Podrška Petkaninim dečacima

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Podrška Petkaninim dečacima - Page 2 Empty Re: Podrška Petkaninim dečacima

Počalji od zvoncica36 taj 14/1/2015, 20:51

Brushalter ne sme da te steže zbog mleka.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Niny taj 14/1/2015, 21:21

Draga Petkana,najpre da ti cestitam rodjenje decaka :) poranili su, ali imaju finu tezinu. I bice oni dobro, borci mali. Znam kako se osecas, nedavno sam i ja bila u slicnoj situaciji. Moj decak se rodio u 34+1 i bio je 14 dana na neonatoligiji, od toga veci deo na intenzivnoj, prva 2 dana na respiratoru. Preziveli smo puno uspona i padova, svaki dan sam strepela pred odlazak kod njega, a mogla sam da ga vidim dva puta po pola sata, dal dise samostalno, dal jede, dal cu moci da ga dodirnem.... moras biti jaka za njih, bez plakanja pred njima, sve oni to osete, pricaj im, da cuju tvoj glas, kad ti dozvole pomazi ih. Dan po dan i samo ce jednom da ih iz inkubatora prenesu u boks i donesu u sobu kod mamice i niko nece biti srecniji od vas :)
A do tad moras da izdrzis, da budes pozitivna i da se ne stresiras, da bi mogla da im stvoris mlekce jer im je ono jako bitno. Ja nisam imala dovoljno, ali sam mu nosila toliko koliko sam imala. Pij puno  tecnosti, kvas, bozu, supice, imas hipov caj za dojilje i tabletice fitolakt. Mazi bradavice sa lanolinom, mene su od pumpice uzasno bolele. Operi ih toplom vodom pre izmuzanja, a hladnom nakon. Spavaj sto vise.
Mislim na vas i saljem vam puno pozitivne energije, da sto pre decaci budu u maminom zagrljaju :)
Tu sam ako bilo sta mogu da ti pomognem
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 41
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petkana taj 15/1/2015, 01:08

Hvala drage moje.Evo jos jedan dan je iza nas.Danas smo malo bolji sto se mlekca tice,nije se lako opustiti medju inkubatorima,uz stalno pistanje monitoringa,vrzmanje osoblja ...No,radujem se svakoj kapi bukvalno,svesna sam da je trenutno to sve sto mogu uciniti za moje dusice.Inace,poceli su da me osluskuju dok im pricam i zagledaju.Uplasila me jako konstatacija dr.da je Andjel jako hipotonican tj.mlitav,narocito nogice.On je dva puta reaniminiran i ima krvarenje na mozgu drugog stepena.To smo i mi sami primetili,umirem od brige,moj muz smatra da mu samo treba vise vremena.Imate li nekih saznanja u vezi hipotonije,ja sam vec svasta procitala na netu i vec vidim sve najcrnje.Ne mogu se smiriti.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 15/1/2015, 05:08

Petkana, meni je Petar bio poprilicno hipotonican po rodjenju, cini mi se da nije imao snage ni oci da otvori, a kamoli da sisa... posle je to preslo u distoniju, i i dalje nije bas kako treba, ali ne vidim da mu to smeta u penjanju na komode, zavlacenju pod stolove, bezanju od presvlacenja...i isto je imao blago krvarenje, tj neke senke na mozgu... Sada je naravno rano razmisljati o tome, ali kada napune 3 godine, pravac bazen i skola plivanja...
To sto imaju snage da sisaju samostalno, sto disu samostalno i sto te prate znaci da u njima ima snage za mnogo toga. Slusaj strucne savete, i pusti internet jer tamo neces procitati lepe price vec samo horor varijante.  I da, bice vezbica, bice odlazaka kod ovih i onih lekara, ali sve se to  da srediti uz trud i volju.
Iz licnog iskustva, budi jaka i misli pozitivno...mogu da zamislim kroz sta prolazis, jer sam se ja raspadala kada sam Petra vodila na vezbe, pa na ona silna snimanja i ispitivanja, znam da ubija atmosfera...a to nije ni blizu onoga kroz sta ti prolazis...tako da, jedina stvar koju ti moras i mozes da uradis za svoju decu je da budes pozitivna. Nadji neku dobru sestru da ti malo masira grudi, pij dosta tecnosti, redovno se hrani i bice sve to ok, videces.
Ima jedan izraz: pusti dete da odfrkne... ja nisam znala sta to znaci, al sad mi je jasno... svako dete ima neki svoj trenutak, prelomni, kada sve dodje na svoje mesto... kod nekog je to malo kasnije, kod nekog ranije, ali dodje i to, veruj mi...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petkana taj 15/1/2015, 06:30

Ema,ne sisaju nego im daju mlekce na cevcicu.
Petkana
Petkana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ancica 87 taj 15/1/2015, 08:00

Petkana,ja mogu samo da vam posaljem gomilu pozitivnih misli!!!!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 15/1/2015, 08:05

Petkana,duso,bice dobro,ojacsce momci tvoji,ici cete zajedno kucici!I moji brat i sestra blizanci su isto prevremeno rodjeni,imali jedva preko 2kg svako,u bolnici jos izgubili od zutice,bili u inkubatoru,a sad su fenomenalni momak i devojka od 19god.I tvoji ce da budu momcine samo takve! osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3630
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fight&faith taj 15/1/2015, 09:30

Petkana prvo da ti čestitam rođenje dečaka. Mogu samo zamisliti kako ti je teško, kad je meni teško samo kada pročitam kroz šta prolazite. Ipak, njih čuva dragi Bog i biće oni dobro. Sama si napisala da su rođeni po milosti božijoj i da ti je jedina veza Bog svemogući, sigurna sam da je to najvažnija podrška koju možete da imate. Zato verujem da će bebice biti zdrave i prave. Iznenadila sam se koliko ima pozitivnih primera lepog razvoja prevremeno rođene dece. I ja imam jedan, ujak mm blizanac moje svekrve rodio se sa nekih 1600 daleke 1938. zdrav i prav je još uvek. Inače je čitav život radio kao inženjer. Znači da je završio i faks, što u ono vreme nije bilo tako često. Bićete vi OK.

fight&faith

Broj poruka : 1851
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 15/1/2015, 12:19

Petkana, hipotonija je česta medju prevremeno rodjenom decom. Vežbe, vežbe, vežbe, i sve će to biti doći na svoje. Ne znam da li imas profil na fejsbuku, izuzetno je dragoceno biti član Udruženja prevremeno rodjene dece Mali Div. Korisnih saveta milion, svako pitanje koje te muči možeš postaviti, odgovoriće ti iskusne mamice. Udruženje vodi Olivera Živaljević, koja je iz vto priče, prevremeno rodila blizance, svašta su prošli i sami, i eno ih momci u školu krenuli, opasne su dase. Ona je napisala i knjigu Prevremeno rodjeni, koju toplo preporučujem. Baš je lepo oslikala kroz šta je prošla sa njih dvojicom.
Bravo za mlekce. Možeš i sama laganim kružnim pokretima da masiraš dojke, al baš laganim.

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 22546
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tatjanica taj 15/1/2015, 12:25

....svu srecu i zdravlje zelim tvojim decacima...junaci su to!!! family
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 42
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 15/1/2015, 12:29

Petkana, saljem ti pozitivnu energiju, molim se i mislim na vas. Videces, svakog dana ce sigurno biti sve bolje i bolje!
srca srca srca srca srca srca srca srca

snedra
snedra

Broj poruka : 1894
Godina : 51
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ragaco taj 15/1/2015, 13:38

Petkanice,čestitam na Anđelu i Despotu,to su tatine i mamine hrabriše prave!
Uz tebe sam svim srcem,misli najpozitivnije što možeš!
Mamina ljubav i mlekce će im najviše pomoći!

ragaco

Broj poruka : 1821
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Niny taj 15/1/2015, 17:31

Sa nama su u bolnici bili blizanci od kojih je jedan bio hipotonican i samo su mu preporucene vezbe i to ce se srediti.
Bravo za mlekce, bice sve vise i vise.
Niny
Niny

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 15/1/2015, 20:52

Bravo za momke i mlekce! Iz dana u dan ce sve biti bolje i lakse, videces. I eto vas kuci za 7-10 dana.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 46
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petkana taj 15/1/2015, 23:14

Evo drage moje da se javnem.Danas mi je dan pun uzbudjenja.Prvo sam otisla taksijem kuci da se dobro isplacem,jednostavno,nisam vise mogla da izdrzim.Gusili su me strahovi i tuga i briga.Bacila se u zagrljaj mom voljenom i grcala kao malo dete.I malo mi je lakse.Od sad,probacu da razmisljam samo pozitivno,dosta je bilo najcrnjih scenarija u mojoj glavi.Danas sam pricala s dr.,kaze da Andjel ima upalu pluca te da je verovatno zbog toga pospan i mlitav,a i da je preziveo svasta.Srce majkino,junacina moja!On je ostao na intenzivnom zbog te infekcije a batu su prebacili na odeljenje neonatologije.Sokirala sam se kad sam otisla kod njega i videla da je u kreveticu,bez ikakvog monitoringa,obucen u zekicu i kapicu.Pitam zar nije trebao prvo u topli krevet,kazu ne brinite,nije bilo potrebe.Kad sam otisla sledeci put,sestra ga hrani na flasicu,on malo vuce,malo spava a meni srce hoce iz grudi da iskoci.Pa pre par dana mu je pukla plucna maramica i otkazalo plucno krilo!Ta maena decica stvarno su cudo!Molite se ,molim vas,za moja dva cudenceta,da ih mama dovede kuci zive i zdrave,jer nas tata ceka kao sto zemlja suva i bezvodna ceka kisu.
Petkana
Petkana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 16/1/2015, 00:20

jaoj dusa mala, sta je sve on prosao. Ja verujem da ce se izboriti i sa tom upalom pluca i da ce se pridruziti bati za par dana na neonatologiji. Veliki je on borac! Dusa mamina! Slab je jos uvek, pa zato malo vuce, malo spava, jer mozda nema jos dovoljno snage da lepo vuce. Bravo za Despota, borca velikog maminog! Da mu se bata sto pre pridruzi! Molim se Bogu da im da snage ovako malenima da se izbore sa svim izazovima i da dodju kuci kod tate sto pre! molitva molitva molitva molitva molitva molitva
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 46
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od JocY taj 16/1/2015, 00:25

Samo napred Petkana u mojim ste mislima i drzim fige da sve bude u redu i da malisani brzo stignu kuci svojoj. srca srca srca srca srca srca srca srca srca
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 43
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 16/1/2015, 00:54

E Petkana, neka si se isplakala, mogu da zamislim koliko ti je lakse.
Bravo za Despota, videces kako ce sad brzo da napreduje!
A Andjel, cim se resi te upalice i pridruzi se svom bati, ima da juuuuri da ga stigne i prestigne. Samo se izmlazaj sto vise, ehej, treba nahraniti dva velika momka!

Ljubim
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 43
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sofija Veks taj 16/1/2015, 01:26

Petkana,

Divno ti decaci napreduju! Mogu da zamislim kroz koliki stres si prosla, i jos prolazis, ali sada ce ti biti samo lakse, jer eto borci su jaki, i snazni!

Glavu gore, izmlazaj se i koncentrisi na njih, pa da se za Uskrs opet vidimo u Novom Sadu, imam puno super uniseks zekica i benkica za tvoje medenjake od mojih curica. Eto one su vec dosle na duplu svoju tezinu od rodjenja, i tvoji ce decaci super biti, kao iz vode da rastu, kako se kaze...grlim te, grlim vas puno...!!

srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamadabudem taj 16/1/2015, 09:03

Petkana, dečaci su ti stvarno pravi borci. Žena mog kolege se porodila krajem šestog meseca i bilo je komplikacija, baš je bilo mučno i stresno, ali eno je beba sada ima skoro godinu dana. Kao jedna pufnica je... love love love
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2251
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MalaSaJuga taj 16/1/2015, 11:10

Petkana, ma to su pravi borci, uskoro ces s njima kuci i kod tatice. Molim se Bogu da sto pre ojacaju i dodju kuci.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2001
Godina : 28
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lelas taj 16/1/2015, 12:26

Petkana,molimo se za tvoje junake !
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 16/1/2015, 22:01

Neka si se ti isplakala. Mene si rasplakala ovim postom. Borci su to, Divovi, rastite pilici mamini, da sto pre ojacate! Saljem pregrst dobre energije na vasu adresu!

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers

Broj poruka : 22546
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Niny taj 16/1/2015, 23:25

Bravo za maminog junaka :) navijam iz sve snage da mu se bata sto pre pridruzi. I moj Konstantin je imao upalu pluca po rodjenju, a evo sad vec veliki decko.
ako si se isplakala, verujem da ti je bilo lakse posle toga. Nije sve to lako za izdrzati, ali uskoro cete biti svi na okupu, mazicete se i ljubiti i uzivati :)
Niny
Niny

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petkana taj 17/1/2015, 00:42

Horor fim!A nazalost nije...Danas mi saopstavaju da ce i Andjel biti prebacen na neonatologiju kod bate.Ja ne mogu da verujem,jer smatram da mu jos nije vreme,vidim da tesko dise a ima upalu pluca.Kad su ga prebacili odem da razgovaram sa dr.koja je sad zaduzena za moju decicu,ona mi sasvim otvoreno i sa izrazom punim zabrinutosti i sazaljenja kaze da Andjel lose dise,da je iscrpljen,losa mu seturacija i da ona smatra da on jos nije za ovo odeljenja,da njemu treba neprestano pracenje a ovde nit ima dovoljno sestara nit lekara a da dolazi vikend kad jedan lekar dezura 24 na odeljenju i u prijemnoj ambulanti.Ja je pitam dal moze ona da urgira da se vrati na intenzivu,kazene moze,al je prenela dezurnom ako mu budu losiji nalazi ,neke gasne analize,da ga vrate nazad.Govori mi da ako bude tesko disao,moze mu ponovo puci plucna maramica .Ja u soku,zovi muza,on zove intenzivu gde mu kazu da ja ja nisam to dobro razumela,ili da lazem da je dr to bas tako rekla,da je on VEC cetiri dana stabilan i tu ga umire.Nakon dva sata,cimerke su vracajuci se u sobe,videle na stepenicama doktore kako strcavaju dole,bio je neki hitan slucaj,ja molim Boga da nije nas Andjel u pitanju.Odlazim na odeljenje,izlazi sestra i napravi ozbilnu facu i kaze,moram vam nesto reci,vasa beba je prestala da dise pa je vracena na intenzivu,ja hocu da ubijem nekog,trcim na intenzivu,be znam sta me tamo ceka.Vidim ga na tzv.toplom stolu,dise sam,kriza je prosla,desilo se da de sekret nakupio u plucima,on je navodno na kratko ostao bez kiseonika,sestra je primetila i odregovala.A sta da nije primetila?Ljudi,s cijm se zivotima igrate,zasto je moje dete moralo napraviti mesta drugome?Srbijo gde su inkubatori?
Petkana
Petkana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: