KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
pluton1
mrsbg
bak
cicifu
Beograd
Ancica 87
SladZana
Petkana
ivanicasale
Niny
JednaSova
sareni leptir
mamadabudem
Sofija Veks
tulumba
d77
lela1984
Vuchica
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
KoMetaK
Smrdica
zvoncica36
Likoli
MalaSaJuga
ganedina
Strumfeta78
Erata
SoJa
Djurdjevak79
neris8
Endzi
BiKsi :)
Tebi
dragmilk
Stenli
neca73
lelas
Bobaue
missile
twinsi
medolina
Vecka
insomnia
Simona
ragaco
LaFolie
51 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 29/9/2014, 21:04

sofija, uh.. Kakva pric. Ma ja bi haos napravila... Imala sam dve vto i sada nedaj boze, da ti neko tu pravi probleme i da te traumira, uh... Ma haos bi bio, jos dve bebice!!!  Bitno da je sada sve ok, lezi, miruj... Jos malo... 
A reci mi zasto otvaras porodiljsko u 33nedelhi,jel to tako mora? Ja nikad nisam bila na bolovanju.. Neznam...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 29/9/2014, 21:09

Leptiricu, ma bezobzirni ljudi, i keva mi kaze da sm bila blaga, cim sam dozvolila da mi nakon toliko sati toliko pozli.

Sto se tice porodiljskog, dr mi je sada samo dala doznake, jer mi je komisija napisala da mi krece od 26-og oktobra, sto je za 4 nedelje tek...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 29/9/2014, 21:38

Nije tema ovde al na kratko pitanjce, kad su vec tu.. 
Ja peijavljwna na minimalac, a veceras cujem na tv da minimalac povecan na 28000din.
Meni treba da krene isplata bolovanja za period od 11.07.
Dali to znaci da ce za taj period do danasnjeg dana tj 30.09.biti isplata bolovanja po starom minimalcu od 20 000?a nakon toga da krene, ta cifra od 28000?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 29/9/2014, 22:00

Drugari, ja sam na patologiji trudnoce, ctg pokazao tahikardiju bebe, mada je u srijedu bio dobar. Ima i nesto kontrakbija. Dobila nesto za smirenje pa ctg oko 23h. Izbezumil sam se, sad se polalo dozivam sebi. Sama sam u sobi pa mm moze da mi pravi drustvo jos malo.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 29/9/2014, 22:39

Auh Sladzo...

Probaj da se opustis koliko je god moguce, da se i beba opusti...koliki su joj otkucaji srca, 200, 300? Ako je manje obicno je trenutno i brzo prodje tahikardija...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 29/9/2014, 22:41

Dobro je sto si na vreme odreagovala Sladjo,bice sve ok,sad si pod kontrolom,korektno sto su te zadrzali.
Ivanice,meni je endo bio odlican a nisam uzimala nista od tih stvari za njegovo navodno debljanje,narocito zboG IR a ananas,kvas,narandze,sve puno secera.Ako si pre imala problema s endom,konsultuj se s dr.prilikom sledeceg uz,ona cevti sama reci dal je za taj period stimulacije zadovoljavajuci.Na nekom stranom sajtu sam nasla podatak da je za implantaciju bitna prokrvljenost enda i oksigenizacija,znaci setnja,vazduh,voda 2,5  l ,zato oni i posle ztansfera ne pteporucuju izlezavanjene.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 29/9/2014, 22:44

Od 160 Do 190 su bili, mene i dalje zateze stomak ali ne pokazuju se neke strasne kontrakcije. Vidjecu ponovljeni ctg.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 29/9/2014, 22:46

Leptiricu,ovo za minimalac mi zvuci nestvarno,daj Boze.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 29/9/2014, 22:48

Citala sam da je do 180 sve u okviru normale, blago povisen ali da nije nista opasno i da se brzo smanji. Savetuju takodje da se popije vise vode, da uvecni rad srca ukazuje na dehidraciju bebe. Vidi sta ce ti dr reci u 11 ali trebalo bi da je samo trenutno stanje koje se desava i prodje...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 29/9/2014, 23:03

Petkan, info je tacna. Nema sta, ali mislim da ce sa tim krenuti od 1.01.2015.
Da, podsetiste me za vodu.. Receno mi je takodje da sto vise pijem vodu, zbog viska pl vode... Pojma nemam..
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 29/9/2014, 23:04

Sladzo, gde lezis? Bice sve ok, ne brini, znaju oni sta treba.
Ja sam danas pustena kuci terapija - Nifelat, Orvagil i Bensendin.
Strogo mirovanje, kontrola za dve nedelje ako bude potrebe da dodjem ranije, iskreno se nadam da potrebe nece niti. Sve u svemu - stabilni smo trenutno. Wink
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 29/9/2014, 23:05

Sladzo, gde lezis? Bice sve ok, ne brini, znaju oni sta treba.
Ja sam danas pustena kuci terapija - Nifelat, Orvagil i Bensendin.
Strogo mirovanje, kontrola za dve nedelje ako bude potrebe da dodjem ranije, iskreno se nadam da potrebe nece niti. Sve u svemu - stabilni smo trenutno. Wink
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 29/9/2014, 23:10

Sovice bravo cuvajte se.
Ja sam u Podgorici u Kbc-u.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 29/9/2014, 23:16

Dobro je Sovice! Izgleda da smo u ovih par dana sve u ovoj fazi trudnoce stavljene na strog odmor, meni su danas to rekli, odsada samo posete kod kuce i horizontala...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 29/9/2014, 23:20

Tako je, usle smo u sam finis i moramo pomoci svom telu sa malo vise mirovanja. Jos malo i nema vise mirovanja ni kad budemo htele. Wink
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 29/9/2014, 23:21

Bravo Sovo!!!

Leptiru,to je verovatno bruto
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 29/9/2014, 23:44

Sovice, bas tako!

Sladzo, sta kazu na drugom CTG-u?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 30/9/2014, 00:17

Kaze dr da je ok ctg. Ja koliko mogah da dobacim nije prelazilo 170. Sad spavanje, ne znam dalje planove.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 30/9/2014, 00:30

Dobro je. Sada odmor, pa cim sve bude ok da te puste kao Sovicu i da sve lepo budemo na kucnom mirovanju...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 30/9/2014, 08:12

Sladzo, bice to u redu...ne brini zagrljaj
Ja sam juce preterala sa setnjom i uvece je poceo da me boli stomak, bas nisko...za sada mi ne preporucuju mirovanje, ali ko zna-mozda vam se i pridruzim.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 30/9/2014, 09:50

Jutros ctg 150-165, dr nije komentarisala, ali meni se cini ok? Cekaju me hematolog i internista
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Djurdjevak79 30/9/2014, 15:07

Drage moje osmeh srce

Evo da se konacno javim. Imala sam neke peripetije i sa mojim stanjem i sa porodicnom situlacijom...Dakle da vam ispricam moju pricu:
Krvarenje mi je pocelo 05.09, u 5.toj nedelji i otisla sam u ponedeljak 08.09. kod dr u Visegradsku sa nalazima ogtt i receno mi je da je to normalno i da se vidi samo gest,mesak i da idem na dijetu bez UH, i da mirujem, kao i da dodjem tek 19.09 na UZ. Kako mi krvarenje nije prestajalo (mada nije bilo jako obilno, ali mi je ipak bilo traumaticno) zakazala sam u Analifu UZ i otisla 16.09. Tamo mi je utvrdjeno 2 meska - I sa plodom i srcanom radnjom starosti 6+2 a II sa plodom bez srcane radnje 6 nedelja, a kalendarski sam bila 6+5. Rekla mi je dr da za 10tak dana dodjem na kontrolu jer je moguce da drugi plod kasnije pokaze srcanu radnju, ali i ako se  to ne desi i ne nastavi razvoj to nece smetati prvoj bebi i bice ili odbaceno ili apsorbovano za posteljicu. Posto sam joj rekla da idem u Visegradsku 19.09 rekla je da ne moram kod njih na kontrolu vec ce oni tamo videti nesto. Krvarenje je konacno prestalo 17.09.
Na UZ 19.09. dr je video: 2 gest.meska - I plod 8,1mm starost 6+6, sa srcanom radnjom, kalendarski 7+1. II mesak bez elemenata ploda. Jeste dobili nalaze trobofilija i isli kod hematologa? Ne . Dobro dodjite 17.10. i zakazite Dabl test za kraj oktobra.I ne rece vise nista! Prozva sledecu i izbaci me! Da mi dr u Analifu nije sve lepo objanila o drugom mesku da ne moze da naskodi bebi ja bi bila preplasena i skrhana! Ovako sam samo bila totalno razocarana i mislila sam da on ne vidi dobro ili da mu je star uz. A i dr iz Analifa me gledala 15 min i bio je II mesak tesko vidljiv zbog polozaja, a on me gledao minut! c
Sutradan su mi konacno stigli nalazi trombofilija i imam granicno povisen Lupus antikoagulans i PAI-1 4g/5g blago izrazenu mutaciju. Sa nalazima sam otisla u klinicki i primila me neka dezurna dr za trudnice i hitne slucajeve i rekla da to njoj nije za terapiju jer nemam istoriju pobacaja. Ali sam u cetvrtak 25.09.isla kod prof.Elezovica privatno i on mi je ipak uveo preventivno terapiju Fraxiparinom 0.3 do kraja trudnoce i 4-6 nedelja posle porodjaja. Rece da proveravam D-dimer na 2-4 nedelje i da ako se ne duplira od trenutnog (550) ne moram ni da mu dolazim vise.
Sutradan, u petak popodne 26.09 sam opet prokrvarila. Iz cistog mira, bas crvena krv, kao ciklus. Uplasila sam se strasno i brzo otisla do Visegradske (sva sreca pa zivim blizu i treba mi peske 15-tak min). U ambulanti 1 za hitne slucajeve je bila dezurna dr Micic ( sa odeljenja asist.fertilizacije) koja mi je divna. Pregledala me i rekla da je I mesak mnogo veci i da se normalno razija i ima srcanu radnju, a da je drugi mesak malen i prazan i da je krvarenje zbog toga (verovatno) i da ce telo ili da ga odbaci ili da ga apsorbuje i da mogu jos da krvarim ali i ne mora i da mirujem. Prepisala mi je i Palitrex 500 2x2 5dana i da nastavim sa Progesteronom Depo inekcijama na svaki 2.dan i da odmah sutra krenem sa Fraxijem...
Krvarenje mi je prestalo danas mada se odmah posle petka smanjivalo. Fraxi mi daje terenska svaki dan u 12h i Progesteron svaki drugi dan i sad lezim i ne znam sta bih vam rekla kako se osecam. Prvo sam se obradovala za blizance i malo uplasila jer je rizicnije...onda sam se razocarala u dr i uz aparat i uplasila za drugu bebu, pa sami to prihvatila da ce biti jedna, a onda sam se za uopste trudnocu uplasila u petak... uzas, ali tokom vikenda mi se smirio vrtlog emocija i konacno pocinjem da se opustam. Zakazala sam ipak u petak 03.10. jos jedan uz u Analifu da bih bila sigurna na cemu sam. Posle toga imam u Visegradskoj UZ tek 17.10. pa 30.10 dabl test. Za AC mi nista nije receno a znam da mora MNOGO ranije da se zakaze, ali sta da radim?

Drage moje vidim da ste sve u modu mirovanja, i da ste uglavnom usitnile...
Puno Vas ljubim i grlim i bebice i mamice!!! cmoka  cmoka  cmoka
Djurdjevak79
Djurdjevak79

Broj poruka : 56
Datum upisa : 14.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 30/9/2014, 15:34

Djurdjevak, to se desava i ko zna zasto je to dobro. Misli pozitivno i nadaj se najboljem. 
Ja sam imala slicnu situaciju, i sa emocijama bila isto ko ti, ali sam se brzo pribrala misleci na dr zdravu bebu. Tako moras i ti. Veruj
Dakle, ukratko meni su oba ploda imala srcanu funkciju, tek na trecem uz je jedan stao sa razvojem i bez src radnje. Dr plod je bio jaci i izborio se. Obicno ostaju muske bebe, jer su devojcice slabije..  Tako sam bar cula. 

Ja nisam imala krvarenje ni dan danas, taj dr mesak tj plid se apsorbovao. Mnogo mirujem, tada sam do neke 15 nedelje koristila progesteron depo na svaki treci dan, utrogestan 3*200,itd.i za sada je sve ok. 
Idi redovno na kontrole dok beba ne ojaca i ne razmisljaj negativno. Meni su rekli da je mnogo bolje da u takvim situacujama sto ranije ode jedan plod, jer ocigledno je imao neku gen gresku nego u kasnijoj trudnoci. Objasnili su mi da je veliki rizik za obe bebe ako se sve to dogodi kasnije, tj posle treceg meseca jer bi tako jedna beba povukla ovu drugu zdravu bebu. Zalosno je sto se sve to desava bilo kad kod zena, ali mislim da je najgore to sto se Jeleni sa ovih stranica desilo sa 5.6meseci, nedaj Boze nikad nikom..... 
Mene je ovo objasnjenje dr bas primirilo, onda sam shvatila rizik blizanackuh trudnoca i pomirila se sa situacijom jako brzo. Zato sam i zelela da to isto prenesem i tebi i da u sebi razmisljas, ko zna zadto je to dobro?! Jednostavno Bog je tako hteo i on jedini odlucuje ko ce se roditi a ko ne.
  
Sto se tice lupusa, ja ga bas bas imam plus pai4g,5g.
Vodi racuna o d dimeru jer je jako bitan za lupus, idi na dve nedelje da se bockas. Da, elezovic je bio u pravu, mora fraxiparin bezobzira sto si granicna vrednost. 
Kada odes na ac, obavezno naglasi pr ac da primas fraxi, jer se on daje mbogo kasnije nakon intervencije


Poslednji izmenio sareni leptir dana 30/9/2014, 15:38, izmenjeno ukupno 1 puta
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 30/9/2014, 15:37

Dragi nas Djurdjevku, bitno da je krvarenje stalo i da primas fraxi, za sve ostalo ce se tvoj organizam sam pobrinuti. Bitno da je ta jedna bebica dobro. Moja prijateljica je imala slicnu pricu, organizam je sam odbacio plod koji nije bio dobar, mirovala je malo u pocetku, posle je islo sve kako i treba. Evo je gazi 32. nedelju sad. Kao sto su i meni rekli svi, miruj dok ti ne kazu drugacije. Bice to sve dobro, ljubim te. :*
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 30/9/2014, 18:43

Mirujte, drage trudnichice...Sovo, Sofija, Sladzo osmeh srce
Đurđevak, kuca srculence, to je važno. Neka ti ovo sad bude poslednja stresna situacija, a posle neka do proleća bude dosadno

Ja sam se danas uprpila malo, išla do prodavnice, i kad sam se vratila na gacicama braonkast sekret Shocked . Ne mrdam celo popodne, ako bude jos, sutra pravac lekar

One koje mrdaju, i ne miruju, neka iskoriste jos malo ovog lepog vremena :-)
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu