KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub 38+

+93
SoJa
MalaSaJuga
noja
SladZana
Zmajuška
Jerapetra
Vanja80
Blanka
micam
mamadabudem
HappyGirl
fight&faith
Strumfeta78
alisa
AriesGirl
libra35
ganedina
BabyBear
Simona
Sirijus
Bobac
Vuchica
marina_82
Nessi
saska1
JocY
Orline
Deni
lolipop
mimi85
Bobaue
bosiljka
SannyP
Principessa
Ancica 87
snowwhite
micaubica83
Amna84
winni
cicsa80
maki021
bak
zvoncica36
snedra
KoMetaK
sareni leptir
Ninche
Jelica74
lela1984
ne gubim nadu
millena
ariadne69
Ceca797
LaFolie
neris8
jelena*mama2andjela*
Tinche
bobica83
ragaco
OKacica
maus
Klarica
LAJTOP
insomnia
Struzzo
JAmajka
ninica2
cufta
makac71
luckystar74
neca73
Niny
fmala
leptirko82
Petkana
Marie
Stenli
Star77
nina :)
lelas
MAAKKI
Erata
Smrdica
zoxa
Sofija Veks
missile
djole42
Shizika
d77
ivanicasale
PalcicaBg
SannI-AlL
hocukusurnecuzvaku
97 posters

Strana 10 od 22 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 22  Sledeći

Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Petkana 9/8/2014, 19:57

Makac,tvoje bebice bas vole da ruckaju haha,nek ostanu u tvom stomacicu,da nas sve obradujes divnom betom!
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od makac71 10/8/2014, 00:21

Moram da odgovorim za donaciju. I ja sam mnogo puta u zivotu rekla: ja to nikada ne bih! Pa se desilo da jesam. Ujak mi se ozenio u 33. godini, mislila sam da nikada nece jer je star, a ja sam nasla muza u 36. i uopste nisam bila stara iako sam zensko. Rekla sam nikada ne bih zivela u inostranstvu, kad eto me preko okeana... Sudbina ne ide kuda mi zelimo.
Nisam zelela donaciju jc. I onda sam shvatila da nemam svoju, sto znaci nema ni bebe. Mogu uzeti nekog psa, ali to nece zadovoljiti moje materinske instikte. Sto se tice usvajanja bebe, tesko jer nismo jos drzavljani zemlje u kojoj zivimo. To bi prilicno smirilo majku u meni, ali ne bi mogla da se pogledam u ogledalo i da se pitam, da li sam zaista sve probala?
Donacija mi je ponudjena kada je bilo jasno da je i 6. pokusaj propao zbog jc. Plakala sam satima i to nije bila moja odluka, kao kad odlucujete o nekim planovima, to je bio jedini i ocajnicki spas za moju psihu i za materinske zelje koje ne mogu da ugasim, i koje su pocele da me unistavaju dok nizem neuspeh za neuspehom. Godinama unazad sanjam da kradem tudju decu i da dojim neko nepoznato dete...
Imam srecu da niti mm niti bilo ko iz familije ne vrse pritisak na mene, naprotiv, mm mi govori da deca nisu sve u zivotu. Ovo je moje srce odlucilo, a kasnije i moj racionalni deo mozga. Nije bilo pitanje zelim li donaciju, nego ako ne probam, mogu li da zivim bez kajanja ceo zivot.
Svi smo razliciti, imamo razlicite instikte i stavove i u skladu sa tim donosimo razlicite odluke. Postujem razlicitost i podrzavam sve saborce i Lucky znam da nisi nista lose mislila.


Poslednji izmenio makac71 dana 12/8/2014, 10:10, izmenjeno ukupno 1 puta
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od lela1984 10/8/2014, 08:54

Makac,ja navijam za pozitivnu betu uskoro i to jesu tvoji embrioni,ti ih nosis i za 9 meseci ce biti novi gradjani! osmeh srce sunny lol! 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Star77 10/8/2014, 12:59

Makac, prvo da ti kazem da te podrzavam u svakom smislu, i mislim da si 100 posto u pravu. Dijete koje dobijemo na bilo koji nacin, ili usvajanjem ili donacijom ili kao sto je kod mene slucaj, kada vam muz iz predhodnog braka u taj isti donese dijete od 5 godina, i kada to dijete odgajas i zivis sa njim, onda je to Tvoje dijete. I samo naprijed, draga moja, zelim ti svu srecu i uspijeh. I meni je predlozena donacija jajne celije, posto vec hvala Bogu uz sebe imam djevojcicu od 13 godina, ja bih se radije odlucila da usvojim dijete. To jednostavno zelim.A sto se tice genetike, kada ljudi oko nas shvate da ja nisam bioloska majka svojoj djevojcici ostaju bez teksta. Dobijamo komentare kako je to nevjerovatno jer ona tako lici na mene. Visoka, tamna i ponasanjem i karakterom, ista je ja. Hehe, pa kako moze biti drugacije :) Pa ona prvo sto vidi ujutru to sam ja, gleda me pocitav dan i poslednja koju vidi prije nego sto zzaspi sam ja koja udjem u sobu da je poljubim i pokrijem :)
Svi smo razliciti, smatram da su djeca blagoslov kao i sve mi naravno, i jedino sto je bitno je da usrecimo dijete i sebe. Guraj naprijed, podrzavam te u svakom smislu . Veliki pozdrav!
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od ariadne69 10/8/2014, 22:58

Makac, kada sam ja prosle god bila na konsultaciji, dr Sonja je rekla, da je vec naucno dokazano, da zena primaoc menja plod-bebu nekoliko posto. Kasnije sam ovde pitala geneticarku, da li me je dr Sonja samo tesila, ili je stvarno tako, i ona je rekla, da ipak je to moja beba, jer valjda "mitohondrijski" menjam je nekoliko posto, i preko hrane, koju jedem, i preko emocija i raspolozenja. Very Happy 
A prof Novakov je rekla, da genetski beba nema veze sa mnom... (sto mi je malo tesko palo, ali brzo sam joj oprostila,jer je stvarno divna zena)
Ja verujem, da okruzenje (=moje telo) u kome raste, ipak utice na moju bebu...
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od ariadne69 10/8/2014, 23:11

Luckystar, ne osudjujem te, postujem tvoje misljenje, ali molim te, nikad ne reci nikad! srca  I ja sam mislila, da nikad ne bih pristala na donaciju, ali zelja za bebom je prevagnula. 2011 i 2012 god dr Zadori iz Segedina je stvarno sve preuzeo, ali bez rezultata, pa sam morala uvideti, da je donacija jedino resenje za mene. Ali priznajem, trebala sam nekoliko meseci razmisljanja, da bih donela tu odluku (hvala mm,sto je bio strpljiv!).
Dr Sonja nam je na istoj konsultaciji ispricala, da je tokom njene karijere srela samo 2 zene, koje su se jako protivile donaciji, ali ipak su je uradile. (Sad me ne pitajte, kako moze zena, koja se protivi, da radi donaciju...) Ali i kod njih je odmah proradio majcinski instinkt, kada su dobile bebe u svoje narucje. Znaci, dr Sonja jos nije srela zenu, koja nije prihvatila bebu iz donacije...
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od lela1984 11/8/2014, 07:31

Ma,nema sanse da se ne prihvati.I mm je bio strpljiv,ali mi je i pomogao da se odlucim za donaciju.A ja znam da cu isto voleti bebu iz donacije,kao i on.I mislim da to nije isto kao usvajanje,jer kod donacije nosis bebu i raste u tebi.Imala sam jednu biohemijsku iz donacije.Nadam se da ce mi od nove donatorke uspeti konacno,ako mi ne uspe ovde novi prirodnjak i ako bude mogao da se radi,uopste.

Makac,ti si nam uskoro sveza trudnica! osmeh srce sunny 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od makac71 11/8/2014, 14:14

Samo dan posle transfera, u nedelju sam sama sa dve mrvice u stomaku krenula iz Praga ka roditeljima u Srbiji. Od kako sam ustala u 6 ujutru do 5 popodne nisam lezala. Ili sam stajala ili sedela. Brinem da se nesto nije "pokvarilo". Nosila sam ranac koji nije bio tezak i gurala mali kofer na aerodromu gde nije bilo pomoci. Samo sa zamolila neke ljude da mi podignu kofer na cekiranje i spuste sa trake. U busu od BG sam se dva sata jako truckala jer sam sedela pozadi, ali tu sam jedino imala dva sedista da opruzim noge. Posto sam prvi put lezala ko sveca nepokretna pa nije uspelo jos sam dobila i vrtoglavicu od lezanja, ovaj put vise ustajem i psihicki se osecam mnogo neopterecenije. Idem sad da izbunarim po kutku, kakvo ponasanje ima veci procenat uspesnosti. Pa sad kako mi je sudjeno, ali ce mi makar ove dve nedelja cekanja biti takse, bar tako sam resila.  igra
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od JocY 11/8/2014, 14:24

Makac postoje razne teorije o mirovanju posle transfera a meni je najlogičnija ona da je bolje šetati zbog cirkulacije. Dakle, neki doktori su za mirovanje neki kažu da se treba ponašati normalno, ja sam pre za drugu varijantu jer mi je nekako logičnija...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od ivanicasale 11/8/2014, 16:52

Makac navijam da mrvice ostanu kod mame narednih 9 meseci.
I ja sam za teoriju da ako ne moze prirodno probas sve druge mogucnosti a pa ako i to ne uspe onda na usvajanje,jer nije majka ona sto ga rodi vec ona koje ga ocuva i napravi dobrog coveka od njega.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od BabyBear 12/8/2014, 00:57

Makac, jedva te nadjoh ovde...a cekala te na drugoj temi  lol!
Naravno da si ispravnu odluku donela i drago mi je da je sve proslo ok.
Ja nisam ni trepnula kada mi nisu izolovali jc i kada su mi preporucili donaciju u PFC. Ma ni sekund mi nije trebalo da donesem odluku. To je bilo bukvalno kao da mi je neko rekao "nema jogurta, hocete li kiselo mleko?" Eto, toliko je trajalo. A i kod mm, bilo je ono kod mene nema nista, sad idemo tamo...dobro, idemo, jupi! oduvek sam zeleo za Dan mladosti da putujem u Prag (posto se zadesio bas taj datum).

Jedva cekam da prodje tih 15 dana i navijam, navijam, navijam za tebe jaaaaaaaaako.
Do tada ce i meni vec uraditi ET, pa cu i ja biti u agoniji, ali sa pozitivnim mislima.

Tebi je sad tamo i kao sto rece, danas je padala kisa ceo dan i bilo je hladno. Nadam se da si bar imala lepo vreme za setnju Very Happy

 c 
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od ivanicasale 12/8/2014, 16:28

Makac kako si danas?


cure jedno pitanjce koje me bas muci ovih dana,mozda znate odgovor.
Ja sada u Septembru 2 ili 3 sep. treba da radim histero,a dogovorili smo se sa dr.Vesnom da tada kad dodjemo na histero da ponesemo rezultate koji nam trebaju za vto i da se dogovorimo tada od kada krecemo sa Diferelinom.E sad meni nije jasno kako cu ja nju da nadjem i da pricamo o tome kada cure koje su radile histero kazu da je samo vide u salu i da posle sve prenosi sestra sta i kako dalje.Kako ja sestru da pitam sve sto me zanima u vezi vantelesne?A moj muz treba da radi spermogram u Genesisu tog dana.Ajde mi malo pomozite!
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od makac71 13/8/2014, 10:22

Imala sam srecu da je u Pragu bilo savrseno vreme od 25-27C. Svaki trenutak sam koristila za setnju, ali dok sam primala terapiju bila sam u hotelu, nije mi bilo prijatno da se bodem po javnim wc, ako vec nije moranje i kasnije sam sa Utragestanom odlezala neko vreme. Obisla sam i Visehrad i bilo mi je prelepo.
Inace, ovo cekanje bete mi je kao i svima najdosadniji deo. Stalno mislim da li je nesto tesko sto radim, kad podizem roletne, saginjem se da nesto pokupim sa poda, premestam svoj veliki lap-top sa kulerom, borim se sa bratancem od 3 godine (dete se popne na moje grudi ili glavu i tako sedi, a ja ne mogu da se suprotstavljam, samo da mi po stomaku ne skace. Sapnula sam mu, ako izbacis ova moja jaja, tebe tetka vodi kuci. A on pita koja jaja Laughing ?)...
Stolicu sam imala tek posle 5 dana, i vidim da je to problem vecine nakon et. Juce je bilo jako vruce i bila sam jako nervozna, jer se jos nisam ljudski okupala, samo se nesto zapiram i ne osecam se prijatno.
Ziga me povremeno levi jajnik, a iz njega nije nista punktirano. Ne znam sto se on "nalazi prozvanim" u ovoj prici.
Moja prica cekalice nije ni malo uzbudljiva, idem sad da citam vase i da navijam za nove  beba
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od lela1984 13/8/2014, 11:38

Makac,zatvor je od utrogestana,zabetonira creva skroz,zato ubaci u ishranu sve ono sto olaksava varenje(supice,corbice,vockice itd.) i ne dizi nista tesko,to je najbitnije! osmeh srce sunny

A da se tusiras smes normalno,samo mlakom vodom,nikako vrucom!A leto je svugda,pa dobro dodje rashladjivanje mlakom vodicom.  sunny 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od BiKsi :) 14/8/2014, 13:07

Makac, navijam jako da je ovaj put onaj pravi! Lepo se ti okupaj, nema razloga da se samo zapiraš! Podseti me na izjavu moje mame dok sam čekala betu: Opet ćeš da se tuširaš!?  lol! 

Nasmeja me izvala za jaja, koji si ti lik! Bratanac će da dobije brata ili sestru, ili još bolje oboje za nepunih devet meseci, pa ćeš mu onda objasniti o kakvim jajima se radilo! Mada mu onda tek ništa neće biti jasno, al nema veze! lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od insomnia 14/8/2014, 16:37

Makac, navijam za veeeeliku betu!!!!  b b b 

Skoro sam čitala u novinama neka američka istraživanja, koja su pokazala da je leto najbolji period za uspešnu vto...Neka bude uspešno!!!!
insomnia
insomnia

Broj poruka : 243
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od lela1984 15/8/2014, 21:47

insomnia ::Makac, navijam za veeeeliku betu!!!!  b b b 

Skoro sam čitala u novinama neka američka istraživanja, koja su pokazala da je leto najbolji period za uspešnu vto...Neka bude uspešno!!!!

 smiledraw  smiledraw  smiledraw  smiledraw  smiledraw  smiledraw  smiledraw  smiledraw  smiledraw  smiledraw

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od makac71 18/8/2014, 11:12

Sinoc mi je bio 9 d posle et, a za tri dana treba da dobijem. Pocinju da me bole jajnici kao za  veštica . Verujem da ni ovaj put nema nista. Pocinje prvo mala branonkasta fleka, stavljam Utrogestan, vidim po malo roze krvi. Ne mogu da spavam, jer u uputstvu iz klinike pise 0d 7-9 dana moguce blago krvarenje od implatorskog hematoma, ali mene bole jajanici isto kao svakog meseca. Ujutru vidim ostalo je samo malo vise braonkastog traga. Posle par sati sve je cisto, regularno ispadaju komadici savrseno belog Utragestana.
 Jel i sad moram da b ? Mogu li bar test onaj kucni? Ma jok sigurno je rano.  Shocked 
Hvata me muka, tresem se, napunila sam 43, nikada nisam imala ni biohemijsku, taman sam se pripremila da je i ovo propalo i sa mm razvila plan kako da zivimo bez... ovo me skroz zbunilo, ako je pocetak ciklusa sto je stalo, sto me jajnici vise ne bole...???
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Smrdica 18/8/2014, 11:26

Makac a betu da uradis?
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od lela1984 18/8/2014, 11:37

Makac,to zaista moze biti spotting, a kucni test nikako nemoj da radis,ja uradila 9-og dana od transfera blasti u FET-u i pokazao negativno.Krv sam izvadila 11-og dana i bila pozitivna beta,ali biohemijska,na zalost.Bolje izvadi betu iz krvi.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Erata 18/8/2014, 12:06

Makac sacekaj jos 5 dana i uradi betu. Simptomi trudnoce su cesto potpuno isti kao kad treba da dobijes. Nemoj da se miris pre vremena. Ja verujem da je uspelo i da je to implantacijsko krvaruckanje.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od ganedina 18/8/2014, 12:17

Makac, nemoj da se sekiras , to ti je implatacijsko krvarenje, zenice, ti si trudna . Ako se ne javlja pravo krvarenje , to je to . Cestitam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od BabyBear 18/8/2014, 13:27

Stigla u Prag onim prcvoljkom ATRom. Cekam da mi Danica javi u koliko sati ce mi sutra raditi ET  Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od lela1984 18/8/2014, 13:43

Babybear,navijam da eskimi prezive ledeno doba i da bude uspesan ET sutra! lol! 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od BabyBear 18/8/2014, 13:52

Hvala Lela. Izvestaj sutra  Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 10 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 22 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu