KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+88
makateca
tatjanica
Dreamerka
jelena*mama2andjela*
Strumfeta78
ella82
winni
loly
greeneye
Meri01
Zmajuška
ivabuku
Blanka
Amna84
bonafides 77
AriesGirl
PalcicaBg
Ancica 87
noja
lenjivica
sunny.tp
flebodia
dzenica
sretnazvijezda
KoMetaK
annci
zvoncica36
pegaz
mikica023
mirka14
Mimi12
pufana
tamarako
alo-alo
Iva79
lela1984
JocY
millena
BabyBear
ShareLove
mata
Sofija Veks
sandrolina
Dora1
mamadabudem
ne gubim nadu
ariadne69
Tinche
milivoj73
snedra
Malena88
mildra
Stenli
stela
Bubica28
krol
Krastavica
missile
breskva
SoJa
bundevica
ChillyVilly
najdi10
Vuchica
ivi
pereca82
Vanilla
Erata
makac71
MAAKKI
allure
Struzzo
fight&faith
leptirko82
hocukusurnecuzvaku
bak
Endzi
Gogoli
pavlovic_miljana
Magnolie
Tebi
Iva01
LaFolie
ganedina
zoxa
mijaki
lelas
Olja-B
92 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ganedina 14/1/2015, 08:17

Annci , bravo za tvoje nove korake u NG I Ivaninu ekspeditivnost . Super sto si na osnovu sugestija nasih cura ovde odabrala bas nju za kordinatorku . Kada je budes upoznala videces kako je to 1 milo I prijatno celjade . U svakom slucaju ona ti je najbolji izbor . Srecno .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 14/1/2015, 08:31

Vrlo efikasna,videces,Annci.Cim posaljes nalaze,ubrzo ce ti sve organizovati.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od alo-alo 15/1/2015, 16:05

Da, Ivana je jako ekspeditivna ali po meni i vrlo stura sa odgovorima.
Mislim da se za njih tamo mnoge stvari nekako podrazumevaju i valjda misle da sta znaju oni to znate i vi.
Zato sam ja zavrsila sa 12 Orgalutrana vise nego sto je trebalo i naravno bez skoro 400E koliko su kostali.
Tako da je moj savet svima da pitaju sve do najsitnijih detalja sve, i to po vise puta. Nek misle o ovama sta god, ali za svaku metodu koju zelite i za svaku analizu koju trebate glumite papagaje i pitajte po 100 puta
alo-alo
alo-alo

Broj poruka : 686
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 15/1/2015, 16:23

Ja s njom imam vrlo pozitivno iskustvo,sve mi uvek napise i odgovori.Nikakvih propusta nije bilo do sad.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od alo-alo 15/1/2015, 16:52

I ja sam bila super extra zadvoljna sve do momenta dok nisam nakon kupovine lekova poslala mail da mi cisto iz neke moje radoznalosti potvrdi neke stvari.
Moja lista stimulacije je kraci protokol od 9 dana i izgleda ovako:
Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Ih8tns
I posto je gonal izrazen u mernim jedinicama, smatrala sam da se to odnosi i na orgalutran, narocito jer dole za ovitrelle pise 1amp.s.c.
...to su mislili i doktori u domu zravlja i moja dokrotka koja je doduse, expert za patologiju trudnoce
Elem, meni i dalje nije jasno sta im je bilo tesko da napisu pored jedinice amp. ili da samo stave 1/0.25mg kolika je i maksimalna doza leka ? Ili u produzetku dole da napisu jednu recenicu dodatnog objasnjenja?
Mislim sto se para tice kad ide june nek ide i uze (nasa cifra se vec popela na preko 6000E )
al sta bi bilo da sam recimo eto pocela da se bockam sa 4 ampule dbevno umsto sa jednom ?
alo-alo
alo-alo

Broj poruka : 686
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 15/1/2015, 17:21

Meni je za donaciju oba puta poslala semu,ali tekstualno i sve se uklapalo.I na novu donaciju ako budem isla na jesen,sto je moguce vrlo,opet cu da izaberem nju za koordinatora.Ne znam sta da ti kazem,alo-alo,trebalo je da napisu dozu,naravno,ali i ginekolozi ovde treba da znaju neke stvari.Dobro je da ste na vreme razresili dilemu.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina 10/2/2015, 15:16

devojk edrage, jel isao iko vozom od kada je ukinut direktan i kakva su iskustva sa presedsanjem?
jos tu muku nad glavom imam sad oko presedanja... affraid affraid affraid affraid affraid

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od KoMetaK 12/2/2015, 00:15

Sandrolina, ne znam kako sad funkcionise, ja nisam nikad isla vozom, ali ako je presedanje u Budimpesti i ako i voz za Prag krece sa Keleti zeleznicke stanice (ima ih vise u Budimpesti) onda nemoj da brines, jer voz iz Srbije stize na tu stanicu.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 12/2/2015, 00:59

Ja sam gledala,posto sam oba puta isla vozom,presedanje u Budimpesti-najbolja varijanta o najmanje se ceka na presedanje.Vremenzki mu doxje na, isto kao s direktnim.A odande,najbolje preko Beca.Mi cemo tako na prolece sledece,ako budemo ipak morali na donaciju ponovo.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina 12/2/2015, 15:25

pojma nemam, gledala sam neke opcije, aviom je i dalje preskup kosta kao i ceo transfer, kolima bas nisam rada da idem pogotovu ne da se truckam po onim plocama...videcu sta da radim...sa keleti ima nekih linija nego sam ja plašljiva da li cu pogotiti prvi vagon uvek se pogubim...

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 12/2/2015, 16:15

Negde na prethodnim stranicama sam ostavila link zeleznica gde je mm gledao opcije za presedanje,nemam pojma sad koji je,pa pronadji i pogledaj,Sandrolina.On mi i rekao za te opcije,tj.,odlucio da cemo tako da idemo ako budemo isli na novu donaciju.Avion je preskup i zaista ne vredi toliko do Praga,kao sam transfer.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 12/2/2015, 16:19

Sajt-the train line,nadjoh,Sandrolina.Ukucas-od-do i on ti izbaci sve opcije s presedanjem,pa vidis sta ti odgovara,a moze da se nadje.Mi smo nasli.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina 12/2/2015, 16:24

hvala Lelice moja :)

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 12/2/2015, 16:35

sandrolina ::hvala Lelice moja :)

Razz

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sretnazvijezda 10/3/2015, 14:53

Djevojke prvo da vas sve pozdravim Very Happy Wink
Cestitam svima koje su ostvarile trudnocu kod dr.Lazarovske a one koje tek
krecu nek bude uspjesno i evo malo prasine vv vv vv vv vv

trenutno ceka njen mail pa sam nestrpljiva....
inace imam visok FSH i nizak AMH (6,9) pa me zanima da cujem vasa iskustva
koje imate priblizno ovakve nalaze jer me zanima sema kakvu ste dobile od doktorice.

Iza sebe imam dva pokusaja i kojima sam dobivala po 60, 70 gonala i samo
po 2 jc i mislim da to nema smisla vise raditi....sad citam i traga sta i kako dalje
pa skupljam iskustva, sugestije i dojmove od svih vas i mogucih bolnica i klinika koje imaju
i koje se bave vto.
Sgram nam je odlican.....pokretljivost ko u mladica...
ja nikada do sad nisam imala manje od 7 antralnih i oper veliko nista.
sretnazvijezda
sretnazvijezda

Broj poruka : 64
Location : negdje daleko....
Datum upisa : 04.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od millena 10/3/2015, 22:53

Sretnazvijezdo,da li ti je dr Lazarovska vec odgovorila?Ne znam koliko ti je visok Fsh?A koliko AMH?Meni kad sam cekala bockanje FSH nije smeo biti iznad 15,a bio mi je 6.8,a amh 0.9Primila sam 31 gonal,11 decapeptyla,a imala sam12 jc.Bila sam jako zadovoljna dr Sonjom i svime.h
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sretnazvijezda 11/3/2015, 08:47

millena, nije mi jos odgovorila.
Moj FSH 17, AMH 7,1

A koliko imas antralnih folikula....kod mend nikad ispod 7 kom.....i oni su jako bitni?
Kako si snizila FSH?
Prije bockanja si pila kontracepciju ili ne?
Decapeptyl si predpostavljam uzimala isto kad si i gonale pocela???
sretnazvijezda
sretnazvijezda

Broj poruka : 64
Location : negdje daleko....
Datum upisa : 04.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od millena 11/3/2015, 13:57

Sretna zvijezdo,ne znam za antralne folikule,nikad mi niko nije kontrolirao,nisam nista snizavala,to su bili rezultati koje sam poslala dr Sonji,a za oko 10-ak dana dobila sam odgovor i kratku shemu s tim da su mi rekli da drugi dan ciklusa izmerim FSH i LH i ako je FSH nizi od 15 pocinjem bockanje.Koliko god da sam citala i saznavala ipak sam usla neupucena u tu pricu i kad je pocelo bockanje zvala sam skoro svaki drugi dan Prag da mi nesto pojasne.Da li si im posala vec sve pretrage koje zahtevaju da bi usla u proces?Sad vidim da je moj AMH po tabeli u laboru gde sam ja radila(deutsche labor) na istom nivou kao tvoj,kao od 1-7 su rezerve kod normalne zdrave zene,a ja sam imala 0.9 tek minimum ispod pocetne granice za normalne vrednosti.Fsh moze da ti vec iduci mesec bude nizi,mislim da je jedna clanica kutka(makac 71,sory ako se varam) preskocila jedan ciklus zbog viseg FSH.U samom procesu ja sam vec 7. dan bockanja na prvi ultrazvuk dosla kod dr Lazarovski pa je ona procenila da imam dosta malih folikula kojima treba dati sansu i produzila postojecu terapiju s jos 7 gonala i bingo,bilo ih je 12.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od KoMetaK 11/3/2015, 14:12

Zvezdo, da nisi poglesila, AMH ili LH je toliki? AKo ti je FSH visok, malo je verovatno da je i AMH, jer AMH pokazuje rezerve folikula.

Svakako, za konsultacije oko hormona ima tema, a sve sto nije vezano konkretno za Prag i postupak tamo pisemo i na koracima, tamo ce vise zena videti i pre ces dobiti valjan odgovr.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 12/3/2015, 12:55

Zvezdice, ko sto rece KoMetak, i meni je cudan ovaj tvoj AMH. Ja imam visoke i FSH i LH (oko 15 - 16) , ali je moj AMH 0,2, tako da je logicno. I ja nikada nemam vise od 2-3 antralna. Sto je sve pokazatelj slabe rezerve.

Videces sta ce sa tvojim rezultatima dr Sonja. To je najbitnije
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od millena 12/3/2015, 13:08

I meni je bili cudno za Amh,ali mislim da su njen Amh za kontrolu slali u Nemacku,a po tablicama njihovih vrednostu od 1-8 je normalno( jer i meni mere po tim vrednostima),tako da odgovara.Sretnazvijezdo,ispravi me ako grijesim,ako je komentar na pogresnoj temi,molim da ga neko prebaci.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sretnazvijezda 12/3/2015, 17:34

Djevojke....ja se svima izvinjavam sto zatrpavam temu....
moj AMH kao sto millena rece je slan u njemacku na analizu i iznosi 7,1 pmol/l

nisam pogrijesila u pisanju....jedino sto jos vrijednosti imaju ng/l (nanogrami)
u neki laboratorijama takve vrijednosti daju.
i ja nikada nemam ispod 7 antralaca i zato je dr. Lazarevski rekao da moj nalaz FSH od 17 nije ispravana i ne podudara se sa ultrazvukom.....

ali zasto tako slabo reagiram na stimulaciju tu treba rijesavati problem i naci najbolju mogucu mogucnost.
sretnazvijezda
sretnazvijezda

Broj poruka : 64
Location : negdje daleko....
Datum upisa : 04.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mikica023 22/3/2015, 19:24

Devojke, zelela bih pitati vas koje ste bile u PFC, da li treba nositi spavacicu za aspiraciju jajnih celija i posle za embrio transfer? Mozda je cudno pitanje, ali ja ne spavam u spavacici, pa ne bih nosila ako ne treba! :) Very Happy

mikica023

Broj poruka : 32
Datum upisa : 13.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od millena 22/3/2015, 19:29

Cao mikica,PFC ima svoje spavacice koju obuces neposredno pred aspiraciju ili et i posle je ubacis u korpu za prljavo.Zelim ti uspeh u lepom Pragu,meni je ostao u predivnom secanju.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 22/3/2015, 22:21

Samo pasos ponesi :) Sve ostalo imaju Very Happy
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 26 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu