Klub 38+

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Klub 38+

Počalji od Struzzo taj 2013-12-05, 13:06

Što se tiče roditeljstva, rađati/usvajati u ovim ili onim godinama...
Tu zaista nema pravila. Ima I do deteta samog. Recimo ako je vaše dete zahtevno, ima ne daj bože neki problem, prosto traži više angažmana...tad je nebitno koliko imate godina, iscrpljujuće je svejedno...Ili da imate krotko dete, blage naravi koje se retko razboljeva, utoliko lakše za odgajanje...
Neko je zaista vitalan, pun energije u bilo kojim godinama, neko je nezreo I da ima 80 godina a neko nasuprot bude spreman za ulogu roditelja I sa 20 godina (znam takve). Stvarno je to vrlo individualno.
Ali je istina da I u tome treba biti racionalan.
Istina, dok nemate dete, zamišljate mirišljavu bebu I mislite da su najveći problemi nespavanje, fizički napori ali kad dobijete mirišljavu bebu, vi automatski kao roditelj gledate šire I dalje, odgovorni ste za njega ne samo u tom trenutku, nego u svim budućim. Vi ga već vidite u vrtiću, u školi, pitate se kakav će biti kao tinejdžer, sa svojih 25 godina...I vi sa njim. I pokrenu se razni strahovi. Ja sam prvi put osetila ozbiljan strah od smrti kad sam dobila mog sina. Ovo vam iskreno pišem. U tom smislu nije loše da nemate 65 godina nego manje kad vaše dete bude bilo tek tinejdžer. Ok, mladoliki ste, vitalni, zdravi, ali fakat je da vi imate 65 godina. Razumete šta vam želim reći....Naravno, ovim ne želim nikoga uvrediti. Sama ja sam "mlada" mama kao rosa u podne.

Poslednji izmenio Struzzo dana 2013-12-05, 13:56, izmenjeno ukupno 1 puta

Struzzo

Broj poruka : 7196
Godina : 41
Datum upisa : 27.09.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MAAKKI taj 2013-12-05, 13:28

Drage moje sto se mene tice ova diskusija je dosla kao porucena, i prva se slazem da se otvori tema "Izlazna strategija" jer se upravo nalazim u toj fazi.
Uglavnom se slazem sa onim sto ste napisale i to da su postupci poput droge, da nam se zivot pretvori u analize, vadjenja krvi, briseva, iscekivanja istih i najgore moguce cekanje je cekanje bete, koja ja kod mnogih na forumu prvo bila negativna. Kao najsvezija po tom pitanju mogu samo da kazem da pre neke cetiri godine kada je krenula moja vto prica bila sam puna nade, elana, i imala neki osecaj da ja jednostavno samo idem po moje dete, ali corak, naravno da to ne ide tako. U to vreme je Happy negde napisala svoj predivan post kojim je na forumu objavila da ona i njm odustaju od daljih pokusaja, post sam procitala bezbroj puta, oplakala isto toliko i nisam mogla da shvatim zasto, ali danas je itekako dobro shvatam. Isto tako u to vreme nisam ni htela da cujem za temu o stetnosti vto postupaka na zdravlje i dosla cak sa nekim clanicam u zestoku raspravu, ali naravno da sam i tu temu procitala. Svi znate da sam svoje postupke sama finansirala, gomila para, plus analize redovne i dodatne, da ne govorim ne smem ni sama da saberem, ali isto tako sam tada vec sebi zacrtala tri postupka jer smatram da je dosta, i naravo toliko sam mogla da finansiram, e sad nije da se ne bi skupilo para za bar jos jedan, ali negde u meni nemam tu zelju.
Sada se osecam porazeno, jadno, iznevereno od strane same sebe, jer toliko sam se trudila a nigde nikakvog pomaka, da ne pricam za ljude oko mene koji me gledaju kao jadnicu sto me jako nervira. Neki dan mi je jedna poznanica koja ima dvoje dece (a razlika medju njima je 10 godine) rekla sreca pa ih nemas, toliko sam poludela da sam joj rekla sto ih je ona onda radjala i to sa takvom razlikom. Jedino u zivotu sto sam zelela jeste dom i porodica ona kompletna sa detetom, do sada nisam imala srecu da se ostvarim i na tom polju, a sve vise sam neuspesna u drugim poljima jer su mi postupci odvlacili puno energije i paznje. Zelim da postanem majka, zelim da me neko doceka sa radoscu kada se vratm kuci, zelim da kucu ispunim smehom i hocu sigurna sam u to. Puno je dece od pelena odraslo uz mene, vole me i smatraju me delom svoje porodice i to one najblize, ali ipak oni imaju svoju porodicu, svoju mamu i tatu, a ja se opet nakon svih lepih momenata vracam u praznu kucu koja mi sve vise postaje i hladna.
Zamolila bih mame koje su usvojile decu i prosle ovu fazu koju ja sada prolazim otvore temu, jer ce sigurno svojim iskustvom i savetima pomoci zenama kao sto sam ja.

MAAKKI

Broj poruka : 4805
Godina : 48
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 2013-12-05, 13:29

Simona,
slažem se da bi trebalo da se više konstruktivno piše i ne mora na forumu samo da se piše afirmativno. I da kad pišete o deci, pišete samo u superlativu. Naravno, svi imaju probleme I problemčiće.
Možda ima više razloga. Istina je da smo svi različiti, pa I kako reagujemo u problematičnim situacijama, kakve odbrambene mehanizme imamo...Drugo, ti si prisutnija na Kutku pa shodno tome više zapisuješ onako u hodu svaki problem, problemčić koji je trenutan. To ne znači da ih ti kao roditelj više imaš, a neko drugi ima manje nego ih ti prosto više zapisuješ.
Ja recimo, nisam stigla da vam kukam a bila sam ozbiljno zabrinuta kad je mala seka tek stigla I naš sin je imao burne napade ljubomore pa su se malo-malo dešavali incidenti, tipa da je počupa za kosu, ostane mu pramen kose u ruci....Ja sam tad bila van sebe, baš sam se brinula kako će sve ispasti, razmišljala sam na temu njegove agresivnosti, pa I o nepoznatoj genetici, nekim budućim danima...svašta mi je tih dana padalo na pamet. Ali je sve to prošlo, smirilo se...kad sam ja stigla do kompa I pisala o tom periodu, već je bilo izfiltrirano. Very Happy

Struzzo

Broj poruka : 7196
Godina : 41
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 2013-12-05, 15:25

Zene pa sta cekate otvarajte temu vise

noja

Broj poruka : 6178
Godina : 38
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 2013-12-05, 15:34

Struzzo je otvorila temu "Izlazna strategija" a ja sam prenela sve naše postove na tu i oko te teme tamo.

Simona

Broj poruka : 7883
Godina : 47
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Shizika taj 2013-12-05, 23:34

JocY :: Meni je na primer mnogo zao sto su zene na ovom forumu pocele da se bave iskljucivo diskusijama o analizama, protokolima, hormonima a zanemarile one teme o psiholoskim aspektima, koji su po meni najvazniji. Najlakse je kaciti smajlice i vikati "napred curo" bez nekog dubljeg iznosenja osecanja. Zato smatram da te teme moraju ponovo da budu aktivnije. Jednom mi je Struzzo na takvoj temi kad mi je bilo tesko rekla da su supruznici u ovoj borbi ko dve gladne zveri u kavezu, sto mi je nmogo pomoglo da shvatim mog dragog i njegovo vidjenje svega, i hvala joj na tome. Takva podrska je nama potrebna a ne smajlici.
Pa da, zato sam ja i prizivala Struzzo na ove stane, ona tako elokventno iznese materiju. as 
Veoma mi je drago da je ova nasha diskusija urodila plodom i shto smo otvorile novu, korisnu temu.
Naravno da cemo ovde nastaviti navijati, iskreno i jako, mi smo zhene koje popravljaju nesklone nam statistike, potkovane znanjem koje smo ovde sakupile, pomognute podrshkom koju Kutak pruzha.
srca vv vv vv srca 

Shizika

Broj poruka : 5407
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 2013-12-07, 11:18

Shiz, te predkancerogene nek te odmah napuštaju, nemojde da im ja dolazim tamo, čak do Engleske! Stiskam te jako i verujem da ćeš krajem meseca, nakon kolposkopije, biti mirnija. Hvala ti za sinoćnu podršku, mnogo mi je značila, i od tebe i od bak, baš sam bila potresena, a sama kod kuće. Pritom imaš svoje brige, a odmah si mene cimnula, znajući koliko ću se potresti. Veliki si čovek, znam da znaš, al nije na odmet to da ti kažem i javno ovde!srca 

BiKsi :)

Broj poruka : 20375
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 2013-12-07, 11:19

Svidja mi se i tema koja je otvorena, samo sad nisam u stanju da komentarišem.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Shizika taj 2013-12-15, 11:55

Biksice, mlada mamice, prekrasno stvorenje, one noci se zatekoh u pravo vrijeme na pravom mjestu, znala sam koliko ce te pogoditi.  zagrljaj 
Hvala ti puno na divnim rijechima. love 
Hvala i ostalim djevojkama, Simona, Jocy, Tuli  c 
Djole, nishta ne pishesh, a mene memorija izdaje, idesh ti sutra u bolnicu?  zbunjen

Shizika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djole42 taj 2013-12-15, 13:17

Shizika ::

Djole, nishta ne pishesh, a mene memorija izdaje, idesh ti sutra u bolnicu?  zbunjen

Kakvo ti zeno pamćenje imaš ....jes vala ja sutra u bolničicu ,pišem kad se vrnem  Wink 

love 

djole42

Broj poruka : 6398
Godina : 45
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Republica taj 2013-12-15, 14:05

Joj shto sam nervozna i tako citam postove sa predhodne 2 strane gde ste pocele da gradite temelje za temu -Izlazna situacija-.
Nisam nervozna zbog toga pa citam na preskok da dodjem to info kakve to predkancerogene Shizo??? I Djole shto u bolnicu?  cvet

Poslednji izmenio Republica dana 2013-12-15, 15:21, izmenjeno ukupno 1 puta

Republica

Broj poruka : 2496
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 2013-12-15, 14:55

Dolence, mislicu na tebe i zelim da se sve resi na najbolji moguci nacin za tebe. Ako mora napolje, dobro je. Ako ne mora, opet je dobro  yes 

Sizo, rece u decembru kolposkopija? Ili konizacija?

Ljubim veseli klub, jos malo pa sam punopravan clan  radost radost radost 

bak

Broj poruka : 6807
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lelas taj 2013-12-15, 15:13

Zene Shizika i Djole drzim palceve da sve u decembru prodje kako treba!

lelas

Broj poruka : 1645
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 2013-12-15, 15:43

Djole, mislim i ja ne tebe sutra, da bude kako mora, samo da budes mirna!  poljubac 

Siz, dokle si ti stigla? Ne stigoh ni da te pitam zbog ovih mojih gluposti!  Embarassed 

KoMetaK

Broj poruka : 7149
Godina : 43
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djole42 taj 2013-12-15, 19:16

Republica ::Djole shto u bolnicu?  cvet

TU nadbubrega bio hormonski neaktivan al sam ja iznutra super riba pa se aktivirao i počo da me radi lol! lol! lol! lol! lol! 
Šalu na stranu ,radi me tumotčić samo tako pa da vidimo kolko još i da li još mogu da ga gajim ili ga vadimo .....
Kod gajenja je nezgodno što jedva zaustavljam gojenje i oticanje (idem ka Kušingovoj bolesti )
Kod vadjenja nezgodno što idem na kortiko dozivotno .....
Zato kontrolišemo da vidimo dje će biti veće koristi od štete .

Al sam se oglancalaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,nidje dlake  Very Happy 

djole42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 2013-12-15, 19:57

Djole, mislim na te, sutra drzim fige.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neca73 taj 2013-12-15, 20:00

Djole i ja mislim. Javljaj nam kako si cim budes mogla.

neca73

Broj poruka : 1454
Godina : 43
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SladZana taj 2013-12-15, 20:00

Djole stvarno bzvz sa tim, neka i gajenje i Kushing idu u kupus.  usne 

SladZana

Broj poruka : 2745
Godina : 32
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djole42 taj 2013-12-15, 20:01

love  mamo na Oli   Very Happy
 love  Neco ,Sladzo dušo

djole42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Republica taj 2013-12-15, 20:05

U Djole , Kushingova bolest.
Djole moramo da se cujemo.
Imam dosta da pishem , tako da cu kasnije ili da se Viber-ishemo?

Republica

Broj poruka : 2496
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SannI-AlL taj 2013-12-15, 22:52

Djole nek si ti lupila glanc,a sutra srećno i da se reši već jedared.Kuš Kušing i ostali skotovi.držim fige i ljubim da pukne.
Šiz,kakva je situacija kod tebe?Kad je kolpo?Ljubim tebe ,a Zrno malKO više  sunny 
Klube  cveće

SannI-AlL

Broj poruka : 1523
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MAAKKI taj 2013-12-15, 22:53

Djole neka bude kako mora da bude samo da budes mirna. E neka si se oglancala da vide kakva si ti riba  zagrljaj zagrljaj zagrljaj

Siz  poljubac 

MAAKKI

Broj poruka : 4805
Godina : 48
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SoJa taj 2013-12-15, 22:55

Đole  zagrljaj 

SoJa

Broj poruka : 2004
Godina : 39
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Shizika taj 2013-12-15, 23:05

Djole, 16. mi se urezao u pamcenje. Dakle ako ne vadish onda se morash hraniti po ovoj dijeti za netoleranciju kako bi izbjegla simptome? Ali to ne iskljuchuje da bi poremecaj pravio progres? Izvini, nisam upoznata sa Kushingom.
Kod mene predkancerne celije imaju 30% shanse da se vrate u normalu, a 70% da se "pogorshaju". Trebalo ih je odstraniti ambulantno pod lokalnom anestezijom pri prvoj kolposkopiji, ali su zahvatile preveliku povrshinu pa moram u bolnici i pod opcom anestezijom. Bar se nadam da vec nije doshlo dotle da moram konizaciju, nisam se na to spremila.
Hvala svima koje brinu.  c

Shizika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SoJa taj 2013-12-15, 23:12

Shizika, nisam bila u toku... Bićeš ti dobro, pobediće tih 30%, samo pozitivno, ljubim te  zagrljaj 

SoJa

Broj poruka : 2004
Godina : 39
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 19:39

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh