KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 20/3/2015, 09:49

Moj ginekolog u DZ mi rekao da izbacim folnu , ne znam zasto , mozda misli da je vec formirana neuralna cev , pa mi vise ne treba . Ja sam je od sinoc na vesu sugestiju ponovo vratila u upotrebu . A za omega 3 / jedem svaki dan po malo oraha, a u 3. trimestru cu koz=nzumirati po 1 kasicicu lanenog ulja ,za sada koristim maslinovo u salatama .

Djurdjevak , bice sve u redu kao sto su ti zenice vec rekle .

Tatjanice ,bravo za odlican EUZ , bas sam jedva cekala tvoj izvestaj .
Koliko kosta , jel 7000 e . Da li si dobila I snimke na CD ili samo slicice .

Ja sam sada 16 ned 4 dana ,01.04. idem na UZ, a oko 23 ned I ja cu put NS kod Dr. Novakov na EUZ. Jedva cekam .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 20/3/2015, 09:58

Neka se nastavi sa ovako divnim izveštajima,trudničice drage!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 20/3/2015, 10:23

Divnih li izvestaja! d
Bravo trudnicice nase,samo tako nastavite!
Ganedina gde je tvoj tiker? Very Happy
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 20/3/2015, 11:15

...hvala vam drage moje,puno mi znachi vasha podrshka od prvog dana i stvarno svaka chast chitavom kutku !!! cvet
......ganedina,tako je ,7000 dinara je ovaj euz u 24. nedelji....profesorka novakov je stvarno doktor za pozheleti ...ja nisam dobila cd,nego samo slichice...ali,stvarno su odlichnog kvaliteta tako da od juche samo gledam svoju shmizlicu! bebe ...brzo che i tvoj pregled,jedva chekam da chujem sve detalje....drzhim figeeee!!! srca1 ps. samo molim te zakazhi 4 nedelje unapred najmanje,jer je velika navala tamo!!!
.....djurdjevak,vama se polako primicheeee...joj,mora da ste uzbudjeni....drago mi je da to proshirenje nije nishta alarmantno,samo pratite ali biche sve dobro,videchesh.... family
....kometice,sve je super kod vas,samo polako,lepo gurate ka cilju!  yes
....sanjice ,kako noga?
....vecka,sad dishete punim pluchima ti i beba......oleeeee....
....mico,shta ima kod tebe novo posle tih analiza za trombofilije?...jesu ti uveli fraxiparin?...ja sam od prvog dana na 0,3 preventivno,mada nikad nisam radila urodjene,samo stechene trombofilije koje su dobre....medjutim,kako trudnocha napreduje,d dimer raste tako da su mi povechali dozu na fraxi 0,6 dnevno i uveli jedan bebi aspirin od 100 mg..,kontrolishem dimer na 3. nedelje,to me pomalo uznemiruje,ali srechom prof. novakov mi je juche detaljno pregledala protoke do bebe,sve je savrsheno pa sam se malo smirila...kazhe i to da je bitno da je bebica uvek za nedelju dana vecha,znachi da dobija dovoljno svega!  srca
...vuchko moj,znachi josh ste ti i bebac 2 u 1,supeeeer! d
.....grlim jakoooo moje trudniche i sve ostale buduche mamice i nashe mamice koje su nam velika pomoch ovde sa svojim savetima! ljubav


Poslednji put izmenio tatjanica dana 21/3/2015, 07:48, izmenio ukupno 4 puta
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 20/3/2015, 11:26

Tatjanice bravonza malu drugaricu samo nek ona raste:12a:. 
Pozdrav za sve
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 20/3/2015, 11:27

Tatjanice,bravo na lepoticinom izvestaju....
Inace devojke,htedoh da pitam sinoc sam celu noc imala kao neke grceve u stomaku,na svakih otprilike sat vremena i celu noc tako...Boli 10-15 minuta pa pusti...Od jutros je prestalo,ne znam sta je to....da li treba da idem kod dr pre ponedeljka,jer u pon svakako moram...?

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 20/3/2015, 11:30

...anchice draga,jako ti je lep tiker! sunny
.....za grcheve ne znam shta da ti kazhem,ja bih ipak ranije otishla.....ali nemoj da te ja plashim,ima ovde iskusnijih cura koje bolje znaju....ljubim te i pij shumechi magnezijum i misli na neshto lepoooo!!! trudnica
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 20/3/2015, 11:40

Tatjanice,hvala...Ljubim vas!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 20/3/2015, 14:15

Sad sam se vratila iz Nisa.Upala sam na odeljenje hematologije i trazila moju dr,odmah me je primila i rekla mi je da je dobro sto sam se odmah javila i sto smo otkrili trombofilije.Primam fraxiparin 0,4,folnu kiselinu 3x1,kardiopirin 75 mg.Kontrola za 2 nedelje.A da nije mnogo ovo da primam fraxi pa jos i kardiopirin? Ljubim vas sve puno osmeh srce
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 20/3/2015, 14:52

Tatjanice, bravo za odlican EUZ!!! smajli angel osmeh srce f g g g g g Sad uzivaj u slicicama i u meskoljenju svoje curice! srca

Ancice, divan ti je tiker! srca Mozda su i creva ako su grcevi vislje od materice. Ne znam da li se redovno praznis, meni prekjuce rece dr da moram d aimam svakog dana stolicu, a ja sva srecna sto imam svakog treceg. Tako da sam ukljucila terapiju. Dr Hitler mi je rekao da treba da imam svakog drugog dana, ali svakako treba je regulisati cime god, jer moze da izazvoe kontrakcije i da napravi problem. Ja to nisam shvatala tako ozbiljno u prosloj trudnoci, ali sam se sad uzobiljila i uzimam svasta nesto ujutu a i uvece da probam da regulisem.



Mico, tako i treba da se postavis, ne treba da se ustrucavamo ni za sta kad smo trudne! Mi imamo prednost i pusti sestre kretenuse koje se javljaju na telefon, lekari ipak bolje znaju i znaju da nije za cekanje na terapiju ako je zena trudna a ima te mutacije kao ti. Sad polako, verovatno ti je rekla da kontrolises cesce d- dimer i kada da se javis na kontrolu.


Djurdjevak, jos malkice do upoznavanja, samo bez nerviranja, sve ce se srediti, sigurna sam! yes
Grlim trudnjace, jaaaako, sve od reda!

Vule, samo gurajte jos koji dan, nedelju 2 u 1, sin je poslusan, a i mama! Bice sve to dobro do kraja! yes yes

Genedina, super si ti! Jos malo pa ce i EUZ i uzivaces, veruj mi! osmeh srce osmeh srce A ti ginekolozi iz DZ mislim da nisu bas "najtrucniji" za terpaiju, ber ne za nas trudnice iz VTO, na zalost. Rolling Eyes

Grlim trudnice sve odreda!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 20/3/2015, 14:54

Mico bravo za upad kod dr, tako se to radi! Tebi je taj pregled bio mnogo bitna i sad ce tvoja mrvica mala lepo da raste a ti da budes bezbrizna! Samo da si dobila terapiju, znala sam da ce te dr primiti!
Ja sam u prvoj trudnoci bila jako neiskusna, cekala sam zakazivanje, redove, gde me ne prime preko reda ja cekam... sad ne. Sad idem redom i vicem: visokorizicna trudnoca peti mesec, dosla sam na pregled. I red na salteru ne cekam, nego drugim pacijentima kazem: izvinajvam se hitno mi je, rizicna trudnoca i imam prednost. I puste me, vrlo cesto se niko ne buni, ako se bas neko pobuni ja se izvinim jos jednom i kazem da ne bih preko reda, nego sto mora. Very Happy

Ancice, ja nikad ne reagujem na prvi neki bol, grci li nesto sto je proslo, ali ponovi li se, ili traje duze obavezno idem kod lekara pa makar mi rekli da su ustvari bili krcevi creva. Nisma ja tu da mislim sta je mozda bolelo, nego da odem kod dr pa neka oni misle Wink Tako ja, a ti vidi kako ti je najlakse da uradis ali da budes mirna :)
Tatjanice mala devojcica raste svaka cast! Uzivaj u trudnoci i samo neka bebana raste!
Vucice kako ste?
Kometice, je l' odmaras?

Mi smo sad isli na FES, jer smo bili otkazani pre 2 nedelje, dr nije videla uopste srce :o e sad je sve u redu sa bebom, srce super kuca, sve je dobro sto se razvoja tice.
Kontrakcije imam i moja dr kaze da mene ne sme nista da boli ako sam kod kuce, da svi bolovi treba da nestanu, ali posto nisu tako jake kontrakcije odmah za tokolizu, dobila sam Nifelat 2x100 da pijem, pa ako se do sledece nedelje ne prekinu svi bolovi onda ipak moram na tokolizu pre prvog aprila. Dobila sam i nistatin vaginalete, jer imam kandidu (sto uopste nije tesko primetiti, bas je ima puno), i to mozda od utrogestana, ako je uopste moguce?
U sustini dobro smo, ovaj mali borac u stomaku se bori i raste fenomenalno, a ja se izlezavam sta cu Razz

Kometo, kako peres zelenu salatu i ostalo sveze povrce u rastvoru sode bikarbone?

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 20/3/2015, 15:55

Vecka, sta je to FES? A kako ti mere kontrakcije, ako ih uoppste mere ili ti osecas da ti se stomak zateze? Ja pitah dr jel mogu da se vide na UZ, on rece da ne mogu, ali mu ja nesto ne verujem. Rolling Eyes

Ja stavim na 1l vode po 1 kasiku sode bikarbone, rastvorim i onda voce i povrce potopim u tome i ostavim 15-tak minuta Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 20/3/2015, 16:01

Fetalni eho srca
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 20/3/2015, 16:33

Vide se kontrakcije na UZ naravno,ako se tad baš dogode dok dr gleda.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 20/3/2015, 17:10

Strumfeta78 ::Fetalni eho srca
Odličan je Parezanović. Radi u Tiršovoj i privatno na Autokomandi. Svim ženama kojima treba preporučujem ga.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 20/3/2015, 17:12

micaubica83 ::Sad sam se vratila iz Nisa.Upala sam na odeljenje hematologije i trazila moju dr,odmah me je primila i rekla mi je da je dobro sto sam se odmah javila i sto smo otkrili trombofilije.Primam fraxiparin 0,4,folnu kiselinu 3x1,kardiopirin 75 mg.Kontrola za 2 nedelje.A da nije mnogo ovo da primam fraxi pa jos i kardiopirin? Ljubim vas sve puno osmeh srce
Nisam čula da daju zajedno fraxi i kardiopirin. Možda kad budeš proveravala d dimer da proveriš i vreme koagulacije. Pitaj dr.

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=2990

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu