KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+50
Erata
Petkana
HappyGirl
mirjana 7888
tiramisu
libertte
Ema78
srculence 84
aleksandra b
smiley77
Endzi
JocY
sareni leptir
KoMetaK
lelas
peki78
marija123
ne gubim nadu
Iva79
fight&faith
Vuchica
Hiperaktivna
maki021
SoJa
mamadabudem
BiKsi :)
saska1
Nataly17
luckystar74
Tebi
annci
SladZana
sandrolina
tatjanica
Ancica 87
ivanicasale
PalcicaBg
cecilija78
Afrodita
micaubica83
AriesGirl
Star77
bak
Blanka
Smrdica
MalaSaJuga
lela1984
BabyBear
zvoncica36
Vecka
54 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maki021 12/12/2014, 11:36

Drage moje meni evo danas treci dan od et.a bolovi u stomaku ne prestaju Sad ne znam ni kako bih opisala taj bol kao tupi menstrualni bolovi pa me nekad tako probode u materici da mi dodje da vristim.znam da se ti bolovi javljaju dosta kasnije a kod mene od juce ne staju,lezim stalno uzivam muzic me mazi i pazi po ceo dan me zasmejava pa nemam kad da mislim o simptomima ali je bol bas bas izrazen,molim Boga da se to moje mrvice samo namestaju jako pa hoce da mi daju to do znanja radost radost radost radost ljubav ljubav ljubav ljubav
maki021
maki021

Broj poruka : 167
Godina : 35
Location : zrenjanin
Datum upisa : 10.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 12/12/2014, 11:59

Librete Lelas pa vi ste nam najfriskije za povuci nos,CESTITAM VAM OD <3 ...... VUCITE JAKO! Maki,navijam za tvoje bebe! Sve ostale devojke,hvala na odgovorima kad mi je trebalo....Ja danas obavila briseve molim Boga da nam budu uredni.... a UZ glasi ovako:endometrij 8,5mm oba ovarija 28x30, na desnom preovulatorni folikul 18mm ,duglas spag prazan.nalaz uredan :) Jos briseve i pravac komisija...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 12/12/2014, 13:04

maki ,to su bolovi od stimulacije,verovatno jajnici bole.
obrati paznju ako bolovi postaju jaci i ako stomak bude natecen i jos dobijas na kilazi da to moze da bude hiperstimulacija.u svakom slucaju uvedi sebi puno proteina ,mladi sir,bareno meso,kinoa ili surutka i to sveza.
i najbolji savet ,prijavi doktoru kod koga si radila te siptome ,pa ce on najbolje znati sta da radis.
ancice bravo za korake ka cilju!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od libertte 12/12/2014, 13:20

Maki i ja glasam za to da se nameštaju Wink I ja sam imala bolove i žiganje nakon trensfera, ali slažem se i sa lelas da je najbolje da pozoveš lekara.

Ancica87 i sve ostale, vuuučem jaaako za nos i zagrljaj
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 12/12/2014, 13:28

libertt kako se ti osecas?meni je transfer bio 25.11 isto petodnevni embrioni ,tako da se pratimo!Samo da sve bude kako treba!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 12/12/2014, 13:33

DRgae moje, one koje se secaju moje prethodne iui i trudnoce znaju da ja apsolutno nisam mirovala, jer mi je to bio luksuz. Celu trudnocu, a i period posle porodjaja sam bila na nogama, vukla prvo psa, pa dete... i kad sam mogla i kad nisam...evo i sada, vucem dete na peti sprat, kese is radnje, kolica... i da moram, ne znam kako bih leskarila...na kraju balade, sve je ispalo dobro... tako da, ako je trudnoca normalna, lezanje je luksuz, barem se ja tako tesim..

Sad sam se vratila sa kontrole, kaze dr da Petar do daljneg ne ide u vrtic...moracu da ponovo zaposlim pomoc u kuci, ili nekog da ga cuva povremeno, jer na mm ne mogu da racunam, a pocinje da bude nemoguce da nosim i njega i kese iz radnje, jer  samo Petar ima 11kg...plus, koprca se kao riba...


A sto se tice bolova... to je individualno... nesto sto nekog boli jako, neko drugi ni ne oseca, tako da je tu najmerodavniji lekar. Naravno, reakcija uvek postoji, mene recimo dva dana posle iui boluckaju jajnici i ledja...ipak su bre cackali tamo dole... esad, dali je to reakcija na trudnocu ili ne ne znam...

A nesto se sad mislim...sta ce meni muz? Laughing
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 12/12/2014, 13:51

Moram da napisem neka pojasnjenja za devojke koje su u postupku i koje bilduju endo!ja sam uzela svasta nesto,vise sizofreno razmisljajuci i o endu i o drugim stvarima vezanim za moju dijagnozu i moju pricu.
najiskrenije ,ovo je rezultat sto u Pragu imaju jednu od najmodernijih laboratorija za cuvanje i razvoj embriona i sto je endometrijum bio pravi ,pre svega od estrofema i kasnije utrogestana.
cvekla.prvi put sam je sad probala u ovom postupku za endo.budite oprezne ako imate pesak jer sadrzi puno oksalata.ja sam imala bas u vreme pripreme problem sa peskom,pila rowatineks,ali i pored toga i malo konzumiranje cvekle mi se posle nekoliko dana osvetilo sa bolovima  pa sam je izbacila.
grickalice tj.semenke.to volim da grickam zbog vitamina e i to uvek.znaci uvek sam na njima.
laineno ulje.bogato omega 3 i vit.e.htela sam da ga koristim i zbog toga sto se preporucuje u terapiji kod povecanih nk celija,cime sam se ja bila opteretila pred postupak,pa sam odustala.
kvas ,pivo ,zitarice ili vit grupe b.ja sam uvek za prirodno,ali posto nisam imala apetit uzela sam b kompleks.dobro smiruje u svakom slucaju,bilo koja varijanta!
vit.c ,sam uvela sebi i zbog prehlade ne samo zbog enda,a bitni su i za funkcionisanje stitne zlezde.
brazilski orah je uveden zbog selena.ja sam ga uvela posle transfera jer imam hasimotov sindom i nizak nivo t3.
znaci,obrni okreni treba se pravilno hraniti i voditi racuna o sebi.
ja imam dva neuspesna postupka iza sebe.jedan kad sam maksimalno koristitila sve moguce vitamine a drugi kad nisam nista koristila osim brazilskog oraha zbog stitne.


Poslednji izmenio lelas dana 12/12/2014, 15:10, izmenjeno ukupno 1 puta
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 12/12/2014, 13:56

Ema,nije ti lako sad.izdrzi.mi se nadamo da ce ti ta aktivnost doneti trudnocu.Nadamo se da ce Petar biti puno bolje!i to brzo.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od libertte 12/12/2014, 16:39

Ema draga, prava si lavica! c

lelas ti i ja mnogo sličnosti...i ja pijem eutirox, prvi put po rečima doktora bio tanak endometrijum, sad pijem i estrofem i utrogestan i kompleks vit.B. TSH mi pred postupak bio nešto preko 5, pa sam se zabrinula, međutim povećali mi dozu, pa mi je sad 0,896.
U početku malo žiganja u donjem delu stomaka, pa težina u telu pred termin menstruacije, posle jedan dan mi bilo muka, povraćala, malo glavobolje, tek-tek osetljive grudi...ništa posebno. U utorak idem kod ginekologa pa ću videti šta se dešava...držite mi palčeve jer ću ja do tada odlepiti!!!! b f

libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 12/12/2014, 16:54

Libertte,super da je tsh pao sa terapijom.
da primetila sam i ja da je bilo puno slicnosti u postupku!
bice to ok na ultrazvuku.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 12/12/2014, 17:08

Devojke ljubim vas :*

Ema bas si me nasmejala za muza Very Happy i ja se nekad pitam isto Very Happy

Maki  slazem se sa devojkama da se javis dru. Navijam za tvoje bebe :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 12/12/2014, 18:10

Ema bice sve dobro verujem ja da ce Petar biti stariji bata,
Vecka ti imas jednog malog hrabrisu
libertte svaka cast devojko
A moj endometrijum je toliko tanak da mi dr ne daje nadu a neda mi ni estrofem, cvekla, ananas, brazilski orah, smokve pocinjem da se nerviram
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 12/12/2014, 18:21

karakaca ::Ema bice sve dobro verujem ja da ce Petar biti stariji bata,
Vecka ti imas jednog malog hrabrisu
libertte svaka cast devojko
A moj endometrijum je toliko tanak da mi dr ne daje nadu a neda mi ni estrofem, cvekla, ananas, brazilski orah, smokve pocinjem da se nerviram


Endometrijum... ja vise ne znam sta da mislim,meni su davali prognoze endometoze, cekala se operacija samo da se potvrdi... 9ti dan ciklusa mi je bio 19mm, previse,a istog ciklusa za tri dana bila mi je ovulacija,ko zna koliki endometrijum, i tog ciklusa je tufnica ostala. Po mediinskim pravilima nemoguce ali eto praktino se desilo! Tako se i za tvoj endomemtrijum nadam da ce ususkati bar jednu bebicu :) Prasim  bb bb bb

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 12/12/2014, 18:29

Vecka ja non stop tako mislim,ali to je malo 10 dan stimulacije bar da je 6mm a on je 4mm. Cini mi se da kada nemam stimulaciju endometrijum mi je uvek super sad sta se desilo neznam mora da raste folikuli su razliciti od 8m do 12m i njih nema puno ne mora ni da ih ima samo da su kvalitetne jc.
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maki021 12/12/2014, 18:36

I pre et sam imala bas jake bolove u stomaku jer je bio blagi hiper,ali sam jela sve sto je trebalo i pila dosta tecnosti pa sam uspela da ne odem u bolnicu ali sad su se bolovi smanjili jer sam konacno uspela da idem na wc imam problem sa zatvorom vec par dana konacno sam uspela :) :) ja cu posle 5 dana od et da malo prosetam ja vec sad malo po sobi setam ubi me ovo lezanje ali me muz samo vraca u krevet :) :) pozitivna sam smejem se stalno razmisljam da ce Bog uraditi da bude onako kako je najbolje ja vise nista ne mogu promeniti osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce
maki021
maki021

Broj poruka : 167
Godina : 35
Location : zrenjanin
Datum upisa : 10.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 12/12/2014, 19:56

Karakaco navijam i nadamo se uspehu  osmeh srce

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=2952

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu