Korak po korak na putu do bete +

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 taj 14/5/2014, 11:39

fmala ::Uvek dodjem na korake, spremna da malo porazgovaram, i onda vidim ovaj vas latinski i samo pobegnem!   b 

Slazem se, i hvala do neba ovim divnim zenama koje nam govore svoja iskustva. Ja sam dosla na ovaj forum kao tele, ne znajuci nista. Sad sam malo vece tele, ali polako ucim. Citam njihove postove po nekoliko puta, trazim po internetu, nekad imam osecaj kao da idem na fakultet. Hvala Bogu pa postoji kutak :)

Leptiricu, mislim na tebe :)

Pozdrav svim ostalim divnim zenama :)
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 42
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 taj 14/5/2014, 12:19

bak ::Sto se tice fraxija, zavisi.
Sa porastom estrogena, do kojeg neminovno dolazi usled stimulacije, jel, raste mogucnost za ispoljavanje sklonosti ka trmobofiliji. Zato na svim hormonskim preraratima pise da zene sklone trombofiliji treba da ih ili izbegavaju, ili koriste pod nadzorom.
Malo je drugaciji slucaj kod donacije, to sam juce previdela u odgovoru.

E sad, cilj fraxija pre et nije ne znam ni ja sta , vec da se zastiti nase telo. Ipak je cilj dobiti bebu ali i sacuvati zdravlje na prvom mestu.

Takodje nije ista sklonost ka trombofiliji kod nekoga ko ima "samo" mutacuju na pai ili mthfr i nekoga ko ima kombinovanu mutaciju ili je homozigot na Faktor V laidenu ili faktoru II.

Ja sam upoznala zenu koja je homozigt na FV i imala je vec dve tromboze vena nezavisno od vto, lezala je u Betaniji, primala fraxi od 0,6 na 8 sati i nisu joj valjali rezulatati

Pored urodjenih, neko ima i po neki od stecenih problema sa nekim faktorima. Neke zene i puse, imaju visak kg....

Sve se to uzima u obir, nije to samo od et 0,3 i rokaj, svima isto.
Pa, videcemo,svakako je hematolog taj koji ce da se bavi tim mojim mutacijama.Slazem se ds fraxi nije naivan uopste.A ja svakako ne primam stimulaciju u pokusajima,posto idem na donacije,vec terapiju za pripremu endometrijuma samo.

Leptiricu, poceli su da teku najduzi sati, verujem  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 

lela1984

Broj poruka : 3630
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od annci taj 14/5/2014, 12:19

Leptiricu, cekanje je najgore! Javljaj cim saznas a do tada mi cemo svi za tebe prvo
 molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva 
onda cemo jako da
 b b b b b igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice 
i na kraju da  v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v  v  v  v  v  v  v  v  v  v  v  v  v  v  
i
 vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv   vv  vv  vv  vv  vv  vv 
od srece...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 44
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 14/5/2014, 12:21

KoMetaK ::Leptiricu, ne gledaj ti druge zene, vec sebe, a verujem da ce ti beta veceras pokazati trudnocu!! Nisu ni lekari svemoguci, meni je uspelo prvu put kod KOpitovicke, ne znaci da ce i drugi put, ima tu mnogo faktora koje ne zavise od njih a ni od nas! NAvijam i saljem italijankse rode na istok Srbije i verujem u tvoj uspeh!  roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda 
Ja sam sigurna da će ovaj put sve biti savršeno.Pusti ti faktore kad imaš jć koje su ok.Sve što nije bilo ok prošli put sada ćeš povesti računa i biće kako treba.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 14/5/2014, 12:22

annci ::Leptiricu, cekanje je najgore! Javljaj cim saznas a do tada mi cemo svi za tebe prvo
 molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva 
onda cemo jako da
 b b b b b igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice 
i na kraju da  v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v  v  v  v  v  v  v  v  v  v  v  v  v  v  
i
 vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv   vv  vv  vv  vv  vv  vv 
od srece...
Biće to lepa beta.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 14/5/2014, 12:22

Leptiricu,jos malo,pa si i zvanicno TRUDNICA! osmeh srce 

lela1984

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 14/5/2014, 13:06

anci ,lela ,zvoncice ,kometak,suzi,bak .....i ostale devojke ....divne ste ! ovakvu podrsku nisam imala odavno ..... srca1  srca1  srca1 
ljudi u labu i one 2 cure ,me poznaju pa navijaju za mene /jedna je cak zamenila smenu da bi kako kaze /mogla veceras da mi saopti divnu vest ...dace Bog ...jos par sati ... molitva  molitva  molitva  b  b  b
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maki0211 taj 14/5/2014, 13:17

Leptiricu jos malo samo i da nas sve ovde obradujes  molitva molitva molitva navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 

maki0211

Broj poruka : 24
Datum upisa : 25.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 14/5/2014, 13:19

I ja navijam!  
radost radost radost radost radost radost radost radost
roda roda roda roda roda roda 
roda roda roda roda roda roda 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od karakaca taj 14/5/2014, 13:29

Leptiricu Brbljivicu pored toliko navijanja sa kutka, labaratorije pa ne moze da ne uspe, ti si nama trudnica i ne slusaj druge zene jer ni rodjene sestre ne mogu da budu iste po tom pitanju, veceras cu da cekam tvoju  beta beta beta beta beta beta beta 
saljem komsiske rode i malo da zaprasimo
 roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda 
 vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv 
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 37
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivanicasale taj 14/5/2014, 14:30

Leptiricu ja sam i dalje tu i pridruzujem se molitvama drugih cura.

E sada ovako uzela sam rezultate stecenih trombofilija i pise ovako: aPTT.AFS -28.7 a ref.vred: 22-35
aPTT.PSL-33.1 ref.vred: 25-42
aPTT.AFSL-28.3 ref.vred: 25.3-33.8
PT -11.7
INR-0.98
Protein C-82 ref.vred: 70-140
P-antitrombin- 96 ref.vred: 79-112
LA1-35.6 ref vred: 30.3-44
APCR indeks-3.64 ref vred: >1.8
P-Protein C Global-0.97 cut off 0.8
Komentar - nije dokazano prisustvo LA.

Ovo je rezultat,ajde mi razjasnite molim vas.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 32
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 14/5/2014, 14:35

ivanice ,mislim da je sve ok ..
 ja imam mutaciju i taj LA ,tj lupus antikoagulans ....pa yato sam bila na aspirinu do aspiracije vec mesecima ,a onda fraxi ....mislim da nemas nista i da je sve ok ....
...sitno cure .....
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ninica2 taj 14/5/2014, 14:36

Leptiricu saljem Novosadske  roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda (izvini sto su mokre taman do 19h ce se osusiti pa da proslavimo)  beta beta beta beta beta beta beta beta beta beta beta beta beta beta beta beta beta beta beta beta beta cveće cveće cveće 
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 40
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 14/5/2014, 14:38

ha ha ...dobra si ...evo ja cu da pripomognem rodicama da en budu mokre --- pegla  pegla  pegla  pegla  pegla  pegla  pegla  roda  pegla  pegla
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ninica2 taj 14/5/2014, 14:40

lol! lol!  Poslacu im ja fen,samo ti odmaraj ti si nam  trudnica  a rode cemo vec nekako prosusiti  ljubav ljubav ljubav 
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 40
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lela1984 taj 14/5/2014, 15:03

I ja zakazah kod Antica u subotu.Videcemo sta kaze za moje mutacije.  lol!

lela1984

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od d77 taj 14/5/2014, 15:19

Saljem jato roda, leptiricu otvaraj prozore  roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od OKacica taj 14/5/2014, 15:54

Leptiricu, navijam!!!! Od srca zelim beturinu!!!!

ff ff ff ff ff ff ff ff vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od OKacica taj 14/5/2014, 15:56

Devojcice moje,

Ja sad dosla od dr-a, nemam dobre vesti, nasa beba nije porasla od prosle nedelje, i dalje je 4.9mm, iako je beta porasla i oko 4000 je bila prekljuce, sto je opet premalo za 7+4... Cekamo sad da ode prirodno, kaze dr da bi tako najbolje bilo... Havla vam puno na bodrenju i hrabrenju, bez obzira na sve ovo je ipak dobar znak za mene i mm-a...

Ljubim vas sve...
OKacica
OKacica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sandrolina taj 14/5/2014, 16:01

Leptiricu, navijam i ja od sinoc mislim na tebe , nekako vreme saopstavanja rezultata bete je šizofreno, no ti si nama vec trudnica draga moja i zato bez frke uzivaj i peglaj i susi rode :))))),
drage moje meni je prepisam fraksi 0.3 kao sto pisah i ranije al niko me nije rekao na koliko sata jer to onda podrazumeva 1 dnevno, a da li moze sta da steti ako ga primam od 1 dc, ginekolog jedno misli i smatra da bi valjalo da ga primam od 1dc i pripremim organizam za transfer a hematalog smarta da moze od dana embriotransfera. i ja sada kao tele pojma nemam sta da mislim...

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 14/5/2014, 16:04

ak je 1 dnevno onda ide na 12h i uvek u to vreme bodi .odredi sama sebi vreme i kad bocnes prvi put tako i nastavljas ...ja navila sat i po njemu se bodem sama ...
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivanicasale taj 14/5/2014, 16:05

Okacice bas mi je zao: ( ali ne brini bice sve ok sledeceg puta. Moras dalje...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 32
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Star77 taj 14/5/2014, 16:08

Okacice, grlim te jako  ...
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 42
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 14/5/2014, 16:11

okacice ,sad videh ...bas bezveze se osecam kad ovako nesto cujem ...ma bas bas ... Crying or Very sad  No
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od OKacica taj 14/5/2014, 16:12

sandrolina ::Leptiricu, navija)))m i ja od sinoc mislim na tebe , nekako vreme saopstavanja rezultata bete je šizofreno, no ti si nama vec trudnica draga moja i zato bez frke uzivaj i peglaj i susi rode :)),
drage moje meni je prepisam fraksi 0.3 kao sto pisah i ranije al niko me nije rekao na koliko sata jer to onda podrazumeva 1 dnevno, a da li moze sta da steti ako ga primam od 1 dc, ginekolog jedno misli i smatra da bi valjalo da ga primam od 1dc i pripremim organizam za transfer a hematalog smarta da moze od dana embriotransfera. i ja sada kao tele pojma nemam sta da mislim...

kao sto rece leptiric, to je 1 dnevno, odnosno jedan na 24h. Nije pogresno ni da se prima od pozitivne bete, tako da neces pogresiti sta god da odlucis. Ja sam ga primala od embriotransfera kod VTO, 6h posle njega... U toku terapije fraxijem moras proveravati d dimer, i ukoliko se poveca iznad 500 terapija mora da se koriguje... Ja sam sad u prirodnoj trudnoci primala 0.4 na 24h, pa mi je zbog povecanog d dimera terapija povecana na 2x 0.3 na 12h.
OKacica
OKacica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu