KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+52
ariadne69
jelena*mama2andjela*
cecilija78
fight&faith
SoJa
JednaSova
ChillyVilly
AriesGirl
Vecka
jovanka.draskic
dacans
srculence 84
d77
REAANITA
hocukusurnecuzvaku
OKacica
Mili2
ivanicasale
SannI-AlL
Hiperaktivna
zvoncica36
luckystar74
Vuchica
missile
Sofija Veks
MalaSaJuga
malena 92
saska1
Smrdica
cicsa80
ragaco
maki0211
annci
Jelka
Star77
Vanilla
leptirko82
ivi
bak
Petkana
mijaki
PalcicaBg
sandrolina
Niny
karakaca
BiKsi :)
dzefri
mamadabudem
lela1984
Srcko13
KoMetaK
sareni leptir
56 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 19/5/2014, 13:47

Leptiru, drago mi je da se beta poduplala, nisam ni sumnjala  b b b b  Sad čekamo uz  srce 

Srcko, dobrodošla i srećno na uz  cvet
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 19/5/2014, 13:50

Srcko13 ::Zvali su me da idem sutra na UZ posle  malo vise od mesec ipo,da sam znala prijavila bi se ranije na Kutak,hehhe doneo mi srecu osmeh srce 
Srecno na UZ!  lol! 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 19/5/2014, 14:17

Lela 1984 mislim da imamo skoro iste analize, i meni ubacuju fraksi u sledećem postupku koji planiram početkom juna, samo me zanima sta su ti rekli od kada ti ubacuju u protokol fraksi od prvog dana ciklusa ili od dana embriotransfera, meni su rekli od dana embriotransfera uz napomenu da nista nece skoditi ako ga počnem koristiti i od prvog dana.
Sobzirom da svakodnevno citam iskustava na nasem forumu buni me ovaj d-dimer, nikada ga nisma merila a vidim da je veoma vazan u koriscenju frakisja meni ga nije pomenuo ni hematolog ni ginekolog.
i nekako mi se ne sviđa to sto mi niko ne kaze: ej koristis ga od do, nego sve pa mi preporucujemo od transfera, mada nista organizmu nece smetati i ranije da počnes.
plaši me to sto idem na 3 pokusaj VTO i opet nemam jasnu sliku, a tek sada su mi utvrdili heterozigotnu mutaciju i korisćenje fraksija kao ne izostavnu terapiku. ranije ga nisam koristila.

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 19/5/2014, 14:21

Danas stigla  veštica ,ali nista od feta,dr ide na odmor pocetkom juna,tako da idemo sa sledecim junskim. Mozda je i bolje,sva sam pod stresom poslednjih dana,a i kasnilo mi nedelju dana.
Pozdravcic drage moje  ff 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 19/5/2014, 14:30

sandrolina ::Lela 1984 mislim da imamo skoro iste analize, i meni ubacuju fraksi u sledećem postupku koji planiram početkom juna, samo me zanima sta su ti rekli od kada ti ubacuju u protokol fraksi od prvog dana ciklusa ili od dana embriotransfera, meni su rekli od dana embriotransfera uz napomenu da nista nece skoditi ako ga počnem koristiti i od prvog dana.
Sobzirom da svakodnevno citam iskustava na nasem forumu buni me ovaj d-dimer, nikada ga nisma merila a vidim da je veoma vazan u koriscenju frakisja meni ga nije pomenuo ni hematolog ni ginekolog.
i nekako mi se ne sviđa to sto mi niko ne kaze: ej koristis ga od do, nego sve pa mi preporucujemo od transfera, mada nista organizmu nece smetati i ranije da počnes.
plaši me to sto idem na 3 pokusaj VTO i opet nemam jasnu sliku, a tek sada su mi utvrdili heterozigotnu mutaciju i korisćenje fraksija kao ne izostavnu terapiku. ranije ga nisam koristila.
Meni je Antic sad dao da uradim i stecene trombofilije,pa kad mu njih donesem odredice mi dalju terapiju i od kad u narednoj donaciji da krenem tacno s fraxijem.Za sad mi je vratio folnu kiselinu 5 mg za MTHFR mutac.A za d-dimer mi rekao da cemo ga proveravati tek u sl. ako beta bude pozitivna i bude rasla,tj. ako ne bude opet biohemijska.I meni ce to biti vec treci pokusaj s doniranim jajnim cel.,a ukupno peti pokusaj.Dva sam imala sa svojim jajnim cel.,ali tu nije bilo ET!Ko je tvoj hematolog?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 19/5/2014, 14:46

palcice ,navijamo za fet ! b  b  b  b  b  b 
niny..samo da te  poljubac  poljubac  poljubac  
i to tri put za srecu !
jedva cekam uz pa da malo odahnem ....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mijaki 19/5/2014, 15:05

jutros bila aspiracija. dobijeno 6 zrelih jc i 2 nezrele pa ce ih pustiti da dozrevaju hahahahaa, jedna vrljava - ukupno 9. spermogram bas los - samo 2% morfoloski ok od ukupnog broja od oko 30mio. sad ce zurka i labu a u cetvrtak transfer. napisasmo tamo da hocemo sve zive metode koje imaju - picsi, embriogen,monitoring neki koji ulazi u cenu pa jos i neki koji se posdbno placa plus hatching...pa valjda ce biti nesto... cmok o pozdrav do transfera

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 19/5/2014, 15:09

Lela1984, moj hematoloh je doktor Mihel jer sam iz Čačka, i meni je vratio folnu od 5, ja imam stečene trombofilije
REZULTAT GENETSKE ANALIZE GENA ZA TROMBOFILIJE
Analiza:
Iz venske krvi izolovana je DNK i urađena je analiza gena za koagulacioni faktor V (Leiden V), metilentetrahidrofolat
reduktazu (MTHFR) i PAI-1 (Plazminogen Aktivator Inhibitor-1) gen. Analiza je izvršena sekvenciranjem na
AppliedBiosystems GeneticAnalyser-u 3130 BigDye Terminatorom V3.1.
Nalaz:
U analiziranom uzorku nađena je HETEROZIGOTNA MUTACIJA u genu za metilentetrahidrofolat reduktazu (MTHFR, C677T).
U genu za koagulacioni faktor V (Leiden V) mutacija nije nađena.
U analiziranom uzorku nađen je 4G/5G genotip koji dovodi do povećane ekspresije PAI gena odnosno povećanih nivoa
plazminogen aktivator inhibitora-1.
ovo su moje analize, i sad pojma nemam kda da uvedem fraksi kada daju da je od dana embriotransfer, a da mi nece skoditi ni ranije i sada ne znam sta da radim.

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Petkana 19/5/2014, 15:15

Palcice osmeh srce mozda je bi bolje tako,cekamo junski ciklus yes 
Mijaki,bravo za celijice,navijam za zuraju juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš 
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 19/5/2014, 15:27

sandrolina ::Lela1984, moj hematoloh je doktor Mihel jer sam iz Čačka, i meni je vratio folnu od 5, ja imam stečene trombofilije
REZULTAT GENETSKE ANALIZE GENA ZA TROMBOFILIJE
Analiza:
Iz venske krvi izolovana je DNK i urađena je analiza gena za koagulacioni faktor V (Leiden V), metilentetrahidrofolat
reduktazu (MTHFR) i PAI-1 (Plazminogen Aktivator Inhibitor-1) gen. Analiza je izvršena sekvenciranjem na
AppliedBiosystems GeneticAnalyser-u 3130 BigDye Terminatorom V3.1.
Nalaz:
U analiziranom uzorku nađena je HETEROZIGOTNA MUTACIJA u genu za metilentetrahidrofolat reduktazu (MTHFR, C677T).
U genu za koagulacioni faktor V (Leiden V) mutacija nije nađena.
U analiziranom uzorku nađen je 4G/5G genotip koji dovodi do povećane ekspresije PAI gena odnosno povećanih nivoa
plazminogen aktivator inhibitora-1.
ovo su moje analize, i sad pojma nemam kda da uvedem fraksi kada daju da je od dana embriotransfer, a da mi nece skoditi ni ranije i sada ne znam sta da radim.
Ja cu svakako da slusam hematologa,meni napomenu da ce mi najverovatnije dati od ET,fraxi se svakako ne daje ranije.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 19/5/2014, 15:28

mijaki ::jutros bila aspiracija. dobijeno 6 zrelih jc i 2 nezrele pa ce ih pustiti da dozrevaju hahahahaa, jedna vrljava - ukupno 9. spermogram bas los - samo 2% morfoloski ok od ukupnog broja od oko 30mio. sad ce zurka i labu a u cetvrtak transfer. napisasmo tamo da hocemo sve zive metode koje imaju - picsi, embriogen,monitoring neki koji ulazi u cenu pa jos i neki koji se posdbno placa plus hatching...pa valjda ce biti nesto... cmok o pozdrav do transfera
Navijamo za zurku u labu!  Very Happy 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 19/5/2014, 15:30

Palcice, bolje sto ti je odlozeno. Ovaj period je bas stresan za sve, a kamoli za one koje su u procesu vto.

Srcko, srecno na uz.

Mijaki, bravo za jc, navijam za odlicnu zurku u labu.

Sandrolina, fraksi od aspiracije i nema da omane! :) A aspirin od 100mg moze i pre i folna i vitamin b, to je sve sto ide uz mutaciju na pai koju ti imas. Tako je meni bar preporucila dr Dragana Markovic, hematolog iz Nis, sto bi rekli na jugu!

Koracaljke, navijam!

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 19/5/2014, 15:38

Hvala Biksi, nadam se da ce sada da bude sve ok.
Lela ja cu svakako da et da ubacim fraksi a folni vec sada pijem i ubacicu i aspirin 100.
pa neka nam je svima bog u pomoci :)

pozdrav za sve drage moje, ljubim vas.
Mijaki bravo za jc, bice kod tebe veselo...drzim fige.

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 19/5/2014, 15:42

Lh 4,2  No 

bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivi 19/5/2014, 16:04

Sandrolina imaš pp
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 19/5/2014, 16:24

bak ::Lh 4,2  No 

bak ,polako .ne kreci dok se ne spusti ...sta kaze dr ?
 petkana ,pa dokle si stigla ?
mijaki ,,,zurka ,zurka ...jeeeeeeeeee! juriš  juriš  juriš  juriš sandrolina , lepo ti rekla biksi ,i ja bih ti isto rekla ..mada su meni izbacili vit b jer tera na hranu ,a to nije dobro za one koji imaju frku sa stitno ,i koji su na dijeti .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 19/5/2014, 16:29

sandrolina ::Hvala Biksi, nadam se da ce sada da bude sve ok.
Lela ja cu svakako da et da ubacim fraksi a folni vec sada pijem i ubacicu i aspirin 100.
pa neka nam je svima bog u pomoci :)

pozdrav za sve drage moje, ljubim vas.
Mijaki bravo za jc, bice kod tebe veselo...drzim fige.
Pa,ja svakako nemam aspiraciju,mozda moze i tad,ali svakako mislim da od prvog dana ciklusa nema potrebe,nego od aspirac. ili transfera.Ja izvadih krv za te stecene trombofilije,pa kad budu rez. u subotu,opet cu da zakazem konsultac. kod hematologa,pa cemo videti za dalju terapiju.Folnu sam svakako vec pocela i ja,kako mi je rekao.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 19/5/2014, 16:31

...folna i aspirin 100mg 1x dnevno ,obicno navece ..ja sam tako pila ...a onda od aspiracije fraxiparin...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 19/5/2014, 16:40

hvala vam devojke na savetima. sreca 

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Petkana 19/5/2014, 16:41

Leptiricu,sutra vadim hormone i radimo uz pa cemo videti
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 19/5/2014, 17:01

Sandrolina, ja sam uzimala lepu dozu bevipleksa, pa me nije teralo da vise jedem. A isto imam problem sa stitnom i ir, tako da je to individualno.

Bak, e da ne verujes. Aj zovem te.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 19/5/2014, 18:05

Bakisa, ljubim te...
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Petkana 19/5/2014, 18:49

Bak c 
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanilla 19/5/2014, 23:31

Mijaki navijamo  srca1

Devojke, ko je dobar hematolog u Novom Sadu?

Radila sam neke analize posle biohemijske trudnoće, a pre FET-a i rezultati su sledeći:
MTHFR C677T homozigot za mutirani alel (Hm)
F V Leiden i mtfhr A1298C nisam nosilac mutacije

Dr Čanak mi je rekla da to nije ništa i da uradim još neke analize... Biolog sa sudske med. gde sam išla po rezultat mi je rekla da treba da uzimam vit.B i folnu kiselinu.
Ovde čitam da je mnogima od vas propisan fraxiparin ili sl. pa sam zabrinuta jer mi dr to nije spominjala  Shocked
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 20/5/2014, 03:20

Vanilla ::Mijaki navijamo  srca1

Devojke, ko je dobar hematolog u Novom Sadu?

Radila sam neke analize posle biohemijske trudnoće, a pre FET-a i rezultati su sledeći:
MTHFR C677T homozigot za mutirani alel (Hm)
F V Leiden i mtfhr A1298C nisam nosilac mutacije

Dr Čanak mi je rekla da to nije ništa i da uradim još neke analize... Biolog sa sudske med. gde sam išla po rezultat mi je rekla da treba da uzimam vit.B i folnu kiselinu.
Ovde čitam da je mnogima od vas propisan fraxiparin ili sl. pa sam zabrinuta jer mi dr to nije spominjala  Shocked
Fraxiparin se prima ako si nosilac PAI mutacije.Za MTFFR ide folna k.,meni je sad hematolog dao.Isto sam imala biohemijsku iz FET-a s doniranom jajnom cel.,sad u aprilu.Svakako treba da se javis hematologu.Ja sam iz BGD-a,pa ne znam kod vas,u N. sadu hematologe,ali javice ti se vec neko odatle,pa ce ti reci.  osmeh srce 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu