KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zatvor u trudnoći

+8
lelas
mamadabudem
Vecka
BiKsi :)
Ema78
d77
zvoncica36
ragaco
12 posters

Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Zatvor u trudnoći

Počalji od ragaco 9/4/2014, 11:32

Drage dame,nemamo posebno izdvojenu temu o zatvoru u trudnoći,a mislim da bi trebalo jer zaista predstavlja veliki problem.
Bilo bi lepo da pobrojimo sve što smo probale i što je pomoglo,šta se sme koristiti,a šta ne.
Pa da počnem:
1.Skuvati suve šljive u malo vode,pojesti šljivice i popiti vodicu.
2.Mleveno laneno seme potopiti u jogurt,da stoji pola sata-sat,pa pojesti.
3.Kivi na prazan stomak.
4.Jabuka sa korom na prazan stomak.
5.Ceđena pomorandža-mada je bolje pojesti čitavu zbog vlakana.
6.Voda,voda,voda,voda,voda!!!!!!
7.Laxomucil u kesicama-moj favorit!
8.Glicerinski čepići-u slučaju preke potrebe,ali se ne preporučuje dugotrajna upotreba.

U trudnoći ne koristiti tabletice za probavu tipa Dulcolax,Panlax jer znaju izazvati jake grčeve.
Takođe ne koristiti čaj od sene,agresivan je i izaziva grčeve.

U slučaju pojave hemoroida u prvom tromesečju jedino što sam našla da se sme koristiti je Fitorektal mast-Josif Pančić.

Ako ste koristile još nešto za uspešno rešavanje problema,pišite!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od zvoncica36 9/4/2014, 12:12

Ja nemam zatvor,već svaki dan imam stolicu.Možda zbog toga što svaki dan jedem čorbasto povrće.Pre svakog jela napijem se vode.Pijem i Magne B6(suplement) koji je dobar protiv grčeva,a mislim da pripomaže i kod rada creva.Dosta se krećem pa samim tim mi verovatno i crevca bolje rade.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od d77 16/4/2014, 12:07

Ja bas imam problem sa zatvorom...pomaze mi DonatMg voda donekle...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od Ema78 17/4/2014, 13:48

D77, u takoj niskoj trudnoci, problem sa zatvorom je posledica delovanja hormona, a kasnije moze da bude usled pritiska bebe na creva. U svakom slucaju, sto vise lagane fizicke aktivnosti, ukoliko ne moras da lezis, dosta tecnosti ( negazirane) i vlakana u ishrani trebalo bi da pomogne.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od d77 17/4/2014, 19:22

Ema, to ne pomaze, jer sam ja uvek imala zatvor, a sada je samo izrazeniji.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od BiKsi :) 17/4/2014, 20:09

Meni je kačamak na početku pomagao, kasnije me mučio zbog gorušice.
Donat mg je i meni pomagao koliko toliko. S tim što sam pila samo jednu čašu dnevno, treba voditi računa, ima propisano koliko smeju trudnice.

Inače, tema je više nego korisna. yes 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od Vecka 8/4/2015, 07:01

Evo i nas sa ovim problemom. Ispostavi se da je zatvor u trudnoci jedan veoma ozbiljan razlog za kontrakcije, a pravi mi ga gvozdje koje ne smem da izbacim jer mi je kks katastrofalna. E sad razne cake isprobavamo, pre svega ozbiljne korekcije u ishrani, sto mi iskreno malo teze pada jer mi je apetit poprilicno pojacan za nezdrave namirnice kao sto je pecivo od belog brasna, testenina svih vrsta itd...
pa potrudicemo se :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od mamadabudem 8/4/2015, 08:34

Vecka, svaki dan jedi lan pomešan sa kiselim mlekom i neće biti problema sa zatvorom. Tu su i suve šljive, jabuke... Wink Naravno, unosi mnogo tečnosti.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od lelas 8/4/2015, 10:02

Vecka,mozda ti i stitna pravi problem ,ne i samo gvozdje.a ta glad za nezdravom hranom mi je poznata.uvek glasam za corbice i supice.a i ide prolece sa puno zelenisa i bice to ok.ja se trudim da jedem dosta voca i povrca.pijem i mg.valjda je zbog toga stanje redovno,da se ne ureknem.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od Ema78 8/4/2015, 15:43

Vecka, promeni tip gvozdja koje unosis... ne znm da li jos uvek postoji ferohel vino, ono nije pravilo zatvor... ja sam pila totemu, i htela sam da umrem od nje...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od KoMetaK 8/4/2015, 21:22

Vecka, moze biti od gvozdja, a moze biti i od toga sto ne setas puno. Svakako, gvozdje moras da uzimas, probaj da promenis vrstu koju uzimas, ali ne smes da se setas puno. Ja sam problem sa opstipacijom imala i ranije, ali sad jos vise, pa imam citav dnevni ritual da uspostavim normalnu peristaltiku creva.

Ujutru uzimam casu tople vode, pa onda 1 casu donat vode, pa pojedem 2 kivija, pa popijem neki prasak sa vlaknima. U toku dana pojedem bar jedan mali jogutr koji ima vlakna, pa pravim kompote od sljiva, jabuka, kruski ili pecem jabuke i kruske i to pojedem. I uspevam da idem na 2-3 dana, iako su mi rekli da moram da idme najvise svaki drugi dan. Probaj sve, ali lan ne smes puno, jer koliko nadjoh na netu, i on moze da izazove kontrakcije, pa ga izbegavam u vecim kolicinama, samo ponekad, bas kad bude frka. I njega treba koristiti sveze mlevenog ili da se potopi u vodi u toku noci, pa tek onda koristi i vodica i lan, u protivnom nema efekta. Mada, bolje da ga izbegavas. Kako su mi dr rekli ovde, moze i klistir ponekad, bas ako mora, ali ne bi trebalo upraznjavati ga cesto, kao ni sapuncice, da se creva ne olenje.

Meni citava trudnoca prodje u tome sta da jedem, pijem, da ne izazovem zatvor i kontrakcije.... eto po tome cu je pamtiti! lol! Ne znam kad sam osetila prve pokrete, ne znam tacno kolika mi je trudnoca u nedeljama i danima, ali znam kad sam isla u WC!!! lol! lol! lol!

I, da, pijem dooosta vode, i pravim svakodnevno neke corbice!

Moras da svakodnevno koristis sve to ili kombinaciju, kako bi se uspostavila redovna stolica. Meni je ovo vec skoro 2 meseca ritual, a svakako treba par dana da bi se normalizovalo sve i da prorade creva, ne pomaze samo da se koristi par dana.

Da stavim ovako taksativno, pored ovog sto je navela Ragaco, da bude vidljivije:

1. Donat, 1 casa ujutru
2. Pecene kruske i jabuke
3. KOmpot od sljiva, mada mogu da se dodsaju i jabuke i kruske
4. JOgurt (aktivia, bar se ovde tako zove)
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od LaFolie 16/4/2015, 22:23

Svaka cast Meta!
I ja sam bas imala frku plus hematome 4 meseca, nisam smela da se pomeram, a kamoli da se mucim :) joj kad se samo setim Very Happy
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od petra82 27/7/2015, 03:05

Molim vas, iskustva. Juce sam isla u wc ,posle par dana,malo dam se vise naprezala. Kad sam dosla u sobu zabolelo me je jako sa leve strane prema jajniku,negde na 1 cm od prepone ka materici. Taj bol se prosirio prema besici i sad ne smem na levu stranu da se omrenem da spavam zigne me mnogo jako,samo ledja i desna strana i to beznaglih pokreta. Cini mi se jao da zahvata bol i matericu. 11.sam nedelja. Veceras idem na redovan pregled. Sta moze da bude? Da nije nesto sa trudnocom da ne valja ili je to neki vazduh ali gde ,sta ,kako?

petra82

Broj poruka : 75
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od BiKsi :) 27/7/2015, 22:23

Petra, trebalo bi da je sve ok, desava se to pri naprezanju, samo odmori i miruj posle toga.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od BiKsi :) 27/7/2015, 22:23

Da, uradi pregled urina i urinokulture za svaki slucaj, ako nisi skoro.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od micaubica83 28/7/2015, 22:16

Petra82 cesto imam taj problem u trudnoci kad se napregnem za wc.Bas takva bol sa leve strane,ne smem da legnem.Preksinoc mi je tako bilo jer sam imala zatvor,mislila sam da se poradjam.Od juce jedem mekinje,videcu da li deluju
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od zvoncica36 29/7/2015, 11:15

micaubica83 ::Petra82 cesto imam taj problem u trudnoci kad se napregnem za wc.Bas takva bol sa leve strane,ne smem da legnem.Preksinoc mi je tako bilo jer sam imala zatvor,mislila sam da se poradjam.Od juce jedem mekinje,videcu da li deluju
Kuvani kukuruz pojedeš i posle se napiješ vode. Šlive i posle voda. Sve to hoće da protera. Mada sam ja u trudnoći imala odličnu probavu. Pila sam vodu pre jela, a jela sam kuvano povrće svaki dan i to čorbasto.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zatvor u trudnoći Empty Re: Zatvor u trudnoći

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu