Korak po korak na putu do bete +

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas taj 7/4/2014, 17:35

Sofija ,bravo za dva smeska,sad uzivancija! bravo bravo bravo bravo bravo 
Bak,odlicni su ti rezultati ,sad rastereceno u postupak! good job 
Petkana,navijam za tvoje korake! navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica 

lelas

Broj poruka : 1645
Datum upisa : 18.11.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninana taj 7/4/2014, 17:36

Drage žene, danas je dan za divne vesti!
Sofija, baš si nas obradovla novostima, iskreno se radujem zbog vaša dva kucajuća srculenca, uživaj u tom predivnom osećaju!  ljubav ljubav 
Petkana, Leptirko, Bak, divne vesti, samo napred cure, uz vas smo!  vv vv vv 
Kod mene takođe prelepe novosti, dva kucajuća srculenca, malo je reći da sam presrećna!  konfete 
Sve vas jaaako  zagrljaj 

Ninana

Broj poruka : 149
Datum upisa : 23.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Star77 taj 7/4/2014, 18:01

Ninana, pa to je divnooooooo :-) dan je zaista nevjerovatno divan :-) ninana duso, uzivaj sa svoja dva srculenceta, bas kao i Sofija :-) ljubim vas punoooo :-)

Star77

Broj poruka : 978
Godina : 39
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lelas taj 7/4/2014, 18:09

Ninana,bravo za dva mala srca ispod tvog!Uzivajte! srca srca srca srca srca srca srca 

lelas

Broj poruka : 1645
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od d77 taj 7/4/2014, 18:21

Sofija, Ninana, divne vesti  srca srca srca srca 
Cestitam od srca i sada uzivajte  zagrljaj 

d77

Broj poruka : 1730
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Erata taj 7/4/2014, 19:08

Sofija, razmisljam o predlogu tvoje doktorice, da ponovis taj UZ za 7 dana, jer su mesci mali!
To je smesno. Naravno da su mali, početak je trudnoće. Potvrđeno da je sve u redu i ne znam šta sada treba dalje proveravati. Da li rastu? Pa naravno da rastu i da će rasti. Zašto opet proveravati da li rastu i koliko milimetara su porasli za 7 dana? Po meni je to potpuno bespotrebno i inače se ti rani UZ-ovi obično ponavljaju, baš zato što su rani/prerani. Evo primer Ninane. Bespotrebno zračenje. Ja sam 9. nedelja i još nisam otišla, a da jesam, do sada bih ja već 3 puta dobila sondu dole, merili bi i premeravali i iznova dokazivali da li je sve u redu. Po meni se taj prvi UZ ne bi ni trebao raditi pre 9. nedelje, jer tada definitivno mora kucati srce, a do tada je bespotrebna uzurpacija majke i ploda. To ti je moj savet. Sve je u redu i sve će biti u redu. Stvari se ne mogu ubrzati i moraš sačekati novembar da se upoznaš sa svojim bebicama i definitivno uveriš da je sve u redu. Tek tada će ti zaista laknuti i tek tada ćeš znati da ste uspeli. A to će se desiti. Veliki korak je napravljen i nemoj sada dati da te previše čačkaju, ako nema opravdanog razloga za to. Nemaš tegobe, krvarenje, sve je ok. Hvala Bogu!

Erata

Broj poruka : 2468
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivanicasale taj 7/4/2014, 19:13

Sofija,Ninana bravo za malena srculenca.Cestitam vam!!!
Petkana  sretan početak 

ivanicasale

Broj poruka : 1149
Godina : 29
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Erata taj 7/4/2014, 19:20

Možda ja previše potenciram to sa UZ-ovima. Nisam ja protiv toga, ali kada postoji razlog, a ne ajde da virkamo sada ima li otkucaja, pa opet ajde da ih potvrdimo još jednom, pa se ne čuje, pa daj da se čuje, pa ajde dođi za 3 nedelje/mesec da opet malo virnemo...Pa plod kasni, pa mu je veliki obim glave, pa kratka butna kost...traume!
Razvoj u utrobi je priroda uredila i ne treba ga dirati i remetiti. Ima situacija kada je opravdano da se češće prati, ali kod nas je u većini slučajeva to ušlo u neku modu da se pratimo svake 3-4 nedelje na UZ. Ja pričam pre 2 dana sa svekrvom. Kaže da joj je bilo veliko smaranje što je morala u trudnoći da vadi krv svakog meseca :)
Mislim se, blago vama, vi ste uživale...danas nas tretiraju kao bolesnike!
Moj mali sestrić koji se rodio pre 20 dana dobio početak bronhitisa. Ode sestra na Institut za majku i dete, kad tamo sve krcato, nema mesta. Sve male bebe sa istim problemom. Smeste ih na neko drugo odelenje i odmah rendgen pluća. Pošto je par puta povratio, kažu moraju da snime i želudac. Ubacuju mu kontast i opet snimanje rendgenom. Toliko zračenje tako maloj bebi u 3 dana. Ispostavi se da postoji neki stari doktor koji zna da opipava bebama želudac i niko više. Ostali samo znaju da čitaju snimke. Znači kada nije bilo rendgena, ljudi su znali i da napipaju nešto, a danas bez snimanja nema dijagnoze. To je strašno! Ozračiše mi sestrića. Duša me boli, mrvica moja! A eto, može i da se opipa, ali ne znaju. Većina mojih kolega nema pojma bez računara. Skoro da nema mladog inženjera koji zna da računa na olovku i papir. Ako crkne komp, ne može ni jedan stub da izračuna...Tuga!

Erata

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neris8 taj 7/4/2014, 19:30

@Ninana, Sofija: Cestitam na duploj sreci...Da nastavi tako!
Ja ne mogu docekati moj UZ. :)
Elem, posto sam saznala da sam trudna uradila sam one silne analize antitijela i urodjenih trombofilija (stecene jos nisam). Mislila sam da ce sve stici uredno. A ono : MTHFR heterozigot, 4G/5G GENOTIP koji dovodi do povećane ekspresije PAI gena, i debelo uvecana antitijela na stitnu (anti tg posebno). Ici cu vec sutra da se konsultujem za ovo, ali, zna li neko da li je kasno da sad ukljucim neku terapiju? (proslo je 17 dana od ET)

neris8

Broj poruka : 82
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Erata taj 7/4/2014, 19:40

Meni su rekli da te mutacije izazivaju pobačaje obično u 10. nedelji, ali kada je u pitanju homozigot. U prirodnim trudnoćama se obično uključuje kada se potvrdi srčana radnja. Nije kasno. A nisi ni homozigot i da nije vto, ne bi možda za to ni znala, a moguće da se ne bi ništa ni desilo. Kada bi sada analizirali sve žene koje imaju decu, našli bi mnogo žena sa mutacijama, koje su normalno iznele trudnoću. U VTO priči se dosta puta i preventivno daje, ili nakon par neuspeha, a opet ne znači da je to bio razlog neuspeha. Ti ćeš verovatno dobiti terapiju, prevencije radi. Tek je početak, ne brini se.

Erata

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neris8 taj 7/4/2014, 19:43

Hvala puno za odgovor  osmeh srce 

neris8

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 7/4/2014, 19:55

Leptirko, divno za AMH! Sad ganjaj ostale rezultate, pa da krenemo zajedno!  sreca sreca 

Bakicka, bravo sto nemas lupus!!!  g g Ako promenim planove, mozemo i zajedno!  Wink I ja cekam sutra-prekosutra ciklus!  Very Happy 

Sofija, bravo za 2 srculenca! Sad se malkice opusti i pusti bepce da se lapo razvijaju, ne maltretiraj ih UZ-om, ako ne moras!  osmeh srce osmeh srce 

NInana, bravo za 2 srculenca i kod tebe! Sad opustencija i laganica!  osmeh srce osmeh srce 

Neris, cestitke za trudnocu! Dobices terapiju stura, nista nije kasno! Jesi li proveravala i TSH?

Erata, dusice, samo da te stisnem jako!  osmeh srce osmeh srce

Petkana, bravo za pocetak!  igracice igracice igracice igracice 

Navijam cure!!! Nista nisam pohvatala, jer me nije bilo par dana, ali navijam od srca za sve!  igracice igracice igracice igracice igracice 

KoMetaK

Broj poruka : 7149
Godina : 43
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neris8 taj 7/4/2014, 20:12

Kometak, TSH je uredan, varira izmedju 1 i 1.9 (radila sam ga tri puta u posljednjoj godini).

neris8

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 7/4/2014, 20:13

Sofi, Ninana, bravoooo! Kometice, sve papire imam! Nase vreme dolaziiiii!!!

leptirko82

Broj poruka : 2914
Godina : 34
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Likoli taj 7/4/2014, 20:23

Sofija, Ninana diiiiiivnoooooo, bas se radujem.... igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Uzivajte, mazite bebirone, nek rastu....... 

Likoli

Broj poruka : 428
Godina : 28
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 7/4/2014, 20:28

Sofija, Ninana,
čestitam!  vv vv vv 

Sofija,
Slažem se sa Eratom i Kometom za uz, ako je sve ok čemu opet uz već za sedam dana?! Ja sam naravno odavno izašla iz ove priče pa možda ne pratim dovoljno i grešim ali kad već i druge devojke napisaše da se složim... Very Happy

Simona

Broj poruka : 7883
Godina : 47
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sofija Veks taj 7/4/2014, 20:29

Ninana,

Bravo za srculenca!!! Divan dan zaista!!  osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce 

Hvala vam puno, divne moje!!  love love love 

Erata, u potpunosti se slazem sa tobom, i za savet/misljenje dato meni, i Neris. Objasnila si ono sto i ja sam mislim...!

Zagrljaj mojim slatkicama sa kutka!!

Sofija Veks

Broj poruka : 2642
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 7/4/2014, 20:41

devojke zdravo ....svasta se ovde izdesavalo proslih dana ..
 soja ,duso moja -vec sam ti tel rekla da mi je jako zao !  c  grljenje 
 ganedina ,citala sam tvoj post ..--zaista nemam reci ,ali covek vremenom ocvrsne -nadam se da ces i ti doneti pravu odluku i krenuti bar jos jednom u jedan boj za tvoju bebicu . grljenje  grljenje  grljenje  grljenje  grljenje  grljenje  grljenje  grljenje  grljenje  grljenje 
 vuchice,brojimo dane ,sate ....navijam za trocifrenu betu ! igra  igra  igra
 sofija ,ninana--najlepse vesti ! predivnoooooo v  v  v  
 devojke koje krecu u proces ,, d  d  d 
 ja sam jos jedan poziv imala iz Genesisa ,izvesna sestra Ljubica me je pozvala pre neko vece -bila je jako ljubazna i pitala dali mi je sve jasno kako tece moj proces itd...i naravno ponudila svoju tj pomoc Genesisa- kad god mi treba da ih mogu pozvati .jako fer ,jako ljubazno ,jako korektno .

Poslednji izmenio sareni leptir dana 7/4/2014, 22:05, izmenjeno ukupno 1 puta

sareni leptir

Broj poruka : 3885
Godina : 40
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saska1 taj 7/4/2014, 21:29

Sofija bravo za dva srculenca  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Ninana i kod tebe sve super baš mi je drago danas sve lijepe vijesti igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice  

Leptirko svaka čast za rezultate  Very Happy
Neris čestitam trudnice sigurno ćeš dobiti terapiju i zbog mutacija i zbog povećanih antitijela .Kolika su ti antitijela i kod mene su ogromna.

saska1

Broj poruka : 2301
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PalcicaBg taj 7/4/2014, 21:41

Ninana divno draga,nisam ni sumnjala da ce se i druga bebica probuditi.
Uzivaj u trudnoci  srca srca srca srca 

PalcicaBg

Broj poruka : 3132
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 7/4/2014, 21:58

Sofija, divno za dve male kuckajuće dušice ispod tvog srca!  srca  srca  srca  srca  srca Divan je taj momenat kad vidiš da blinkaju, iako ih ne čuješ. Bar je meni tako bilo. Nek je u nastavku laganoooooo!

Ninana, bravo i za tvoja dva borca, nek i tebi trudnički dani teku lagano i školski! yes 

neris8 ::
Elem, posto sam saznala da sam trudna uradila sam one silne analize antitijela i urodjenih trombofilija (stecene jos nisam). Mislila sam da ce sve stici uredno. A ono : MTHFR heterozigot, 4G/5G GENOTIP koji dovodi do povećane ekspresije PAI gena, i debelo uvecana antitijela na stitnu (anti tg posebno). Ici cu vec sutra da se konsultujem za ovo, ali, zna li neko da li je kasno da sad ukljucim neku terapiju? (proslo je 17 dana od ET)

Ja imam mutaciju  4g-5g i povišena antitela na štitnu. Hematolog mi je zbog te kombinacije uveo heparinske injekcije od same aspiracije, kao i pronizon tablete do 37. nedelje trudnoće. Obavezno nadji dobrog hematologa što pre. Ja sam išla kod Miljića u Jevremovu. Čeka se skoro mesec dana. Lafolie je išla kod Antića, on radi sa Elezovićem u nekoj privatnoj Klinici, čini mi se Belmedik, javiće se već neka cura koja zna, kod njih se čeka kraće. Ono što još treba da uradiš od nalaza, a što oni traže jeste kompletna krvna slika, urin, d dimer, da imaš da poneseš, da ne plaćaš dva puta pregled kod njih, nije jevtino uoopšte. U Jevremovoj bilo 6500 din. Mislim da je i kod drugih 6000. Oni svi rade i na Kliničkom centru, al se mnogo teško dolazi do njih brzo, jedino ako imaš vezu. Ne znam gde si radila vto, možda ti i tvoja klinika pomogne da se što pre povežeš sa dobrim hematologom. Srećno.

Bakić, stiskam, samo kad nije lupus. Nadam se da veštičara ipak neće pokvariti planove.

Cure, samo koračajte napred, i razmišljajte pozitivno! Cmokiše od mene i Arsenija.

BiKsi :)

Broj poruka : 20375
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mili taj 7/4/2014, 22:26

Leptirko bravo za hormone  radost radost radost radost radost radost radost 
Sofija cestitam na dve male bebice..divno ... srca srca srca srca 
Petkana nek ti bude sa srecom sretan početak jedva cekam da otvoris dnevnik...

Mili

Broj poruka : 194
Datum upisa : 10.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ninica2 taj 7/4/2014, 22:52

Milichica87 ::Leptirko bravo za hormone  radost radost radost radost radost radost radost 
Sofija cestitam na dve male bebice..divno ... srca srca srca srca 
Petkana nek ti bude sa srecom sretan početak jedva cekam da otvoris dnevnik...
Drage moje evo i ja malo da se pozalim i konsultujem sa vama...Danas sam bila na UZ-i i hidrosalpings 3.2cm na levom jajovodu  affraid No  Pre druge vto je bio manji i aspiriran,od tada ja krvarim svako jutro po kap,dve od ciklusa do ciklusa,radila sam hormone sve ok...Kad paf,sok,uput za Betaniju i predlog dr da se odstrani levi jajovod...Otici cu u Betaniju kada skupim hrabrosti i kada vidim sa dr Kopitovic sta kaze,mada znam da je za vadjenje ipak nekako mi nije svejedno  Sad 
Sve vas  ljubav  i  d 

ninica2

Broj poruka : 1826
Godina : 37
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neris8 taj 7/4/2014, 22:57

@Biksi: Radila sam u Jevremovoj. Nije bas da imam mjesec dana, nadam se da ce se naci neko mjesto ranije.
@saska1: radila sam na dva mjesta anti tg :konzilijum - 420 gornja granica 25, novamedplus 750 gornja granica 100. anti tpo je 50% veci.

neris8

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od karakaca taj 7/4/2014, 23:20

Bak, bravo za nalaz, da sto pre zavrsis i histero pa poletanje u nove pobede.

Ninana i Sofija bravo devojke za  srce srce srce srce   bebe bebe bebe bebe family family 

Leptirko bravo mila za AMH pa da zajedno poletimo u novu pobedu  as as 

Brbljivi Leptirko  usne usne usne 

Vucko navijam za sredu  wavecrowd wavecrowd 

Nince2 mila moja samo hrabro  zagrljaj

karakaca

Broj poruka : 779
Godina : 34
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 19:37