KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uticaj kandide na razvoj govora kod dece

+26
Ema78
Sami
SladZana
HappyGirl
Marie
MAAKKI
Niny
Beograd
MalaSaJuga
Sofija Veks
leptirko82
nena beba
Vuchica
Erata
JocY
SannI-AlL
jelena*mama2andjela*
BiKsi :)
djole42
hocukusurnecuzvaku
Simona
fmala
nina :)
neca73
KoMetaK
mamadabudem
30 posters

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole

Uticaj kandide na razvoj govora kod dece  - Page 5 Empty Re: Uticaj kandide na razvoj govora kod dece

Počalji od Sofija Veks 14/3/2015, 01:02

Uh Ema, kakvih sve doktora nema...uzas! A u kom periodu ste mu, i koje antibiotike davali, pa se to odrazilo pojavom kandide?

Dobro je da dragi Petar napreduje! Polako ce i govor da se intezivira...ljubi ga medenog
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj kandide na razvoj govora kod dece  - Page 5 Empty Re: Uticaj kandide na razvoj govora kod dece

Počalji od Ema78 14/3/2015, 14:24

Sofija, pio je uglavnom peniciline u periodu od 4. do 10. meseca, zatim po potrebi cefalosporine... tada se i kandida javila, jer bez obzira na antibiotik i probiotike, dugo je to vremena. Zatim je od oktobra prosle godine, do februara  ove, pio i dobijao injekcije svega i svacega... nalaz kandide u oktorbu je bio relativno dobar, ali posle ponovne ture antibiotka, ko zna kako je sada...

Inace, njega su lecili po protokolu za rekurentne urinarne infekcije, sto bi bilo ok da je uzrok bio u  samom urinarnom traktu. Ali, niko nije obracao paznju na njegov problem sa fimozom, koliko god ja trubela o tome. Bakterije iz urina su nestale onog trenutka kada smo mu resili fimozu. Znaci, vodili su ga kao da ima hidronefrozu, tako ga i lecili, a svo vreme je problem bila fimoza. Od nikad nije imao klasicne simptome infekcija urinarnog trakta, znaci nista od temperature, loswg napredovanja i sl...samo neprijatan miris urina...dete fakticki zdravo...

E sada,  imao je jaku upalu usiju i upaljen treci krajnik, za sta su antibiotici bili neophodni, tu dileme nije bilo. Kako smo izvadili treci krajnik, sve je ok, eno ga malo slinavi, ali nista specijalno...malo vise od mesec dana je bez antibiotika, sto je najduzi period do sada.

A sto se tice kandide, vodicu ga na kontrolu u aprilu, hocu da mu dam malo vremena da se oporavi.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj kandide na razvoj govora kod dece  - Page 5 Empty Re: Uticaj kandide na razvoj govora kod dece

Počalji od nesalela 14/3/2015, 21:44

Mene bas dugo nema na Kutku, ali ovu temu kada sam videla morala sam da uskocim....Skoro sam saznala kako kandida moze da utice na malu decu i sta sve nosi sa sobom....Sin kolege nije pricao, nista, samo mmmmmm i pokazivao, mama se zabrine i tako krenu da ispituju i nadju kandidu...Predloze strogu dijetu, nema mlecno, nema slatkisa kao sto i sama sve primenjujes...naravno logoped...Evo posle nekih 3-4 meseca kandida izlecena, nastavlja se sa logopedom....Ja verujem da nimalo lako nije i svaka cast na istrajnosti i izdrzljivosti ali mame nemaju drugog izbora...Pisacu kakav je napredak kod sina kolege pa da pomognem malo ako mogu....Veliki pozdrav i poljubac za Petra....
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj kandide na razvoj govora kod dece  - Page 5 Empty Re: Uticaj kandide na razvoj govora kod dece

Počalji od Ema78 16/3/2015, 08:14

KOnacno neka lepa prica!
Inace, kandida izaziva intolerancije,pa onda te intolerancije prave problem. Zato neka provere i to. Jeste malo skuplje, ali se isplati.

Ja se nadam da ce i kod nas kandida biti makr u manjem broju, jer ne pije vise antibiotike...dzaba meni sve, kada nikako da prestanemo sa tim...a opet nocas imao temperaturu i zaslinavio samo tako. Cim se probudi ici cemo kode lekara,al se plasim da ce mu dati opet neki ab...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj kandide na razvoj govora kod dece  - Page 5 Empty Re: Uticaj kandide na razvoj govora kod dece

Počalji od Ema78 7/8/2015, 16:24

Nisam dugo ovde pisala... nisam imala snage, ni volje ni zelje...

I dalje se vrtimo u krugu antibiotika,respiratornih i urinrnih infekcija, probiotika i pedijatra, urologa...uplae pluca, operacije treceg rajnika, eserihije...logopeda, defektologa...usivanja rana na celu...
Toliko sam se umorila bila od svega toga, od pogresnih dijagnoza i protokola lecenja, od povrsnog znanja nasih lekara, od inertnosti, i lenjosti...
Umorila se od odlazaka kod logopeda, od prica, od vezbanja av av, mau, mau...potrosila i poslednji atom snage, i posle svega odlucila da stavim tacku i da krenem  od nekog pocetka.
Dosli smo krajem juna kod mojih...i jos uvek smo ovde...i  ne vraca mi se z Beograd...

Petar je ovde, iz cista mira i nicim izazvan, na neki nacin progovorio... gace, cvece, baterije, zec, zmija... razvio onomatopeje sam, ali samo za kucne aparate i  ono sto ga zanima... porastao, ojacao, izbezobrazio se...procvetao...

Potpuno je razvio gest, sto mi se ne dopada, ali sada lakse komuniciramo...jede sve, i sto treba i sto ne treba, a intelektualno mislim da je superiorniji od vecine svojih vrsnjaka...to nisam do sada primecivala, ali kada vidim sta on radi i kako se igra u odnosu na drugare, sa jedne strane sam ponosna, a sa druge pomalo uplasena....jer motorika i dalje stagnira...

Da li ima kandidu ili ne, ne znam...nisam ga vodila na kontrolu... vidim samo da nema vise nezeljenih reakcija na hranu, da je poceo da birka, da  pokusava da ukrade slatkise...

Mozda je sve ovo deo njegovog licnog razvoja, takav mu je kod, a mozda je i kandida pravil problem... ono sto znam je da vise nista ne znam i nije mi jasno...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj kandide na razvoj govora kod dece  - Page 5 Empty Re: Uticaj kandide na razvoj govora kod dece

Počalji od zvoncica36 9/8/2015, 12:16

Super što je Petar ok. Očigledno mu prija društvo i da ima što više akcije.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj kandide na razvoj govora kod dece  - Page 5 Empty Re: Uticaj kandide na razvoj govora kod dece

Počalji od Ema78 10/8/2015, 12:49

He he Zvoncice, vise je on nego ok... dusu mi pojede...trenutno je u fazi saranja po svemu i svacemu, kao fol crta vozice i automobilcice, pa se dernja celo jutro tu tu i cu cu...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj kandide na razvoj govora kod dece  - Page 5 Empty Re: Uticaj kandide na razvoj govora kod dece

Počalji od Ema78 3/10/2015, 09:48

Evo me ponovo ovde...

Petar pocinje polako da prica... nije to ne znam kakav fond reci, ali poceo je da sklapa recnice, i da ubacuje noe glasove. Takodje, poceo je da se osamostaljuje, u smislu da mi vise ne trazi nesto sto zeli, vec ode i uzme.

Ono sto je zapanjujuce je njegovo crtanje, barem meni... letos je poceo zvrljanjem, onim obicnim decijim, da bi ovih dana to postale kompleksne slike. Ok, imitira on ono sto mu mm ja crtamo, ali sad vec dodaje i svoje...Od jednostavnih stvari zna da nacrta recimo kisobran, kisu i oblak, potok, jezero, ribu, usisivac, macu kucu, zmiju...ti crtezi su jednostavni i lice na original... ali, u parku je poceo da crta ogromne crteze linijama koje spaja na razlicite nacine...preko celog igralista je u stanju da nacrta nesto, i kada ga pitam sta je to, on mi odgovori,mada ga ja ne razumem... ali, ima kompleksne slike u glavi, to je sigurno...

Sto se tice motorike, i dalje to nije sjajno, ali penje se svuda, ocas posla...tako da manje vise ne brinem...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj kandide na razvoj govora kod dece  - Page 5 Empty Re: Uticaj kandide na razvoj govora kod dece

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu