KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+67
Star77
Mili2
Mili
neris8
Sofija Veks
mamadabudem
d77
karakaca
jelena*mama2andjela*
caci
Likoli
ivka
anasrce
veki1
smarija
Ninche
Erata
zvoncica36
Orline
tetreb
ChillyVilly
kockicaaa
makica1984
buby
Vuchica
KoMetaK
mrsbg
ninica2
Ema78
MAAKKI
Klarica
JocY
lilly13
pluton1
dragana76ns
Botox
hocukusurnecuzvaku
noja
neca73
lenabeograd
BiKsi :)
Stenli
fmala
lelas
Endzi
bulevarka
cufta
fight&faith
saska1
missile
leptirko82
cicsa80
ragaco
SladZana
zoxa
bak
ganedina
SoJa
PalcicaBg
Niny
Strumfeta78
Simona
vivijen
lenjivica
Struzzo
LaFolie
nina :)
71 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ChillyVilly 29/4/2014, 21:47

Likoli,divna vest  igra igra igra 
D77,ne brini,trudnoca je velika promena za organizam,mora da bude neke reakcije...imunitet ti je malo oslabljen,sigurno ti je i ceo predhodni period bio stresan,dok nisi dosla do toga da ostanes trudna.Ali,sada postedi sebe i bebu nerviranja,odmaraj i poradi na poboljsanju imuniteta.Uostalom,i Jelena ti je lepo objasnila... zagrljaj 
ChillyVilly
ChillyVilly

Broj poruka : 140
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 03.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Star77 29/4/2014, 23:17

D77, malo vise voca i vitamina i proci ce. Nemoj da se nerviras :)
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 30/4/2014, 08:56

D77, možda ti je naišao takav period, ne mora da znači da je prehlada. Udri po narandžama, limunadi i biće bolje  Very Happy 

Mene ponekad ujutru boli grlo, ali prođe u toku dana. Nemam pojma od čega, ništa hladno ne jedem. Dal sme da se koristi sprej od propolisa u trudnoći?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 30/4/2014, 11:02

Drage, hvala puno...
Niny, u pravi si...danas skoro da i nemam problema sa nozdrvom i nema kijanja...videcemo do kraja dana.
A veceras me ceka novi UZ  Very Happy .

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 30/4/2014, 13:05

Zvoncice, hvala!

Trudnaje, stisak i ljubac!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od smarija 30/4/2014, 13:35

d77 ne znam jel' samo imas kijavicu jer sam je ja imala i prije pozitivne bete i to je bila ludnica sa kihanjem,znam i sad u 13nedelji da kisem ali nikakvih drugih simptoma pred gripu nisam imala.

Cure da li ste vi pratile ovo mjerenje bebe po nedeljama trudnoce,meni se nekad poklopi a evo sad ispada kao da je beba manja.Sad sam se vratila sa uzv i trudnoca je 13+4 a crl 6,3 dr.nije nista komentarisala da ne valja,i da trudnoca je iz VTO ali mi dr.racuna po poslednjem ciklusu
smarija
smarija

Broj poruka : 73
Location : BL
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 30/4/2014, 14:00

Devojke da li je vama pomagalo nesto da ublazite mucninu?
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 30/4/2014, 14:01

Meni samo bademi.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 30/4/2014, 14:03

Hvala na brzom odgovoru  Very Happy 
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 30/4/2014, 14:06

Nadam se da ce pomoci  Very Happy 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 30/4/2014, 14:50

Smrdica ::Devojke da li je vama pomagalo nesto da ublazite mucninu?
Mojoj koleginici nije badem pomagao već samo žvake sa ukusom voća.Možda da probaš posle jela da malo prošetaš.Najgore je da ležiš posle jela.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 30/4/2014, 14:52

Probacu i to..ja skoro nista i ne jedem i sto progutam odmah izadje napolje..hvala Zvoncice
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 30/4/2014, 16:39

lakole ,bravo za obe bebe -super sto si cula srculenca ! bice sve u redu ,ne razmisljaj ...
 d77 ,samo po vocu -ja mislim da meni mnogo pomaze ova limunada naste srca .
smrdo,kad pre mucnine ----ja sam izgubila apetiti od ovih hormona ,cini mi se ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 1/5/2014, 09:11

Ovde je bas mirno  Very Happy
Heparinke,imam pitanje za sve vas-da li su vam dali "na ruke" Fraxi za ove prvomajske praznike. U Nisu je takav haos ispao, jer apsolutno nikome nisu(bar juce popodne) dali Fraxi da nosi kuci, jer zaboga ginekologija ne radi i ne mogu da pravdaju davanje. Bilo je potrebno ponovo traziti nalog za ova 4 dana, ali za opstu medicinu, koja je dezurna za vreme praznika. Posto moja dr nije radila, prvo me niko nije hteo  primiti, pa posle zesce raspravke, ipak mi je jedna dr napisla nalog za opstu. A tamo-ni za zivu glavu, sinoc, ne daju Fraxi na ruke. Odoh jutros u nadi da ce se smilovati, ali nista. Nije mi pomoglo ni to sto sam u osnovi med.sestra, sto su mi roditelji zdravstveni radnici, apsolutno nista...
Ne mogu da verujem sta se u ovoj zemlji radi...
A da...umalo da zaboravim ono najbitnije...bila sinoc na UZ i rastemo...sada smo 2cm. Dr kaze da malo zuri u odnosu na zadnji mensis, ali valjda je ok.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 1/5/2014, 09:49

D77,znam kakav je haos oko fraxiparina.Meni uvek prođe dva tri dana dok odnesem nalog, dok mi oni naruče,izdaju...Zato ja uvek kupim po 2-3 za takav period.Nikada ne završim sve u istom danu...Važno je ne prekidati ni dan u primanju fraxiparina...Super za UZ rastete  igra 
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 1/5/2014, 11:04

d 77 ,ja nisam iz Nisa ,ali je meni doktorka opste prakse rekla da mi ne moze davati fraxi na ruke ali da cu imati onu ...kucnu negu,i da ce dolaziti svaki dan kuci da me bodu,na to imas prava.mada je kod mene manji grad ,pa mozda to i moze takoda funkcionise .ja sam kupila za 10 dana ,sto rece tulumba da imam za nedaj Boze .jel bese fraxi mora uvek u issto vreme ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 1/5/2014, 11:41

Da,trebalo bi uvek u isto vreme.Ja uvek uzimam uveče u 20.30.Tako mi je doktorka rekla, max 5 minuta gore,dole... sreca 
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 1/5/2014, 12:35

A da li ginekolog moze izdati nalog za kucnu negu, tj.davanje?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 1/5/2014, 13:10

d77 ::A da li ginekolog moze izdati nalog za kucnu negu, tj.davanje?
ja mislim da ti je merodvnije na opstu praksu da odes ,bar je tako  kod mene bilo .jer kada sam posle pitala ginekologa o fraxiju sta i kako ,reko je da nezna nista o tome i da odem na opstu praksu .
 meni je bezveze da mi svaki dan staju kola hitne ispred kuce ,ali sta je tu je .bolje to da istprim nego da kupujem fraxi ,mada mozda ih ubdeim kasnije da mi ostavljaju fraxiparin da se sama bodem ...nemoraju u d zdravlja da znaju za to ... Wink 
 probaj na opstu praksu i kazi da nemozes da se setas ,jer si trudna ,nemozes po cekaonicama da visi i da imas prava na fraxiparin i na kucnu negu ,ako ti vec nedaju na ruke .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 1/5/2014, 13:34

Leptiricu, pitala sam ja svoju dr opste, jos pre pozitivne bete, ali je ona rekla da mi to ne moze dati, da ne zna i da je to u nadleznosti ginekologa. Jedva sam iskukala par dana bolovanja, jer me slala da na ginekologiji otvorim.  Rolling Eyes 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 1/5/2014, 13:36

a da ,secam se sada da si nesto pisala o tome ..da da...pa probaj onda kod ginekologa ...
 bas bezveze sto te setaju ..
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 1/5/2014, 14:07

D77, super bebac napreduje! Za 3 nedelje ce biti pravi majusni covek! Videces vec na UZ. NEgo, jesi li na bolovanju ili radis i dalje? Ima virusa, sedi kuci, bolje ti je.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dunjas 1/5/2014, 16:43

d77 ::A da li ginekolog moze izdati nalog za kucnu negu, tj.davanje?

Dacika, meni moja dr. ginekolog svake nedelje, evo već 8. meseci izdaje nalog za kućno lečenje za fraxiparin (na 7 dana), i tako funkcionišemo bez problema.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 1/5/2014, 16:46

eto vidis d77 ,a  moj ginekolog nema pojma kako to sve funkcionise ....sreco ,pa zena sa opste prakse poznaje tu tematiku ,cak je bila kod nacelnice da pita kako mogu da dobijam taj fraxi a da ne idem u d zdravlja .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 1/5/2014, 17:07

Meni takođe ginekolog daje nalog za fraxiparin za 30 dana,pa sestre poruče i ja dodjem za dan dva da mi isporuče  igra ...Kod nas opšta praksa ne prepisuje terapiju za trudnice...
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu