KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+55
fmala
JocY
lela1984
dragana76ns
Klarica
fight&faith
tetreb
Orline
dragmilk
ninica2
lelas
Beograd
neris8
bundevica
SannI-AlL
jelena*mama2andjela*
Shizika
ganedina
Smrdica
Petkana
tulumba
twinsi
veki1
buby
Erata
JednaSova
Botox
kockicaaa
ChillyVilly
SoJa
Ninche
bak
SladZana
noja
PalcicaBg
Stenli
ivanicasale
neca73
Strumfeta78
BiKsi :)
d77
ragaco
pluton1
Mili2
hocukusurnecuzvaku
ivi
sareni leptir
leptirko82
Niny
KoMetaK
saska1
Sofija Veks
Vuchica
mamadabudem
medolina
59 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 15:00

Jasta, svaka nam je ka Njegoseva!  sreca sreca sreca 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 15/7/2014, 15:21

...samo da vas  usne  usne  usne  usne  usne  i pozdravim sve debelnice ! igra  igra  igra  igra  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 16:08

Zenske, kada smo se vec danas tako lepo raspisale na ovim stranama :)

Da li neka od vas ima da mi preporuci neko lepo mesto u blizini Beograda gde covek moze da se okupa u cistoj vodi, a da ne brinem da zapatim neku infekciju, kakvih ima po bazenima, Dunavu, itd...? Posto na more necemo ici, ja prokljucah, a bogami i mm, a sve sto nam padne na pamet gde bi mogli da se malo osvezimo, nismo sigurni u kvalitet vode, pa ne znam vredi li uopste neko mesto, da su trudnice vec bile, a da je voda cista i da im se nsta nije desilo...?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 15/7/2014, 16:10

kupatilo ! Wink   b   b   b 
 nego Sofka ili ostale cure ,kako se racunaju meseci /jel od 13 nedelje  krece 4 mesec ili od 14 nedelje ?!nasla sam na netu razlicite informacije.. Rolling Eyes
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 16:14

Brbljivi leptiricu, duhovita jedna!  Wink    queen   lol! 

Ja koliko znam racunanje je sledece, drugi trimestar pocinje od 14-te nedelje:

1-4 nedelja = 1. mesec
5-8 nedelja = 2. mesec
9-13 nedelja = 3. mesec
14-17 nedelja = 4. mesec (od 14-te nedelje pocinje drugi trimestar)
18-22 nedelja = 5. mesec
23-27 nedelja = 6. mesec
28-31 nedelja = 7. mesec (od 28-me nedelje pocinje treci trimestar)
32-35 nedelja = 8. mesec
36-40 nedelja = 9. mesec
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 15/7/2014, 16:21

Jao Sofija i meni se tako brcka... Ja licno volim Adu i nikad mi se nije nista desilo i otisla bih da mogu da navucem kupace gace  lol! 
U svakom slucaju, bazeni ne treba da budu opcija...
Danima potapam noge u vodu sa morskom solju i kazem muzu umoci, to je jedino slano sto cemo videti ove godine...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 16:23

Ja sam jednom dobila blazu koznu infekciju na Adi, pa se sada u trudnoci ne usudjujem...vidim na netu da je jedino hvaljeno cisto jezero Rgotsko jezero, ali jbg nije blizu Beograda, tamo je prema Zajecaru, pa mi se bas ne vozi toliko dugo u trudnoci, vise mi je cimanje, nego osvezenje...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 15/7/2014, 16:33

14-17 nedelja = 4. mesec (od 14-te nedelje pocinje drugi trimestar)


 znaci ja od sutra ulazim u 4 mesec ,jel da?! 13plus nadalje je vec 4 mesec .. Laughing  Laughing  Laughing
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 16:34

Daaa u cetvrti - krece uzivancija drugog trimestra :) :)
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 15/7/2014, 16:35

Izgleda da nam preostaje samo Štrumfetino lavorče  Very Happy 

Brbljiva,različitih tabela ima na netu-kao što si i sama videla.
Još jedan od načina je da na datum poslednjeg ciklusa dodaš nedelju dana,pa dobijeni datum koristiš kao odrednicu za ulazak u naredni mesec trudnoće.Tako se inače odredi i termin po ciklusu.
Npr. poslednji ciklus 16.10.
16+7=23
23.11.-ulazimo u drugi
23.12.-u treći
23.01.-u četvrti,tj drugo tromesečje
23.02.-u peti...
....
23.07.punih 9 meseci,tj termin porođaja.
.... i tako redom,nadam se da sam bila jasna  Very Happy 

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 15/7/2014, 17:17

e hvala ragaco ,to nisam znala .....bas ti hvala ,ma kazem ja ,ti si pravi djavo od zene ! Wink  Wink  Wink  Wink  Laughing  Laughing  Laughing
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neris8 15/7/2014, 17:19

Oooooooo Sad. Ja sam glupa mislila da je mjesec=4nedelje (bas sam se pitala sto niko ne zove onaj dio posle 36 nedelje desetim mjesecom :)) i baš sam se radovala što sam uskoro u šestom :). Pa koliko ću onda narasti još? Već sam 6 kg teža nego kad sam krenula. A i stomak mi je veeeliiiki. Mi smo inače saznali pol jedne bebe - djevojčica je. Ekspertski smo zakazali kod dr. Jurišić u 22. nedelji. Prvi izbor nam je bila Analife klinika, ali zaboga, oni ne rade uz kod blizanačkih trudnoća (lično mislim da je ovo jako neprofesionalno i nemoralno). Uzela sam uput i za ehokardiografiju u Tiršovoj. Stvarno, koliko se obično ugoji majka blizanaca do 37.nedelje?
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 15/7/2014, 17:22

neris ,uzivaj ! bitno je da se gojis i da bebci rastu !nisi ti jos 6 mesec ,ma kakvi .polako .koliko je tebe kostao fet u jevremovoj ,cisto iz radoznalosti pitam ?! kako je uopste iso taj proces feta ,sta si pila od tabletica i od kada ?! mozes mi pojasniti malo u pp.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 15/7/2014, 17:30

ajmo zene potpis ,,naisal sam na ovu peticiju ,ja je upravo potpisah !
http://www.peticije24.com/penzije_za_ene_koje_su_rodile_troje_ili_vie_dece
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 17:32

Neris, nisam znala da AnaLife na rade ekspertni za blizance, bas neverovatno!

Jok, racuna se ili po ovoj tabeli koju sam malocas postavila, ili kao sto je Ragaco napisala, nema velikih odstupanja: n.pr. po mojoj tabeli ja ulazim u 6-ti mesec 22-og jula, a po Ragacinom proracunu 23-eg, dakle tu je negde, 1 dan razlike :) Ti imas jos 3 nedelje do 6-og meseca, gledajuci tvoj tiker... :)

A to za kg ne brini, svaka trudnoca je individulana :) Ja sam plus 4kg, dakle tu smo negde, 2 kg razlike :) Nema pravila, ali je otprilike sve do 20 kg u plusu dobro, posle toga je vec vise nego sto treba...za drugi trimestar sam procitala da se preporucuje da je idealno dobiti oko pola kg nedeljeno, dakle oko 2kg mesecno, dok ce u trecem biti malo vise, mislim oko 1kg na svakih 10 dana, dakle oko 3kg mesecno. U principu, nije najbitnije koliko si kg-a u plusu, vec da se zdravo hranis :)

Bravo za devojcicu!! radost  I mi smo saznali da nam je jedna bebica devojcica, a za drugu jos ne znamo, jer je bila okrenuta guzom  Very Happy Very Happy


Poslednji izmenio Sofija Veks dana 15/7/2014, 17:46, izmenjeno ukupno 1 puta
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neris8 15/7/2014, 17:43

Meni je Novakov u 12. nedelji rekla da ako mora da gadja onda su dvije djevojcice. Jedva cekam da vidim da li je ubola :)
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 17:46

Hehe i meni je to isto "predvidela"  Very Happy 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 15/7/2014, 18:22

I valjalo bi sada malo devojcica posto je u proteklo vreme bilo dosta decaka!
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 15/7/2014, 18:53

Trudnice kako ste?
Sofija za jezero jeste cisto posto sam ja iz Zajecara,ali ipak je bolje kupatilo.Sto je sigurno,sigurno je.
Ljubim vas sve
Ragaco jos malo,pa strumfeta itd...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 15/7/2014, 19:47

Plutonko,gde si draga?Doneše li doktori neku odluku?

Neris,bravo za popišulju!Jao,što mi lepo kad čujem za devojčicu!
A kilaža kod blizanačke trudnoće do 20kg,tako da ne brineš,super si za sad.
Mada,stvarno je sve individualno kao što je Sofi rekla.
Ja sam najviše dobila u 6. i 7.mesecu,a zadnjih 5-6 nedelja stojim u mestu.
Do sada +12 kg.
I pošteno da vam kažem,pitam se zašto uopšte ljudi dozvole da im se nagomilaju kilogrami-ne mislim pritom na trudnice,naravno-baš je opterećenje za kičmu,zglobove,srce.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 15/7/2014, 19:53

Evo me draga Ragaco.Smorih se danas od silnih ispitivanja.Odluka je da cekamo pon.pa ce me tad poroditi,nadam se da ce izdrzati do tad.a bice verovatno cr.I meni se nesto ne rizikuje,otkud znam.
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 15/7/2014, 19:56

Super što će ipak pričekati!
Jeste malo smor što ostaješ sve vreme tamo,ali šta da se radi?!
Biće sve super,mila!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 15/7/2014, 21:13

Pluton, bolje je sto ostajes tamo. Mene su primili u sredu a porodili u ponedeljak. Osecala sam se sigurnije tamo pod nadzorom i uz kontrolu svaki dan. Bice to sve odlicno :)

Ragaco, Strumfeto, Botox i ostale devojcice koje broje sitno :) radost 
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 16/7/2014, 04:59

Evo i mene, juce odradili ekspertski u Analife-u, svi bebini organi su u najboljem redu  igra 
Imacemo decaka  b 
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 16/7/2014, 07:25

Jupiiiii,stiže nam još jedan drugar!!!
Odlično što je sve u redu Sovice,sad uživancija!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu