KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Septembarska jutra

+31
KoMetaK
saska1
SladZana
Ancica 87
lela1984
Star77
mamadabudem
JocY
hocukusurnecuzvaku
Vuchica
HappyGirl
Vecka
dragmilk
nina :)
MAAKKI
medolino
Shizika
buby
Mirjana
sareni leptir
BiKsi :)
jelena*mama2andjela*
ChillyVilly
sandy23
Ema78
ganedina
Sofija Veks
missile
Tinche
cufta
djole42
35 posters

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od Vuchica 5/9/2014, 08:37

Dobro jutro, drage zene!

Catherine, cestitam, neka ti trudnoca protekne lagano i skolski!!! Obozavam ovakve vesti!!! konfete konfete konfete Pitam se da li Nera navija za batu ili seku g

Doduse kasnim tri  dana sa cestitkom, jer sam uglavnom virkala sa telefona, i onda se zakucam u devet u krevet!!! Sinoc u osam! Sleep Pa kako i ne bi, kad sam skoro tri sata provela u Domu zdravlja, imala sam limunadice, ali sam vec prek kraj opasno ogladnela. Od zagusljivosti i gladi me je zabolela glava, tako da je jedini lek bio tus i krevet.
Dobila sam terapiju do UZ, 1*200 utrogestan i Folna (a ja sam to i sama sebi vec uvela Laughing - sta ti je Kutak i kutanjske drugarice)

UZ za nedelju dana - ko prezivi - pricace!!! lol!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od JAmajka 5/9/2014, 12:12

Dobar dan!

Još jedna trudnica g g g

Bixi,približava se nedelja i god.odmor(ovaj put-u proširenom sastavu).Lepo se provedite i uživajte.
Ganedina,srećan put i lepo se odmori,napuni baterije za Prag.

Mi već dva puta išli na Kališ,zbog dinosaurusa..,deca su oduševljena.Pita me Matija da li možemo da usvojimo i bebu dinosaurusa v Samo mi još on fali Laughing Laughing .Mislila sam da idemo na Divčibare za vikend,ali zbog vremena sam odložila.Spremaću neku zimnicu...

Vule,sledeći put kad kreneš kod dr.ponesi i sendvič(za svaki slučaj).Čuvaj se i uživaj u trudnoći. zagrljaj

Nina,kako prolaze prvi školski dani?
Odoh da radim,sve vas d
















JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od cufta 5/9/2014, 13:24

Vučko, stavi treći tiker da pratimo i mi kako tvoja beba raste.

Jamajko Bračanko, bolje jedan dinosaurus nego: kornjača, ribice, papagaj, pas, mačka, gušter...i sve ono što deca dovlače u kuću

jedan doživljaj Vladete Jerotića:

Sedeli smo u restoranu i ručali kada nam je prišao konobar i rekao da mladići za drugim stolom žele da nam plate piće ili neki kolač. Profesor Jerotić je ljubazno, "od srca" odbio, između ostalog i zato što je skroman čovek, mi smo već naručili piće, a jedno smo popili i kod njega kući da nazdravimo rođendanu. Smatrao je da je to dosta, preko toga bilo bi nalivanje.

Kasnije nam je taj mladić, čija je ideja bila da nas časti, prišao, predstavio se i rekao Profesoru da je želeo da mu plati piće zato što je on toliko toga za njega učinio, kako je rekao njemu su Jerotićeve knjige i emisije mnogo pomogle u životu. Jerotić se ponovo ljubazno zahvalio a onda mu je rekao ono što želim da podelim sa vama:



"Nemojte da uvek činite ja tebi, ti meni. Ja sam nešto, kako vi kažete, Vama učinio i vi sada hoćete meni da vratite.

Kada Vama neko učini nešto, Vi učinite nekom drugom, on nekome trećem i tako se pravi krug dobrih dela. Inače to - ja tebi, ti meni - je odraz plemenske svesti i osnov korupcije. Zato ja kažem da je za plemenske narode, u koje ubrajam i Srbe, korupcija nešto prirodno. Ipak, ne treba zaboraviti da smo mi pozvani da budemo hrišćani, a to znači da se izdižemo iznad svoje prirode."
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od SladZana 5/9/2014, 14:26

ff

Jamajka dobro dosli nazad ljubav beba dinosaurus je odlicna ideja Very Happy

Vladeta, meni dan pocinje sa njim. Ovo sam prije neki dan pricala nekome ko mi je upravo donosio poklon da se zahvali.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od missile 5/9/2014, 14:29

Dobar dan! Very Happy

Molim da mi se ne zameri, ali preskocicu tradiciju i necu pozdravljati septembar, a mislim ni oktobar, itd. Umesto toga, pozdravljam zivot, lepotu zivljenja, ljubav, bebe, bebe u maminim stomacima....

Ovo je sjajno sto je Cufta citirala.
cufta ::
"Nemojte da uvek činite ja tebi, ti meni. Ja sam nešto, kako vi kažete, Vama učinio i vi sada hoćete meni da vratite.

Kada Vama neko učini nešto, Vi učinite nekom drugom, on nekome trećem i tako se pravi krug dobrih dela. Inače to - ja tebi, ti meni - je odraz plemenske svesti i osnov korupcije. Zato ja kažem da je za plemenske narode, u koje ubrajam i Srbe, korupcija nešto prirodno. Ipak, ne treba zaboraviti da smo mi pozvani da budemo hrišćani, a to znači da se izdižemo iznad svoje prirode."
Meni se desavalo u zivotu da sretnem ljude koji mi jako puno ucine i nadju mi se kada mi je najpotrebnije, i skoro redovno bih se nakon toga "lomila" da se i ja njima nekako nadjem, kako god, samo da im pokazem koliko postujem njihova dela. Kakva greska! Niti su oni od mene to ocekivali, niti je zivot tako nesto sredio, vec upravo da ja budem od pomoci i ucinim po koje dobro delo nekom trecem. I tako sam shvatila sustinu ove poruke.

Star77 ::Ja ispisah citavo pismo danas u avgustu i onda skontah da je septembar :) K'o prava bosanka :)
Very Happy haha, ja inace NEMAM to uvrezeno misljenje o Bosancima. zagrljaj

Vuchica ::Ovo je mesec  kom sam rodjena, i nadam se da ce mi biti srecan
Najsrecniji rodjendan do sada, to je sigurno! usne

mamadabudem :) ::CIganka, nosi dete, prosi i kaže: "Daj dinar za Srđana!"
"Evo ti dinar", reče čovek.
"Evo ti Srđan", reče ciganka.... Laughing  Laughing  Laughing
 b  b  b

BiKsi :) ::Nek je što više lepih debelih beta, zdravih trudnoća, zdrave dečice, dobrog seksa, nezaboravnih putovanja!
..........

Mi za sedam dana idemo na more, pa smo u pripremama!
Tako je, ime moje! cvet I mi za sedam dana idemo na more, a tih 7 racunamo od sledeceg utorka. (16.sept). Ljub Arsi!! Uzivace! ljubav

Tinche ::Postavila nasa Catherine (Nerina mama) pre oko sat vremena na fb:

Ispod maminog kuca jos jedno srce . Cuda se desavaju.
Kutak je cudo, i zivot je cudo. Bravo, Keti! d igra igra Nek je lagana trudnoca!
A ti, Tinche, mogla bi i cesce da nadjes vremena za Kutak, znas? Srecom da sam (zahvaljujuci tebi) na fb pa imam prilike da gledam one tvoje lepotane i vragolanku. love Wink

HappyGirl ::I da, trebalo mi je pola sata da skapiram vic sa srđanom Rolling Eyes Lele počinje treće doba lol! Wink
Nije tacno! yes cvet

hocukusurnecuzvaku ::Hello girl's sunny
Helou i tebi, Kusurko! Razmisljam da se osisam kratko ovih dana. Ozbiljno. To je uvek dobar potez, samo ti treba neka iskrica da te natera na to. cvet

cufta ::   Vučko, stavi treći tiker da pratimo i mi kako tvoja beba raste.
Cula si.

O sebi necu nista sada, nema nista novo, ali nije bas ni staro. Samo sam naisla da vas pozdravim i da znate da ne zaboravljam na Kutak, prosto mi dosli takvi dani.

Ljub svima i uzivajte u kraju leta. Lepe su veceri, vec diskretno u vazduhu miris jeseni, kao nekad kad sam isla u skolu. Sve ovo pod uslovom da ne pada kisa.

ljubav
ff
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od mamadabudem 5/9/2014, 16:11

Pa gde si Miss queen nema te ovih dana... sunny sunny sunny
Vučice, kako je? as as as Sad se lepo nauživaj! trudnica Jel još uvek radiš ili si na bolovanju?
Biksi, uživaj na moru srca
A mi ostale da budemo vredne, Vučica nam je dala domaći zadatak wavecrowd
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od Vuchica 5/9/2014, 17:30

Budite vredne, nego sta!

a tickerchic, ne bih pre UZ... da vidimo nase srculence, pa ce onda biti lakse sunny
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od BiKsi :) 5/9/2014, 18:39

Hvala cicojke!

Sto bi rekao moj muz, nase je da pokusavamo, tako da prionite na domaci! Ili jednostavno prepisite od Vucice! :)

Nemam osecaj da idemo na more, mozda zbog vremena, mozda sto nigde duze od tri dana nisam otisla od pretprosle godine.

Nadam se da cu na moru imati vifi :), pa da cu propratiti situejsn. Jedva cekam Vuckov uz!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od Sofija Veks 5/9/2014, 23:49

Gde ste, drage, jeste li se vratile sa letovanja? Very Happy

Mi smo ove godine preskocili po prvi put, al eto sutra idem malo za Novi Sad, krecimo ovaj stan ovde pre nego nam bebice stignu, pa bezim malo severnije, da ne udisem hemikalije Very Happy

Stisak i zagrljaj! c c
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od missile 6/9/2014, 10:16

Jutro!

Makar je meni.

MDB, imam bas puno posla ovih nekoliko nedelja, popodne isto, al u oktobru kad prodje i nase nazovi letovanje, vise jesenovanje na moru, eto mene opet da mi diskutujemo o prirodnjacima.

Nikad nisam bila prepisivac, al cu vala postati streber prepisivac, imam Vule, imam Keti, pa od koje god.

Vule, kad je taj uz? Ajd sa srecfm i nista ne brini, cudo se desilo, beba je resila da se rodi i tako ce i biti, ti tu vise nista ne mozes osim da uzivas u trudnoci.

Sofi, kako tvoje bekane? Ispustila sam da citam kog je pola druga bekana, za prvu znamo da je devojcica.

Cufto? Ganedina? Ostale? Pozdrav i vama naravno.

Stis, kiss, od miss(ile)
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od Star77 6/9/2014, 13:00

E, drage moje, samo da vas pozdravim sve redom, da cestitam na novim trudnocama, naravno :) Zaista je divno procitati ovako nesto :)

Kako upratih, Biksi i Genedina se spremaju na odmor :) odmor je odmor, pa gdje god i koliko god bio, uzivajte i lijepo se provedite.

Neke se i vratile sa nekih divnih putovanja, zavidim vam :)

Missile, ma ja se samo salim na svoj racun, sta cu, igrom slucaja sam bosanka, jer u dubini duse osjecam da sam sa neke skroz druge planete zalutala :) moj dragi Hercegovac...pa kad krenemo jedno o drugom i jedno na drugo, bidne veselo...ma sta bi covjek da se ne nasali :)

Mi se uselismo ppnovo u svoj stan, majstore i dalje sanjam po noci!!! Mm je radio dva dana nije bio kuci, tako da sam zasukala rukave i krenula da krecim, ribam i namjestam. Zaboravih koliko godina imam, pa se sada malo patim sa kostoboljom, ali nema veze. Kaze dragi, iznenadice me zbog svog mog truda. Ma samo ti sledeci put budi kuci, ziv bio, dzaba ti sve :) na kraju, parket izgleda divno, sve je cisto, slozeno i uredno, pa sam zadovoljna :)

Raspisah se, nisam odavno. Idem, ljubim vas i grlim sve redom :)
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od Ema78 6/9/2014, 13:36

Evo i mene...

Ovih dana ne stizem ama bas nista da uradim sto sam planirala, sem ono sto se odnosi na Petra...a sva sam nesto potonula,jer nam je uginuo onaj matori pas... e sad, ocekivala sam ja to , bas je bila matora, ali sam zelela da buem tu kada se to desi, jer smo bas bile vezane. I naravno, bili smo u Austriji kad se to desilo... osetila tamo jesam, ali nisam htela da verujem, nadala sam se da ce da izdrzi jos par dana...sa njemim odlaskom se zavrsava jedno posebno poglavlje mog zivota, ali  ima i neke simbolike za nov pocetak, novih desetak lepih godina... DRugi pas ima onoliko godina koliko je imala ova matora kada sam je upoznala.Tako da nesto jedva cekam da malenu vratimo kuci...i mm i ja...on je danas opet otisao na sluzbeni put, pa kad se vrati idemo po nju..

E sad, malo vedrijih stvari... Petar u ponedeljak krece u vrtic, tj jasle...i ja jedva cekam... ocekujem suze, prehlade, ali na taj polazak gledam kao na prvi korak u odrastanju i osamostaljivanju...i , iskreno, jedva cekam da pocnem da radim... svrbe me ruke...i sve neki znakovi pored puta koji me teraju nazad na posao... Laughing  skoro dve godine nisam radila aktivno, i stvarno sam zeljna nekih malo drugacijih tema od onih koje se ticu beba i male dece.

A sto se tice prirodnjaka... ti koji se omanu su najlepsi...ja se sve nesto nadam, al em je moja ovulacija u svadji sa sluzbenim putovanjima mm, em ja nesto nikako da se odlucim da prekinem sa dojenjem Petra..mada, mislim da ne bi ni primetio...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od Sofija Veks 6/9/2014, 19:11

missile ::

Sofi, kako tvoje bekane? Ispustila sam da citam kog je pola druga bekana, za prvu znamo da je devojcica.
Stis, kiss, od miss(ile)

Missi, jos uvek nismo saznali, mozda ce nam se konacno prikazati na sledecem ultrazvuku Very Happy Dr kaze ako se i tada ne prikaze, saznacemo na porodjaju hehe Razz

Stisak, cure!! poljubac
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od Niny 6/9/2014, 23:52

Samo da vas cmoknem sve redom ljubav ljubav ljubav ljubav

Mi smo u gužvi non stop, radimo svašta nešto, pisaću drugi put o tome osmeh srce  Beba Bebić se mrda baš često i ja uživam  bebe
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od mamadabudem 7/9/2014, 09:02

Jutro!
Sanjam ja da sam trudna i stalno se gledam u ogledalu i merim stomak, mazim ga i sl. I to je tako trajalo, trajalo...i probudim se... Sad


Poslednji izmenio mamadabudem :) dana 7/9/2014, 14:21, izmenjeno ukupno 1 puta
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od sandy23 7/9/2014, 11:08

Hej i ja sam pre neko jutro sanjala da sam trudna, kao idem na posao sa punim kesama u rukama i kao zateže me stomak ne mogu da nosim toliko teško i zovem muža da dođe u grad da mi pomogne Laughing da li sam preopterećena mislima o tome ili sam stvarno, videćemo za dve nedelje Wink

sandy23

Broj poruka : 39
Datum upisa : 26.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od Ema78 7/9/2014, 13:41

Pa... da snovi postanu stvarnost... poljubac

I ja se pridruzujem grupi  " cekajuci betu"... opet... ako sad nista nismo uspeli da uradimo, onda ce me beta cekati do zime, jer mm opet nece biti tu...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od mamadabudem 7/9/2014, 14:21

Daće Bog, Ema ljubav
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od Sofija Veks 8/9/2014, 02:41

Ema, navijam!!

Evo ja da mahnem iz Novog Sada :) U BG-u sam ostavila akciju krecenja stana :)

Malocas simpaticna scena - sedim ja tako sama u stanu, malo cituckam na netu, malo gleduckam tv, uveliko prosla ponoc, otvorena vrata od terase, kada odjednom se na pult gde je TV pojavi mace! Very Happy  Niti sam je cula kada je usla, niti odakle se i kako popela (nema ogrlicu), mi smo inace na cetvrtom spratu, onako malo macence, nije beba, ali nije ni odrasla, slatka ko secer Very Happy Nisam znala sta sa njom, a ona onako pitoma, htela bi na krevet da se popne, i gleda me milim okicama, da se stopis... srca

Ja joj teska srca ipak nisam dozvolila da se popne na krevet, ipak je verovatno ulicna maca, a ja trudnica, pa velim gde da spavam na toj posteljini gde ce ona da se mazi i spavki, nego improvizovah neku cinijicu, napojih je mlekom, ona porucka sve, i lepo odseta na terasu, pa krene da se pentra (ili silazi), ne vidoh u kom pravcu ode...hehe mala novosadska anegdota Laughing
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od ganedina 8/9/2014, 07:03

Ema ,bilo bi sjajno da ste smuckali jedno austrijance , pa da Petar za 9 meseci dobije sestricu .
Nestrpljivo cekam tvoju trocifrenu betu .
Evo mene u Sokobanji od subote . Srecom, vrene se stabilizovalo , tako da kisa vise ne pada , a svakim danom je sve toplije .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od ganedina 8/9/2014, 07:16

Pobeze mi poruka na pola .
Elem, lepo je u Banji, nije velika guzva kao sto je kazu bilo do skoro .
Juce jutro sam vadila secer I kontrolisala sa onim malim aparaticem . Bila sam prijatno iznenadjena, jer mi je nulti secer bio 4,3 kaosto mi je uvek ibio priblizno oko tevrednosti . Onda sam sela za dorucak I nazderala se koliko god sam mogla a Glukofaz nisam htela da pijem I posle pola sata on je bio 6,3 , a nakon 2 sata 5,3 . Da sam ga vadila posle 3h ja mislim da bi se on vratio bukvalno na istu tj., pocetnu, nultu vrednost . Nije mi jasno zasto mijeprosle nedelje insulin posle 2 h bio visok odnosno 33 , a tada sam uz dorucak bas namerno I popila 500 mg leka da vidim kako deluje I da li je to dovoljna doza I da li mi se posle 9 mes terapije IR konacno sredila . JBG , ja cu nastaviti sa 1000 plus 500 mg do FET a u decembru , nadam se da ce se do tada valjda I taj glupi insulin normalizovati .
Volela bih da cujem Emin komentar na ovu moju situaciju, znam da je ona strucnjak za ovu temu .
Izvinjavam se sto vas smaram sa IR od sabajle, ali sam bas bila zacudjena vrednostima secera , pa sam to htela da podelim sa vama, s obzirom da mi je pre 6 mes secer posle 30 min isao na 10,5 , a posle 2 h ostajao na 9 , iako sam prethodna 3 mes bilana terapiji, doduse slabijoj .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od HappyGirl 8/9/2014, 18:31

Ema navijamo :)
Sofija, kako simpatičan događaj :)

Žene, smorena sam za medalju Rolling Eyes Biće bolje :)

Stiskam vas sve srca
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od Vuchica 8/9/2014, 18:42

ganedina ::Ema ,bilo bi sjajno da ste smuckali jedno austrijance , pa da Petar za 9 meseci dobije sestricu .
Nestrpljivo cekam tvoju trocifrenu betu .
Evo mene u Sokobanji od subote . Srecom, vrene se stabilizovalo , tako da kisa vise ne pada , a svakim danom je sve toplije .

Ganedina, lepo se provedite u Sokobanji. Mi smo bili proslog novembra i super se proveli. Obavezno idite u amam, i to u musko kupatilo
Septembarska jutra - Page 2 J81ijt
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od ganedina 8/9/2014, 22:02

Hvala Vucko. Danas bila na bazenu u Zdravljaku , sutra cu u Sokoterme , pa posle cu da vidim taj Amam gde je .U sredu bi trebalo da idemo na Ozren, ali mi je guma danas bila na felni, stavili smo rezervu , pa cemo sutra do vulkanizera , nadam se da nije busna , vec da je ispustila od subote , jer me cesto zeza I prekonoci samo ispusti .JBG,tako ti je kad vozis krntiju .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od Ema78 9/9/2014, 07:46

ganedina ::Pobeze mi poruka na pola .
Elem, lepo je u Banji, nije velika guzva kao sto je kazu bilo do skoro .
Juce jutro sam vadila secer I kontrolisala sa onim malim aparaticem . Bila sam prijatno iznenadjena, jer mi je nulti secer bio 4,3 kaosto mi je uvek ibio priblizno oko tevrednosti . Onda sam sela za dorucak I nazderala se koliko god sam mogla a Glukofaz nisam htela da pijem I posle pola sata on je bio 6,3 , a nakon 2 sata 5,3 . Da sam ga vadila posle 3h ja mislim da bi se on vratio bukvalno na istu tj., pocetnu, nultu vrednost . Nije mi jasno zasto mijeprosle nedelje insulin posle 2 h bio visok odnosno 33 , a tada sam uz dorucak bas namerno I popila 500 mg leka da vidim kako deluje I da li je to dovoljna doza I da li mi se posle 9 mes terapije IR konacno sredila . JBG , ja cu nastaviti sa 1000 plus 500 mg do FET a u decembru , nadam se da ce se do tada valjda I taj glupi insulin normalizovati .
Volela bih da cujem Emin  komentar na ovu moju situaciju, znam da je ona strucnjak za ovu temu .
Izvinjavam se sto vas smaram sa IR od sabajle, ali sam bas bila zacudjena vrednostima secera , pa sam to htela da podelim sa vama, s obzirom da mi je pre 6 mes secer posle 30 min isao na 10,5 , a posle 2 h ostajao na 9 , iako sam prethodna 3 mes bilana terapiji, doduse slabijoj .

Ganedina, koliko se ja razumem u tu problematiku, pri cemu nisam nikakav strucnjak, bitno za zacece i za odrzavanje trudnoce je drzati nivo secera na nekom pristojnom nivou, u smilu da nema naglih padova i skokova. Sto se tice insulina,visok insulin ( kada je u skoku) utice na ovulaciju, tj onemogucava je, jer ne dozvoljava pretvaranje testosterona u estrogene. E sada, ovo se odnosi na prirodan ciklus, a kako to ide kod VTO, ne znam. Dok smo se bavili Petrom, tj njegovim zacecem, ja sa, bila fasista po pitanju ishrane, strogo sam vodila racuna sta,kad i kako jedem...vezbanje da ne pominjem. A sada, sad sam u totalnom haosu... ako smo " smuckali" nesto, to ce se kositi sa svim pravilima oko ASA I IR. U svakom slucaju, srecno !!!! I uzivaj u banji...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska jutra - Page 2 Empty Re: Septembarska jutra

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu