KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prvi znaci trudnoće

+176
Aries
Njanja
Barbara
maja76
adrijanaPA
JecaMa$a
denam
Vanja20
Botox
tanja71
amy
Jelenitza 89
tijana-tixi
OGI-SIMO
ivana81
deja
angelina007
lucijana
Dzverce
Elisabeth
allegra
lea
ada
srna
bubili2
Jejaaa
cicamica
kaya.st
agata
cicsa80
milica43
dejanovicd
Mazaa
Minny
jan
Anica
ini89
vanja
Mama u Najavi
emily
Mary79
Hellena
Alma87
caci
KatarinaP
kristina33
Sanjaa
meda
lolipop
Anamarija
ninica
liki
kmbd
zabrinuta
esmeralda
mcanji
*star*
malecka
zabrinuta12
cici
Shizika
amra
Lana__
Nejlana
stociniti
jaaaa
LadyMGaga
Idaa
Nellla
viktorija
Deni
angel
Sneza
JocY
Tamarica
mmxxmm
vašar
soffka
Marija86
Ninaa
hmmmmmmmmmm
dinsas
Tinkerbell
ivonn
Mikica85
musice
eleny
heart84
janchi2
Didy
maaara
8Mila8
Yuuki
Zoka83
eswed
Felisa88
sancy
malaa
nena86
adnela85
anastasija
LOL
Gala
ninanuna
brinbili
jabuka
MLB
Struzzo
anna
neko sasvim nebitan :)
Zaneta
dacika
anonimka
eddie
vall
jovana2
Dalili
djole42
Ivanaaa
aida_myself
kaja
Montenegrina
BiKsi :)
nela
Maybe
hana11
sneza-milan
bojana_bubi
sunjalica
milicam
mona
tuli
zoxa
Suzi
stranger555
~Shi-Chi~
neutrogena
Dragica
Miamor
alma_21
orhideja
mare12
Miima
nesalela
robert
joksi
nena beba
PampyNS
ridja
lena
vahi
amelica
www.sss
sonja
mica
vuki
catherine290505
jeckab
dr mali pariz
anci89
dea
mala_gara
STIKSI
mala parizanka
Republica
nabla
arijana
buby
anoniman
janezelimdaodes
nana26
Orline
Sami
Tinche
eminaaa
HappyGirl
180 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Prvi znaci trudnoće

Počalji od HappyGirl 9/12/2007, 21:49

10 PRVIH ZNAKOVA TRUDNOĆE Prvi znaci trudnoće Trudni11

1. Mučnine i povraćanje: Jutarnje mučnine počinju dosta rano, čak tjedan dana nakon začeća, pa vas već one same po sebi mogu potaknuti da posegnete za nekim konkretnim testovima.

2. Promena ukusa i želja za hranom: Metalni ukus u ustima i preferiranje neke određene hrane može biti jedan od prvih znakova trudnoće, čak pre izostanka menstruacije. Možda vam više ne paše kafa ili alkohol, pečeno. Često počinje da smeta i dim cigarete. Pretpostavlja se da su hormoni uzrok ovih promena. Ipak, nemojte popuštati željama za kaloričnom hranom.

3. Promene na grudima (osjetljivost, svrbež, napetost): Otprilike tri nedelje nakon začeća oseti ćete da su vam grudi i bradavice osetljivije. Ponekad mogu biti i natečene - nalik razdoblju kada trebate da dobijete menstruaciju. To je izazvano progesteronom. Već pre izostanka menstruacije moguće je da ćete osetiti svrbež ili bolove u grudima, a osobito na bradavicama. Na početku trudnoće naglašenije su vene na grudima, bradavice postaju tamnije i pojavljuju se izbočenja malenih žljezda oko bradavice. Vaše se telo već priprema za hranjenje deteta. Već sada se na bradavicama može pojaviti i vodenasta sekrecija.

4. Blago krvarenje i grčenje: U trenutku implantacije, kada se embrion veže za uterus, može doći do blagog krvarenja. Događa se to otprilike osam do deset dana nakon ovulacije, nešto pre nego što bi inače počeo novi menstrualni ciklus. Iscedak je bledunjav, više ružičast nego krvav. U ranim razdobljima trudnoće moguća je i pojava grčeva. Naime, sve dok uterus ne zauzme svoj položaj i ne bude poduprt karlicom, u drugom tromesečju podložan je grčevima nalik menstrualnima. Kontrakcije se javljaju redovno, a mogu se povećati tokom vežbanja, orgazma ili čak neke jednostavnije promene položaja.

5. Povećani umor: Jedna od čestih nuspojava u prvih osam do deset nedelja je iscrpljenost u svako doba dana, moguće su čak vrtoglavice i nesvestice. Telo, naime, prolazi kroz značajne metaboličke promene, koje se kod većine žena smire oko 12. nedelje trudnoće.

6. Učestalo mokrenje: Kako se materica povećava, počinje pritiskati mokraćni mehur i na taj način smanjuje njegov kapacitet. Osim toga, hormonalne promene uzrokuju i popuštanje napetosti mišića, pa tako i mišića mokraćnog mehura. Puno žena već nedelju dana nakon začeća moraju češće da mokre. Ali, češće mokrenje može biti i znak urinarne infekcije. Osetite li peckanje pri mokrenju ili imate bolove, obavezno informišite doktora. Negde oko 12. nedelje trudnoće materica se već tako povećala da se pomaknula iz područja mehura i pritisak na mehur pomalo popušta.

7. Zatvor: Dodatni hormoni tokom trudnoće deluju na opuštanje creva, zbog čega ona postaju manje efikasna.

8. Porast telesne temperature: Ukoliko vam se povisila telesna temperatura i nikako se ne snižava, vrlo je lako moguće da ste u drugom stanju.

9. Bezrazložne promene raspoloženja: I opet su hormonalne promene krive što ćete možda biti razdražljivi, a možda i plačljivi bez razloga.

10. Izostanak menstruacije:
Ako inače imate redovne cikluse, izostanak menstruacije gotovo je siguran znak da biste mogli biti u drugom stanju. Dogodi li se to zajedno s nekim od ostalih navedenih simptoma, ne morate ni čekati plavu boju na testeru.

Prvi znaci trudnoće Trudni10


Poslednji put izmenio HappyGirl dana 16/8/2009, 07:52, izmenio ukupno 2 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od HappyGirl 17/12/2007, 12:42


RANI SIMPTOMI TRUDNOĆE

Bez obzira da li da želite zatrudniti ili mislite da ste već trudni, može biti prilično frustrirajuće čekati na odgovor. Mnoge žene ne mogu podneti čekanje između ovulacije i menstruacije i žele što pre da saznaju da li su trudne.
Ako ste stvarno nestrpljivi u očekivanju odgovora, iznenadiće vas činjenica da će vam vaše telo samo dati odgovor ako ga pažljivo osluškujete!
Neke žene osete rane simptome trudnoće već nekoliko dana nakon začeća, a druge ništa ne osećaju ni posle nekoliko nedelja trudnoće.

Ako sumnjate da ste trudni i ako osećate neki ili sve od dolje pobrojanih simptoma, posetite svog ginekologa.

Pa šta su rani znakovi trudnoće?

Mučnina/ povraćanje

Prvi znaci trudnoće Catego10

Još poznato po nazivu jutarnja mučnina, može se pojaviti vrlo rano u trudnoći, čak i pre nego što primetite da ste u drugom stanju. Mnoge žene pomisle da su se otrovale hranom ili da ih lovi gripa. Iako se zove jutarnja mučnina, može se pojaviti u bilo koje doba dana, u mahovima ili može trajati celi dan i noć. Česti i mali obroci vam mogu pri tom pomoći. Mučnina se može pogoršati ako ste gladni, pa bi bilo dobro da uvek imate nešto za prigristi pri ruci (probajte sa krekerima). Refleks povraćanja u trudnoći je lako izazvati, pa vas čak i jednostavno pranje zuba može dovesti do wc šolje.

Pojačana osetljivost mirisa i ukusa

Mnoge žene postanu osetljivije na svakodnevne mirise, a hrana kao što je čaj, kafa ili tost mogu izazvati mučninu. Vaše čulo ukusa se može dramatično promeniti, pa možda više nećete moći jesti hranu ili piti pića koja inače volite. Možete takođe osetiti i ukus metala u ustima.

Učestalo mokrenje

Ovo može početi već u prvoj nedelji trudnoće. Možda ćete mnogo češće nego što je to uobičajeno trčati na WC, čak i tokom noći. Kako će vam se materica naglo povećavati nakon oplodnje, pritiskaće mokraćni mehur i javljaće vam se potreba za mokrenjem. Isto tako možda će vam urin potamnite i imati jači miris nego što je uobičajeno. To vam je znak da treba piti više vode. Ako osetite bol ili peckanje prilikom mokrenja, razgovarajte sa doktorom jer to može biti znak upale ili infekcije.

Napetost u grudima

Često žene u ranom stadijumu trudnoće osete da su im se grudi povećale i postale izuzetno napete. Bradavice isto tako mogu narasti i postati jako osetljive, a boja im može potamniti. Isto tako vene vam mogu postati izraženije - sve u pripremi za dojenje.

Umor
Prvi znaci trudnoće Umo110
Možda ćete se vrlo rano u trudnoći, sve do kraja prvog tromesečja osećati jako iscrpljeno. Ovo je rezultat porasta nivoa HCG, vrlo visokog nivoa progesterona i povišene telesne temperature. Probajte da se ne umarate uz sve te hormonalne promene, povraćanje i mokrenje.

Izostanak menstruacije /grčevi / bolovi u leđima/ glavobolje


Većini žena ovo mogu biti prvi znakovi trudnoće – prvih nekoliko nedeljamožda ćete imati grčeve i osećaj da ćete svaki čas dobiti menstruaciju. Grčeve često prati bol u leđima. Naravno, sve grčeve i krvarenje, čak i lagano, odmah morate javiti svom doktoru. Trudnice mogu imati i češće glavobolje koje su opet rezultat velikih hormonalnih promena.

Lagano krvarenje

Oko 8 do 10 dana nakon ovulacije neke žene mogu imati lagano krvarenje, koje se može poklopiti sa vremenom kada bi vam uobičajeno počelo menstrualno krvarenje. Neke čak to mogu i zameniti za slabu menstruaciju. Ovo krvarenje može biti rezultat usađivanja oplođene jajne ćelije u matericu.

Vrtoglavica/ nesvestica

Prvi znaci trudnoće Glavob10

Zbog činjenice da trudnoća utiče na čulo mirisa i ukusa trudnice nenamerno izbjegavaju hranu i preskaču obroke. Ovo prouzrokuje nizak šećera što može da dovede do vrtoglavica i nesvestice. Ako stojite duže vreme pojačani pritisak materice na arterije u nogama može dovesti do pada krvnog pritiska, što isto tako izaziva vrtoglavicu i nesvesticu.

Zatvor
Prvi znaci trudnoće Vod11
Kako bi se apsorbirale sve hranjive materijei koje su potrebne vašoj bebi za rast, hormoni trudnoće usporavaju metabolizam, što može dovesti do zatvora. Probajte da jedete više svežeg voća i pijte mnogo vode kako bi to izbegli.

Nervoza
Prvi znaci trudnoće Bes110
Nije nikakvo čudo što se trudnice lako uznemire u ranom stadiju trudnoće sa svim tim hormonima koji im luduju po telu, imuz podnošenje umora i mučnine. Ako se nađete u stresnoj situaciji i osećate da ćete izgubiti strpljenje, probajte da napraviei nekoliko laganih vežbi, više se odmarajte i hranite se zdravo i uravnoteženo.

Gorušica

Iako gorušica i problemi sa varenjem obično vežu za kasniji stadijum trudnoće, kod neki ženase mogu se pojaviti u ranijem razdoblju. HCG usporava probavu, što znači da vam je stomak dugo pun. Želudačne kiseline se zbog toga mogu vratiti u ezofag ili čak u grlo uzrokujući nelagodnost i mučninu. Ovo se može ublažiti lekovima, pa se posavetujte sa doktorom koje možete koristiti. Izbegavajte tešku ili začinjenu hranu uveče jer vam može pojačati problem.

Promene u tenu

Možda ćete primetiti na licu bubuljice koji su rezultat hormonalnih promena. Ovaj problem se često reši do drugog tromesečja. Takođe postoji mogućnost da vam potamne mladeži zbog povećane pigmentacije kože.

Pojačan iscedak

Mnoge trudnice primete da imaju pojačani gusti beli iscedak. Ovo je normalno u trudnoći. Ali ako primetite neobičan miris ili svrab, obavezno se javite svom doktoru.

Gubitak težine
Prvi znaci trudnoće Trudni16
Možda ćete se iznenaditi, ali tokom prvog tromesečja trudnoće možete izgubiti na težini. Ovo je rezultat smanjenog apetita, što je normalno. Ipak razmislite o zdravijoj ishrani i izbegavajte alkohol. Nemojte se čuditi ako dobijete komplimente na račun izgleda od ljudi koji ne znaju da ste trudni.

Uživajte u ovih prekrasnih devet meseci!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od eminaaa 23/11/2009, 21:31

ja imam neke od ovih znakova pa me strah da nisam u drugom stanju....imam npr kasnjenje menstracije vec 6 dan je nema a i puno sa pod stresom...takodjer imam svrbez malo po grudima...i imam jutarnje mucnine...a odnos sam imala 14 a 17 sam trebala dobiti...nesmijem da uradim test strah me a i malda sam jos za trudnocu imal ko savjet...

eminaaa

Broj poruka : 3
Datum upisa : 23.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Tinche 23/11/2009, 21:52

savet br1: ako ne dobijes za koji dan poseti ginekologa
savet br2: iskoristi tu priliku da porazgovaras sa svojim ginekologom o kontracepciji, planiranju porodice, kako bi izbegla ovakve situacije u buducnosti. cuvaj sebe i svoje telo, da bi, kada za to dodje vreme, sto lakse i lepse zatrudnela.

sve najbolje!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od eminaaa 23/11/2009, 22:14

al nesmijem da odem moji roditelji to neznaju....i nebi im smjela reci..imam 18g....ovo je sve ispalo neplanirano...jel se moze kako prekinuti trudnoca uz pomoc kakvih tableta...jer tek je 9 dan odkako sam imala odnos..pa mislim da je rano i da se moze sprijecit....ili se varam?....hvala na savjet uali mi treba jos stvarno me strah svega ...

eminaaa

Broj poruka : 3
Datum upisa : 23.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Sami 24/11/2009, 20:19

Djevojko, jako si me iznenadila Prvi znaci trudnoće Icon_eek
Kao prvo jako si mlada i trebala si razmisljati pre odnosa o nekoj vrsti zastite ako niste zeljeli da dode do trudnoce Prvi znaci trudnoće 561840
Ali po ovom sto pises ja ipak mislim da je previse rano za trudnocu, mozda si pod velikoim pritiskom pa se menzis zadrzao tek onako.
Ali ipak ti dajem savjet da uradis test ili da posjetis ginekologa i u buduce da se bolje cuvas nezeljene trudnoce posto se lakse boriti sa nezeljenom trudnocom nego zeljeti biti trudan a nemoci doci do cilja, nadam se da si razumjela sto sam ti htjela rec...
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od eminaaa 24/11/2009, 22:35

hvala puno na savjetu vec mi je lakse...cekat cu par dana jos pa cu valjda uzeti test.... Prvi znaci trudnoće Icon_rolleyes ...a bas sam pod velikim
pritiskom...danas sam mislila da sam dobila ali ipak nisam,imala sam taj osjecaj kao da sam dobila valjda ce bit uskoro....

eminaaa

Broj poruka : 3
Datum upisa : 23.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Orline 25/11/2009, 00:18

emina, kolik ti inace traju ciklusi? Da li si imala ranije neki poremecaj vezano za kasnjenje menstruacije? Mlada jesi, zato treba da sto pre utvrdis o cemu se radi. Ako ne dobijes za dan-dva, kupi test u apoteci i uradi. Ako nisi trudna, a ja se nadam da nisi posto to ne zelis, onda vidi sta je to sto ti pomera ciklus. Ako je samo ovaj jedan, onda u redu, ali ako se ponavlja, onda moras kod ginekologa, bez obzira na sve.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od nana26 2/12/2009, 10:28

hej cao svima imam jedno pitanje dali je neko imao problema sa bolovima u desnom jajniku i u donjem tjelu stomaka slicni onima kao pred menstruaciju ,meni je cak i muka i idem cesto u mokriti dali je u pitanju trudnoca ili sta vec a imala sam i skoro i mens,hvala vam unapred.nana

nana26

Broj poruka : 3
Godina : 40
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Orline 2/12/2009, 12:43

Nano, dobrodosla Prvi znaci trudnoće Icon_biggrin
Prvo je bitno je li to zeljena ili nezeljena trudnoca.
Pre koliko dana je bila menstruacija?
Ti simptomi opisuju i upalu besike, i ev. upalu jajnika Moras malo detaljnije napisati. I trebalo bi da se javis lekaru u svakom slucaju
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od nana26 3/12/2009, 10:59

ej cao hvala na dobrodoslici pamenstuaciju sam imala pre 4 dana a prije mens.sam imala isto tako mucnine i bolove u donjem djelu stomaka grudi su me isto jako bolile i bile su mi natecene ,a sada ne bole vise sem toga sto su naduvane mucnine imam svaki dan od jutra do veceri a bolove u jajnicima ne, jednostavno me nista ne boli vise ,samo to sto mi je muka dali je moguce da u trudnoci moze da se ima mens hvala ti unaprjed

nana26

Broj poruka : 3
Godina : 40
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Orline 3/12/2009, 11:30

Moguce je, nano, retko ali moguce. Obicno tada bude oskudnija menstruacija i krace traje. Ne znam da li to pre cetiri dana znaci da ti je 4. dan ciklusa,ili da se zavrsila pre cetiri dana. Ako nemas nikakve druge simptome sem mucnine, a nemas gastritis inace i probleme sa zelucem, uradi test na trudnocu i otidji na pregled ako test bude negativan, a simptomi se i dalje nastave. I javi nam sta je bilo, i zbog nas, i zbog drugih devojaka koje ce mozda biti u slicnom problemu, pa ce im ovi tvoji postovi znaciti
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od nana26 3/12/2009, 11:34

ne pre cetiri mi se zavrsila mens.ok cekacu jos malo da vidim dali ce to da traje i otici cu kupiti test mada ja imasm vec jedno djete i imala sam iste siptome i u prvoj trudnoci

nana26

Broj poruka : 3
Godina : 40
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od janezelimdaodes 14/12/2009, 19:22

da li je moguće da mi već za 2 dana posle odnosa počnu povraćanja i mučnine?

janezelimdaodes

Broj poruka : 2
Datum upisa : 14.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Orline 15/12/2009, 11:08

Moguce je, ali ne od trudnoce Prvi znaci trudnoće Icon_biggrin
Salim se, dobro dosla na Kutak. Prvi znaci trudnoće Lol

Dva dana posle odnosa, sve da je i doslo do oplodnje mali embrion se tek treba da implantira u matericu za par dana, tako da ne verujem da su tvoji simptomi od toga.
Je li zeljena trudnoca?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od janezelimdaodes 15/12/2009, 11:58

nažalost nije, premlada sam...

fora je što je simptom jutarnje mučnine, prvi put uveče, a onda i sledeće jutro, a imam i čudan osećaj u stomaku.
nadam se da nije ništa jer smo pazili, ali opet sam jako zabrinuta...

janezelimdaodes

Broj poruka : 2
Datum upisa : 14.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od anoniman 18/1/2010, 16:09

pozdrav,zanima me jedna stvar imao sam odnos sa djevojkom u zadnje vrijeme veoma cesto a posljednju sedmicu smo imali odnose i bez zastite i u zadnja dva dana ima problema sa mucninom i javlja joj se zgaravica, glavobolja i primijetio sam da u zadnja dva dana dosta cesto ide mokriti,javljaju joj se bolovi u donjem dijelu stomaka tacnije na lijevoj strani, menstruaciju bi trebala dobiti za neka dva dana ali kod nje je to ionako poremeceno pa svaki puta kasni po 7 i vise dana. Da li je moguce da je trudna?

anoniman

Broj poruka : 1
Datum upisa : 18.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od buby 18/1/2010, 16:51

naravno da je moguce...nego zasto ne kupite test oko 300 din je...ili neka uradi betu hcg u bilo kojoj laboratoriji..i eto misterija resena...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty uplasena/srecna

Počalji od arijana 19/1/2010, 22:15

hoce li mi neko pomoci,sumnjam na trudnocu,ali mi je neverovatno....vec par dana osecam mucnine tokom celog dana,a apetit mi je smanjen maksimalno,nista ne mogu da jedem,a vec dva dana osecam tezinu u stomaku,kao da mi je naduven....a ciklus sam imala normalno 3 jauara tacno na vreme.....pa sta vi mislite...Da li da se radujem ili ne.... Prvi znaci trudnoće Icon_biggrin

arijana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od nabla 19/1/2010, 22:36

arijana, tesko da ti na osnovu tih simptoma mozemo dati odgovor. Moz' da bidne a i ne mora.
Mi smo ti vec postale eksperti u saznanju da su svi ti simptomi potpuno nepouzdani.
U svakom slucaju jos je rano za test.
Tebi je danas 16.-17. dan ciklusa?
Ako sam u pravu, onda i ako je doslo do oplodnje, embrion se jos nije ni ugnjezdio! On se ugnjezdava oko 5-7 dana od oplodnje. A oplodnja se odigrava nakon ovulacije koja je oko 14. dana ciklusa (ako racunamo skolski ciklus)
Strpi se jos 10-tak dana! Prvi znaci trudnoće Icon_biggrin
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Tinche 20/1/2010, 11:25

Nabla Prvi znaci trudnoće Icon_queen


Arijana, od srca ti zelim da je trudnoca ono sto i ti zelis, planirana, i da si srecna a manje uplasena. Prvi znaci trudnoće Icon_biggrin
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od arijana 20/1/2010, 18:24

jao i ja bi volela jer pokusavam vec par meseci,a svako dan cujemo kako imaju zene problema oko toga.....Poslusacu vas savet i sacekacu jos neki dan....a vi mi drzite palceve da su stvcarno ovo simptomi trudnoce a nesto drugo..... Prvi znaci trudnoće Icon_biggrin

arijana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od nabla 20/1/2010, 18:25

ma podrazumeva se da ti drzimo fige! Prvi znaci trudnoće Icon_biggrin
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od HappyGirl 20/1/2010, 18:25

držimo palčeve Prvi znaci trudnoće 748686
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od arijana 20/1/2010, 18:34

jao hvala vam ..... ali ja bih volela kad bih mogla odma da saznam....dali je to u pitanju... Prvi znaci trudnoće Icon_biggrin

arijana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu