KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

+56
micaubica83
dragana76ns
Ancica 87
AriesGirl
peki78
annci
KoMetaK
Niny
d77
lela1984
ChillyVilly
mamadabudem
Vecka
nadalica
natural123
ivanicasale
makac71
missile
ganedina
bezdan
logona
kockicaaa
LEPTIR
Mirjana
Erata
neca73
insomnia
Ninana
bak
bundevica
Petkana
JocY
fight&faith
laKole
korpica
jovanka.draskic
BiKsi :)
noja
Smrdica
boni m
PalcicaBg
Sofija Veks
lenjivica
ragaco
LaFolie
hocukusurnecuzvaku
Crvic
anasrce
lelas
fmala
saska1
Vuchica
SoJa
MAAKKI
leptirko82
SladZana
60 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Petkana 31/10/2014, 19:10

Saska,Ancci navijam,prasim,celim bicem!!!
Saska,bravo,bice to lepe jc💕
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od lela1984 31/10/2014, 19:11

micaubica83 ::Pozdrav svima Wink.Uskoro radim prvu VTO preko fonda i AMH mi je 0,62 i imam 31 god.Interesuje me koliki je AMH zenama koje rade VTO iz prirodnih ciklusa?I da li se VTO iz prirodnog ciklusa radi zato sto organizam ne reaguje na stimulaciju?

Za prirodnjak samo nizak AMH,kao sto je moj,kod LOW RESPONDER-a i sve sto se ne moze stimulisati ili nema sta da se stimulise,kao kod mene.Od 0,5 AMH se vec radi stimulisani postupak,ako ima antralnih folikula.Moj prvi postupak je bio stimulisan,a vidis rezultat iz mog potpisa.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od micaubica83 31/10/2014, 19:29

Lela bas sam citala da zene sa PCOS obicno imaju veci br jc,a kod tebe je suprotno.Ali ja se nadam da ce ti kad tad uspeti jer si mlada.Mislim da je ipak problem u tvom suprugu.Mm je imao OT ali je lecio i skoro su mu sada normalni rezultati
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od lela1984 31/10/2014, 19:37

Ma,mm je isto lecio dugo i dosta popravio spermogram.Ali,i ja imam zescu ovarijalnu insuficijenciju,na zalost.2 puta sam vec isla na donaciju i moguce da cu opet morati.Ali,dobro,samo da jednom dobijem bar jednu bebicu,uopste me nije briga s kakvom jajnom celijom,mojom ili doniranom.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od hocukusurnecuzvaku 31/10/2014, 22:27

saska1 ::Ja ustopirana danas sutra vece aspiracija imamo dva lepa folikula od 20 i18,5 i jedan od 14 ostali su manji njih ne racunamo endo 10,eto navijajte praste i sve sto treba :-)

Navijam svim snagama za dobre ćelijice, ljubav u labu i lepe embriončiće b b b b b b b b b b b b b
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od AriesGirl 1/11/2014, 07:52

Saska, b b b b b b b b b b b b

Annci, b b b b b b b b b b b b
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od lela1984 1/11/2014, 10:54

Saskice,da bude lepih,kvalitetnih i zrelih jajnih celijica veceras na A!osmeh srce

Annci,da pocnes prirodnjak sutra i da bude bebicetan!osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 1/11/2014, 14:09

saska1 ::Ja ustopirana danas sutra vece aspiracija imamo dva lepa folikula od 20 i18,5 i jedan od 14 ostali su manji njih ne racunamo endo 10,eto navijajte praste i sve sto treba :-)

Bravoooo, Saskic!!! Ma to je bar doobre celijice! srca srca

Ja bila na UZ, ali sam se toliko smorila, da ne mogu sada da pisem...do kraja dana, obecavam...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 1/11/2014, 17:25

E, dodjoh sebi, pa da vidimo sta nam je ciniti...
Kao prvo, juce mi je sestra javila da me prof ne moze primiti u nedelju 9dc, nego da dodjem danas 8dc u 8.00. Kada sam pitala za E2, kada njega da radim, bila je vrlo samouverena " pa sutra". Kako, majku mu, kada moram da krenem u 7 iz BGa? Onda je rekla da nema veze, da slobodno mogu da uradim i juce, to je samo dan ranije.
Ja lepo izvadim krv juce, al jutros kada se nisam onesvesila. 8dc, a moj estradiol 20 pmol/L!!!affraid affraid affraid Nikada nije bio u to vrmee ispod 500! I to kada je bio 500 Kopitovicka se mrstila, i tog meseca nismo nista ni uspeli....
Dodjemo do NS, cekamo jedno sat i po, i onda mi sesstra kaze da je dr bolesna i da ce me pogledati dr Tripkovic (trifunovic, ili nesto slicno, ne zapamtih). Meni nije isto! Moze ova dr da bude najbolja na svetu, ali ja pokusavam sebi da napravim dobitnu kombinaciju lekova sa profesorkom. Ipak sam ustala po mraku da bi me pogledala bas ona. Krvarim od 15 dc i pijem femaru vec 5 dana, jos uvek imam neko mrljanje...zaistaa mi nije isto ko me gleda.
Doktorka koja me gleda bez problema me pita " i kakav je plan profesorka imala sa vama?". Pa kako ja to da znam??? Odmah mi kaze da je estradiol glupost, posto sam pila femaru affraid affraid affraid Pa sto sam ga vadila onda? Treba da prodje par dana da ga ispiskim, i onda ce se videti prava vrednost. To jest logicno, pogotovu sto sam citala da on spusta estogen, ali sto sam ga onda vadila?

Al sve je to ok, na jajnicim nista! 000!!! Ni jednog antralnog! E, to se nije desilo ni jednom za ovih 24 meseca od kada se svaki mesec pratim!!! Ima uvek bar po jedan ili dva, pa oni zakrzljaju ili se razviju. Ali ni jedan?!? Nesto onda ozbiljno ne stima. Ili ovo sto se kljukam raznoraznim suplementima, ili mi definitivno ne odgovara ovaj glupi siofor, ili me ubi ta femara... Ne znam sta je, ali negde ozbiljno grese sa mnom...

Najsmesnije mi sto dr bez problema kaze, posto je pogledala prethodne seme, gde sam uvek primila bar po dva-tri dana menopur, "ipak vi uzmite danas 2 menopura, preskocite sutra, pa u ponedeljak jos dva, i dodjite utorak ujutru da vas Profesorka pogleda".
Nista meni tu nije jasno. Ako vec nemam nista 8 dc, sta moze da se desi sa 4 menopura (na koje by the way nikada i ne odreagujem)...slatko se isplakah odmah u hodniku...nekako sam se osecala bas bljak...koliko god da placas ili cekas neke redove, uvek si prepusten sam sebi, svi te prihvataju sa pola mozga, i tvoja muka je samo tvoja....
Iskreno, izasla sam iz Betanije i dok sam isla prema kolima pomislila sam da je to to od mene...nije sudjeno i sta sada...ne mogu da umrem a ni da se ubijem...ne mogu vise ni da se ponizavam pred raznoraznim sestama i dr koji definitivno vredjaju moju inteligneciju...ne udubljuju se, eksperimentisu na tebi, niko se ne pita sta ti silni hormoni, suplementi i ostale tabletice rade sa nasim organizmima... nase je da kazemo kada je dosta... e, ja sam jutros bila na mm da kazem da je za mene dosta!

A onda sam usla u auto, i njegov pogled me je definitivno vratio jos jednom...bio je tako pun nade, te nisam imala srca da kazem da je dosta...samo sam rekla da su ovog puta male sanse, ali da cemo probati....

Kupila sam ta 4 menopura, bocnucu se danas, i prksutra, i oticicu u utorak na taj UZ, ali velika sam ja devojcica. Jasno mi je da ovog puta nema nista. Ali moram ozbiljan razgovor da povedem sa dr. Nesto ovde nije ok. Mozda sam ja i beznadezan slucaj, i mozda ne bi trebalo da gubim vise vreme sa svojim celijama, mozda stvarno treba da se spremam za prag i donaciju. Pre toga da se dogovorim sa svojim zivotom oko te donacije, jer on je nekako siguran da ce annci roditi anncicu srca1

I plasim se ovog glupog siofora...prvo mi ga nije dao, onda je na sledecoj kontroli napisao nesto sto je svojstveno pravnicima, ali moj inzenjerski mozak ne shvata a to je: " odradjen OGTT i dobije se nalaz blago smanjenje tolerancije glikoze ali BEZ hiperinsulinizma, zbog cega se NE ocekuje znacajan efekat metformina. S obzirom na anovulaciju i ipak povisene jutarnje glikemije, ima osnova da se pokusa sa primennom metformina." Cekaj, majku mu, ima li ili ne??? Ja taj Siofor uredno pijem, ali mi ne prija ni najmanje! Tako da sumljam da meni on upste ne treba, i da je kriv za ovu katastrofu od rezultata.
Odlucila sam da poslusam ovo za menopur i da odem do dr. Od ponedeljka cu kupiti trakice za aparat za secer, otici u lab preko puta i testirati ga. onda cu par dana da merim secer non stop. Ujutru pre siofora, posle siofora, pre jela, posle jela, dva sata posle jele, sve to bez siofora......

Eto drugarice, potrudih se da se izjadam ali da nikog ne oborim...
Mislim da je ok podeliti ovu krizu. Sa kim ako ne sa vama? Vi razumete, za ostatak sveta ja sam stena, veciti pobednik...danas se uopste nisam tako osecala...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od fight&faith 1/11/2014, 17:53

Annci,
mogu samo da ti kazem da nema razloga da brines. Inace odlicno znam kako ti je jer sam istu situaciju imala ovog proleca. Jednostavno ne reagujem na femaru. Ja sam na femaru reagovala kao na vodu. E2 mi je prvo bio 20, a posle nekoliko dana cak i nizi od 20. Onda je ideja dr bila da mozda nastavimo sa menopurima ne bi li izgurali neki, bedni, zakrzljali folikul, medjutim, ja nisam pristala. Rekla sam da ne mogu ni fizicki, ni psihicki, ni materijalno da ulazim u postupak koji je unapred osudjen na propast. Takodje znam, ako je folikul mali tokom punkcije, 14, 13, mm, onda uglavnom od njega nema nista. Sad da mi to naplate i da se izmaltretiram - ne dolazi u obzir. Dr se slozila i dogovorili smo se da sledeci put idemo sa klomifenom, ali iskljucivo u onom ciklusu koji je dobar jer kod nas nije svaki ciklus isti, niti sve jednako regujemo na klomifen i femaru. Znaci, insistiraj da te dr uvek pogleda 2 dc, ako ima antralnih kreni onda kreni u stimulaciju klomifenom (najkasnije 3 d.c kako bi se "mobilisao" sto veci broj antralaca) onda neka ti dodaje menopur. Moze da ti ga prepise na svaki drugi dan istovremeno sa klomifenom, a jednak cak i bolji efekat moze biti ako ti ga budes primala tek nakon sto ispijes klomifen. Naravno sve je to indivoidualno.
Sigurna sam da ces imati jos puno dobrih ciklusa.   zagrljaj

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Petkana 1/11/2014, 18:04

Ancci,bas bezveze,ne znam kako bih te utesila,znam da si borac i da ces u ovoj borbi pobediti kad tad,grlim te💋
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od ivanicasale 1/11/2014, 20:15

Anci pisala sam ti na korake.
Saska srecno veceras za lepe jc radost radost radost
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od BiKsi :) 1/11/2014, 20:30

Saska, srecno na A! Drzim figetine!

Annci, u pm, tacno sam zamislila kako si se bespomocno osetila kad si izasla od dr. Nemam pametnog saveta, sem da eto vidis rezultat posle ta 4 menopura, pa ako sta ima, ako ne, ti ovaj ciklus zaboravi, prekrizi ga u svojoj glavi kao takvog i ne vracaj se unazad. A opet, mozda se ipak iznedri koji lepo folikul. Glavu gore, uz tebe sam, to znaj. I navijam da budes trudnaja do kraja ove godine! yes
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od PalcicaBg 2/11/2014, 10:00

Annci Crying or Very sad Razumem te u potpunosti,razumem i taj osecaj bespomocnosti kad izadjes od dr.
Ne znam sta pametno reci,ne razumem se.
Znam jedino to da nije ovaj ciklus jedini,da ce ih biti jos,ako ne ovaj onda ce neki naredni biti tvoj dobitni.
Ne gubi nadu,sve mi ovde verujemo u cuda,a ona se itekako desavaju. cvet cvet cvet
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od saska1 2/11/2014, 11:14

Annci žao mi je ali što kažu cure nikad se nezna možda već sledeći ciklus bude dobitni,nemoj gubit nadu biće sve dobro samo se drži dr Kopitović, ja vjerujem da ćeš uspjet držim fige i vjerujem u tebe. sunny
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od saska1 2/11/2014, 11:19

Dobili smo 2 ćelije ja sam zadovoljna a sad šta bude nije do mene ,neka ih neka se fino oplode da krene žurka u labu juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš kaže radiće IVF pošto je dobar mužev sper.
Nisam ništa zahtijevala neka rade kako misle da je najbolje.
Samo zaboravih pitat jel utrogestan ide od danas ?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od lela1984 2/11/2014, 11:20

Saskice,kako si prosla na A?Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od lela1984 2/11/2014, 11:21

Bravo za dvojac,Sale!Bice dobro,pocni s utricem od danas,od danas ide.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od PalcicaBg 2/11/2014, 11:36

Bravo Saska,navijam za 2 lepa embriona b b b b
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 2/11/2014, 20:30

Saskice, BRAAAVOOO za celijice! Pa malo li je dve celijice, dva embrioncica, dve bebice....
Sada koncentracija na navijanje vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 2/11/2014, 20:42

Drugarice moje, d ,
f&f, petkana, ivanice, Biksi, Saskic, ostale saborke, hvala. To je sve. Hvala na podrsci kad se posrne. Ja se pridigoh, i sada sam spremna za dalje. Sta da se radi. Primila sam juce menopur, primicu ga i sutra. Naravno da se ne nadam nicemu. Ali bas me interesujue sta ce dr da mi kaze.
Ja sam se samo prisetila mog plana, tj da necu dozvoliti da ovo ide u nedogled. Jos dva-tri meseca mogu da sacekam da vidim hoce li biti nekih celijica, a onda odoh u Prag.
Do tada, preispitacu ove suplemente sa Kopitovickom u utorak. Ipak pijem dhea skoro 6 meseci. Mozda je vreme da prekinem.

Inace, kod Arsicke se uvek gleda 2dc, zajedno sa FSH, LH i E2. I onda se odlucujee da li se prati dalje. Kod Kopitovicke je posuptak drugaciji, tj UZ je tek 9 dc. Svaki put...takav je postupak.
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od mamadabudem 2/11/2014, 21:11

Annci grljenje rekoh ti već...

Saška, navijamoooo navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od fight&faith 2/11/2014, 21:14

Annci ja sam uspela da je ubedim da me uvek pogleda 2 ili 3 dc. Rekla sam joj da bih volela da me uvek pogleda 2 ili 3 dc na UZ, jer se dešava da nekad imam, a nekada ne dovoljno antralaca. Zamolila sam je i onda je pristala. Rekla mi je da pozovem Genesis prvog dana ciklusa i da im kažem da sam u postupku kod prof. i da je ona rekla da moraju da mi zakažu pregled najkasnije 3 dc. To je jedino moguće, jer sam ja sklona i stvaranju cista. Inače, ako ne reaguješ na femaru, ne znači da nećeš reagovati na klomifen u ciklusu u kome imaš bar 2-3 antralca 2dc. Bar je tako bilo kod mene, a ti sigurno nisi komplikovaniji slučaj. Inače neće ti štetiti da nastavis sa koenzimom Q10 i DHEA. Oni doprinose kvalitetu jajmih ćelija, a samim tim i embriona. Mislim da profesorka neće tek tako odustati od tvojih ćelija, ukoliko ti sama ne odlučiš tako. Kao što si sama rekla ja verujem da imaš neku ćeliju, koja čuči i čeka da postane mala annci.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od fight&faith 2/11/2014, 21:15

Saška, nadam se da ćete dobiti dva divna cvetica koji će postati vaše bebice.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od BiKsi :) 2/11/2014, 23:43

Sale, da žurka bude sto posto uspešna!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 36 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu