KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+60
Iva79
millena
Maksi
ganedina
Likoli
Blanka
penelope
ragaco
Klarica
Vecka
Djurdjevak79
Endzi
nina :)
JAmajka
Simona
medolina
veki1
Shizika
fight&faith
tatjanica
lenabeograd
Ancica 87
Niny
Cala Domingos
pluton1
KoMetaK
SamoPozitivno
saska1
MalaSaJuga
ivi
Strumfeta78
Stenli
dragana76ns
Vanilla
SoJa
LaFolie
twinsi
lelas
mamadabudem
Vilhelmina
insomnia
SladZana
Petkana
Smrdica
neris8
bak
JocY
hocukusurnecuzvaku
dragmilk
tulumba
zvoncica36
PalcicaBg
BiKsi :)
JednaSova
lela1984
sareni leptir
ivanicasale
d77
Sofija Veks
Vuchica
64 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 4/12/2014, 18:40

Vecka ::I ja da se upisem ovde, nadam se da necu prebrzo otici :) Juce smo videli mesak, sest nnedelja, plod se slabo vizuelizuje, srcane radnje jos nema. Pa za nedelju dana se nadamo da cemo cuti srcanu radnju. :)
ČESTITAM Vecka. Da sve bude lepo i lagano.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 4/12/2014, 20:10

Koliko me secanje sluzi,mislim da su u Betaniji trazili cervikalni bris,vag.sekret,urinokulturu,crp,fibrinogen,suk,urin,kks,krvana grupa i rh faktor. ,vreme krvarenja i koagulacije,s tim da sam ja dobila spisak iz Genezisa gde traze i nalaze za HIV i zuticu,i bris na hlamidiju,pa sam i to odradila.Naravno za drzavnu ustanovu treba uput od ginekologa.Otisla jedan dan od pon. do cetvrtka,posto je prijem samo tim danima u sedam ujutro,pregledali papire,naravno lk,plus zdravstvena,muz otvorio istoriju bolesti a mene sproveli u sobu na patologiju trudnoce.Prijem traje dugo jer je guzva velika,negde oko 11me primili.Taj dan sam kulirala,zadnji obrok u sest,posle ponoci nema ni vode,uvece brijanje i nekom rade toaletu vagine tj. Ispiranje,meni nisu.U devet ujutru sam bila na redu,sproveli u salu,anestezija venski ,za 20min.bila u sobi.aDva sata lezanja bez jela i vode,bilo malo bolova prvih pola sata,pitali jel treba anestetik,al nije mi trebao.Posle dva sata rekli moze da se jede,toalet,u dva muzic dosao po mene.Imala rozi sekret dva dana,tad sam pila utrice a ne vaginalno.E sad,oni ne daju antibiotike,a iz Genezisa su savetovali preventivno eritromicin sedam dana s tim sto pocinje s danom pre intervencije,poliginaks svaki drugi dan,pojacali utrogestan na 4*200,magnezijum pojacati i prog depo na tri dana s tim da sam ja popila samo antibiotike i to manju dozu od one koju su trazili i sve bilo ok.U Betaniji nista od tog ,samo mirovanje nedelju dana stroze i jos nedelju blaze.E sad ja sam prokrvarila 10Dana posle serklaza zbog placente previe,dal je i serklaz tome doprineo,ne znAm.Posle toga pozeljno je uraditi crp i fibrinogen da se vidi da nema slucajno infekcije.To su mi uradili u Betaniji kad sam lezala zbog krvarenja,sve bilo ok.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 4/12/2014, 21:16

Petkana, hvala na iscrpnom izvestaju! ljubav ljubav ljubav
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 5/12/2014, 00:43

Vucko💋Srecno sta god da odlucis.
Neris cestitam,nek su deckonje zive i zdrave,hoce li biti slicica?
Vilhelmina❤srecno,nek sve prodje u najboljem redu a hoce,pa da se radujemo!
Tulumbice,jos malo pa stize tvoj zamotuljak,srecno i tebi😃Nisam bas u toku s desavanjima,danas izasla iz Betanije,primljena zbog ucestalog zatezanja stomaka,no to je resila jedna bocka bensedina,nema vidljivih kontrakcija na ctg-u,grlic dobar,bebe naprednije dve nedelje,trudnicki dijabetes se ispostavilo da nemam,radili dnevni suk profil i tromesecni prosek secera.Hospitalizacija za tri nedelje pa mozda i do kraja zbog totalne previe,da budem na oku.Carski ako sve bude ok,s 36 punih,ni dana vise nece rizikovati i najverovatnije inekcija za sazreva.je bebinih pluca i krvnih sudova u mozgu,al treba dobro proceniti kad je dati.Lekari i sestrice za sve pohvale.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 5/12/2014, 13:43

Vilhelmina, srecno!

Vucko, da da, po jos jedno misljenje idi obavezno. Ako je grlic cvrst i zatvoren, ja mislim da mu je ok i mm, mozda i ne treba serklaz, e sad, bem li ga, bice sve veci pritisak na njega kako trudnoca odmice, pa ako ce tebi biti lakse, a ti odradi i to. Jeste smor, al i to prodje.

Petkana, dobro je da ste dobro, samo mirujte.

Cure,  da se ove stranice sto pre popune novim trudnjacama, jer dosta se  cura porodilo, a do kraja godine ce se jos cura poroditi, pa da se ostvari neka ravnoteza, majku mu!

Saljem roditeljske prasine!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Djurdjevak79 5/12/2014, 18:23

Drage moje osmeh srce

Neris - divna imena!  srca1  family
Vilhelmina - srecno!  ljubav   b
Vecka - drzimo palceve!!!  cvet  zagrljaj


Bila sam na UZ privatno ( dr Berisavac, koja je divna ). Beba je super, ali imam malo kontrakcija pa i dalje moram da odmaram kad god mogu. Inace krv.slika mi je losija ( anemija ):
RBC: 3,14  (ref.vred. 3,80-5,80)
HGB: 105  (ref.vred. 110-165)
HCT: 0.295 (ref.vred. 0,350-0,500)
Serum
Gvozdje 20,1 (ref.vred. 9,0-30,4)
Proteini 67,0 (ref.vred. 60-85)
Glukoza 4,40 (ref.vred. 3,30-6,20)

Dr.mi je prepisala Heferol 2x1, i da pojacam ishranu cveklom, kupinom, borovnicom, zel.lisnatim povrcem i biftekom.

Pitala bih vas zar 2x1 Heferol od 350 mg nije mnogo vise od Totheme od 50 mg koja se pije 1x1 ? Sta vi mislite koje je bolje, tj.efikasnije?
Djurdjevak79
Djurdjevak79

Broj poruka : 56
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 5/12/2014, 18:46

Djurdjevak, ne znam sta bih ti rekla za te lekice za gvozdje?

Da li ti osecas kontrakcije?
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 5/12/2014, 19:03

Djurdjevak ja sam pila i jedno i drugo s tim da sam ferum pila 2x1, a isto i tot hemu 2x1. e sada sam pravila pauzu od septembra, ali je dr rekao da moram da uzimam nesto jer sam tu tanka, isto je i kod mene gvozdje dobro, al eritrociti i hemoglobin je nizak. Cekam pregled sledece nedeljen kod nove dr pa da vidim tj. pitam sta da pijem, jer mi ovi s klinike rekli da umem nesto, nista tacno.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 5/12/2014, 19:05

Sad vidim da je u pitanju heferol, tu su kapsule, meni nesto nisu pomogle, pa sam posle grickala ferum lek ili referum.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 5/12/2014, 19:07

A svakako su najefikasnije ampule tothema jer se brzo resorbuju. Malo su grozne ali sipas u neki sokic ili limunadu.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Djurdjevak79 5/12/2014, 19:11

Vuchice, draga, ne bas, osecam ponekad neke sitne grceve ali nisam sigurna da li je to zbog probave (creva) ili su to kontrakcije ( ne znam da prepoznam, tj razlikujem) Embarassed v

markosanja, hvala draga, javi sta su ti rekli ff
Djurdjevak79
Djurdjevak79

Broj poruka : 56
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 5/12/2014, 19:14

Hocu, javljam. Nadam se da su ti rekli obavezno vtamin c ili cedjeni limun uz svaki preparat gvozdja. osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Djurdjevak79 5/12/2014, 19:56

Jesu, hvala! Very Happy
Djurdjevak79
Djurdjevak79

Broj poruka : 56
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 6/12/2014, 19:49

Ima sok od cvekle,jabuke i borovnice dobar za krvnu sliku. Proizvodi ga Zdravo iz Selenče. Nema dodatih šećera,vode,itd.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 6/12/2014, 20:43

Drage moje, ja bila na kontroli zbog krvarenja. Beba je dobro, ali me dokorka upozorila da u onom malom plodu ima jos krvi i da je moguce da opet krene to krvarenje, da se to ocisti, ali ako se to desi da joj se odmah javim. Eto sada imamo svoju dr. Inace pila sam folnak,ali mi je zamenila sada da pijem folnax od 400 i bedoksin. 
Pozdrav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/12/2014, 21:25

Super Sanjice, bas mi je drago zbog tebe. Sjajno je kad imas dr sa kojom si zadovoljna, to je jako bitno. Ljubim te i da ti do kraja trudnoca bude lagana i skolska. osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 6/12/2014, 21:25

Cestitam novim trudnicama, da ih bude sto vise na ovim stranama Very Happy

Naravni i novim mamama i njihovim zamotuljcima srca

D77 se ne javlja, trebao je CR vec da bude,nadam se da je vec sa bebanom u narucju i da se mazuljaju Very Happy

Kod nas je sve u 5. brzini, poceli i grcici pa je veselo Rolling Eyes ljubimo vas.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 8/12/2014, 01:42

D77 se porodila,  javila mi Kometa,  divnu devojcicu je donela na svet,  i ja joj ovom prilikom cestitam! Znam da je bio carski rez,  al kolika je bebana ne pitah,  bitno da je sve ok! Evo da vidite medenu slatkacu!  Ja se odusevih kako je slatka!  Koliko shvatih danas se porodila,  nemojte me drzati za rec! Javice se Kometa ako stigne da upotpuni podatke! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 5vrxc8 srca srca srca srca D77 nek vam je princeza zdrava, voljena, srecna stotinu godina!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 8/12/2014, 05:59

D77,cestitam!Lutkica prava!Nek je ziva i zdrava!Sad uzivajte u svojoj princezici,zasluzili ste! osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 8/12/2014, 07:02

D77,cestitam rodjenje tvoje princeze.  igracice igracice :aa9:i
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 8/12/2014, 07:26

Lepo piše oko ruke bebi, nego juče ne videh sa telefona, da ima 3500 g i 54 cm! Mašala! Buduća košarkašica!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 8/12/2014, 08:23

D77, nek je sa srecom rodjenje devojcice!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 8/12/2014, 09:08

konfete  D77, neka je sa srecom!!! Postala si mama osmeh srce  
Neka je curica ziva i zdrava sto godina!!! konfete

Biksii i Kometak, hvala na lepim vestima.  love

Sledece su nam Vilhelmina i Tulumba. Srecno, cure!!!! wavecrowd wavecrowd wavecrowd

v v v v v
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 8/12/2014, 09:19

D77 čestitam neka je djevojčica živa i zdrava, sve najljepše srca srca srca preljepa je osmeh srce
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 8/12/2014, 09:24

D77 da je devojčica živa i zdrava 100 godina. Čestitam tebi i tvom dragom. Želim vam samo lepe trenutke pored nje. Nadam se da ćeš biti opuštena mama.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu