KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+67
hocukusurnecuzvaku
noja
Sofija Veks
zvoncica36
dragana76ns
nadalica
Nataly17
Ninche
djole42
lenabeograd
Strumfeta78
Endzi
fmala
SannI-AlL
nina :)
JocY
InNaturaVeritas
Afrodita
JednaSova
insomnia
boni m
tulumba
sandrolina
Struzzo
mijaki
ninica2
sareni leptir
Simona
KoMetaK
neris8
bak
Erata
OKacica
Petkana
ivanicasale
missile
ariadne69
annci
PalcicaBg
karakaca
Star77
najdi10
MAAKKI
jjjJelenajjj
Ninana
saska1
d77
Vuchica
fight&faith
mamadabudem
aleksandra b
Mili
minceeeee
leptirko82
anasrce
SladZana
ChillyVilly
Vilhelmina
SoJa
lelas
Smrdica
Niny
jelena*mama2andjela*
ragaco
BiKsi :)
Likoli
jovanka.draskic
71 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 8/4/2014, 12:23

Hvala puno na informacijama  sunny 
Meni je dr opste prakse odbila da pise nalog, jer sam je samo usput pitala dok jos nisam ni znala za pozitivnu betu. Ali, cisto sam htela da se raspitam kako to funkcionise. Rekla mi je da ona to ne zna, da nije u njenoj nadleznosti, vec to moram sa svojim ginekologom da regulisem.
Ostaje mi sutra borba sa svima, jer nisam uspela da dobijem termin-sve je popunjeno odavno.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 8/4/2014, 12:31

Ja se nikad ne zakazujem u DZ. Oko toga smo se davno isvadjali i objasnili, jer ka stvarno ne znam kako bih mogla ista zavrsiti na zakazivanje. Oni znaju cim me vide kako se zovem i prezivam, uzimaju knjizicu i primaju bez reci. Kako drugacije? Pa ne trazim ja sistematski pregled, niti dolazim iz besa ili dosade. Specifican sam slucaj i za mene ne moze da vazi zakazivanje. Jeste da svaki put celam dugo, ali stignem na red.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 8/4/2014, 12:44

Erata, ne zaostajem ni ja puno...ja sam haos napravila, a to je funkcionisalo jedno god.dana, nisu dozvoljavali da muzevi udju u dugacak hodnik gde su ordinacije.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 8/4/2014, 12:47

D77, i ja uzimam fraxi u domu zdravlja. Ne zakazujem, samo dođem, dr mi ispiše nalog, odem u ambulantu i uzmem injekcije, onda siđem do terenske službe i oni upišu u svesku da su mi dali i to je to. Dala sam im samo izveštaj od hematologa. Prvi put sam rekla da mi muž daje (jer primam u 23h) i posle je bilo sve ok.
Moraju ti dati, ako nemaju trenutno, nabaviće za par dana  yes
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/4/2014, 12:47

D77, meni je lekarka opšte prakse pisala nalog na po 30 injekcija, sestre mi naručivale preko njihove apoteke, i ja podizala i sama se bockala. Može i ginekolog da piše nalog za injekcije, samo je bitan nalaz hematologa gde se jasno vidi da su ti prepisane boce. U slučaju da nema, uzmeš nalog za injekcije, kupuješ boce i čuvaš fiskalne, i to je to, tako bi morali da ti refundiraju posle.

Erata, zašto nisi pitala da ti pišu nalog za boce kasnije, bez obzira, krvarila si, nisi mogla da dodješ, pa sa tim nalogom da probaš da refundiraš, ako već imaš fiskalne?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/4/2014, 12:57

Bakiša, Bakiša, Bakiša, aleale, aleale, alealealealeeeee, još malkice, pa trudnuješ, pa ti vadim mast, alealeeee!  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 8/4/2014, 13:01

Niny ::D77, i ja uzimam fraxi u domu zdravlja. Ne zakazujem, samo dođem, dr mi ispiše nalog, odem u ambulantu i uzmem injekcije, onda siđem do terenske službe i oni upišu u svesku da su mi dali i to je to. Dala sam im samo izveštaj od hematologa. Prvi put sam rekla da mi muž daje (jer primam u 23h) i posle je bilo sve ok.
Moraju ti dati, ako nemaju trenutno, nabaviće za par dana  yes

BiKsi :) ::D77, meni je lekarka opšte prakse pisala nalog na po 30 injekcija, sestre mi naručivale preko njihove apoteke, i ja podizala i sama se bockala. Može i ginekolog da piše nalog za injekcije, samo je bitan nalaz hematologa gde se jasno vidi da su ti prepisane boce. U slučaju da nema, uzmeš nalog za injekcije, kupuješ boce i čuvaš fiskalne, i to je to, tako bi morali da ti refundiraju posle.
A ja mislila uzmem recepr, kao za npr antibiotik, i odem u apoteku.  lol! Znaci, treba mi nalog, dobro da znam kad odem kod ginekologa. Koliko sme da bude star izvestaj hematologa?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 8/4/2014, 13:06

Karakaca,Bixi,Niny,Bak,Vucice i ostale drugarice hvala na podrsci i savetima,da icice to van,samo jos malo da se saberem  Rolling Eyes osmeh srce love 
Bakisa,Leptirko samo napred  b b b b b b b b b b b b d 
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 8/4/2014, 13:07

Biksi, nije mi tada bilo do zivota, nije mi bilo ni vazno pored svega. Moze? Ne moze. Ok i dovidjenja. Sada imam snage da se borim sa njima :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 8/4/2014, 13:12

Miss, tako sam i ja mislila da će biti  lol! Ne znam za starost izveštaja od hematologa, ali predpostavljam da ti nije stariji od godinu, dve?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 8/4/2014, 13:18

Ja imam izvestaj i drzavnog i privatnog hematologa, ali iz septembra 2013.god., ali je jasno navedena primena Fraxija i pre transfera i posle...kao i u slucaju prirodne trudnoce. Bice veselo sutra...  sunny 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 8/4/2014, 14:45

Niny ::Miss, tako sam i ja mislila da će biti  lol! Ne znam za starost izveštaja od hematologa, ali predpostavljam da ti nije stariji od godinu, dve?

Ma ne, manje od godinu dana.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 8/4/2014, 15:31

Vucice, da i ovde zamantram za sutrasnju ogromnu betu, draga!!  

vv vv vv vv vv vv vv vv 

 bb bb bb bb bb bb bb bb 

 d d d d d d d d 

 b b b b b b b b 

Novembar ce biti i te kako bebicetan, posle ovako uspesnog marta  igra ,  a to zelim i decembru - da nam april donese divne zimske bebce...!!  igra
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 8/4/2014, 16:18

drage moje, nema mene neko vreme a na kutku samo veselo.... neka da Bog da se ovako i nastavi...
Sofija jako mi j edrago zbog tebe, bila si moja velik podrska, kao i sv edrug edevojke...i dalje nosis rekordnu betu :)))
Nina i tebi sve najbolje i da vam trudnoce budu najlepse i najlakse...
Čekalicama zelim najvece beteeee
A nama sto i dalje koracamo puno srece u postupcima...
Gendelina, ako ikada procitas, jako mi je zao, bas si me dodatkla sa izvestajem, nekako si me ostavila bez reci...ali zelim ti svu srecu sveta i da uspes u borbi na bilo koji nacin, veliki si borac i uzor svima na forumu.
devojke moje drage ljubim vas sve, a novim clanovima zelim dobrodoslicu...

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 8/4/2014, 17:15

Veliki pozdrav za sve :-)

Pridruzujem se divnim zeljama za sve nase trudnice i cekalice, a novim koracima mnooogoooo srece zelim :-)

Ja napokon dobih rjesenje u ruke, citava peripetija, dok se nisam dooobro isvadjala, nisam nista ni rijesila. Elem, rjesenje je otislo u drugi grad, zbog osiguranja, i dok su oni poslali u Sarajevo, trebalo je 16 pismenih molbi. Juce me gospodja iz Fonda pita 'A zasto ce vam sada rjesenje, gospodjo, mislim je'l vam treba'? Ne, gospodjo, kazem, neka ga kod vas ako vam zatreba!!!! Mislim, da poludis !!?!

Eh, onda se prekostra zakazem kod svoje doktorice, bas me zanima sta ce reci na to da je njena dijagnoza pobijena? Veselo !!!

Nego, ovi dani do vjestice me izludjuju, pa nikad proci!!! Ocekujem je tek za 8 dana i jedva je cekam, po prvi put :-)

Ljubim i grlim sve redom !!!!
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 8/4/2014, 17:21

Ninana, što se tiče zatvaranja, ili odstranjivanja jajovoda, šaljem ti linkove da pročitaš. Obrati pažnju šta piše OBGYN. Meni je ona pomogla da shvatim o čemu se radi i da donesem odluku:

http://www.doktor.rs/forum/ginekologija/obgyn-laparoskopija-hidrosalpinx-t6745.html
http://www.doktor.rs/forum/ginekologija/trazim-misljenje-obgyn-t7394.html
http://www.doktor.rs/forum/ginekologija/hydrosalpinx-t5087.html


Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tulumba 8/4/2014, 20:11

Drage moje,da li znate da li će grad Beograd da finansira treći pokušaj VTO?
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mijaki 9/4/2014, 03:23

Erata jako mi je korisno tvoje iskustvo vezano za fraxi. Sacuvacu ga kao radnu instrukciju:-) ja sam u trudnoci i posle nje tacnije 10meseci kupovala fragmin:-) 215×300 dana pa nije malo... elem kada nosim Miljicev izvestaj jer mora da bude drzavni odnosno iz KC? Zato sto ja kod njega idem privatno... kada sam pokusala u trudnoci da uzimam fraxi preko dz nesto su mi isto komplikovali da mi treba da to pise na otpusnoj listi (a listu nemam jer nisam lezala) pa sam na kraju odustala... dad im necu pokloniti te pare...
Hvala unapred na odgovoru. Usput i ja krecem 05 maja pa videcemo... ovoga puta opet stimulusani postupak, moj poslednji, jer je nasa donatorka za sada odustala odnosno ne javlja se a mi kupili karte... ko zna, mozda je to znak... mm odusevljen - oduvek je zeleo " malu mene"... ja sam cool...jos jednom pa necu umreti....od toga... nikad se ne zna...mozda ipak ne treba da otpisujem moje celijice...evo im jos jedna sansa da se dokazu:-))))

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 9/4/2014, 08:23

Ženice, kog dana ciklusa se počinje sa kratkim protokolom stimulacije i koliko to "kratko" traje? :*
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 9/4/2014, 08:29

pocinje se od 2 ili 3 dana mc najcesce a moze i od 5 dmc i traje do ovulacije odnosno kad folikuli budu od 20-22 mm kada se i daje stop.Sve je individualno i moze da traje od 7 do 15 dana koliko ja znam.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 9/4/2014, 08:33

da, da, kapiram....kako odredi dr.....
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 9/4/2014, 09:12

Vuchica ::Drage moje, beta mi je 46.1 12-13 dpt.  igra

Nije bas nesto slavna, ali ja joj se radujem i verujem da ce sve biti super  b bb


lovelovelovelovelove

ljuubim vas!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 9/4/2014, 09:14

Čestitamo i ovdeeee  sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 9/4/2014, 09:15

Vuchica nam je trudna, jupiiii jeeeee  vv  bb  vv  vv  bb  vv  vv  bb  vv  bb 

Kakva divna vest za ovaj kišoviti dan  sunny  sunny  sunny  sunny  sunny 

Mijaki, bravo, možda je to stvarno neki znak  ljubav ljubav ljubav  Samo napred  vv vv vv vv 

MeMyself, ja sam bila na kratkom protokolu, počela 2dc, i primala stimulaciju 8 dana.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 9/4/2014, 09:21

Niny ::

MeMyself, ja sam bila na kratkom protokolu, počela 2dc, i primala stimulaciju 8 dana.

i ja sam isto ovako
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu