KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 9/1/2015, 10:51

Maksi, ja ipak mislim da bi tvoja beta sada trebala biti preko 100.000. Moguce da je bila visa i da je sad u opadanju. To sto se nista ne vidi ni meni nije najjasnije, moguce da telo apsorbuje embrion, pa da se zato nije videlo. Ne znam, ne mogu biti pametna, ali da je beta u tim danima trebala biti veća, jeste. Ja bih ponovila danas betu, da vidis je li raste ili pada, i svakako bih otisla do dr ponovo na uz. Verujem da si u potpunoj agoniji, i ja bih bila. Drzi se draga, uz tebe sam, kao i do sada.

Sareni leptiru, srecno, kad god da odluce da te poradjaju.

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 9/1/2015, 11:39

Ja sam juce otisla na UZ iz 2 razloga . 1 je da vidim da li imam mesak u materici , a 2. da imam izvestaj od dr. da sam trudna da bih znala sta cu dalje s poslom , odnosno da znam sta cu da kazem u firmi za naredne dane sto necu ici na posao .
Dr. mi je rekao da dodjem ponovo za 7 dana na UZ. Nadamo se da ce do tada nase malo srculence prokucati I da ce moja beba biti borac na mamu . Tada cemo biti 7,3 nedelja .I juce je kao bilo nekih indicija za eho , ali nismo smeli jos da se radujemo .

Kometa , s nestrpljenjem svi iscekujemo ponedeljak I izvestaj sa tvog 1. UZ .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 9/1/2015, 12:09

Ma draga, nista je tebi ne zamjeram Very Happy nego ti kazem strpljen - spashen... naravno da ce sljedece sedmice da kuca srculence, jaa sam 100% sigurna Very Happy
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 9/1/2015, 13:09

Drage moje da vas pitam nesto. kada se prvi put osete pokreti bebe, kakav je osecaj. ja sam citala iskustva na temi pokreti bebe i vidim da je sve individualno. 
Bila sam kod dr i gledala me uz, bebica raste a hematoma i onih plodova vise nema. e sada, ja osecam nesto sa leve strane,nije bol nesto cudno, dr kaze da beba raste i osecam kako se materica rasteze.da li je moguce da su to ustvari pokreti ili je mnogo rano za to. videla sam da mrsavije zenice to ranije osete. inace sam se ugojila 2kg sada imam 53kg a visoka sam 173cm. pozdrav.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 9/1/2015, 13:16

Maksi cure su ti sve rekle i ja isto tako mislim uradila bih i betu još jednom i otišla kod dobrog dr na uz,Držim fige da sve bude dobro .
Ganedina ma to je to ti si trudnica i sledeće sedmice ćeš čuti najljepšu muzikicu srce .

Meta jedva čekam i tvoj izvještaj da vidimo koliko vas ima a ja nekako predosjećam da su beba beba srećno u ponedeljak.

Leptiriću srećno Very Happy
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 9/1/2015, 14:50

Markosanja ja sam sa 14ned osjetila nesto za sta sam tek sad sigurna da je bilo javljanje bebca. Sa 17 sam osjetila onako konkretnije.

Ganedina cekamo nedelju dana da nam kazes da si uzivala u srce

Kometice jos 3 spavanja i ponedeljak Very Happy
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 9/1/2015, 15:26

Prve pokrete sam osetila u 18oj nedelji. Kao blago golicanje,leptirko mali.

Maksi ja se slazem sa ostalim. Ponovila bih betu i otisla opet na uz.

Ganedina,da cujes najlepsi zvuk sto pre. A hoces.

Meta wavecrowd

Petkana,cestitam. Da sto pre dodjete kuci i uzivate.

Leptiricu srecno
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Djurdjevak79 10/1/2015, 14:10

Drage moje osmeh srce

Srecna Nova godine i Bozicni praznici i neka vam bude samo lepsa nego prethodne ZIMA

Petkana - cestitam na divnim andjelcicima i drzim palceve da sto pre budete kod kuce u najboljem redu i radosti!  srcasti poljupci  čestitamo

Leptiricu - srecno na porodjaju!  bravo

Maksi i Iva - drzite se, mislim na vas!  zagrljaj

Ganedina i Metak - srecno na UZ-u!  cvet

Ja sam pokrete bebe osetila tek malo pred docek u 21.nedelji, a posteljica mi je na zadnjem zidu materice. Sada uzivamo, sveko predvece oko 18h pocinje glavno razgibavanje tatine i mamine male gimnasticarke  beba

d
Djurdjevak79
Djurdjevak79

Broj poruka : 56
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 10/1/2015, 14:29

I ja sam pokrete beba osetila tek u 21-oj... Very Happy Very Happy

Pozdrav drage!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 10/1/2015, 15:32

Leptiricu ♡♡♡

Mi za 15.1. imamo zakazan dabl, ko ce ga docekati... :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 10/1/2015, 15:52

Vecka, bice sve super!!!! yes
Taman da iskoristim priliku da te pitam za ogtt> da li su ti vadili krv iz vene ili prsta?

ja imam uput za ogtt za Front (mora da se ide i da se zakaze... Mad ), ali nesto razmisljam da trazim za Visegradsku... Rolling Eyes
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 11/1/2015, 12:35

Vucice, meni su za ogtt u trudnoci iz prsta vadili.

Ganedina, sledece nedelje ces cuti tika taka najlepsi zvuk! Bravo za mesak!

Sareni leptiricu, cekamo od tebe lepe vesti!

Maksi, mislim na tebe!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Maksi 11/1/2015, 13:03

Već treći dan me boli stomak kao pred ciklus, jajnici i ledja. Mislim da samo utrogestan sprečava ciklus. Sutra ponovo radim betu i da okončam više ovu neizvesnost. I ja mislim kao i Biksi da mi je beta u padu i da je najverovatnije biohemijska jer u šestoj nedelji mora nešto se vidi koliko god da je UZ loš.

Maksi

Broj poruka : 50
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 11/1/2015, 19:07

Maksi, grlim jako. Samo nemoj dozvoliti da padnes kao ja posle biohemijske, molim te. U fajt do kraja. Ako je jbeno moralo da se zavrsi ovako, bolje sada nego kasnije. Naravno, ne da nije fer, nego nemam reci. Al ova borba nekome samo pridodaje teret. Bitno je izdrzati. I kad mislis da nemas snage, ma more imas, ima da se izboris za jedno maleno. Da budes mama. Da te grle jedne rukice. Molim te ne daj da te ovo slomi. Koliko god zvucalo glupo u ovom trenutku, biohemijska je dobar znak. I meni su pricali, al stvarno je tako. Nemoj da te plase godine, i da sad mislis da neces uspeti. Molim te! Hoces! Ima da budes pobednik, samo hrabro napred! Dosta cura se jos bori. Pogledaj Kometu, Ganedinu, Makac, i druge devojke. Mora se dalje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 11/1/2015, 19:08

Kreni sa vigantol kapima obavezno. I ja sam imala manjak vitamina d, pila i pre i za vreme trudnoce i sada ih pijem.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 11/1/2015, 19:47

Kometice....sutra je taj dan..... Cekamo srce Leptiricu...kakvo je stanje?

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 11/1/2015, 20:26

Vuchica ::Vecka, bice sve super!!!! yes
Taman da iskoristim priliku da te pitam za ogtt> da li su ti vadili krv iz vene ili prsta?

ja imam uput za ogtt za Front (mora da se ide i da se zakaze... Mad  ), ali nesto razmisljam da trazim za Visegradsku... Rolling Eyes
U Frontu vade iz prsta. Svima zakažu u isto vreme(mislim na trudnice) .Ponesi limun.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 12/1/2015, 02:39

BiKsi :) ::Kreni sa vigantol kapima obavezno. I ja sam imala manjak vitamina d, pila i pre i za vreme trudnoce i sada ih pijem.

Biksi, kako se te kapi piju?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 12/1/2015, 11:37

zvoncica36 ::
Vuchica ::Vecka, bice sve super!!!! yes
Taman da iskoristim priliku da te pitam za ogtt> da li su ti vadili krv iz vene ili prsta?

ja imam uput za ogtt za Front (mora da se ide i da se zakaze... Mad  ), ali nesto razmisljam da trazim za Visegradsku... Rolling Eyes
U Frontu vade iz prsta. Svima zakažu u isto vreme(mislim na trudnice) .Ponesi limun.

hvala, Zvoncice... sunny A ako sutra odem recimo da zakazem, znas li koliko se ceka?
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/1/2015, 12:51

Sofija, ja pijem nedeljom sedam kapi. To je neka najmanja doza. Iliti jednu kap dnevno. Svojevremeno mi endokrinolog rekla da obavezno od oktobra do aprila uzimam vigantol, jer manje sunca ima u tim mesecima, i pre nego sam radila vitamin d i dosla do toga da stvarno imam manjak tog vitamina.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 12/1/2015, 12:54

Mislim da će ti zakazati za sledeću nedelju neki dan. Nije neka gužva(bila).Ja sam radila u 20 i nekoj nedelji zbog godina. Izvadili mi prvi put krv popila glukozu sa limunom, onda sama treba da gledaš na sat kad sledeći put treba da ti vade krv. Meni je posle pola sata otišla glukoza u nepovrat(povratila sam). Onda se prekida sve. Zvala dr. i on rekao da više nezakazujem, pošto je sestra odmah htela da mi zakaže za sledeću nedelju. Prva vrednost mi je bila 4.1. Inače mi je glukoza celu trudnoću bila 4.1 ili 4.2. Mojoj sestri su rekli par dana pre analize da izbegava slatko. Daće ti tamo papirić sa uputstvom. Ja sam bila sa mužem, a on je iscedio limuna za sve žene koje su bile na vađenju krvi. Bilo mi je muka pa se on osećao korisno jer je insistira da ide.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/1/2015, 12:57

Meni se nakon ogtt slosilo, bila na ivici da padnem, tako da niposto ne treba da odes sama. Muzica pod ruku, ili nekog drugog ko je slobodan, obavezno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/1/2015, 12:59

Videh statistiku, porodila nam se Adriatika, nadam se da joj je Lucija, dobro, to je isto prevremen porodjaj kao moj otprilike, pritom se porodila isto 14.12. kao i ja.

Cestitke Adri, nadam ste da ste skupa kod kuce!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 12/1/2015, 13:01

Sofija,ja sam sad smanjila na 20 kapi jednom nedeljno,posto vise nisam u hipovitaminozi.Inace sam pila 30 kapi jednom nedeljno 3 meseca,dok nisam resila hipovitaminozu.Tako mi odredio endokrinolog.7 kapi, nedeljno je neki minimum,kako rece Biksi.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 12/1/2015, 13:10

BiKsi :) ::Meni se nakon ogtt slosilo, bila na ivici da padnem, tako da niposto ne treba da odes sama. Muzica pod ruku, ili nekog drugog ko je slobodan, obavezno.

Ja sam dva puta radila OGTT, i nije mi bilo nista, doduse tad nisam bila trudna lol! ...
Sumarac mi je napisala da radim sa 75g glukoze, a gin.na uputu da radim sa 100g - pravila se pametna Rolling Eyes ... Nadam se da ce mi ipak dati samo 75g
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu