KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

+65
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Strumfeta78
Vesna V
Elenaa
micam
saska1
BabyBear
ne gubim nadu
Principessa
mamadabudem
alisa
Lola021
nina :)
Amna84
Cortina
MaloMorgen
Sirijus
bobica83
jelena.kuburic
Lina73
Dora1
mimi85
branka86
Blanka
mikica023
Bobaue
AriesGirl
Ema78
sunny.tp
millena
moze_biti
Vecka
MalaSaJuga
Pilce
Ica1171
Zmajuška
libra35
Mariolica
Mrvica
Djeni
lelas
PalcicaBg
Tebi
djole42
KoMetaK
iganica
Petkana
ganedina
SoJa
leptirko82
jovanka.draskic
sareni leptir
anasrce
Niny
winni
hocukusurnecuzvaku
Vuchica
tetreb
Kalina V.
noja
laKole
anastasijela
d77
69 posters

Strana 11 od 19 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 19/9/2015, 23:04

nema veze.
namerno sam uradila ponovo nalaze posle 2 meseca u poliklinici jer sam tu i prvi put radila ali sad nisu radili ft4 jer nemaju neki reagens ili vec zbog cega .pa sam zato otisla privatno i njega da proverim da imam sveze rezultate,
danas sam nesto lutala po internetu i trazila i vidim da ko ima nizak tsh je sklon alergiji ili osip odnosno da mu u momentu iskoci bobujice sitne,meni se to desava od letos da ima po rukama kao osip,cak sam i presing pila i nije bilo efekta samo se povuklo prosle nedelje kad juce opet iskocile da me je sramota nekad kao ruzno izgleda.stim da znam da stavim bebi puder pa se toliko nevidi a od cega dobijem nemam pojma.prvo sam mislila da je od znoja od vrucine ali namerno svakih pola sata perem ruke do lakta nekad i cesce ali osip je i dalje tu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 23/9/2015, 16:40

bila sam danas kod dr endokrinologa.samo je pregledala nalaye krvi sto sam radila i iznenadila se sto nisam imala i uz stitne jer kao to je trebalo da se uradi i da se dodje sa tim kod nje,i strogo je naglasila na kraju izvestaja da se uz neradi u poluklinici nego u dz kao redovni pregled.kum mi proverio jer radi u nasem dm i rekli mu da se nigde neradi nego samo privatno ili da idem za srbobran tamo se placa 1600 u drzavnom dz a kod mene 2100 privatno ,vise mi se isplati ovde.ali sam pitala nasu jednu forumasicu dali se radi u kamenici da proveri ako moze na uput a idem tamo
izvestaj od dr
po njoj imam neku cistu jer TSH ako je nizak ko meni 0.34 a ostali hormoni su dobri fT3 i fT4 postoji neka cista ,ali kaze ako nema ciste na uz treba da uradim scintigrafiju stitne ali da se jako dugo ceka.pricala sam sa mamom i ona je 22 meseca cekala kad je radila prosli put.a ako ima ciste da je dosta samo uz i ako sve uradim u roku 1-2 meseca da netreba novi rezultati a ako prodje vise od 2 meseca da ponovim hormone opet
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 29/9/2015, 23:37

sutra idem na pregled odnosno na snimak stitne idrzite mi fige da bude sve uredu.ipak sam uspela da zakazem u dz u novi sad na uput
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Ema78 30/9/2015, 10:36

Nina, drzim fige...cista ne mora nista da znaci, to se samo prati na 6 meseci. Ja ih imam 3 od po 1cm na jednoj polovini zlezde, i nekoliko manjih, od par mm na drugoj... i to tako bog te pita od kada... doduse, ove vece su se pojavile verovatno u posldnjih par godina.

Meni su hormoni ok, tako da za sada samo idem na uz na 6 meseci. I, pratim i uz grudi, za svaki slucaj.Isto na 6 meseci.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 30/9/2015, 15:30

evo nalaza pa pomazite doktorice bas sam se uplasila
DR velicine 19*18*38mm
LR 15*24*36 mm
istrumus je velicine 5mm
u desnom reznju cista nesto gusceg sadrzaja,promera 10 mm,sa hiperhogenom metkotkivnom proliferacijom uz prosteriorni zid ciste velicine 4* 2,5 mm ( ili se radi o cisticno degerenisanom nodusu ) medijalno od ove ciste cista gusceg sadrzaja promera 3 mm
u levom reznju cista promera 5,5 mm
obostrano uz zajednicke karotidne arterije se ne uocavaju uvecani lifni cvorovi
zbog opisane ciste u desnom reznju predlaze se dalja dijagnostika
dijagnoza:medicinsko posmatranje i pracenje zbog sumnje na neke bolesti ili stanje Z03
vid zdravstvene zastite: kurativa

ovo sam sve prepisala sta je dr napisala
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Ema78 30/9/2015, 16:32

Nina, nista posebno...ciste su male, a inace se operisu tek kad su preko 4 cm... tvoje su u milimetrima, i koliko sam shvatila hormoni su ti ok,sem tsh.
Verovatno ce ti predlozizi da radis punkciju, to su i meni predlozili, a ako ti je utehu moja ujna je radila tri...Takodje ces morati na redovne kontrole, verovatno na 3 ili 6 meseci, i to je to.
Ja cu na punkciju posle Nove godine.

Znaci, opusti se...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 30/9/2015, 23:39

ema dali si radila scintigrafiju i gde a ikoliko si cekala na pregled.mozes i pp da mi odgovoris
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Ema78 1/10/2015, 13:19

NIna, radila sam davno scintigrafiju, dok sam studirala... i u Klinickom cenntru sa je radila, a nisam dugo cekala, jer je to islo preko Studentske poliklinike. Sad mi dr nije pominjala da treba ponovo da radim,samo je rekla da treba da radim punkciju.

Sta su tebi rekli?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 1/10/2015, 13:39

za sad smo scintigrafiju i posle cem ovideti sta dalje i koje cu lekove
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 1/10/2015, 17:11

Da li pomaze aktivni jod u takvim slucajevima citala sam neki clanak.
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 1/10/2015, 17:48

juce sam poslala nekoj klinici moju diognozu i sve recepte i jako sam se sad uplasila sta mi je odgovorio
evo odgovora
Postovana Anita,
kod Vas se definitivno radi o bolesti stitnjace, ali treba tocno utvrditi kojoj. Cvor u desnom reznju ce svakako trebati napraviti ciljanu citopunkciju pod kontrolom ultrazvuka kako bi se dobila barem preliminarna dijagnoza, cista sama po sebi nije opasna ali ovo urastanje tkiva u nju moze znaciti i neki tumor pa svakako treba postaviti dijagnozu. Potom, Vas nalaz hormona ukazuje da bi se moglo raditi o prejakom radu stitnjace (ili samo njenih dijelova) pa ce svakako trebati napraviti i scintigrafiju stitnjace koja ce pokazati da li (i koji dio) stitnjaca radi prejako.
Kada budete imali sve nalaze slobodne se javite pa cemo vidjeti na cemu ste.... :)
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od winni 14/10/2015, 12:52

Sad da vas pitam iza sebe imam jednu neuspelu donaciju imam 2 smrzlica e sad sve mi je bilo pokriveno sa silnim terapijama embrioni savrseni endo 10mm tsh 1,1 za trombofilije terapija jedino sto nisam imala terapiju za antitela koja su povisena preko 1000,, vas savet sta da ubacim od lekica jer je beta bila samo 1 znaci ni pokusaj immplantacije.. hvala unapred moze i na p.p
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 16/10/2015, 23:35

Winni, stitna ti je bila ekstra, tj tsh od 1.1. Ja sam za antitela uzimala pronizon, prvo od 10 mg, po pet ujutru i pet mg uvece, a onda nakon neke desete nedelje trudnoce smanjena doza na 5mg. Meni antitela nisu bila tako visoka, bila su mi 145. Pronizon mi je uveden, ne od strane endokrinologa, nego hematologa. Pa mozda da potrazis dobrog hematologa.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od winni 17/10/2015, 08:44

Hvala Biksi Imam jednog kod koga sam zbog trombofilija pitacu ga
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od saska1 17/10/2015, 12:40

Wini i ja sam pila pronizon po 10 mg do transfera a posle po 20 mg.Još sam primala i imunoglobuline.I kod mene su antitijela baš visoka preko 4000,mada se s vremena na vrijeme smanje pa budu tu oko 100-200.
Srećno.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Bobaue 17/10/2015, 23:25

Pra nekoliko dana sam radila rezultate i rutinski proverih TSH i on 2,3. Nikada do sada mi nije bio preko 2. Pre 2-3 meseca bio 1,8. Pre toga jos nizi. Pitacu endokrinologa za terapiju, ali dok ne odem sta vi mislite iz vaseg iskustva jel ovo za terapiju ?

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 18/10/2015, 09:06

Bobo, tu si negde na granici, mozda bi valjalo jos jednom da ga proveris sada, a u pred postupak obavezno opet, i u toku postupka, tipa petog dana jos jednom.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Bobaue 18/10/2015, 09:13

Hvala Biksi ,tako nesto sam i ja planirala pa mi lakse kada cujem jos necije misljenje ljubav

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 28/10/2015, 01:27

Malo mi podivljala stitna. Tsh 8.95, Ft4 20. Mislim da mi tsh nikad nije bio ovoliko visok, pa ni kad su mi otkrili hipotireozu. Ft4 govori da je mozda stres bio okidac. Dr mi je povecala terapiju, al ne preterano, sada sam na 125 mg eutiroksa, ranije bila 100mg radnim danima i 125 mg vikendom. Za dva meseca kontrola. Jako sam se lose osecala tih dana kad mi je tsh bio visok, kao sto odavno nisam. CIm sam pojacala terapiju, opet sam ona stara i mnogo mi je lakse. Ono sto je moglo uticati jeste mesec oktobar, koji mi je zivotno najtezi. Od simptoma sam imala lupanje srca, pojacano znojenje, blage nesvestice, zamor, mascenje kose, sve ukupno nemanje energije.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od winni 28/10/2015, 12:05

Biksi meni se to desilo proslog meseca pred donaciju tsh je bio 8i pre nego su odlozili rekli su mi da proverim sutradan odmah ali popodne u drugoj labaratoriji i on je bio 3,45 ..zamisli... terapiju su mi podigli na 150 ..2 dana ostalih 5 po 125 i da nakon nedelju dana proverim ali opet popodne i on je pao na 1,34.. i nismo odlozili ali nije uspelo ionako....a i svi ti simptomi koje si nabrojala su bili tu
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Bobaue 6/11/2015, 13:01

TSH mi bio 2,3 i dr mi uvela Euthyrox 25 zbog postupka kaze da je mala doza nece u svakom slucaju smetati samo moze da koristi i da proverim TSH u toku stimulacije da ako bude potrebe da korigujemo dozu.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 6/11/2015, 15:43

Bravo za dr Bobo! Odlicno sto ti je uvela terapiju i odlican savet ti je dala!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 6/11/2015, 23:58

Bixi ti malo ubaci cinka i selena koliki ti tpo sad . Kod vas sad loze gledaj da Zlatibor cesce posecujes
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 7/11/2015, 15:21

Noja, nisam radila antitela od trudnoce, uradicu ih na prolece. Sutra cemo malo da skoknemo na cist vazduh. LJubac, tnx.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od mikica023 16/11/2015, 12:53

Da li neko zna da li Femibion 1 pre trudnoce i u toku trudnoce smeju da piju zene koje imaju Hashimoto, jer sadrzi jod?

mikica023

Broj poruka : 32
Datum upisa : 13.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 12 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 19 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu