KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
SoJa
smile :)
Smrdica
Star77
marija123
Bobaue
Bubamara
Hiperaktivna
pravnica
ninica2
srculence 84
JocY
Endzi
Jelica74
MalaSaJuga
maki021
JednaSova
d77
sareni leptir
ne gubim nadu
Sofija Veks
Niny
mamadabudem
luckystar74
sandrolina
ganedina
Nataly17
Vuchica
Erata
Petkana
saska1
atomski mrav
annci
lela1984
ivanicasale
mata
Ancica 87
BabyBear
Vecka
Tebi
cecilija78
zvoncica36
BiKsi :)
Ema78
Kovalski87
ariadne69
Djurdjevak79
51 posters

Strana 30 od 41 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 41  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/9/2014, 18:49

Aaaa,sorry,sad vidim.Fibrinogen je faktor koagulacije koji je bitan za zgruzavanje krvi.Po tome ti se pojacano zgrusava krv.S obzirom da ti je vreme krvarenja na gornjoj gr.,svakako treba da se javis hematologu,kao i da uradis urodjene i stecene trombofilije.Za one druge dve vrednosti stvarno ne znam na sta se odnose.
To je svakako za hematologa.Kod kog si zakazala,na kraju?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 18/9/2014, 19:02

Hvala drage moje samo navijajte trebace mi.Nego meni sad sekret cudan,ali zato je tu moja Lela koja je moj dr. Broj 2, pa mu je rekla da je od Mikroginona.
A ja sam histero radila 5 dc.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 18/9/2014, 19:03

Markosanja jos malo pa kreces,superrrrrr imace dosta jesenjih trudnica a Lela ce nas vuci za nosice!!!!!
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/9/2014, 19:14

E,ivanice,slatko me nasmeja sa ovim"dr. br. 2"! lol!

Za histero je samo bitno da je izs ciklusa i do 17-og dana,nikako pred novi ciklus!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od atomski mrav 18/9/2014, 20:08

Mi smo danas bili na prvom ultrazvuku.
Imamo jednu bebu, videli smo srce
Sad se nadamo jednoj mirnoj i skolskoj trudnoci.

Cekalicama zelimo velike bete, ostalima da sto pre krenu u postupak.
Sve vas vucemo za nos.

Lela navijamo za tebe u nedelju. beta beta beta
atomski mrav
atomski mrav

Broj poruka : 39
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/9/2014, 20:11

Hvala,Atomac! Very Happy
Uzivajte sad i zelim vam lepu i skolsku trudnocu s vasom bebicom. osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/9/2014, 20:18

Sve najbolje Atomski sunny
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 18/9/2014, 20:48

Bb, ti si za hematologa ja mislim, definitivno. 
La je lupus, ja sam ga radila pred vto i to je dobro sto ga nemas. Inace je on jako haotican u trudnoci, ko ga ima. Ja ga imam pa sam eto malo upoznata.. 
Sto se tice sesedimentacije, meni je prosli put otisla na 84.a ref vred su do 20.jedan stari doca mi je reko da je to nebuloza da se sediment, radi u trudnoci jer je ona uvek drasticno velika tada. Kaze tek ako ode preko 100,da mogu da se tada zabrinem. Ali se sedim ne radi u trudnoci, tako mi reko. 
E sad, kada sam otisla kod interniste jer mi ponekad pomodre usne, i pokazala kks ona se zabrinula sto mi sedime. Toliko velika, pa mi rekla da to ponovim za neko vreme. 
Ja danas odradila sve, kks, ssedimentaciju, urin, glikemiju, alt, ast
 Ogtt sa 75gr glukoze,  tsh,  ft4. SVE znaci. Ujutru rezultati...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 18/9/2014, 20:49

Atomski, sve cestitke za srce. Very Happy
Lela, samo pozitivno.... 
Ostale devojke navijacicanavijacica
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/9/2014, 22:45

Hvala Leptiricu. Svakako cu ici kod hematologa. Imam zakazano za 3. oktobar. Ovaj fibrinogen me plasi malo, ali dobro, videcemo...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/9/2014, 22:50

lela1984 ::Aaaa,sorry,sad vidim.Fibrinogen je faktor koagulacije koji je bitan za zgruzavanje krvi.Po tome ti se pojacano zgrusava krv.S obzirom da ti je vreme krvarenja na gornjoj gr.,svakako treba da se javis hematologu,kao i da uradis urodjene i stecene trombofilije.Za one druge dve vrednosti stvarno ne znam na sta se odnose.
To je svakako za hematologa.Kod kog si zakazala,na kraju?

Sad sam nasla sta je folat (zaokruzili mi da se uradi folna kiselina, a nemam rezultat za nju nego za folat...da li je to ipak isto, ne znam):
Folna kiselina i folat su dva najčešće korišćena naziva za vitamin koji spada u veliku grupu poznatu kao B kompleks. Folat je oblik koji se nalazi prevashodno u hrani i u ljudskom telu, i to 90 % u formi 5-MTHF, a folna kiselina je osnovni sastojak vitaminskih preparata koji se koriste kao dodatak ishrani.
Vidis, toga imam i viska (mozda zbog toga sto sam pila folnu kiselinu 2,5 nedelje posle FETa)...ne znam da li moze da mi skodi Very Happy

Uradila sam stecene trombofilije i te rezultate sam dobila danas, pa sam i napisala sta je van referentnih vrednosti, ostalo je ok. Ostaju mi jos urodjene, sto mi je veci problem, ali cu znati od 3. oktobra gde sam sa tim. I dalje pokusavam i to preko fonda, a ako bas ne uspem onda privatno.

Sto se hematologa tice nisam zakazala kod nikoga konkretno jer mi je Miljiceva sestra rekla da na salteru zakazem prvi slobodan termin (ko god tad bude radio) i da ce mi taj dr dati sta treba da uradim od analiza, a da posle me oni upucuju kod Miljica kad stignu analize. Ja pitala jel necu da zavrsim ponovo kod tog doktora koji me je uputio na analize jer bas hocu kod Miljica, kaze ona ne, zavrsicu kod Miljica. Videcemo da li ce tako da bude...
Ali cula sam danas od pouzdane osobe u KCS da se Miljic dosta promenio i da se ne zacudim ako dodjem kod njega, a on me ladno uputi da idem kod njega privatno, jer to sad radi. To samo kod nas ima...nevidjeno!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 19/9/2014, 00:47

Pa,samo kod nas lekar moze da radi privatno i drzavno,to nigde u svetu nije dozvoljeno.Ali,tako je,na zalost.A kod Miljica nisam htela bas iz razloga sto on radi privatno u Jevremovoj,a s J. imam negativna iskustva,ne zelim ni na slici da ih vidim!Zato se odlucih za Belmedik i za Elezovica ili Antica,kod kogs najpre bude moglo,posto mi se zurilo nakon biohemijske.Htela sam da budem nacisto pre IVF-a u julu kod Kopitovicke.Moglo je kod Antica,Elezovic bio u Australiji.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 19/9/2014, 03:18

Ma rade oni i privatno i drzavno i u drugim zemljama.Nasi prijatelji iz Slovenije rade i privatno i drzavno,privatno u svojoj drzavi a i u inostranstvu.Jedino je stvar sto oni imaju jako dobru drzavnu platu pa im je sasvim svejedno da li im pacijenti dolaze privatno ili drzavno.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 19/9/2014, 09:51

BabyBear ::
lela1984 ::Bb,zavrsi li neke poslove na KCS?

Telepatijo moja Very Happy

Sto se imuno analiza tice, njih ocekujem tek za 10ak dana.

Uspela sam i da dodjem do Visegradske i sad treba da nabavim od mog ginekologa uput za dnevnu bolnicu da mi urade tamo OGTT Wink

Hematolog tek 3. oktobra, nisam mogla nista pre.

Jesi li vec zakazala na KCS OGTT? Meni su u avgustu zakazali za 31. okt. i to mi dr kaze da je super datum.


Lela divno za zurkicu beba :***

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 19/9/2014, 09:57

BabyBear ::A da, evo i nove informacije od danas sa KCS, ali nema veze sa odlaskom nekog doktora u penziju lol!

Mozda ovo neko i zna, ja nisam znala. Elem, HISTEROSKOPIJA MOZE DA SE URADI NA UPUT PREKO FONDA U VISEGRADSKOJ, ali ne znam da li se i koliko ceka.

Da da na uput preko fonda!
Meni je dr danas gledala nalaze i snimke sa HSG. Androgeni hormoni NISU gotovi i dalje,kazu ipak sledeceg petka najranije,znaci ilak cekanje 6 nedelja.

Meni je dr rekla da udem na histerolaparoskopiju. Moram cekati dva mesecada mi s e oporavi materica od HSG, jer kaze da se po trecem snimk vidi da je probijena kontrastom ili instrumemntom (?!),otud onaj ludacki bol, krvarenje... zanovembar planirana operacija, u novembru prvog dana ciklusa zovem i zakazuju mi za 10-15 dana. Da nije bilo HSGa ovog meseca bila bi mi zakazana odmah. Znaci nema cekanja.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 19/9/2014, 10:00

annci ::
BabyBear ::A da, evo i nove informacije od danas sa KCS, ali nema veze sa odlaskom nekog doktora u penziju lol!

Mozda ovo neko i zna, ja nisam znala. Elem, HISTEROSKOPIJA MOZE DA SE URADI NA UPUT PREKO FONDA U VISEGRADSKOJ, ali ne znam da li se i koliko ceka.

E, moja drugarica radila histero kod Tuliceve cerke. Prekjuce. Nije nista preterano cekala, s obzirom da se dogovorila sa Tulicem u avgustu da ce raditi.
A sada pazi ti, molim te affraid
U pitanju je ista intervencija, je l tako? Gde god je radili, u Visegraskoj, Betaniji ili na Marsu (dobro, za Mars bas nisam sigurna, ali za ova dva...).

Ja sam u Betaniji radila odmah po prestanku krvarenja. Trebalo je 7 dan, da ne dobih onaj odliv, te odradih 11 dan, ali svejedno, odmah po zavrsetku ciklusa. U suprotnom, moraju se piti kontraceptivi. U Visegradskoj su mojoj drugarici radili 21 dan.

U Betaniji se ja javila u 7, zavrsila papirologiju, proleskarila, kuckala sa vama i dragim, primila bocu infuzije i uspavali me u 8.15. U 11 me pustili da se vratim u Beograd.

U Visegraskoj legnes dan ranije. Ceo dan te prate i uzimaju neke analize. Sutradan ti odrade intervenciju i pustaju tek preksutra! Budes u bolnici 3 dana!

Tako da sam ja ipak zadovoljnija ovom skracenom varijantom u Betaniji.

I naravno, jako je bitno ko ti radi. Po meni, treba da ti radi neko ko ce ti raditi sledeci pokusaj.

BB meni su rezultati kod kuce, tako da ne mogu da uporedim. Svakako nisam neki strucnjak. Znam da je i meni povisena folna, ali pijem folnak vec dve godine. Tek kad videh da je povisena, prestadoh. Ajd pogledacu, pa bar da se uporedimo.

Ljuuubim

Meni je dr rekla da dodjem sa vec spremnim analizama (dobih spisak) ne stariji o mesec dana i dodjem taj zakazani dan, u toku dana operacija, kuci idem sutra.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 19/9/2014, 10:02

d77 ::Da, Lela...nikada necu zaboraviti taj dan-bio je petak, stomak boli, braon mrljanje uveliko krenulo, a ja besna, hocu da ujedam. Posto radim 20-ak km od Nisa, vracam se s posla i zevam kroz prozor, bacim pogled gore i kazem"dokle ces me vise je...ti? Istog trenutka u daljini vidim 2 duge...dodjoh do zakljucka da me i on gore zeza...na svu srecu, sve se lepo zavrsilo, sto od srca i tebi zelim.
zagrljaj

Jaoj osmeh srce

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 19/9/2014, 10:06

BabyBear ::Jel zna neko da mi odgovori na moje pitanje o one 3 stvari za koje su mi rezultati van referentnih vrednosti, o cemu se tu radi?

Ja ne znam nia osim za sesimentaciju, kojoj je cini mi se granica do 12 ili 20, 25, zavisi kako je radjeno. Meni na nalazima imaju sva tri pa ne znam kako je tebi.
Ako je 20 granica a tebi 22, onda bih ja to privarno ponovila jer mozda je posle ponoljeno nize. Meni je uvek na gonjoh granici se, ili preko, zbog fistule na centru za ravnotezu.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 19/9/2014, 10:10

lela1984 ::Aaaa,sorry,sad vidim.Fibrinogen je faktor koagulacije koji je bitan za zgruzavanje krvi.Po tome ti se pojacano zgrusava krv.S obzirom da ti je vreme krvarenja na gornjoj gr.,svakako treba da se javis hematologu,kao i da uradis urodjene i stecene trombofilije.Za one druge dve vrednosti stvarno ne znam na sta se odnose.
To je svakako za hematologa.Kod kog si zakazala,na kraju?

E da,vreme krvarenja. Tu mi je pred carski rez bilo ubrzano zgrusavanje i 2 dana pred operaciju su mi davali fraksiparin 3x dnevno cini mi se i to je to.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 19/9/2014, 10:16

Vecka, a gde su ti to rekli za analize i gde si radila androgene hormone?

I gde si u KCS zakazala OGTT? Jel u Visegradskoj? Ako si tamo zaista si dobro prosla jer su mi oni rekli da se kod njih to ceka od 6 do 9 meseci! Ja rekoh da mogu da radim privatno ali necu da bacam pare na sve ono sto mogu o trosku fonda da uradim (pa  nisam im dzabe 18 godina placala doprinose od plate!), a ta moja veza mi rece da ovi privatno ne rade dobro. 'Bem li ga sad.

Ja jos nisam zakazala. Cekam da mi jave
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 19/9/2014, 10:19

atomski mrav ::Mi smo danas bili na prvom ultrazvuku.
Imamo jednu bebu, videli smo srce
Sad se nadamo jednoj mirnoj i skolskoj trudnoci.

Cekalicama zelimo velike bete, ostalima da sto pre krenu u postupak.
Sve vas vucemo za nos.

Lela navijamo za tebe u nedelju. beta beta beta

Cestitam za srculence :* uzivajte u trudnoci osmeh srce

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 19/9/2014, 10:27

Bb,nije tacno da privatno ne rade dobro.Ja radila pre oko dve i po godine u Biomedica,sasvim u redu uradise.

Da poskocim malo za Matin transfer u PFC! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice b b b b b b b b b b b b b b vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 19/9/2014, 10:31

BabyBear ::Vecka, a gde su ti to rekli za analize i gde si radila androgene hormone?

I gde si u KCS zakazala OGTT? Jel u Visegradskoj? Ako si tamo zaista si dobro prosla jer su mi oni rekli da se kod njih to ceka od 6 do 9 meseci! Ja rekoh da mogu da radim privatno ali necu da bacam pare na sve ono sto mogu o trosku fonda da uradim (pa  nisam im dzabe 18 godina placala doprinose od plate!), a ta moja veza mi rece da ovi privatno ne rade dobro. 'Bem li ga sad.

Ja jos nisam zakazala. Cekam da mi jave

Zvala sam svakog dana bukvalno svakog radnog dana 3 nedee dok nisu dobili spiskove i odmah za tad zakazali. Zovi stalno, budi dosadna.
Sve sam radila na uput u Visegradakoj, osim briseva na chlamidiu ureaplazmu i mikoplasmu sto rade u batutu ali mi gin u dz nije htela dati uput.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 19/9/2014, 10:36

Devojke izvinite sto tako pisem post za postom, ali ne mogu da pohvatam sve citate u jedan pos preko mobilnog.


Sto se tice OGTT sa insulinemijama tice, meni je dr u Visegradskoj rekla da ko njih rade veoma precizno i detaljno i da bi najbolje je tu da radim ako uspem da zakazem,ali da, ako budem radila privatno, opet u redu je. Mada ona kaze da je drzavno bolje. Uostallm privatno bi i bilo preskupo.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 19/9/2014, 10:41

Ja se ne secam koliko je onda bilo,mislim na cenu,ali vrlo korektno uradise.A chlamidia,mico i ureaplazma se placaju,inace,i kad ti daju uput,na pr.,za Front,oni ti naplate.Socijalno ne pokriva,samo za VTO i to se zakazuje.I kad placas se zakazuje!Mada je jeftinije nego privatno,u svako slucaju,bar je bilo.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 41 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 41  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu