KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FERONA - Novi Sad

+107
libra35
Bobaue
mimi85
antea81
Lili76
Borbica
alisa
mariamagdalena
Jerapetra
Blanka
Maki87
micam
BabyBear
hany
Marijamaki
Vanja80
Lena88
Sirijus
mamadabudem
patofna
dusica78
bgdtanja
ivanicasale
baba Vera
PalcicaBg
HappyGirl
mirjanamirjana1986
misslea
valika77
Petraa
Mimi12
Lola021
enap
mpantic
bobica83
Biki88
ahosame
Nevena Arsic Gracin
Lina73
sanja369
sanja 73
jelena.kuburic
d77
šefica
Erata
mikica023
Nataša Krstekanić
Leptirko88
Mala Mia
Cherish
zvoncica36
luskica
ninica2
zsuki75
Nella
Amna84
sunny.tp
kokica82
tandara
srculence 84
OKacica
spring2015
annci
NikAaA
snowwhite
Gogoli
Tebi
Pikseta
masato
ljubavsunce
leptirica1977
jelena*mama2andjela*
JocY
Nata84
jjelena
Eho
Ancica 87
winni
*Titi*
Nataly17
flebodia
jelena86
labradorka
MalaSaJuga
saska1
bak
noja
AriesGirl
spring
sareni leptir
daki_mm
majal86
milanka vekic
OZA
nina :)
ganedina
tatjanica
ncoka
Mikilica86
harper
LaFolie
jelena1985
Afrodita
lela1984
Sanjci87
tiki89
KoMetaK
111 posters

Strana 32 od 35 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Sledeći

Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od HappyGirl 13/12/2016, 20:01

HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Blanka 14/12/2016, 00:28

Jesam, jesam. Sve sam proslijedila. A i dosta mi se zenica javilo porukom. LOVE Kutak osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od baba Vera 29/3/2017, 12:35

Za dve nedelje treba da radim HSG u Feroni,zanimaju me vasa iskustva.
Doktorka kaze da vecina pacijentkinja radi bez anestezije a od par zena imam info da boli ko vrag,nisam pametna sta raditi,svaki savet je itekako dobrodosao,veliko hvala unapred

baba Vera

Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2017

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od baba Vera 29/3/2017, 14:08

Takodje me zanima koja je procedura za vto u Feroni ali preko fonda?
Ja sad radim hsg pa ako je dobar doktorka Kopitovic misli da mozemo da probamo jednu inseminaciju,ako je los odma na vto
Da li isto idem kod drzavnog ginekologa po upute za vto?

baba Vera

Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2017

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od PalcicaBg 29/3/2017, 16:39

Baba vera,ja sam radila u visegradskoj,bez anestezije,bas je bolelo,ali meni su bili zapuseni jajovodi.

Evo i ovde pa pohvalim Feronu i prof.Kopitovic,zahvaljujuci njima imacemo bebu posle 6 dugih i mucnih godina.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od alisa 29/3/2017, 16:41

Vera ista je procedura kao i da radis u drzavnoj samo sto na prvostepenoj zaokruzis Feronu sve ostalo je isto... moras na obe komisije i upute ti daje tvoj dr...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od baba Vera 29/3/2017, 20:06

Hvala puno,da li to znaci da mi drugostepena bude u Feroni?i zna li iko koliko brzo se dolazi na red?

baba Vera

Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2017

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od alisa 29/3/2017, 20:48

Ne drugostepena ti je u drzavnoj bolnici Front, Visegradska, Betanija i cini mi se u Valjevu i Nisu a koliko znam kad prodjes komisije ne ceka se dugo....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od baba Vera 30/3/2017, 15:52

Hvala vam puno devojke,divne ste

baba Vera

Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2017

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Nessi 10/5/2017, 17:11

U dilemi sam između Ferone i Jevremove. Da li neko ima iskustva i sa drugim lekarima u Feroni osim dr Kopitović?

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od ivanicasale 10/5/2017, 17:30

Nessi meni je u feroni radio uz i et pa sada i prvi uz dr.Milatovic dusa od coveka...Temeljan,pazljiv,prijatan sve pohvale za njih i za njega naravno.Dosta sam videla da se zale na Jevremovu ja tamo nisam bila ali tako kazu.Moja topla preporuka je ferona.Ne zato sto mi je uspelo vec jer sam radila vto sa kopitovickom koja nije uspela pa sam se ipak vratila opet kod nje.Veliki strucnjaci su tamo i stvarno ih preporucujem.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Nessi 10/5/2017, 18:01

Hvala ti Ivanice! Bila sam juče kod dr Kopitović i sve je kako kazete, energicna, strucna i vedra zena. Ipak, meni se kod nje ne sviđa to pretrpavanje lekovima prevencije radi i za svaki slucaj. Zato sam u dilemi.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od ivanicasale 10/5/2017, 18:11

Pa znas kako ja sam ipak za to da budem skroz pokrivena terapijom i da uspe nego da nisam i da ne uspe.Ja njima skroz verujem i evo primera meni sada nije dat ni pregnil ni progesteron depo nakon eta.Sve to opet zavisi od slucaja do slucaja
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Nessi 10/5/2017, 19:02

Sve se svodi na sreću na kraju, to smo svi zaključili :). Koristila sam ja razne lekove koji mi ništa dobro nisu doneli, naprotiv, pa sam sad već postala skeptična i prema stručnjacima i prema njihovim terapijama... U svakom slučaju, dragoceno mi je tvoje pozitivno iskustvo sa Feronom, kao i svaki komentar koji sam ovde pročitala.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od ivanicasale 10/5/2017, 20:49

Presudni faktor je sreca,Treba sve kockice da se sloze da bi uspelo.Samo nema odustajanja
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od bgdtanja 17/8/2017, 13:22

Pozdrav svima.Na ovom forumu sam nova.Radila sam jednu neuspešnu vto u Valjevu i sada se spremam za drugu.Razmisljam da to bude Ferona pa me zanima koliko se čeka od drugostepene do konsultacija i od konsultacija do početka procesa.?

bgdtanja

Broj poruka : 7
Datum upisa : 19.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od BiKsi :) 17/8/2017, 13:49

Dobrodosla. Javice se cure koje znaju.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od bgdtanja 20/8/2017, 17:51

Baš mi je žao što ova tema nije više aktivna,pa da mi neko odgovori 😢

bgdtanja

Broj poruka : 7
Datum upisa : 19.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od BabyBear 20/8/2017, 19:21

Odgovorice ti Tanja. Mnoge zene su sad na odmoru.
Postavi pitanje I na temi Korak po korak na putu do bete + koja je aktivnija, a imas I nasu grupu na fejsu Kutak - forum o neplodnosti pa mozes I tamo da postavis pitanje.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Bobaue 20/8/2017, 19:23

bgdtanja ::Baš mi je žao što ova tema nije više aktivna,pa da mi neko odgovori 😢
Čini mi se da je zbog ove sezone odmora sve što ide preko socijalnog usporenije. Do sada su čini mi se svi čekali od 15 do mesec dana ali je sada neko mrtvilo. Bar je moj utisak takav. Ja sam komisiju prošla 4.avgusta i za sada čekam ☺

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od mimi85 20/8/2017, 19:24

mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od BabyBear 22/8/2017, 15:03

bgdtanja, danas su zene pisale I na ovoj temi pa ces mozda I tamo pre naci odgovor jer je u pitanju tema koja je merodavnija za ono sto tebe zanima

https://kutak.forumotion.com/t2991p400-vantelesna-oplodnja-o-trosku-osiguranja-rzzo#584788
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od dusica78 21/9/2017, 13:30

Da napišem svoj utisak o Feroni i prof. Kopitović koji je vrlo pozitivan, iako rezultat bete nije baš sjajan. Al za dobar rezultat potrebno je i malo sreće. Valjda će je uskoro i biti.
Dakle, vrlo posvećena, direktna, pozitivna i profesionalna. Uliva (meni bar) sigurnost i poverenje. Više puta u toku procesa menjala i prilagodjavala terapiju vodeći vrlo računa o reakciji jajnika.
Sve preporuke i pohvale. Sjajna je!
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Nessi 13/11/2017, 17:52

S obzirom da sam na ovom mestu pronasla najvise korisnih informacija o Feroni, red bi bio da napisem svoje utiske o ovoj klinici. Klinika je dobro opremljena, osoblje je ljubazno ali ne preterano i ne na izvestacen nacin, kao sto je to slucaj na drugim mestima. Uglavnom je guzva ali mi cekanje nije predstavljalo problem, za pravo cudo jer uopste nisam strpljiva po prirodi. Sve sto rade u klinici nalazi se na njihovom sajtu, pa o tome ne bih. Mozda samo da pomenem kako je moj muz bio odusevljen sobom za davanje sperme lol! jer je do sada uglavnom imao iskustva po toaletima tih prethodnih klinika u kojima smo radili iui i ivf.

Moj izabrani lekar je bila dr Kopitovic, naravno. Tamo sam imala utisak da nema drugih lekara jer su sve zene koje sam upoznala u Feroni cekale dr Kopitovic Very Happy Karikiram malo, vidjala sam i druge lekare ali cinjenica je da Ferona ne bi ni izbliza bila na tako dobrom glasu da nije dr Kopitovic. Prve konsultacije, koje sam zakazala pre nego sto sam se opredelila za kliniku u kojoj cu raditi 3. postupak koji finansira rfzo, protekle su sa dozom napetosti, pre svega sa moje strane. Nakon godina lutanja, brojnih razocarenja, iskustva sa raznim lekarima, od finih ali nestrucnih u klinici Papic, pohlepnih u Jevremovoj, preko nezainteresovanih i grubih u Visegradskoj, do prevaranta Kovacevica u istoimenoj kvazi klinici, postala sam jako nepoverljiva prema struci koja se bavi problemima steriliteta. I kao takva, razocarana, oprezna i nepoverljiva, nisam bas ni mogla iz prve da se "primim" na strucnost i harizmu dr Kopitovic. Zbog mog spiska na kojem je bilo preko 20 pitanja, nisam stigla ni uz da uradim na tom prvom vidjanju, ali je zato dr Kopitovic strpljivo odgovorila na svako moje pitanje iako sam primetila da joj se nije mnogo svideo taj moj ispitivacki stav, pre svega zbog nepoverljivosti sa kojom sam pristupila razgovoru, pa nam je (meni i mom muzu) na kraju prvih konsultacija rekla: "Imate vi dobrih lekara i u Beogradu". Da, zato sam i dosla u Novi Sad jer su lekari u Bgd tako fantasticni. Svaki sledeci susret sa dr Kopitovic ulivao mi je sve vise poverenja u nju kao lekara. Ona radi kao dragstor. Svaki dan je na klinici. Dva puta sam kod nje bila u nedelju, par puta uvece i na osnovu svega stekla sam utisak da pre svega obozava svoj posao, da je izuzetno posvecena, veoma harizmaticna i da bi ostali lekari iz vto price trebalo da prodju kurs kod dr Kopitovic o odnosu prema pacijentu. Na primer, posle aspiracije je tri puta dolazila da nas obidje i iskljucila me je sa intralipida pre nego sto su se sestre smilovale da dodju nakon sto im je moj muz rekao da je gotova infuzija. Ali osim tog detalja, ni za sestre u Feroni nemam nikakvih zamerki. Transfer je bio veoma upecatljiv i dr se potrudila da sve lepo objasni, da ohrabri i bude veoma pozitivna.

Citala sam na ovom forumu da dr Kopitovic cesto pominje godine, tj. starost zene kao ogranicavajuci faktor, sto jeste cinjenicno stanje da se ne lazemo ali meni nijednom nije pomenula moje godine ni u jednom kontekstu. Apropo sujete koja raste sa nivoom obrazovanja i godinama, kod dr Kopitovic nisam primetila da joj je ta osobina izrazena.

Sto se tice embriologa u Feroni, imala sam kratak susret sa Verom Kremic i nesto duzi sa Jelenom Vukosavljevic. Svakog dana informisu o razvoju embriona, sto nije bio slucaj sa prethodnim klinikama u kojima sam radila postupke. Medjutim, iako su me obavestavali najpre o zrelosti i kvalitetu jajnih celija, pa zatim o embrionima, nismo dobili nikakve informacije o spermogramu i taj deo kao i sam icsi ostali su mi nedoreceni. Verujem da oni rade najbolje sto mogu i da imaju odlicne uslove ali meni licno nedostaju neke informacije vezane za taj deo postupka. Zatim na moje pitanje postavljeno embriologu Jeleni o tome zasto se dve celije nisu oplodile a bile su dobrog kvaliteta, ona je imala onaj ofucani odgovor: "Onaj ko bi to otkrio dobio bi Nobelovu nagradu" a zatim je dodala kako je to moguce utvrditi ali to kosta stotine hiljada evra! Namece mi se zakljucak da je onda to neko vec otkrio i da je vec trebao da dobije Nobelovu nagradu za to Very Happy ali naravno da nisam htela da ulazim u filozofske rasprave jer bi me to dalje vodilo ka pitanju kredibiliteta same Nobelove nagrade, s obzirom na to ko je sve dobio tu nagradu poslednjih godina i po kom kljucu. Zato sam se samo nasmejala na tu opasku i pomislia kako je vreme da postanem "glupa trudnica", kao sto su me vec savetovale neke ranije dr bas zbog mojih pitanja, preispitivanja i dilema.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od BabyBear 13/11/2017, 18:23

Lep izvestaj Nessi.
Btw, I ja ti savetujem to sto su ti neke dr savetovale, a I prof Kopitovic pomislila posle tvojih 20 pitanja  lol!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 32 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 35 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33, 34, 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu