KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

+65
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Strumfeta78
Vesna V
Elenaa
micam
saska1
BabyBear
ne gubim nadu
Principessa
mamadabudem
alisa
Lola021
nina :)
Amna84
Cortina
MaloMorgen
Sirijus
bobica83
jelena.kuburic
Lina73
Dora1
mimi85
branka86
Blanka
mikica023
Bobaue
AriesGirl
Ema78
sunny.tp
millena
moze_biti
Vecka
MalaSaJuga
Pilce
Ica1171
Zmajuška
libra35
Mariolica
Mrvica
Djeni
lelas
PalcicaBg
Tebi
djole42
KoMetaK
iganica
Petkana
ganedina
SoJa
leptirko82
jovanka.draskic
sareni leptir
anasrce
Niny
winni
hocukusurnecuzvaku
Vuchica
tetreb
Kalina V.
noja
laKole
anastasijela
d77
69 posters

Strana 7 od 19 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 27/11/2014, 23:27

Dobro je Mrvice. Napisi mi u pp kad ti je termin, da te upišemo na statistiku.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Mrvica 28/11/2014, 11:05

Tsh je 3,76, dr kaze da u trudnoci treba da se odrzava oko 2 pa mi je uvela eutiroks dva puta nedeljno. Ostalo je ok.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od PalcicaBg 30/11/2014, 16:26

Mozda sam vec jednom pitala,ali sam zaboravila. Rolling Eyes
TSH i sve sto ide uz njega da li se radi bilo kog dana ciklusa i da li je bitno da je jutro,tj.sme li se jesti pre toga?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od mamadabudem 30/11/2014, 18:09

Može da se radi bilo koji dan ciklusa, bilo kad u toku dana. I možeš da jedeš pre toga, naravno! Very Happy
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od PalcicaBg 30/11/2014, 19:05

Hvala mami osmeh srce
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Tebi 3/12/2014, 00:45

Moj TSH ispod 0,005 Sad Ja se uspanicila a doktorica opustena kao i uvek :)
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Mariolica 9/12/2014, 12:18

Devojke treba mi pomoc dok ne odnesem rezultate kod lekara.Moje vrednosti su sledece:
Tsh-3,160(ref.vrednosti 0,270-4,200)
FT3-4,78(ref.vrednosti 3,10-6,80)
FT4-19,3(10,3-23,1)
TG-Antitela-127(ref. vrednost <115)
Anti TPO-43,8(ref.vrednost <34)
Da li treba da obratim paznju na ovo blago povecanje antitela?Da ponovim analize kroz neko vreme u drugoj laboratoriji?Citala sam na predhodnim stranama da ste uzimale brazilski orah i selen,jel mogu i onaj u sumecem obliku ili neki u tableticama.Jer koliko sam ukapirala vece je mogucnost da ona rastu nego da se smanjuju posebno bez terapije :-)

Mariolica

Broj poruka : 2
Datum upisa : 09.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 9/12/2014, 12:30

Mariolica, nemoj sumece selen, bolje u kapsulama. Sto vise cistog vazduha, sto manje stresa. Po jedan do tri brazilska oraha dnevno. Vitamin D proveri, obicno ga zene imaju u manjku. Narocito u zimskom periodu, i onda uzmes vigantol kapi, da to nadomestis. Bar je meni tako savetovala endokrinolog. Ako planiras trudnocu, tsh mora da bude maksimum 2, cisto da znas. Pozdrav
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Mariolica 9/12/2014, 12:38

Hvala puno na odgovoru :-) Ne planiram trudnocu,proverila sam hormone na insistiranje dermatologa koja smatra da mi je zlezda malo uvecana ostao mi je samo jos ultrazvuk.Sada gledam neke tabletice koje pijem za kosu sadrze selen 55 mikrogr,da li da dupliram dozu?Procitah na netu moze do 200 mikrogr.Vazi provericu i vitamin D i kupiti brazilski orah.Sada sam pod stresom pa su mi u laboratoriji rekli da su mi mozda antitela blago povisena zbog toga.

Mariolica

Broj poruka : 2
Datum upisa : 09.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od KoMetaK 14/12/2014, 16:56

Ja samo da napisem sta mi je Kopitovicka rekla za TSH a vezano je za trudnocu.
Svakako, TSH treba pratiti redovno (mozda cak i jednom nedeljno, ako je sklon da skace) i korigovati terapiju, jer visok TSH moze da napravi probleme, dovede do spontanog ili da osteti plod. Ne bi trebalo da ide preko 3.5, a od 4 pa navise moze da pravi problem.
Meni varira u poslednje vreme, bio mi je 6,6 pocetkom novembra, pa ga oborila za nedelju dana na 0.8, pa onda skocio na 3, pa uzela eutorox 100, pao na 1.8, i sad kad sam radila betu, 4 dana posle 1.8 mi je bio 3.02. Rolling Eyes TSH raste kod nekih zena kad dodje do implantacije i jako je bitno da se kontrolise i drzi u normalnim vrednostima. Eto, mozda ce nekome znaciti.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od libra35 21/1/2015, 15:50

Devojke jel moguce da mi je tsh koji je u oktobru bio 3 uticao na ovu trudnocu u decembru koja se zavrsila lose...pre prve vto mi je bio 1,5....jel treba terapija kad je 3 i da li moze da utice da se desi spontani?
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 22/1/2015, 00:38

Libra, visok tsh moze da dovede do gubitka trudnoce i mora se drzati vrednost ispod 2, optimalno oko 1, pre i za vreme prvog tromesečja trudnoće. Obavezno proveri tsh pred postupak, za vreme stimulacije, recimo peti dan i na dan vadjenja bete.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od KoMetaK 23/1/2015, 01:48

LIbra, TSH moze da raste kod nekih zena cim dodje do trudnoce, i mora da se kontrolise. AKo je u oktobru bio 3, koliko je TSH bio pred kraj te trudnoce? Jesi li ga proveravala? Mora da se kontrolise i ne bi trebao da predje 4 u trudnoci. Zato treba pre trudnoce da bude ispod 2, da se uzima terapija, kako bi se sprecio rani spontani. Bebe do kraja 3. meseca trudnoce nemaju stitnu i sve uzimaju od mame, ako mami stitna ne radi, mogu da se naprave ozbiljne komplikacije i promene i u razvoju ploda i moze da dodje do spontanog, na zalsot. Pravac reproduktivni endokrinolog, ne znam odakle si, ali napred, na ovim stranama imas lekare kod kojih smo mi isle.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od libra35 23/1/2015, 09:55

Hvala devojke...pokazala sam Kopitovicki vrednosti tsh i ona kao ok je do 4....ali eto moze da naskodi plodu...nisam tsh proveravala od oktobra,naravno da cu da ga proverim opet. osmeh srce
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od KoMetaK 23/1/2015, 10:28

Mora da se proverava redovno kad dodje do trudnoce, ja sam proveravala na nedelju dana na pocetku, i stalno mi je varirao: 3,03, pa 2, pa 3, pa je sad 1.2, naravno sa povecanom dozom eutoroxa.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od libra35 6/3/2015, 13:49

Kod mene tsh ovaj mesec 4,5...endokrinilog kaze ok do 8 ne lecimo...e sad ako su anitela pozitivna onda cemo terapiju.....hm mozda zato imam biohemiske Shocked
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od KoMetaK 6/3/2015, 19:27

Libra, menjaj endokrinologa! Pisala sam vec, TSH u trudnoci ne treba da predje 4, a pre toga, u postupku, treb ada bude max 2. Kad dodje do trudnoce, moze da skoci naglo i da izazove spontani i biohemijsku, kako sam ja shvatila.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od libra35 8/3/2015, 17:01

Hvala Kometa... Very Happy cu da je menjam
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 8/3/2015, 20:29

libra35 ::Kod mene tsh ovaj mesec 4,5...endokrinilog kaze ok do 8 ne lecimo...e sad ako su anitela pozitivna onda cemo terapiju.....hm mozda zato imam biohemiske Shocked
Kakvih crnih osam, bez od takvog endokrinologa i juri nekoga ko se bavi reproduktivnom endokrinologijom, ko je u ovoj problematici.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od KoMetaK 9/3/2015, 08:53

Libra, kako shvatih, ti si u Novom Sadu? Ja sam bila tamo kod dr Edite Stokic, i odlicna je! I mnoge cure odavde su bile kod nje i hvalile je. Radi u perinatalu. Ona ce ti traziti verovatno i ostale analize, ako ih nemas i dace ti terapiju kakva ti treba. Imas i dr Djindjic, ja mislim, i nju hvale, mada nisam bila kod nje nikad. Ako si u BG, dr Sumarac, definitivno, iz mnogo razloga.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Tebi 9/3/2015, 09:53

Doktorica Edita Stokic sada radi u poliklinici Novakov kod prof.Novakov,a ne znam da li je jos u Perinatalu.Imas u NS i prof.Djilas ona radi u Consiliumu u Vrsackoj,ona je specijalista bas stitne i meni je nju preporucila prof.Kopitovic.Ja sam inace pacijent prof.Sumarac ali mi i dalje ostaje strasna dilema kako me je pustila sa stitnom 11 na fet u januaru...
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od libra35 10/3/2015, 13:45

Hvala devojke....da, Novi Sad mi odgovara....Potrazicu tu doktorku Stokic.Ma sta reci za neke doktore...dala mi da uradim anti tela stitne pa ako su pozitivna onda bi mi dala terapiju...i fsh i amh su po njoj u ref vrednosima ali na donjoj granici...i kao" pa vi ste radili hormone 3 meseca posle vto a telu treba vremena da se vrati u ravnotezu".Mada tako mi je i Kopitovicka nesto rekla slicno,za fsh i amh,vidite iz potpisa.Meni su cilusi skolski, na 28 dan dobijam i te biohemiske mozda bas zbog tsh se dogadjaju.I cuvena recenica skoro od svih doktora" Brojke su jedno a organizam sasvim drugo"...znaci pet puta sam to cula od doktora...mada tese te reci Laughing Laughing ...jedino mi je dr Trninic napravila paniku u fazonu ako su oVi rezultati tacni vi ubrzo morate da zatrudnite affraid .PA TO I HOCU Very Happy
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od libra35 11/3/2015, 14:12

Evo novog nalaza



anti TPO......5,8 <35
ANTI TG.......15,47 <115
hs TSH .....2,69 mU/l...... ref vr.0,27 do 4,20 mU/l jel to tsh obican,nije mi jasno bio je prosli ponedeljak 4,5
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od KoMetaK 11/3/2015, 14:26

Tsh streba da bude do 2, a moguce je da je pao. Ne secam se vise da li ima uticaj dan ciklusa sa njim ili ne. Kad si radila prosli put, tj. kog dana ciklusa, kad je bio 4.5.

ANtitela su ti dobra. Ako ides kod Stokicke, ponesi joj oba nalaza.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od libra35 11/3/2015, 14:49

Kad je bio 4,5 ...bio je 10 dc a sad kad je 2,6.....18 dc..nzm i ja da li ima veze dc...ali ovaj od 4,5 sam radila u bolnici a drugi u labaratoriji....mozda bolnicki nije bas tacan posto mi se cini da je ova privatna lab bas super...novi uredjaji itd....
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 7 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 19 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu