KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+69
peki78
MAAKKI
sareni leptir
AriesGirl
Bubamara
ragaco
OKacica
Afrodita
ncoka
majal86
Padobranka
millena
Zmajuška
dada88
Milunka
nadalica
SladZana
tiramisu
maki021
Amna84
DMANA
Mikilica86
enap
Mika
Foxes
atomski mrav
minja82
Nataly17
ninica2
Blanka
Hiperaktivna
libra35
Baš za andjele 75.
ivanicasale
Vanja80
bak
Ninche
nina :)
marija123
luckystar74
smiley77
JocY
Vecka
tatjanica
annci
jelena*mama2andjela*
BabyBear
Tebi
srculence 84
saska1
KoMetaK
lelas
zvoncica36
micaubica83
Erata
Vuchica
mamadabudem
PalcicaBg
Ancica 87
ganedina
Sofija Veks
makac71
Niny
BiKsi :)
sandrolina
lenjivica
insomnia
MalaSaJuga
lela1984
73 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 8/2/2015, 11:34

Tebi drzim pesnice,odmaraj,spavaj,gledaj tv...uzivaj jos koji dan pa trk po trocifrenu betu Very Happy Very Happy Very Happy
palcice navijam Very Happy Very Happy

ja sam se upravo vratila sa UZ,sve ide po planu. za sada ima oko 15 velikih folikula od po 9-10mm a malih jos 5-6,nadam se da ce ih biti plodonosno kao i prosle godine Very Happy Very Happy
nastavljam sa suprefaktom od 0.4iu,fostimonom od 150iu i ubacili smo jos i menopur od 75iu,jos 3 dana -to ce biti 9 dana stimulacije i u cetvrtak kontrola ali da ne primim terapiju taj dan jer ce verovatno biti stop.
ja sam pozitivna,verujem da ce i ovaj put biti uspesan ali ovaj put do kraja Very Happy Very Happy

ljubim vas sve usne usne

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 8/2/2015, 11:52

Bravo Jeco,super napredujes,pu,pu,nek se tako i nastavi.
Jel ste vi bese imali nesto zamrznuto?Ne mogu da se setim,ali znam da si imala dosta j.c.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 8/2/2015, 11:57

hvala draga Palcice Very Happy
imam smrznute 3 blaste,ali sam se odlucila za ponovljenu stimulaciju,pa ako mi ne daj Boze sad ne uspe,imacu smrznutih blasti barem za 2 ture Very Happy Very Happy Very Happy

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 8/2/2015, 12:18

Nego,biće dobro i ovaj put di kraja!Reci mi,kod kog si dr u Genesisu?Ja se razmišljam da i za naredni put ostanem u Genesisu,ali,pošto mi Kopitovicka više tu ne radi,morala bi da promenim dr,pa da predjem kod Crnogorac,na pr?Jesi li ti možda kod nje?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 8/2/2015, 12:35

lela ja sam kod dr Crnogorac i prosli put i ovaj

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 8/2/2015, 13:52

Lela! Ja sam ispreskakala neke strane. Sad vidim tvoj potpis! Biohemijska iz prirodnih radova??? Znam da si sigurno razocarana ali cestitam to je veliki ispeh, a ja te grlim i prasim i vucem za nos, da sledeci put bude uspesna trudnoca iz prirodnih radova!

I sfe koracaljke prasim i vucem za nos da sto pre ukoracate u beta+! :***

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 8/2/2015, 13:57

Palcice, Jelena, navijam jako
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 8/2/2015, 14:50

Palčice,Jelena navijam jako za vas samo napred radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 8/2/2015, 14:54

Nisam razočarana,Vecka,nisam ni očekivala nešto prirodno,iskreno,ali me smirile biohemijske.Jednom će  da se održi,idemo dalje...

Hvala,Jelena.Čula sam dosta pozitivnog o dr Crnogorac,a zadovoljna sam uslovima u labu u Genesisu i embriologom,pa možda nastavim da im budem pacijent.

Tebi! roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 8/2/2015, 15:29

Lela drzi se, sad si najblize cilju, samo da uspe, zadrzace se! :* zasluzila si!
Tebi navijam trudnice :***
Jelena, Palcice, navijam! :***

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 8/2/2015, 15:49

Na sledecu zimu ili prolece odoh u Feronu ili opet Genesis,Vecka.Do tad se nadam da cu resiti IR,pa da ce konacno biti kako treba.Sutra imam kod endokrinologa zakazano,da mu kazem da se prirodno konacno nesto desilo,ali da opet bio corak. Sad
Jesi li ti konacno dobila rezultate OGTT-a,Vecka?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 8/2/2015, 16:15

Ja iskreno navijam da do sledece zime setas tibu iz prirodnih radova! ♡
Rezultati OGTT jos nisu gotovi  :affraid:puna 4 meseca cekam. Ali sam privatno radila samo secer i dve vrednosti insulina i po tome imam ir jer je insulin visok. Na dijeti sam, ali ipak nemam terapiju do ogtt koji ce biti za skoro 2 meseca, pa ako i on ne bude valjao onda ce mi ipak dati terapiju. Za sad dijetom kontrolisem secer, ali ko zna sta je sa insulinom. Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 8/2/2015, 16:30

Mozda i budem setala stomacic iz prirodnih radova do tad,nikad se ne zna. osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 8/2/2015, 17:09

Jelena, Tebi, Palcice, drzim fige i navijam jako iz sveg srca igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 8/2/2015, 20:23

Dosla s ultrazvuka i ne znam sta da kazem,nisam pametna vise.
Danas 15dc endo 6.1,folikul 14mm.
Dr kaze da ima nade jer su mi ciklusi na 31 dan,pa kao ovulacija 18,19.dan.
Ja ne verujem u to,vec u to da ni ovaj mesec nema nista.
Ozbiljno razmisljamo o tome da FET ostavimo po strani i da idemo ponovo u novi postupak negde privatno.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 9/2/2015, 08:26

Jeco, navijamooooo. Odlicno to tebi ide, nista ja tu ne bi menjala za sada...
igracice igracice igracice srca srca srca igracice igracice igracice srca srca srca igracice igracice igracice
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 9/2/2015, 08:27

PalcicaBg ::Dosla s ultrazvuka i ne znam sta da kazem,nisam pametna vise.
Danas 15dc endo 6.1,folikul 14mm.
Dr kaze da ima nade jer su mi ciklusi na 31 dan,pa kao ovulacija 18,19.dan.
Ja ne verujem u to,vec u to da ni ovaj mesec nema nista.
Ozbiljno razmisljamo o tome da FET ostavimo po strani i da idemo ponovo u novi postupak negde privatno.

Pa da onda sacekamo jos ta tri dana? Mozda se situacija i popravi. Sta si se dogovorila sa dr?
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od atomski mrav 9/2/2015, 08:47

Evo i nas posle duzeg vremena.
Cestitamo svim novim trudnicama, poseban pozdrav za Lelas i Ganedinu. Prag je konacno opravdao staro poverenje:-)
Svima koji su u postupku zelimo da nam se sto pre pridruze.
Mi smo usli u 7 mesec, guramo polako ka cilju Very Happy Very Happy
atomski mrav
atomski mrav

Broj poruka : 39
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od atomski mrav 9/2/2015, 08:51

Tebi drzimo fige da ovaj put bude uspesan, da samo bude bitanje da li ce biti jedna ili dve bebe.

Draga Palcice, stvarno mi nije jasno zasto prate te folikule i zasto ti ne daju Estrofem za endometrijum. Koliko se secam ti si imala hiperstimulaciju u Valjevu ali oni ne zamrzavaju sve embrione ( samo tri). Mislim da si dosta vremena izgubila zato sto oni nece da modifikuju svoj protokol.
atomski mrav
atomski mrav

Broj poruka : 39
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 9/2/2015, 10:49

Atomski mrave , hvala puno .
Jel vi ono bese cekate 2 ili 1 bebicu , nesto sam zaboravila ? Svakako vam zelim sve najlepse , kao I sebi .

Palcice , ne znam kako I zasto se sada smanjuje velicina folikula ? A I endo se nesto slabo deblja, s obzirom da ti je ukljucen I estrofem . Hajde da se saceka jos I ta 2 ili 3 dana a ako
endo ne dobaci do 9 mm ne moj ni da radis FET u ovom ciklusu .

Jaco , super napredujes sa stimulacijom tj., imas dosta lepih folikula . Bice tu puno lepe decice , ostace sigurno opet lepih blastica za zamrzavanje . Hajde da sve prodje kako treba i da nas za 15 tak ili 20 dana obradujes cetvorocifrenom betom .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 9/2/2015, 10:49

Annci nista se nismo dogovorili,cekamo utorak,a onda sigurno i cetvrtak.
Dr kaze moramo da budemo strpljivi,kao nekoj devojci godinu dana nisu mogli da vrate embrione i juce joj je bila pozitivna beta.
Super je to,i ja da znam da ce mi ih vratiti za 2,3 meseca cekala bih.Ali sta ako ja nemam ovulacije jos godinu dana.
Ne razumem zasto toliko insistira na prirodnoj ovulaciji.

Atomski mrave bas mi je drago sto ste se javili.Veliki pozdrav za vas!
Sto se estrofema tice ja sam pocela sa njim po preporuci doktorke koja mi radi folikulometriju u Bg-u.Mada se i sa njim nista znacajno nije desilo.Kaze doktorka cim ne raste folikul ne raste ni endo.
Ne znam,stvarno vise nisam pametna.Cak sam i pregnil kupila da sprecimo prerastanje u cistu,ali koliko vidim da necu ni stici do pregnila jer je endo tanak.

PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 9/2/2015, 11:11

Joj Palcice, meni tek sada nije nista jasno...
A mislisla sam da sam poprilicno ukacila ovu nasu mucnu borbu. Kako bre nece endo bez folikula? Sto je bitna prirodna ovulacija za FET, ili npr donaciju (posto ne vidim razliku u samoj tehnologiji, vrate ti neciji tudji embrion/blastu ili ti vrate tvoj zamrznuti. Po meni, priprema treba isto da izgleda)? Da li to znaci da ja necu moci na donaciju ako nemam svojih folikula? Ili da ti neces moci da uzmes svoje smrzlice sve dok ne budes imala prirodnu ovulaciju?
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 9/2/2015, 11:31

Ma,kakva prirodna ovulacija za donaciju,Annci?Diferelin i estrofem odmah. Estrofem od drugog dc odradi posao i zadeblja endo,nikakav folikul ti ne treba.Pa,zato se i ide na donaciju.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 9/2/2015, 11:44

Annci , FET se moze raditi na 2 nacina / 1. ako zena ima normalan hormonski status I prirodne ovulacije kao sto pokusavaju kod Palcice . To se prati LH tracicama , moze I pracenjem E 2 u kombinaciji sa UZ kada je logicno da imas folikul odgovarajuce velicine od 17 do 20 mm koji mora da prati I odgovarajuca debljina enda od minimum 9 mm . Ja sam svojevremeno na folikulometrijama u prirodnom ciklusu imala endo uvek oko 11 ili 12 mm I folikul od 20 do 22 mm.To su bile prave ovulacije, ali sta mi je vredelo kad sam imala verovatno I tada IR , ali ja to tada nisam znala .

2. kada ides na donaciju bilo svezi ET ili FET tada ti niko ne gleda tvoje folikule, vec samo endo koji treba da je odgovarajuce debljine I structure tj., troslojan od 9 do 12mm idealno . U tim varijantama ako zena ima dobar horm. status I ovulacije cak se daje 7 dana od 1 dc obavezno supresiv Diferelin da ti smiri rad tvojih jajnika . Ako je zena vec u klimaxu ne treba joj supresiv , jer njeni jajnici ionako nemaju funkciju .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 9/2/2015, 11:46

Ne,ne,taman posla da mora da bude ovulacija da bi se islo na fet.Nego doktor kaze da je bolje kad je prirodni ciklus,kao veca uspesnost.
A doktorka iz Bg-a mi je rekla konkretno za ovaj ciklus dok nisam krenula sa estrofemom da folikul deblja endo,kad on raste raste i endo sto se u mom slucaju pokazalo tacnim.
Kad se folikul povecavao rastao je i endo,cim je stagnirao i endo je stao sa rastom.
E sad ko ce ga znati sta je tacno,svako ima neku svoju pricu.Nikad mi se ni mere nisu poklapale ovde i u Va,svako drugacije meri.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu