KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bezdan 17/2/2015, 00:36

ah zene i ja imam mokre gace Very Happy ....i ja cu u srjedu,da odem kod dr,jao mrzi me sad ako budem morala bris,necuuu Mad
bezdan
bezdan

Broj poruka : 72
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 17/2/2015, 00:40

Zvoncice u pravu si za uzimanje briseva, tobje i meni rekla sestra u privatboj lab, pa mi je moj gin uzeo uzorke i ja ih odnela do privatbe lab 20m dalje od lab :)

Sanja, uloske planiram da sijem od materijala pamucnog za posteljinu. Isla sam danas da prolunjam da nabavim materijal, na kraju ga nisam kupila ali sam kupila baletanke Very Happy
Pokusala sam i sa ovim mrezastim uloscima od ciste vate, ne mogu ne prijaju mi predebeli da ih non stop nosim, setaju mi iz gaca konstantno :/ mozda na kraju sasijem uloske od stare pamucne posteljine koju inace otkuvavam. :)
Utrogestan hm... samo vaginalno, nema sanse da bih ga vise progutala, jer mi je strasno lose od njega. Da l ima neku dodatnu supstancu koja mi ne prija, ne znam...
Bila sam danas sa sinom u decijoj radnjici sa garderobom da mu kupim farmerkice i on uzme belu benkicu i kaze: mama hajde da kupimo ovo za nasu bebu molim te! Dusa moja. Nisam bila psihicki spremna da kupim, a sad mi je zao sto mu nisam ispunila zelju. Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 17/2/2015, 12:07

Aqualab,Banovo Brdo,uzimaju briseve trudnicama,mislim samo pre podne jer tad imaju ginekologa.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od makac71 17/2/2015, 12:29

Upravo su mi, posle 7 dana, stigli rezultati Nifty testa i kazu da sam Low risk. Takodje kazu da je decak sto sam za nijansu vise zelela. Ovo je velika vest za mene jer jos nisam izasla iz velikog straha. Sad mi je mnogo lakse ali vec razmisljam o e. UZ i sta ce tamo biti.

Vidim da su u modi "mokre gace", ja samo delimicno pratim modu, ide po malo, mislila sam da je to od utrica, pa se nisam brinula.

Mene mucnina razbija. Lezim i dremam do podne da mi ne bi bilo muka, a popodne pocinje gadjenje, podrigivanje, stucanje, zevanje... sve dok ne zaspim do 2-3 nocu. Ne povracam cesto, ali mi dani prolaze u ne bas veselom raspolozenju. Nije mi ni mm tu, pa sam sad jedna negrljena i neljubljena trudnjaca, ali raduje me da je moj mali decak za sad dobro.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 17/2/2015, 12:54

Makac cestitam na malom decaki! Zelim ti da ti sto pre prodju mucnine! Meni je bilo strasno lose, plakala sam od muke i nemoci da nesto promenim, ali mnogo je bolje id 14 nedelja.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 17/2/2015, 13:41

Jos jedan decko bravo makac.. osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 17/2/2015, 13:54

Makac , bravo za dobar Nifti I deckonju, pogotovu ako si njega prizeljkivala . Divno,cestitam ti I bas se jako, jako radujem zbog tebe .Ne brini za EUZ, I on cesigurno biti dobar, nema razloga da ne bude . d\anica je rekla da se svim donatorkama rade kariotip I ispitivanja na neke druge teske bolesti kao cisticna fibroza I jos neke druge koje nemaju veze sa genima .
O simptomima mi nista ne pricajte, sve sto je Makac napislaa mogu da potpisem I dodam jos sto sta . Sto kaze 1 moja koleginica koja ima 2 sina da je u obetrudnoce bila kao tesko bolesna . A sta da se radi, dan po dan procice I to . Sto kaze Vecka posle 14 nedelje bice lakse. Eto, priblizava nam se polako I 14 , a uskoro ce I prolece pa ce biti bolje .Kazu da je 2. trimester najlepsi , pa cemo uzivati u njemu I lepom vremenu .

Nego, sta je ovo na kutku, sve sami decaci ? Ako je suditi po slicnosti simptoma I ja nosim decaka . Skoro sve zene koje su rodile devojcice s kojima sam pricala skoro da nisu imale nikakvih tegoba/simptoma u trudnocu, a pogotovu ne ove kao mi . Ja nemam to vlazenje o koje sve procate, jedino sto mi posle svakog stavljanja iscuri valjda sav utrogestan .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 17/2/2015, 14:06

....makac,bash se radujem da je dobar rezultat nifty testa a i da je dechak,kako si prizheljkivala...videchesh da che i na expertnom sve biti dobro...kad idesh i gde? ...ja sam u 14. nedelji bila u ns kod prof. novakov i idem opet u 24. nedelji...drzhim ti fige!!! igracice igracice igracice
......ganedina,shto se muchnina tiche,i meni je do 14. nedelje bilo muka za sve pare a nosim devojchicu!  bebe ...znachi,nema spasa od tog bljaaaak osechaja u prva 3 meseca!  Razz
...sve vas ljubim,trudnichice moje pa da muchnine shto pre nestanu! love
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 17/2/2015, 18:01

A pravi muski tim na kutku.....Svaka cast devojke moje.... Mene nesto pecka kao od dole ne stalno nego samo ponekad...Mozda mi je i alergija od ulozaka nosim ih vec vise od pune dve nedelje...A spavanje danju,milina....Nocu,em ne mogu da zaspim em kad zaspim sanjam gluposti,svaku noc,i tako.....Pa je ustajanje ujutru u 6...e onda dremnem od 10 do 11,pa posle oko 16 isto sat vremena i kao nova.... A od hrane cu poludeti,nista mi se ne jede,i sve mi tako bezveze a kad se docepam hleba pola vekne pojedem :)

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 17/2/2015, 20:23

Batalite uloske, zene. Bolje menjati ves nekoliko puta dnevno.
Ako bas mora, onda mrezasti.
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 17/2/2015, 22:22

Trudnjace drage, ponekad virnem i na ove vase trudnjacke strane, sad se iznenadih ovolikom broju djecaka na kutku pa da vam samo cestitam od srca svakoj od vas! Nego, vidim ja da se mora neki balans uspostavljati, neka ravnoteza, moraju se te vase momcine nekim damama i udvarati :-) E pa navijam malo sad za velike "zenske" bete sreca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 18/2/2015, 09:18

Makac bravo za dobar test i decaka,i ja cu kao Blanka malo da navijam za devojcice,em ih volEm ,em su postale manjina Razz

Ljubim vas trudnjacice drage!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 18/2/2015, 11:44

Makac, bravo za dobar NIFTY i momka! Imacemo ovde za vise timova momke! Very Happy osmeh srce osmeh srce

Ja iskreno, sad nemam puno te tecnosti na vesu ali, doduse, ja utrice uzimam oralno, sad sam smanjila na 2 puta dnevno po 200. Mada, znam da sam prosli put imala vise i u kasnijoj trudnoci. Moram da napisem da su se simptomi smanjili od kad sam usla u 14. nedelju, tako da sam sad manje-vise OK, tu i tamo mi ponesto zasmeta, ali mnogo manje. Cak sam juce jela i mortadelu, a meso ne mogu da vidim od decembra! Very Happy Jela mortadelu, jer mi se samo ona jela, a i dr odavde mi je rekao da je ona jedino sto mogu da jedem od tih "suhomesnatih" proizvoda a da ne moram da je tretiram termicki ili mrznem, pa odmrzavam i jedem.
Inace, presekli smo, necemo u NS na serklaz, radice mi ovde dr koji nam je ostavio pozitivan utisak. U ponedeljak idem na jednodnevno ispitivanje, a 26. imam zakazan serklaz. Moram da prizna mda mi nije sve jedno i da imam malu frku. Rolling Eyes
Jeste li vi krvarile posse srerklaza? koliko ste ostajale u bolnici? Jeste li morale da mirujete posle? Cisto da pitam, posto ne znam kakva je praksa, i sta ce mi reci, pa da vidim i sta se savetuje u Srbiji.

I, da, jel neka od vas uzimala femaru? Uzima se jedna ampula pre dorucka, jel tako? Jel pravi probleme ili ne? Ja imam jednu skoro cleu kutiju koju mi je Draganica dala jos prosli put, ali je nisam iskoristila, vazi do aprila, pa da je iskoristim, ionako mi je feritin bas nizak, a gvozde na donjoj granici. Svakodnevno uzimam organske sokove od cvekle i borovnice, ali, mislim da ne bi bilo zgoreg da uzmem i neki lekic, jer uzimam femibion 2, a u njemu nema gvozdja. Dr odavde mi je preporucio neki drugi komplex, ali posto sam vec kupila femibion da zavrsim sa njim, pa cu onda da predjem na ove odavde, sa gvozdjem.

Trudnicice, ljubim vas sve od reda! srcasti poljupci
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 18/2/2015, 11:54

Kometak, mislis na Tothemu, a ne na femaru? Ja sam uzimala po dve ampule ujutru sa vitaminom C, ili sokom od limuna i malo vodice. Posle pola sata, dorucak. Samo prvo jutro mi je bilo muka, posle ok. Ispila sam jednu turu, znaci 20 komada

Sto se serklaza tice, ja sam imala braonkasto krvarenje 1.dan malo vise, drugi malo. A treceg dana mi se pojavio neki sluzavi sekret, roze, pa crven. Ja sam se tad, naravno uplasila, otisla kod lekara, pa su mi rekli da je to sve normalno. Prestalo je te iste veceri.

Inace, ja sam primala 24h tokolizu (Partusisten) nakon intervencije, i nakon tih 24h pustena kuci. Nisu mi naglasili da moram posebno da mirujem. Tada je bilo -10, pa su mi rekli da se cuvam, da se ne prehladim.
Pitaj slobodno sta te jos zanima
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 18/2/2015, 12:00

Kometice drzi se :*
Blanka i Palcice a ja navijam da vi budete te oje cete se upisati na spisak devojcica :)
Ja jedan dan navijam za devojcicu a drugi dan za decaka, totalno sam neodlucna ovaj put. Prosli put sam inala jak majcinski instikt za devojcicu i rodila decaka tako da sam poljuljana tim razocarenjem da mi je majcinski instikt nula, ovog puta nemam bas nikakav osecaj za pol Very Happy vidim da je i mm jednako neodlucan kao ja Very Happy samo moja mama i svekrva jako navijaju za devojcicom, mama jer ima cetiri svoje devojcice i obozava nas, a svekrva jer nije rodila devojcicu koju je uvek zelela pa ja da joj ispunim zelju Very Happy dakle kod nas se bitka oko pola vodi i vrlo nam je zabavno, svakodnevno pokusavaju mma i mene da ubede da promenimo misljenje i da ipak odustanemo od iznenadjenja ppla na porodjaju Very Happy

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 18/2/2015, 12:03

Tothemu sam ja uzimala prvo 2x1 dnevno, posle 3x2 dnevno, na kraju dobila transfuziju sa gvozdjem na porodjaju i resili mi muke. Pila sam je u iscedjenoj pomorandzi. Posle porodjaja sam pila ferum lek, posle toga heferol. Sada mi je gvozdje za divno cudo super, a posle 20te ned kaze dr da izbacujem folnu kiselinu i uzimam suplemente gvozdja.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 18/2/2015, 12:13

Da na tothemu sam mislila, hahaha, prolupala! Hvala vam na savetima, probacu sa 1 dnevno par dana, pa onda cu preci na 2.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 18/2/2015, 13:44

....kometice,drzhim ti fige za serklazh... b

.....bash sutra vadim krv pa chemo videti kakvo je kod mene stanje kad je gvozhdje i ostalo u pitanju!....ljubim vas! d
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 18/2/2015, 13:57

Sad sam se vratila od ginekologa i poludela sam ! Rekla sam joj da mi ide neka voda i ona mi kaze ako je plodova mi tu nista ne mozemo da uradimo to je preteci pobacaj.Rekoh a mozete li da proverite da le je plodova voda,kaze to se proverava tek posle 20 te nedelje.Tek sad sam u panici,poludecu !!!!!!!
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 18/2/2015, 14:04

Mico ne mogu da verujem kako te je naplasila i otkacila.Jel ti je uradila ultrazvuk uopste?
Zasto ne odes kod nekog privatno?Pretpostavljam da si isla u dom zdravlja.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 18/2/2015, 14:05

...jao mico,bash mi je zhao shto se tako sekirash....nishta o tome ne znam,osim da i ja spadam u grupu "mokrih" trudnica...sigurno ima neka cura ovde koja ti zna neshto vishe o tome rechi.....znam samo da bih ja mozhda otishla kod josh nekog lekara....ljubim teeeeeeee!!! zagrljaj
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 18/2/2015, 14:08

Pa kaze da nema potrebe da me gleda na UZ jer ako jeste plodova voda tu se nista ne moze uraditi.Od muke je strasno poceo da me boli zub.Da li smem da popravljam zube pod anestezijom u trudnoci???
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 18/2/2015, 14:59

Mico, sto ne stavis tiker da te pratimo? Koja si ti nedelja?
Ja mislim da je sad nemoguce da ti curi plodova voda, cini m ise da si ti oko 10. nedelje. Svakako, preporucujem da promenis ginekologa i da nadjes nekog pouzdanog, a ako je ova zi DZ, drzi je samo za upute i toliko.

Drugo, postoje u apotekama ulosci koji se koriste da se detektuje plodova voda i mozes da kupis njih, pa da vidis hoce li promeniti boju. SUper, preteci spontani i mi tu nista ne mozemo da uradimo! Luda zena i nestrucna dr!!! Menjaj je pod obavezno!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 18/2/2015, 15:00

Pitaj zubara,ja mislim da sam pre neke dve godine otisla kad sam bila trudna i rekla mu da sam trudna i kaze tad anastezija ne smeta ,bar meni...Ali oni ce ti najbolje reci... I Mico poslusaj nas pa kod nekog privatnog... Inace ja danas bila u DZ posto taj tako cesto voli da me cacka,napravio je takvu facu kad je gledao UZ da mi se slosilo,ja pitam jel beba dobro kaze jeste ali je ostalo jos malo tog hematoma pa mu se ne svidja sto tako sporo prolazi...Niti je rekao kolika je beba niti nista ...rekao samo da nastavimo sa terapijama i progesterona depo bockama na4 dan...Inace smo usli u 9 nedelju osmeh srce .......Nego me bolucka stomak povremeno pa ne znam da li je to normalno nije jako nego onako....Jel to mozda zbog materice sto se siri??? A da jel jos nekoj uvece stomak u ovom periodu bude ogroman a ujutru kao da nisam trudna??? Al se raspisah...Ljubim sve!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 18/2/2015, 15:04

Ovo sam nasla:

VI-SENSE je test koji otkriva gljivicne i bakterijske infekcije iz sekreta, napravljen je kao uložak. On se valjda oboji pri kontaktu sa sekretom i tako pokaže prisustvo gljivica ili bakterija a AL-SENSE je test koji "prepoznaje" plodovu vodu.
"Reč je o jednostavnim testovima za samotestiranje ginekoloških infekcija “vi-sense” i detekciju oticanja plodove vode “al-sense”. Oba testa su u obliku dnevnog uloška i u sebi sadrže indikator traku koja omogućava brzo i jednostavno dobijanje rezultata. Mogu se kupiti u apotekama i koristiti kod kuće, a potom se može otići kod lekara. Dnevni ulošci “al-sense” doprinose osećaju sigurnosti u poslednjim nedeljama trudnoće i neophodni su kod visokorizičnih trudnoća, jer pomoću njih može na vreme da se otkrije oticanje plodove vode.

Prema rečima dr Ivane Cmiljić iz Instituta za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Srbije, ovo je jedini metod u našoj zemlji koji omogućava da se brzo i sa sigurnošću otkriju problemi trudnica sa oticanjem plodove vode, a koji je počeo da se primenjuje na Odeljenju patologije trudnoće GAK-a u Višegradskoj ulici. Ona podseća da se problemi mogu otkriti i ultrazvukom, ali je potrebno da prođe dva-tri dana dok se to ne obavi. Primenom ovih uložaka, ističe dr Ivana Cmiljić, smanjuje se broj bolničkih dana u klinikama, jer testovi sa 100 odsto sigurnošću pokazuju rezultate.

Test “vi-sense” takođe omogućava povećanje kliničke efikasnosti, jer i on, poput “al-sensa”, štedi vreme i povećava sigurnost postavljanja dijagnoze. Prema svetskoj medicinskoj statistici, sedam od 10 pacijentkinja posećuje ginekologa zbog pojačanog vaginalnog sekreta, a ovaj test pomaže lekaru da pouzdano i brzo utvrdi uzrok pojave pojačanog sekreta, smanji broj ponovnih poseta klinici i skrati vreme čekanja koje zahtevaju mikrobiološki testovi. Stručnjaci ističu da 38 odsto žena nema nikakve simptome, a ipak imaju vaginalnu infekciju. Ovo je jedini test kojim žene same mogu da otkriju postojanje te infekcije."
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu