Svi su sa Zemlje, samo je Arsa s Marsa! :)

Strana 2 od 42 Prethodni  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Svi su sa Zemlje, samo je Arsa s Marsa! :)

Počalji od zoxa taj 26/2/2014, 10:16

Divnooo, slicice, naslov, opisi.... Arsa predivan!!!
Da ste zivi, zdravi i veseli ihajjjj godina!!!
Puse od nas!

zoxa

Broj poruka : 2605
Godina : 40
Datum upisa : 25.11.2008

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragmilk taj 26/2/2014, 10:28

Mali Arsa, pravi dasa srca srca srca srca srca srca srca srca 

dragmilk

Broj poruka : 1295
Godina : 41
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 26/2/2014, 20:33

Hvala mile tete naše!

Evo još koja sličica.
Posteljina je moja kad sam bila beba. srca 

[Only admins are allowed to see this image]

Naša mala porodica.

Dečko je počeo da se smeje i da guguće, pa da vas počastimo jednim širokim osmehom.  sunny 

BiKsi :)

Broj poruka : 20381
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 26/2/2014, 20:35

Divna porodica!!!!
Arsa mi lici na mamu Biksi!!!

leptirko82

Broj poruka : 2914
Godina : 34
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SladZana taj 26/2/2014, 20:39

Pa i ja bas sad gledam na koga lici, meni se cini mesano i od mame i od tate  srca srca srca srca ali najljepsi clan vase predivne porodice   yes 

SladZana

Broj poruka : 2745
Godina : 32
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SoJa taj 26/2/2014, 22:03

Divna porodica  srca srca srca srca srca srca srca srca 
Arsa je ko lutka  osmeh srce A posteljina je vrh  likeit 
Ljubac za trojac  ljubav 

SoJa

Broj poruka : 2004
Godina : 39
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 26/2/2014, 23:08

Leptirko, Sladzo, jeste pomesan, mada ipak vise na mm liči. Na mene samo kose oči i crnu kosu, sve ostalo na tatu, i ponesto na mog brata ima, bar ja to vidim. Doduše, ja se ne opterećujem, nek liči na koga kog hoće, neću da se bunim, samo nek je i dalje ovako sladak! :)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tangerine taj 27/2/2014, 02:30

Samo može da bude slađi.

Kako veselo dete, kakva dobrica. Već se vidi da će biti šeret.

Tangerine

Broj poruka : 337
Godina : 31
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od buby taj 27/2/2014, 09:11

sreca sreca sreca sreca 
srecno otvaranje i ovog najlepseg dnevnika  srca1 
 cvet cvet cvet cvet cvet cvet cvet cvet cvet 
Arsa me odavno osvojio,sad samo mogu da uzivam u ovim divnim slikama,evo tek sad na ovim slikama vidim koliko je ustvari mrvica,znas da sam za one slike rekla da ne vidim da je sitan....dusa mala,bas je prava kiflica..i svaki mu nadimak prilici  love ...ako,razmazite ga,ionako ce sa tri godine bezati da se igra sa drugarima,bukvalno uzivaj u svakom njuhu..ljubim vas ljubav 

buby

Broj poruka : 4109
Godina : 37
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilymar taj 27/2/2014, 12:32

Arso, pile malo, dobro nam dosao i srecno otvaranje dnevnika. ljubav 

Mojoj devojcici su ne jednom, nego ne znam koliko puta rekli "A ti si kao malo razmazena", dok mi nije pukao film gde sam odgovorila, Da, razmazena je i to ne malo. I s punim pravom je razmazena. Tako svakom zapusim usta.
Ma bas te briga, neka spava sa vama, i nasa je sa nama, dok sama nije otisla u svoj krevet i svoju sobu.

Ljubite se i grlite. Nista lepse na svetu ovom nema, kad privijes to zgepce uz sebe i osetis kako dise i mirise 
srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

lilymar

Broj poruka : 301
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 27/2/2014, 13:09

Srećno otvaranje najlepšeg roditeljskog dnevnika.  srca 

Arsa je divan i vi svi zajedno...  srca1 

Slažem se sa Lilymar. I moj Vilenjak je razmažen. Ja se uvek setim mog profesora psihologije koji je govorio "Ne plašite se da razmazite dete...". To mi nešto ostalo u sećanju pa valjda i primenjujem Very Happy

Uživajte sa vašim sinom :)

Simona

Broj poruka : 7894
Godina : 47
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 28/2/2014, 02:07

Biksi, divan ti je Arsa, kakve pametne okice, prelep i predobar!
Uzivajte, divna porodico, zasluzili ste.
A tek tvoji opisi...

zagrljaj 

snedra

Broj poruka : 1692
Godina : 48
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sofka taj 1/3/2014, 18:00

srca  srca  srca SRECNO OTVARANJE NAJLEPSEG DNEVNIKA  srca srca srca 
Arsenije pile maleno  love da si zdrav i srecan ceo zivot, i na radost tvojim roditeljima  radost vv vv vv vv vv vv vv 
Uzivajte srecni roditelji  ljubav

Sofka

Broj poruka : 1501
Godina : 44
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nesalela taj 1/3/2014, 18:30

...Srećno otvaranje dnevnika draga moja koko....Arso dobro nam došao, zdrav,srećani veseo uvek bio sa svojim roditeljima....Uživajte,mazite se,pazite i volite do beskonačnosti....ljubimo vas Stašenka i ja.... usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne usne 

nesalela

Broj poruka : 3879
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 1/3/2014, 21:55

Biksi rodila beba beba beba beba beba beba beba beba beba d d d d d d b b b b b b b b b b b b x x x x x x x x x x x x x v v v v v v v g g g g g c c c c c c 
E pa mene stvarno dugo nije bilo. Žao mi je što nisam ništa upisala u tvom TD love love love love love love love love love love love BIKSI JE IMALA TD love love love love love ali čestitamooooooo

anak

Broj poruka : 3408
Godina : 44
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 2/3/2014, 11:50

Hvala drugarice naše, Anak, dobro nam se vratila!

Da se razumemo, dete ne spava s nama, samo ga ponekad stavimo medju nas da ga mazimo! lol! Plašimo se da ga ne zgnječimo, inače bi spavao s nama! lol! lol! 

Imam najbolju ekipu koja mi pomaže: muž, mama, svekrva. Kad muž radi, onda su tu mama ili svekrva. Ja dete dojim ležeći, oni ga podižu da podrigne, stavljaju ga na moje grudi, nosaju ga, nunaju, tutkaju lažu. Ja ga dojim, izmazam mleko, stavljam obloge i sterilišem šta treba. Kičma je odmah nakon ovakve organizacije počela da popušta. Bila sam na ivici da ne mogu da se pomerim, niti koraknem. Sutra idem kod ortopeda da osmorti situaciju, a onda u toku sledeće nedelje i kod fizijatra, ako uspem da nadjem vezu, a potrudiću se. Kod nas se fizijatri zakazuju 1. marta, tek za april, toliko o tome, dotad mogu invalid postati. Razmišljam da krenem na plivanje, bar dva puta nedeljno, da ojačam ledja, jer najviše trpe zbog dojenja i izmazanja mleka, podizanja beke, i tog savijenog položaja.
Ako nekom treba mleka, samo zovite!  lol! 

Inače, Arsica je dobrica, jeste da će ga babe razmaziti, nosaju ga, i spava im po grudima, al šta ću, žao mi da im kvarim to maženje, kad su ga tako dugo čekale. A on, lopužica, koristi, pa se samo utapa u njih. Sad kad imam noćnu pomoć, onda mogu i da ga nosaju, ja fino legnem da spavam, a one se druže s njim, ne žale se, svima lepo! Very Happy 

Nasledio je ovu ljulju, pa prilično uživa u njoj, što se da videti iz priloženog.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 2/3/2014, 12:00

Već je počeo da lingara, šta će, takvi su mu roditelji, pa se mora odmah navikavati na akcijanje. Još da ja nemam bolove u ledjima i problem sa grudima, pa ne bi nas niko zaustavio! lol! 

Prvo je išao kod babe i dede po tati. Onaj dan kad su se slavili Oci, da veže dedu.  Fino se vladao.  lol!  Onda je bio kod njih za slavu, 9. januara, pre svih gostiju, i tada se fino vladao. Baba i deda su presrećni i svako malo dolaze da ga maze, gnjave i pomažu nam.

Onda je sa mesec dana išao kod bake  po mami. Baka nije bila kod kuće, i to je bilo iznenadjenje, pa kad je ušla u kuću, i kad ga je videla kako slatko spava na njenom krevetu, samo joj se krv u glavu sjurila od uzbudjenja, kako ona kaže, mislila je da će od sreće umreti!  srca 

Dobro se vladao i na babinama, koje otkačismo u februaru, dok nam je tata bio na odmoru. Prodje nam 70 najbližih ljudi kroz kuću, prilično smo se umorili, ali smo i to završili.

Sa tatom je bio u prvoj šetnji, a onda sutradan smo išli svi zajedno. Nas dvoje smo uživali, dok se on sit naspavao!

Onda je opet išao kod bake po mami. Gnjavili ga klinci od mog brata, a i brat i snajka, a i baka, pa je posle toga spavao pet sati u cugu,  po prvi put.  lol! Svako malo sam gledala je l diše, koliko se dugo nije budio!  lol!  Moja najmladja bratičina mu je tog popodneva dala čokoladni smoki, srećom pa je moja mama to spazila na vreme!  lol! 

Neko veče smo bili na druženju kod kumova. I to tek u pola osam uveče smo otišli kod njih. Kažem mu da ima šašave roditelje, koji u to vreme decu namiruju za spavanje, a on tek u lingu krenuo, je li petak veče ili nije?!  lol! Bio je super, pustio je mamu i tatu da se druže, a on, pored jedne ture sikenja, ostatak večeri uglavnom prespavao. Jedino sam ga ja malo maltretirala, isprobavajući mu farmerke, koje je od kumova dobio, nisam mogla da odolim.  Very Happy 

More smo uplatili krajem januara, naravno da je izbor pao na Grčku, ovaj put Olimpik bič, zbog peščane plaže i smeštaja tik do mora. Tu ima i zaštitna mreža protiv meduza, bar je bila pre par godina kad smo tu letovali. I uzeli smo dve smene, dakle 20 dana, septembar, Arsenije će napuniti 10 meseci, pa se nadam da će nam biti zabavno. Svakako se uvek možemo vratiti ranije, ako se smorimo, al nadam se da nećemo.  Very Happy 

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 2/3/2014, 12:12

Duso moja, divan izvestaj, a slike...reci nemam.
Tata sija pored Arse, a on, mali smeker, uziva li uziva.
Mama Biksi, uzicka mlekara.
Uzivaj, duso, u zasluzenoj sreci !!!!  osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce 

leptirko82

Broj poruka : 2914
Godina : 34
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SladZana taj 2/3/2014, 12:25

Bixi draga ovo je divnoca  srca srca srca Sad kad pocnes da stajes na noge ima da bude savrseno  yes 

SladZana

Broj poruka : 2745
Godina : 32
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SoJa taj 2/3/2014, 12:42

leptirko82 ::Mama Biksi, uzicka mlekara. 

lol! lol! lol! lol! likeit 

Biksi, divni ste, lep će život Arsa imati sa vama. A tih dvadeset dana na moru mislim da će vam biti malo Very Happy
Uživajte, volite se, mazite, skitajte...  srca srca srca srca ljubav

SoJa

Broj poruka : 2004
Godina : 39
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 2/3/2014, 13:00

Arsenije je PRELEP!

Toliko me oduševila njegova lepota da sam žurila da tu rečenicu što pre upišem.

Isti otac! A uši ću mu pojesti. Kako lepe uši ima...... meeed, medeni..... nekako mi je je mnoooogo sladak.

ja se zaljubih u njega.....

cufta

Broj poruka : 5397
Godina : 48
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ženo draga, rasplaka me...mnogo sam ti srećna!

Počalji od dr mali pariz taj 2/3/2014, 15:32

Bixi, Rode,Rodiću moj mili....divan dnevnik, originalan naslov, i najmirišljaviji paketić u njemu!
Koje emocije sad tebe krase...svesna li si? Drugi čovek sada piše,i ja sam bezgranično zahvalna Bogu ,što i ti,mila moja, imaš privilegiju majčinstva.
Arsa je KRALJ,ali drugačije pored vas dvoje i ne može.
Da, suze stižu jedna drugu,a onda se pocepah od sneha na opis terevenke...
Coki, KRALJU!
Puno vas volim!! osmeh srce srca srca srca srca srca srca 

dr mali pariz

Broj poruka : 22930
Godina : 38
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 3/3/2014, 18:07

Pile prelepo  sunny sunny sunny sunny sunny sunny 
bas je veliki porastao!!! Ljubi ga teta laf!

LaFolie

Broj poruka : 3417
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od missile taj 5/3/2014, 08:41

BiKsi :) ::...drago mi je da sam bar delić onoga što osećam uspela preneti i ovde.

Delić? Pa ja se topim, suze mi oči, smešim se dok čitam, pa onda zasuzim još jače... Šta bi bilo da nije samo delić!

Bixi, tek sad vas videh ovde, i ... nemam reči! Arsa je ANĐEO. Bukvalno!!!!  yes srca srce 

Ne znam koja mi je sličica divnija i osećajnija od druge, ili koja je tvoja rečenica nabijenija osećanjima. Neka ovaj dnevnik bude ispunjen ljubavlju i lepim događajima, i nek vam je ovaj anđelak Arsa živ, zdrav, srećan, razdragan,... ma bar 100 godina!

Srećno vam roditeljstvo, mada je ovo suvišno reći, jer uz Arsu i ne može drugačije!!!!

DIIIIIVAN je, ljubim ga u tu ručicu!!!!  srce 

ljubav

missile

Broj poruka : 8191
Godina : 46
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 5/3/2014, 10:52

O drage naše tete, hvala vam puno na lepim rečima i komplimentima!  srca srca srca srca srca 

Jutros smo opet išli da vadimo krv, mačak mili, malo je plakao. Sutra imamo kontrolu kod gastroenterologa, a imamo uput i za hematologa. Ja se tako smorih sa odlascima kod doktora, a naša pedijatrica ga za sve šalje, ništa sama ne odlučuje. Pošto je anemičan, poslala nas kod hematologa, da mu on odredi koje će gvoždje da pije. Meni, kao laiku, je tako nestvarno da ona to ne može da prepiše, nego da moramo da ga vantamo tamo ovamo, onda se poremeti njegov ritam, i posle nam sav bude nekako nervozan. Do sada smo nekoliko puta vadili krv, bili dva puta kod gastroenterologa, zbog produžene žutice, bili na ultrazvuku stomaka, koji je potpuno uredan, bili na kontroli kod neonatologa, bili kod fizijatra, pa zbog dijagnostikovanog tortikolisa, ako se to tako kaže  Laughing , dobili vežbice, pa onda dva puta išli da nam te vežbice pokažu, mada ga ne maltretiramo, skontah da su svako dete i pre i posle nas poslali na vežbe. Kad primetim, ja mu glavu okrenem na desnu stranu i više puta spava na levom, nego na desnom boku, i trudimo se da mu pričamo sa desne strane, kako bi vratić okretao više u desno, jer mu je jača leva strana. Onda smo dva puta išli u savetovalište, pa nekoliko puta bez njega za kojekakve upute, u subotu imamo ultrazvuk kukova. Nadam se da će gastro sutra da mu odobri drugu vakcinu, protiv hepatitisa (iako je neonatolog odobrio, pedijatrica nije htela da mu da, iako je jetra ok, i bilirubin prilično u opadanju), i da će hematolog da mu da to gvoždje protiv anemije, pa da se malo manemo odlazaka kod lekara. Ja da se pitam, ne bih dete ni jednom mesečno vodila na kontrolu, već jednom u dva tri meseca. Naravno, ako primetim nešto neuobičajeno, da bih dete odvela kod dr. Inače, na moje pitanje gastroenterologu da li je dete anemično ako mu je hemoglobin 85, ona je rekla da je to ok, i da nastavimo da gajimo dete kao i do tada. Neonatolog mi je objasnila zbog čega hemoglobin mora detetu biti viši, bar oko 100, i da je njeno dete, ona bi mu dva tri puta nedeljno davala gvoždje, vitamin c, folnu, samo da mi pedijatrica napiše recept. Medjutim, pedijatrica nas šalje kod hematologa. Ja mogu da razumem da ona neće ništa da prepušta slučaju, al dete, kuc, kuc, kuc, napredno, fino, i to i ona uvek kaže, ali avaj. Da ne pričam koliko nas iscimala onog 31.12. kad nam je dala uput za ležanje na neonatologiji, zato što je dete izgubilo 70 grama za sedam dana po izlasku iz porodilišta. A nije uzela u obzir ni da je prevremeno rodjen, ni da je sa aptamila prešao na moje mleko. Na neonatologije se zgranuli, uradili detetu ponovo rezultate, i dali savet da ga hranimo na dva sata. S tim što smo morali potpisati, da na sopstvenu odgovornost, vodimo dete kući. Možete zamisliti kolika mi je knedla u grlu stajala tog 31.12. kad su mi rekli da po pedijatru on treba da ostane. Srećom pa je dežurni neonatolog imao razumevanja i mnogo više iskustva, pa je sve ispalo kako treba. Ja bih se raspala da je on tu noć ostao tamo. Jer bi ga opet hranili veštačkim, onda bi opet došao na privikavanje na moje mleko,a da ne govorim što bismo novu godinu dočekali sami, što mi je još najteže palo. Sve u svemu, kad god sam poslušala onaj unutrašnji osećaj, bila sam upravu. Razmišljala sam da promenim pedijatricu, al mi je to malo komplikovano, jer nam je ona najbliža, i manja je gužva tu kod nje, pa se brzo stiže na red. Rešila sam da se ne nerviram na svaki njen predlog i slično, jer se većina mama na nju žali, nisam još našla nikoga ko je zadovoljan. Reče mi jedna poznanina da je njenu mladju ćerku poslala kod fizijatra, samo zato što je kod starije sestre u kartonu videla da je išla kod fizijatra, iako je ta ista beba bila na fizijatrijskom pregledu i isti je bio potpuno uredan. Toliko o tome.

Samo se nadam da mu je bilirubin spao na neku ok granicu i da ga više neće bušiti u narednom periodu. Srećom pa imam u labu komšinicu, koja mu uvek vadi krv i srećom uvek iz prve nadje venu.

Što se tiče ostalih novosti, on se već odavno smeje, i to se rasćapli skroz, da nema ušiju, kez bi mu se obmotao oko cele glave.  Laughing Još ako se tako raskezi dok ga drže babe ili deda, pa možete misliti koliko se oni tope, u barice se iz momenta pretvaraju. Naravno, i muž i ja se raspilavljujemo na te njegove gegove. Inače, čim završi sa klopom, raspali kez, valjda zadovoljan bude i sit, i sve mu onda bude potaman.

Plače kad je gladan, kad mu je zapušen nosić, pa ne može da vuče siku, kad se bori da zaspi ponekad i kad ga muče grčići, mada nisu mnogo izraženi, al ih ima. Dajem mu vodicu u koju ubacim kim, nadam se da mu to bar malo smiri stomak. Pojimo ga vodicom, čisto da malo sapere kajmak  Laughing , koji vrlo često mulja po ustima.

Eto, da zabeležim par stvari, da ostane u dnevniku, brzo se sve to zaboravi, sigurna sam.

Ljubimo vas puno Arsenijus i ja!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 23:06

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 42 Prethodni  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu