ...) svi ti simtomi su poceli da nestaju vec posle prvog meseca da bi se skroz sredili kroz 3.... zadnjih 6 meseci se opet ne osecam bas sjajno, opet sam pocela da se gojim mada su mi hormoni ne promenjeni .... osim progesterona koji je bas pao.... idem kod tulicke sa nalazima sledece nedelje pa cu da vidim sta ce mi reci.... mada ne ocekujem nista pozitivno s obzirom da vec i sama znam da protumacim rezultate....
S obzirom da mi je AMH 0.00 ( najveci izmeren pre par godina 0.003 ),ne znam da li ce uopste i da probaju nesto ili ce me odmah uputiti na donaciju.... Mada na uz se i nadje po koji folikul.... u decembru sam imala jedan od cak 21 - doduse bio je tek 8 dan ciklusa Rolling Eyes
alisa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SannyP taj 16/2/2016, 18:38

Devojke,

Molim ako neka ima iskustva sa hidrosalpinksom, za savet.
Pojavio mi se na desnom jajovodu, a prosle godine skinut sa levog...
Haos
Kopitovicka rekla da bi prilikom aspiracija jc aspirirala sadrzaj hisrosalpinksa ali bemam pojma sta dalje. Da li ce mozda zapusiti otvore (da li to uopste moze prilikom aspiracije?) i da li se prolazi komisija ako se ima fucking hidros.?
Pojma nemam sta da radim. Procitala svasta da to uopste nije dobro kad se ide u ivf. Mozda se meni smesi i treca operacija.
Jel imala neka problem sa ovim?
Thanks
SannyP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MaloMorgen taj 16/2/2016, 19:04

Nataly17,

ja nisam provjeravala, nisam ga imala, iskreno, nigdje ni provjeriti. Pocela sam da uzimam jednu tabletu uvece, prije spavanja i mene je prijatno iznenadio. Ako ti ne bude odgovarao Melatonin, znaces po tome, jer ce ti zaustaviti ciklus, neces ga dobiti onda kada ga i dobijas i samo prekini da ga uzimas. Kod mene nije bilo nikakvih promjena, ciklus sam dobila kao i uvijek, posle 26 dana, sto kod dhea nije bio slucaj, nazalost, dhea je kazu na prvom mjestu za nas sa niskim amh, ali meni te visoke doze ne odgovaraju.
MaloMorgen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BabyBear taj 16/2/2016, 19:10

Sanny, napisi ovo i na Koracima ako nisi :)

19.08.2014.-PFC - FET+klasicni heching+EG, 2 3-dnevna embrio, beta<1
11.09.2014.-Genesis/Kopitovic: Cikloproginova, DHEA, Co Q10, vit D
03.12.2014.-Genesis/Kopitovic-1 folikul, nije stigao do aspiracije
2015.-Betanija&Ferona/Kopitovic-2 aspiracije/0 jc+nekoliko puta nezreli folikuli
13.04.2016.-PFC - FET+LAZT+EG, 2 morule, beta<1
25.05.2017.-PFC nova donacija - ET+LAZT+EGlue+Intralipidna infuzija+Akupunktura+Aviva vezbe, 1 3-dnevni embrio
09.06.2017.-nase jedince ostalo BETA 1049
Ne postoji nemoguce! Hvala Ti Boze!
Lilypie Pregnancy tickers
BabyBear

Broj poruka : 2705
Godina : 48
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 16/2/2016, 19:16

Nataly,ja imam dobro iskustvo s Femisan kapima,ali sam ih duže pila i prosto vise tako ne deluju.
Ali,da su dobre,jesu.
A ja se ne gojim,imam insulinsku rezistenciju i vodim računa o ishrani,pa nema ni od čega da se gojim.
A ciklusi su mi uvek bili problem i pms,femisan malo bio regulisao.
Sad cikla malo sredjuje,videcemo dalje.

lela1984

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SannyP taj 16/2/2016, 19:18

Babybear,

Hahha ja napisala ovde misleci da je to to.
Otvorila sam novu temu za hidrosalpinks.
Gde da odem na to sto kazes Koraci? Malo se ne snalazim :)
SannyP

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BabyBear taj 16/2/2016, 19:27

Hahahahahaha! Tema se zove Korak po korak na putu do bete + i vidim da pises na njoj lol! lol! lol!

19.08.2014.-PFC - FET+klasicni heching+EG, 2 3-dnevna embrio, beta<1
11.09.2014.-Genesis/Kopitovic: Cikloproginova, DHEA, Co Q10, vit D
03.12.2014.-Genesis/Kopitovic-1 folikul, nije stigao do aspiracije
2015.-Betanija&Ferona/Kopitovic-2 aspiracije/0 jc+nekoliko puta nezreli folikuli
13.04.2016.-PFC - FET+LAZT+EG, 2 morule, beta<1
25.05.2017.-PFC nova donacija - ET+LAZT+EGlue+Intralipidna infuzija+Akupunktura+Aviva vezbe, 1 3-dnevni embrio
09.06.2017.-nase jedince ostalo BETA 1049
Ne postoji nemoguce! Hvala Ti Boze!
Lilypie Pregnancy tickers
BabyBear

Broj poruka : 2705
Godina : 48
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SannyP taj 16/2/2016, 21:47

Hahaha ludilo...