KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

+65
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Strumfeta78
Vesna V
Elenaa
micam
saska1
BabyBear
ne gubim nadu
Principessa
mamadabudem
alisa
Lola021
nina :)
Amna84
Cortina
MaloMorgen
Sirijus
bobica83
jelena.kuburic
Lina73
Dora1
mimi85
branka86
Blanka
mikica023
Bobaue
AriesGirl
Ema78
sunny.tp
millena
moze_biti
Vecka
MalaSaJuga
Pilce
Ica1171
Zmajuška
libra35
Mariolica
Mrvica
Djeni
lelas
PalcicaBg
Tebi
djole42
KoMetaK
iganica
Petkana
ganedina
SoJa
leptirko82
jovanka.draskic
sareni leptir
anasrce
Niny
winni
hocukusurnecuzvaku
Vuchica
tetreb
Kalina V.
noja
laKole
anastasijela
d77
69 posters

Strana 17 od 19 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od alisa 5/5/2017, 05:10

Sumarac radi i u Belmedicu prekoputa sajma i pregled je nesto cini mi se oko 5-6 000 ako se dobro secam
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Principessa 29/5/2017, 02:04

E hvala vam puno devojke! Pisala sam na nekoj drugoj temi, jer uopste ne provalih da ste mi odgovorile ovde...
A sta mislite o prof. Vesni Dimitrijevic Sreckovic? Biksi, da li ti znas mozda za nju? Kuma mi je nju preporucila jer leci vec godinama stitnu kod nje, kaze da je nekima pomogla i oko trudnoce, ali ne znam da li je i ona jedna od tih reproduktivnih endokrinologa? Ili da ne eksperimentisem i da probam kod dr. Sumarac da zakazem?
Meni su problem nizak estradiol i malo visi fsh, tako da mi treba neko ko ce mi pomoci i za to. A vrednosti stitne su kao ok (TSH 1.29, Ft4 13.3), ali je u posl. vreme pocela da mi opada kosa katastrofa, pa se bas brinem sta to moze da bude sad...😔
Mozda jos nesto da uradim, pomagajte sta bi mi jos pomoglo da upotpunim sliku od analiza? 🙏🏼😩
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od alisa 29/5/2017, 06:01

Principesa za fsh i e2 nemaju sta drugo da ti daju osim cikloproginove... nema tu neke velike mudrosti... moze da se desi da ti savetuju uzimanje estrofema na pocetku ciklusa da bi malo podigla e2 al svi ginekolozi ce ti reci da to nema svrhe jer tako vestacki podizes e2 i samo ces dobiti laznu sliku nizeg fsh-a
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od mamadabudem 29/5/2017, 09:37

Da uvešće ti ciklu kao i meni. By the way, ja sam popila sve tablete cikle i evo 5 dan ne dolazi veštica Obično posle 4 dana kreće da mrljavi pa krene, sad ništa. Rolling Eyes Odoh u off ali sorry Embarassed
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od alisa 29/5/2017, 10:31

Dobices... verovatno ti je e2 skocio... ili ti se pojavila neka cista... ja bih na tvom mestu uradila hormone kad dobijem cisto da vidim gde sam.... a mozda si i trudna 😆
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od mamadabudem 29/5/2017, 10:50

Pre će biti da je cista jer nismo bili nešto vredni sex ovog meseca
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Principessa 29/5/2017, 12:37

Necu da pijem tu ciklu, imam neku averziju prema njoj da je sinteticka. Videcu sta ce biti u sl. ciklusu i sta ce mi reci druga dr., a i pokusacu kod Stefanovicke sa akupunkturom, pa javljam...hvala cure, divne ste 😘😘😘❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od mamadabudem 29/5/2017, 13:04

Meni fakat cikla prija. Ne osećam PMS-a , to su idealne doze hormona prvo estrogenskih pa onda progesteronskih. Meni je objasnila da je cikloprogynova najbolji lek za održavanje redovnih ciklusa sve dok ne rodimo dete. Evo kreće mi polako ciklus...
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Principessa 29/5/2017, 13:22

Verujem, ali ja sam i cula i procitala da je progesteron u cikli jako los i da je sinteticki, a ne prirodan kao sto je utrogestan npr. Nema veze, ja cu pokusati to da izbegnem, ako ne ne gine ni meni.
Tebi ako pomaze, to je super!
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od ne gubim nadu 27/6/2017, 16:14

Biksi,spremam se za fet u Solunu,donacija u pitanju,kad sam prvi put uradila TSH bio je 3,20 ali su mi tamo rekli da bi trbalo da bude ispod 2, sada posle mesec dana ponovila sam vadjenje i rezultat je TSH 0,880 i FT4 13,58 , bez ikakve terapije . da li je u redu, posto vidim da imas iskustva s tim? hvala

ne gubim nadu

Broj poruka : 73
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 27/6/2017, 23:31

Ovo sada su idealni rezultati za ulazak u postupak. Kad tacno planiras fet, mozda eventualno jos jednom da proveris, mada neces imati hormone, ne bi trebalo da skace.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Principessa 29/6/2017, 15:38

Biksi, imam i ja jedno pitanje za tebe. Da li mi mozes reci sta tacno treba da uradim od analiza za stitnu s obzirom da mi nenormalno mnogo opada kosa, bas sam se ozbiljno zabrinula...
Radila sam sredinom maja samo Tsh (1.29) i Ft4 (13.3), pretpostavljam da posto je to ok treba jos neke parametre da odradim pre odlaska kod endokrinologa. Molim te ako ti nije tesko, napisi mi koje jos nalaze da uradim, posto imam samo 1/2 stitne, pa mozda tu nesto ipak ne fercera kako treba...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 30/6/2017, 14:31

Principesa, odraditi parastitastu, gvozdje pod obavezno. Kosa moze da opada usled promene godisnjeg doba, usled stresa, usled niskog gvozdja, hoce i kod policisticnih jajnika, izguglaj, mozda uraditi ispitivanje da li ima alergije na gluten.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 30/6/2017, 16:34

biksi nasa sneznalice ajde protumaci i moj rezultat
tsh 0.20
ft4 15,3
ft3 4.1
anti tro <1.0
anti tg 1,2
tg 10.62
hct 4,7
crp 6,9
po meni samo tsh je jako niska otkad pratim ovo je najmanji rezaultat ostali su svi u normali i svi negde u sredini
a imam tek krajem sledeceg meseca zakazan uz stitne i ko zna kad kod endokrinologa jer se zakazuje tek slececi mesec posle desetog za avgust mesec
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 1/7/2017, 04:51

Nina, kolikku dozu leka pijes, ako ga pijes, smanji vikendom za 0.25 mg slobodno. mada je ft4 ok.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 1/7/2017, 05:51

nepijem nista od lekova zato i pitam jer imala sam uvek ciste oko stitne sad cu videti da li su porasle ili ne,rekla sam par puta da cu da pitam dr da je operisem ako treba da se uklone ciste ili ce ih stalno pratiti.bila na biopsiji cisti i na sintigrafiji pre godinu ipo dana sad cu videti sta novo predlaze u avgustu ili setembru
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 1/7/2017, 23:12

Ok onda, srecno na kontroli. Ovo ti je sve ok, samo redovno pracenje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Principessa 2/7/2017, 11:54

Nina, izvini da li mozes da mi kazes koje su ovo vrednosti hct i crp i na sta se odnose? Imam problem sa izrazitim opadanjem kose, pa hocu da uradim bukvalno sve sto moze da bude indikacija ako nesto nije u redu sa stitnom...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 2/7/2017, 12:19

principessa da budem iskrena nemam pojma sta je hct to sam vadila zadnja 2 puta jer mi dr prepisala a ja sam napravila spisak sa fb grupe za stitnu ,dr kad je videla sta sam sve napisala sa se iznenadila odakle mi takav spisak jer retko ko to radi,ali je ona izbacila gvozdze i jos par nalaza jer kaze nemogu to da radim jer sam davalac da uradim te analize imala bi problem sa davanjem jer kad god dam krv uvek to prvo provere pa tek tad mogu dati,sad sam se setila da sam trazila vitamin d mozda je to neka skracenica
a crp se vadi da se vidi ima li neke upale u organizmu,meni je malo povecan znaci imam neku upalu a sta je neznam prepostavjam jetra jer po lipidima i trigliceridima da je uvecan
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Principessa 2/7/2017, 12:57

Aham, ok. A da nije hct homocystein? On se radi da se proveri jel postoji deficijencija B12 ili folata (sad videh na netu)...
Onda cu uraditi: t3, t4, tsh, ft3, ft4, tg, anti tpo, anti tg
I naravno gvozdje i feritin, pa da bar otklonim to ako nije to uzrok...
Za vitamin D znam da je u deficitu i njega sad pijem, tako da to nema potrebe da vadim, jer nece pokazati realnu sliku dok pijem suplemente. To cu nekom drugom prilikom, kad malo dopunim te rezerve koje mi fale. 😉
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Principessa 3/7/2017, 20:40

Zene da vas pitam: ako sam od nedelje 25.6. primila po 1 menopur 3 dana i po jedan orgalutran 4 dana i pregnil u utorak, 27.6. uvece kao stop inekciju, kad je realno da mogu da uradim vrednosti stitne zlezde, a da se ovi hormoni ne odraze na rezultat eventualno? Koliko moram da sacekam jos?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Principessa 19/7/2017, 01:23

Zenske, pisala sam na temi hormoni, ali je ovo adekvatnija tema, pa cu iskopirati i ovde post:
Bila sam kod dr Sumarac, zena je bas simpa lik! Rekla mi je da mi je stitna odlicna (sve vrednosti su super), da NEMAM insulinemiju i da ja nisam pacijent za nju. To sa insulinemijom me bas zbunilo jer su mi i Vujovicka i Kopita rekle da treba da pijem glukofaz, a ona kaze da mi uopste nije potreban. Kaze, tvoje su insulinemije skroz u granicama- ne skacu preko 100 ni u jednom trenutku, a ne zavrsavaju se na vrednosti iznad 20. Drugo, HOMA ti je potpuno normanla, tako da ja tu ne vidim nikakvu insulinemiju. Ali, ako Kopitovicka insistira, ok uzimaj to 1x dnevno, ali nikako za vreme stimulacije, jer moze da smanji odgovor na hormone, tj broj folikula. Kaze cak i kad se uzima, da ga treba obustaviti u periodu izmedju pocetka stimulacije i transfera, i posle uz transfer nastaviti...Eto, ko je ovde lud ja ne znam, ali da svako prica drugu pricu- to definitivno stoji... 😩🙈
I od cega onda meni opada kosa..? 😔😏
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BabyBear 19/7/2017, 11:10

Ovo je trebalo da pises na temi o insulinskoj rezistenciji Very Happy
Dobro je da je sve dobro.
A za kosu onda ipak otidji kod nekog dobrog dermatologa :*
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od sanja 73 2/8/2017, 14:51

Eto mene pravo iz laba sa rezultatima  radila TSH,FT4 i prolaktin,sledeće nedelje idem kod endokrinologa,
TSH 0,0340 ulU/ml opseg normale je 0,4000-4 0000 ulU/ml
FT4 -1,43 ng/dl   opseg normale je 0,89-1,76 ng/dl
prolaktin 8,34     ---------------------5,18-26.53 ng/ml
ovaj TSH je baš mnogo nizak to me buni od terapije pijem bromokriptin šta bi to moglo da bude,Biksi desi
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Padobranka 10/8/2017, 14:09

Drage moje,

Moze li neko da mi da preporuku za dobrog endokrinologa u Beogradu koji se bavi nasim problemima, mislim na reproduktivnu endokrinologiju. POkusala sam da dodjem do Vujovicke ali bezuspesno. U oktobru se prave spiskovi za 2018. god - tako mi rekose u privatnoj klinici u kojoj radi.
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 17 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 19 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu