KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biohemijska trudnoća

+11
saska1
tiramisu
KoMetaK
Sanjci87
MalaSaJuga
BiKsi :)
SladZana
PalcicaBg
HappyGirl
Vecka
lela1984
15 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od saska1 24/1/2015, 19:52

Evo da se i ja upišem sa tri biohemiske.Ja sam odradila sve što postoji i bila sam pokrivena komplet terapijom i opet ništa.
Stvarno neznam šta više odradit.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od lela1984 24/1/2015, 20:28

Ni meni nije jasno,Sale.Ja jos laparoskopiju jedino nisam radila i kariotip,ali mislim da u njemu nije problem,jer sam prvu biohemijsku imala iz donacije.Na histero letos sve ok,pa opet isti scenario i sad,prva prirodna trudnoca i opet corak. No Betu namerno nisam odmah htela da vadim,jer svaki put kad je dvocifrena,pa padne,dozivim stres.Kad sam videla drugu bledo roze crticu koja se ubrzo izgubila,znala sam da je to jos jedna biohemijska.Tako i bilo... Sad


Poslednji izmenio lela1984 dana 25/1/2015, 13:18, izmenjeno ukupno 1 puta

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od saska1 24/1/2015, 20:33

Ja sam radila laparaskopiju prije 15 god.i operisali mi endometriozu i neke priraslice,a kariotip smo isto radili piše da je u redu ono 46xx,46xy.
Tako da nemam više blage veze a nemaju ni dr,gdje god dođem gledaju be ko bijelu vranu.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od lela1984 24/1/2015, 20:39

Ja kazem muzu sta li ce sad da kazu,a on da ce da se oduseve,posto bilo prirodno,verovatno opet da je dobar znak.Strasno.HSG sam radila isto pre 4god.,i on ok.A nekad smo mislili da su jajne celije najveci problem,posle ispade da su mi s doniranom iste sanse,ne mogu da se mrdnem dalje od implantacije.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od BiKsi :) 18/6/2015, 19:36

Cure, da prenesemo ovde pricu o tome sto se sve cesce desavaju biohemijske. I kod cura koje su primale pregnil, i kod onih koje nisu. Ja onako naglas razmisljam, da li ima sanse da je do reagensa koji se koriste u razvoju embriona, da oni zapravo drze tu betu u nekom rastu, pa onda ona padne? Sad sam naravno lupila, al eto, naglas razmisljam. Cisto embrion nastavi da se razvija, al se ne usadi u matericu. Ili meterica jednostavno nije spremna bas tada?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od BiKsi :) 18/6/2015, 19:38

I da napisem da sam ja imala dve biohemijske, da nisam bila pod terapijom pregnilom, ni pronizonom tada. U uspesnoj sam bila pod terapijom pronizonom, bez pregnila.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od lela1984 18/6/2015, 19:43

I sa i bez pregnila,s pronizonom ili dexazonom,s fraxijem ili bez,sa sioforom u prirodnoj,iz donacije ili s mojom jajnom celijom-sve same biohemijske... No Vec me hvata panika... affraid

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od PalcicaBg 18/6/2015, 20:02

Jao kosa mi se dize od biohemijskih,ne smem vise ni da ulazim u temu Ferona,sve same biohemijske,pa to nije normalno.
Moj ivf i fet je bio bez pregnila,oba puta beta rasla pa pala.Prvi put dosla do 60,drugi put do 20.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od masato 18/6/2015, 20:53

Da ne bese Biksi, ne bih ni znala ovu temu.

Iskreno da vam kazem, kada bih srela neku curu koja je imala biohemijsku, rekla bih da je to ipak dobar znak, da se nesto desava...sada kada sam i ja dozivela isto, shvatam koliko sam lupala gluposti... boli, nadomak cilja, na dohvat ruke i ...nista. Kada sam dobila rezultat prvi i gledam beta 20 i nesto, mmm pocinje da se raduje, a ja kazem, mala je beta ,bice biohemijska....Ali kada sam ponovila betu, ona 50 i nesto, dr kaze super se duplirala i poverovala sam u bebca, mm je poceo da pravi planove sta po kuci da se renovira... A onda ponedeljak i beta 7 Crying or Very sad Naravno, u glavi haos, neverica, trazim razloge, prokleta mutacija, i moja sestra je izgubila blizance u 8 nedelji, a nije znala za mutaciju, ali ja sam pokrivena fraxijem.

A sada citam ovde i shvatam koliko ustvari IR utice. Moj endokrinolog mi nije ni skrenula paznju da pripazim na ishranu, samo mi je dala glukofaz 2x500 i rekla dodjite u drugoj nedelji trudnoce, izbacila beli secer i belo brasno. I ja mislila to dovoljno, pa kada mi beta bila 53, napravim puslica tortu sa jagodama i nisam mogla da stanem.... sada vidim da sam mozda i sama zeznula trudnocu....
Primala sam pregnil, doduse progesteron nisam, a nikada ga nisam proveravala. Verovatno bih trebala. Valjda ce sledeci put biti bolje, moramo da verujemo. I vreme je da se prekine ovj trend biohemijskih.

masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od BiKsi :) 18/6/2015, 21:42

Masato, i ja mislim da vise utice IR u pocetku, nego mutacije. No, bitna je i prokrvljenost materice.
Kada sam imala biohemijske nisam bila pokrivena terapijom za IR, nisam ni znala da je imam, mada ko zna da li je tada i bila prisutna. Cini mi se da duze vreme moraju da se piju lekovi za IR, da bi se stanje sredilo. Ja sam pila lekove skoro dve godine za IR, pre nego mi je uspelo. Hajde da probamo da nadjemo neku zakonitost, koliko ste vi dugo pile lek pre postupaka gde ste imale biohemijske?
Mada, sta je sa curama koje ne piju nista za IR, da li se kod njih u istoj meri javljaju biohemijske, i to bi bilo zanimljivo pitanje, mozda i u tom smilsu da se prebrojimo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od masato 18/6/2015, 21:56

Ja sam pila tri meseca pre postupka, ali nisam pazila na ishranu, osim sto sam izbacila beli secer i belo brasno, voce jedem i previse. I meni je nekio od dr, ne znam vise ko, rekao dq je dovoljno tri meseca. Nisam pametna...
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od BiKsi :) 18/6/2015, 22:16

Masato, generalno vecina lekara to kaze za tri meseca, al verovatno zavisi od svakog organizma. Meni se ciklusi sredili nakon vise od godine dana pijenja leka. Po tome sam zakljucila da je mom organizmu sigurno trebalo vise od tri meseca. Mada mozda i gresim. Pritom sam u tih godinu dana max pazila na ishranu. Posle sam jos i brljala, al s pocetka sam bila bas disciplinovana.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od PalcicaBg 18/6/2015, 22:43

U prvom postupku nisam znala za ir,nisam pila nista.U fetu sam pila siofor 3x500mg,pre feta 7 meseci pocela sa njim.Ja imam redovne cikluse,nego sam imala problem sa neredovnim ovulacijama,posle 3,4 meseca od pocetka terapije sam pocela da osecam ovulacije.
Na ishranu pazim uglavnom,ali se bas ne pridrzavam strogo dijete,nadje se tu i belo brasno,ponekad secer.
Pitam se sta je s onim zenama koje imaju ir i ostanu lagano trudne,a da i ne znaju da imaju.
Verujem da ih je mnogo takvih.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od OKacica 19/6/2015, 10:21

Ja sam pila siofor od nove godine, pre toga sam imal prekid od 6 meseci zbog dva napad ulceroznog kolitisa, i jednostavno metformin nije dolazio u obzir jer je pogorsavao situaciju. Pre prekida sma bila na metforminu vise od dve godine. Sad sam u postupku pila i Siofor, i pronizon, i davala sebi fraxiparin,pregnil od 1500 na peti dan, plus standardna terapij za kolitis i plus bromazepam (odobren od strne dr Kopitovic), utrogestan tri puta dnevno i rezultat je biohemijska. Slatkise nisam jela uopste, mozda sam pojelo nesto od belog brasna, jela sam i voce... E sad, ko ce ga znati...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od lela1984 19/6/2015, 10:37

A ja cu sad svakako na svoju ruku da ubacim pg -depo na 2-i dan, a pregnil cu da pomerim na 3-i. Na metforminu sam od oktobra, smrsala sam dosta, slatko i belo brasno ne jedem i nista sto se lako pretvara u secer. Prvo cu da je pitam za pg -depo i pregnil, naravno, ali cu svakako da uradim kako sam naumila. Ako opet bude, ne daj, Boze biohemijska da ne mozgam da li je bila slaba terapija, sto mi uredno prolece kroz glavu.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od masato 19/6/2015, 10:54

Lela, svidja mi se ideja. Samo mi reci, zar progesteron i pregnil ne idu na 5 dana? Po cemu se odredjuje na koliko dana se prima?
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od lela1984 19/6/2015, 11:03

Pg moze na drugi najranije, a najkasnije na 5-i. Pregnil najranije na 3-i, a najkasnije na 5-i.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od lela1984 19/6/2015, 11:05

Masato, rece da nije bilo Biksi, ne bi ni znala za ovu temu. Temu sam ja otvorila nakon druge biohemijske. Sad

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od masato 19/6/2015, 11:09

Lela, hvala na temi, ja sam stosta procitala ovde. Nego je nisam trazila, a Biksi je postavila na temi Ferona, pa je tek tad vidoh. Danas dajem krv za progesteron, nikada ga nisam proveravala i sve mislim da je tu moj problem, pored IR, i zato mi znaci svaka vasa poruka o tome.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od lela1984 19/6/2015, 11:15

Moguce. Hoce pg da padne. Ja ga nikad nisam proveravala nakon ET, ali sad hocu na 5-i dan.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od masato 19/6/2015, 12:10

Hvala Lela na info.
I kada pokrijemo terapijom sve naše mane i nedostatke, onda kao uzrok biohemijskih ostaje genetika, na šta ne možemo da utičemo, zar ne?
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od OKacica 19/6/2015, 12:13

masato ::Hvala Lela na info.
I kada pokrijemo terapijom sve naše mane i nedostatke, onda kao uzrok biohemijskih ostaje genetika, na šta ne možemo da utičemo, zar ne?

Nazalost ne mozemo... tuga
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od lela1984 19/6/2015, 12:15

Bas tako. Zato nisam ni radila kariotip, necu dzabe da bacam pare, nista time ne dobijam, ne moze da se utice na to, necu da se nerviram dzabe.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od Padobranka 19/6/2015, 12:23

Moj transfer je bio sada u maju, u Visegradskoj i zavrsio se biohemijskom. Sta mi savetujete da odradim od analiza? OGTT test sam radila pre vto, insulin je 67 ona najvisa vrednost i moj endokrinolog je smatrao da mi terapija nije potrebna?
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od tandara 19/6/2015, 12:32

Padobranka, zavisi u kojim jedinicama je tih 67... "obicni" endokrinolozi smatraju da nista od ovih terapija nama nije potrebno i na IR i stitnu zlezdu gledaju sasvim drugacije od onih koji se malo uze bave zatrudnjivanjem, kao na primer za TSH. endo ce vam svaki reci da je sve ispod 4 ok (sto i jeste granicna vrednost - pise na nalazu ref.vrednost), medjutim kada odete kod dr koji se malo uze bavi tematikom zatrudnjivanja, recice ti da tsh mora da se drzi oko 2 max.

tandara

Broj poruka : 7
Datum upisa : 17.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Biohemijska trudnoća - Page 3 Empty Re: Biohemijska trudnoća

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu