KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
SoJa
smile :)
Smrdica
Star77
marija123
Bobaue
Bubamara
Hiperaktivna
pravnica
ninica2
srculence 84
JocY
Endzi
Jelica74
MalaSaJuga
maki021
JednaSova
d77
sareni leptir
ne gubim nadu
Sofija Veks
Niny
mamadabudem
luckystar74
sandrolina
ganedina
Nataly17
Vuchica
Erata
Petkana
saska1
atomski mrav
annci
lela1984
ivanicasale
mata
Ancica 87
BabyBear
Vecka
Tebi
cecilija78
zvoncica36
BiKsi :)
Ema78
Kovalski87
ariadne69
Djurdjevak79
51 posters

Strana 2 od 41 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 3/9/2014, 09:44

Ne gubim nadu, uradi ga ipak jer ne mora da znaci ako nemas secer ovaj obican na analizi krvi da ji je sve ok sa njim.
1. Ti bez toga ne znas da li bi ti se secer vratio na vrednost u nultom minutu.
2. Moze da se desi da ti secer sporo opada, sto je takodje jako bitno da se vidi.
3. Treba da znas i insulin, a ne samo glukozu i zato treba da uradis OGTT u neloj privatnoj lab jer ga u DZ ne rade
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 3/9/2014, 09:48

I zaboravih
4. Jako je bitno za implantaciju Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandy23 3/9/2014, 10:18

Hvala na rečima dobrodošlice. Nada poslednja umire pa tako i ja verujem delom da i dalje imam šanse i za ovaj ciklus. Javljam se. Moja 23. Godina je davno prošla sad imam tačno 37,mada se osećam kao da imam 23. Very Happy srećno svima, trebaće nam!

sandy23

Broj poruka : 39
Datum upisa : 26.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 3/9/2014, 10:27

Ja nemam secer ni polic jajn ali am otkrila vislji insulin, sad sam jos pred vto krenula sa gluforminom.
Da, naravno da je jako jako bitan za implatanciju i nadalje za trudnocu. Kontrole se rade kasnije u trudnoci...
Ja za koji dan radim ogtt
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 3/9/2014, 10:43

Tebi, danas navijamo za tebe jaaaako naaajjace bravo bravo bravo
Da je mrljanje implatacijsko i da nam je beta pooozitivna, bar trocifrena

navijači1  navijači1  navijači1  navijači1  navijači1  
jumping  jumping  jumping  jumping  jumping  jumping  jumping  jumping
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 3/9/2014, 10:49

Ja cu da se prekrstim i pomolim i odoh da vadim hormone danas...
drugi mi je dan ciklusa... poslednja stimulacija je bila krajem maja... pa me sada zanima stanje... uh malko me je frkica...
Poslednji kompletan hormonski status radjen u novembru 2013...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 3/9/2014, 10:53

BabyBear, sa Tebi cemo taman zagrejati dlanove, pa nastavljamo sutra za tebe.

vv vv vv v v v vv vv vv v v v

Da nam se sve cekalice ugledaju na Djurdjevak. Tako treba! napred scuro
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 3/9/2014, 10:54

Tebi, navijam da ti Prag donese srecu veliku! roda roda roda roda roda roda igracice igracice igracice
Lucky, ne nerviraj se.. Bice dobro. Pokusaj da se smiris, jer hormoni nece valjati ukoliko se budes tako stresirala.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 3/9/2014, 11:00

Smirena sam...koliko mogu..
ja nemam svoj poslednji nalaz FSH jer mi je dr samo rekla da je 17 (u februaru, pred stimulaciju u maju nije ni radjen)... takodje poslednji rezultat spermograma imamo iz decembra a radjena su jos dva jedan u februaru pred IUI i drugi u maju pred VTO ali rezultata nemam..
Da li je to praksa po klinikama da se pise ili ne daju nalaz spermograma?
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 3/9/2014, 11:03

Trazis fotokopije,, nije praksa. Duzni su sve tj originale da ti daju. 
Ja sam cak tada zvalaLe, pred vto u ns, da mi le da nalaz spermograma koji smo platili i radili u le. I poslali mi sve papire koje sam tamo imala...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 3/9/2014, 11:05

Devojke, koja je od Vas radila histero kod Kopitovicke. ali u Betaniji. Ja se i dalje nadam da ce to biti sutra ili preksutra. Doduse, rezultate vaginalnog brisa mi nisu poslali jutros (prvo citanje posle 24 h), sto znaci da nije bas skroz sterilan, i da ce mi ga poslati sutr ujutru. Ne znam gde da ga ocitam i odstampam u NS, ali snaci cu se nekako valjda.
Interesuje me sam postupak. Sta da ponesem? Svoju spavacicu? Uloske? Koliko traje i posle koliko izlazim? Kakva je procedura na prijemu? Koliko ranije moram da se javim? Svaka informacija znaci. Hvaalllaaa
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 3/9/2014, 11:20

Ženice, pomagajteee...radila sam danas FSH 16 i E2  600 i to 4dc. Šta mislite? U junu sam imala vto delimično stimulisana.
Ići ću i kod dr u DZ 10dc da vidimo šta se dešava....
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 3/9/2014, 11:22

MDB, ne znam sta da ti kazem. Mozda se jos uvek organizam smiruje od juna. Kakav ti je inace FSH?
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 3/9/2014, 11:24

Mesec dana pre stimulacije je bio 9, a E2 185: Meni su stalno ta dva hormona na klackalici, sad su oba visoka...Koliko otprilike može da bude folikula u prirodnom ciklusu kad je FSH 16?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 3/9/2014, 11:31

Juuu, sto se ja izbrukah! Sad se cula sa sestra mirom i konacan termin moje histero je sutra u 11.30. Al me zena pita "kakvu radimo, dijagnosticku ili operativnu?" A ja kazem "Beeee..."
Nemam pojma. Nista mi dr nije rekla. Po meni i jednu i drugu. Da vidimo sta se desava tamo dole ima li nekog septuma ili nekih drugih prepreka, a na proslom UZ mi je videla i neki glupi polip. To nikada u zivotu nisam imala, ali eto...Pa posto ce mi valjda i to sada skidati, pretpostavljam da je "operativna". Ali posto ce valjda da gleda i ostalo, onda je valjda "dijagnosticka"

Ma kako god, vazno je da cu sutra i to da skinem sa spiska.

BabyBear, ti ne brini, ja cu navijati sve vreme, osim dok sam uspavana na stolu. Da me lepo obradujes kada se probudim, jasno?!?
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 3/9/2014, 11:31

MBM, FSH moze da ide do 25 ako u tom mesecu imas ovulaciju , kada takodje skace i E 2 . Trebala si da uradis i LH jer u koj konstalaciji hormona jako je bitna i njegova vrednost . Nemoj da se sekiras, ja bih ti predlozila da za neki dan odes na UZ, meni to mirise na neku raniju ovulaciju , tipa 9. ili 10 . dc . Ja to tako tumacim, ali opet neka kazu i ostale cure, mozda one imaju drugo misljenje .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 3/9/2014, 11:32

mamadabudem :) ::Mesec dana pre stimulacije je bio 9, a E2 185: Meni su stalno ta dva hormona na klackalici, sad su oba visoka...Koliko otprilike može da bude folikula u prirodnom ciklusu kad je FSH 16?

Ne znam. Moj "relativno uspesan" pokusaj od novembra prosle godine je poceo sa FSH od 13. Imala sam tri antralna, dva su se zadrzala do kraja, a izvucena mi je jedna odlicna JC. Rezultat nije bio svetao do kraja, ali smo dobili jednu celijicu. Nemam iskustvo sa 16
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 3/9/2014, 11:36

Tebi, cekamo lepe vesti, navijamoooooooooooo radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost
baby, ati sutra da ispises ovde svoju ogromnu betu... igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
anci srecno sutra... usne usne usne usne usne usne
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 3/9/2014, 11:40

ganedina ::MBM, FSH moze da ide do 25 ako u tom mesecu imas ovulaciju , kada takodje skace i E 2 . Trebala si da uradis i LH jer u koj konstalaciji hormona jako je bitna i njegova vrednost . Nemoj da se sekiras, ja bih ti predlozila da za neki dan odes na UZ, meni to mirise na neku raniju ovulaciju , tipa 9. ili 10 . dc . Ja to tako tumacim, ali opet neka kazu i ostale cure, mozda one imaju drugo misljenje .

Može da bude i ranija ovulacija to bih i ja. I ja računam da bi trebalo da bude sa FSH 16 2-3 folikula. A što se tiče E2 to može da bude da ima folikula i da će biti ranije ovulacija ali i da postoji neka cistica koja nije još pukla...
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 3/9/2014, 11:44

Inače već dva meseca pijem Zlatnu maku i mesec i po dana čaj od crvenog zdravca....
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 3/9/2014, 11:47

MDB, ti si jos pod dejstvom hormona iz juna , koji deluju bez obzira sto ih posle toga vise nisi primala, jer oni imaju produzeno delovanje do 3 meseca Wink . Mnogo ima primera zenica kojima ne uspe IVF , pa odmah u narednom cilkusu zatrudne prirodno . Zelim ti slican scenario i nadam se da te vrednosti hormona nevaju veze ni sa kakvim cistama, vec sa predstojecom ovulacijom.  osmeh srce
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 3/9/2014, 11:48

Ja sam imala 17 FSH kada mi je radjen IUI stimulasn klomifenom...
Izvukli smo jedan vodeci folikul... bila je ovulacija, potvrdjena putem progesterona...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/9/2014, 11:50

BabyBear ::Markosanja, ako sta mrzim to je kad me, d'izvines, drze nisko No

Vecka, jel u Visegradskoj rade i na glukozu i na insulin?

Sandy, dobro ti nama dosla i sve najbolje u tvojoj misiji Very Happy

Da, meni su zakazali OGTT sa insulinemijama, sa 75gr glukoze, za 180min, tako mi pise na izvestaju i to sam procitala kad sam zakazivala i onda mij e zakazala tek za kraj oktobra. Mozda i zbog insulinemija tek tada,mozda OGTT bez insulinemija zakazuju za ranije, mada nisma sigurna da li to uopste ima veze...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 3/9/2014, 11:51

Bravo . onda je po meni ovo posledica delovanja make, ona moze da bude jako, jako delotvorna u tom smislu . Prema tome, no sikiriki , vec u petak trk na UZ . Drzim pesnice da je to to . Wink smajli angel yes yes yes radost radost radost radost sreca sreca sreca
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/9/2014, 11:56

ne gubim nadu ::Sobzirom da ja nemam secer , ni plicisticne jajnike da li je neophodno da radim OGTT, sa insulinemijom, i da li je bitno za implataciju?

Mislim da jeste bitno, da bi se iskontrolisalo kako radi insulin, jer moze da se desi da je secer u redu, a insulin se ne luci kako treba... tako meni rece dr kad je insistirala na inssulinu svako bockanje,jer je bila mogucnost da ogtt radim privatno, ali da mi rade insulin samo prvo i poslednje bockanje, jer je za svako bockanje i analiza insulina jako skupa. Dr je rekla da ipak sacekam sa OGTT kod njih do oktobra i uradim sve lepo komplet, da bi mogla da ima kompletnu sliku stanja mog secera i insulina. Inace sam u prvoj uspesnoj trudnoci (pre 3,5god) radila OGTT bez insulinemija i nije mi bio secer u redu, bila sam na dijeti. Posle toga mi je secer povisen, do 7, i bez terapije sam, nemam policisticne jajnike, i cekamo sad rezultat OGTT u oktobru da bismo videli sta je dalje ciniti.
U medjuvremenu HSG, da upotpunimo svu papirologiju, pa pocetkom novembra da vidimo sta nam je ciniti dalje...
Mada sam bila na ivici da odustanem, tj mislila sam da jesam odustala, al' nije ni odstati tako lako...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 41 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu