KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+65
atomski mrav
Ema78
missile
JocY
Star77
bak
insomnia
korpica
Likoli
ariadne69
bulevarka
hemijaH2O
malamara
ninica2
SladZana
tulumba
bulevar79
fight&faith
Afrodita
Endzi
HappyGirl
Gral
lelas
ganedina
SoJa
ivi
makica1984
Strumfeta78
suzanasaki
dunjas
PalcicaBg
Ambra
anasrce
LaFolie
Crvic
lenjivica
saska1
OKacica
Arya
hocukusurnecuzvaku
Vuchica
Erata
maza1972
ivanicasale
d77
leptirko82
Sofija Veks
BiKsi :)
Niny
Stenli
Dacaa
sareni leptir
fmala
KoMetaK
Simona
InNaturaVeritas
Struzzo
ragaco
karakaca
Shizika
laKole
MAAKKI
luckystar74
Ninche
zvoncica36
69 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/12/2013, 14:31

Feritin mi je 29.8 ng/L. Odoh u apoteku po kusurkovu terapiju.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 24/12/2013, 14:31

Erata ::Kaže žena da je fora u tome što taj cimet stoji potopljen u vodi celu noć. Ljudi obično piju odmah, i ja sam tako radila...videćemo sada sa ovim "davljenikom" kako će da ide! :))

I ja sam čula da cimet pomaže kod šećerne bolesti ali negdje sam pročitala da mora biti cejlonski cimet,probaću i ja i ja sam na sioforu više od 2 god .
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 24/12/2013, 14:43

Med i cimet: Kombinacija koja leči mnoge tegobe

Bolesti srca: Napravite pastu od meda i praška cimeta. Svaki dan je jedite za doručak, možete je namazati na hleb umesto maslaca. Smanjuje holesterol u arterijama i sprečava srčani udar, smanjuje zadihanost pri fizičkim naporima i jača srce.

Artritis: Ljudi koji pate od artritisa mogu svakodnevno popiti napitak (ujutro i uveče) od jedne šoljice vruće vode sa dve kašičice meda i jednom kašičicom cimeta. 

Upala bešike: Ubacite dve kašičice cimeta i jednu meda u čašu mlake vode i popijte je. Ovaj napitak uništava bakterije.

Holesterol: Napitak koji se sastoji od dve kašičice meda i tri cimeta koje su pomešane sa pola litre vode jako je koristan za ljude koji imaju visok holesterol. 

Prehlada: Ako vas muči prehlada uzmite jednu kašičicu mlakog meda sa prstohvatom cimeta tri dana za redom. To će izlečiti kašalj, prehladu i očistiće sinuse.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 24/12/2013, 14:44

Kometice, ti verovatno imaš sideropenijsku anemiju kao i ja. Meni su gvožđe i hemoglobin užasno niski,posle par meseci terapije parametri skoče iznad normale,ali nisu validni iz razloga što je to pod dejstvom lekova. Trebale bi analize da se ponove mesec dana od prestanka uzimanja terapije, kako bi rezultat bio validan.
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/12/2013, 14:49

Meni je sve ok, osim sto mi je ovaj feritin oko 30, a na rodi kazu da treba biti min. 40. sad sam uzela kusurko ove tvoje tabletice, trkom sam otisla u apoteku da se opskrbim  lol! 
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 24/12/2013, 14:52

Feritin pokazuje zalihe gvozdja u organizmu, iskopah na netu. A koje tabletice je kusurko pominjala, ne mogu da nadjem? Moje gvozdje je uzasno, a mogu misliti sad posle maratonskog ciklusa posle neuspele VTO, ja pijem heferol, folnu i vitamin c.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 24/12/2013, 14:55

Arya ::Zene je l moze mala pomoc?

ANA mi je uvecan. Sta to znaci?
Dr kaze da pored fraxija treba da pijem i Pronizon, kad dodje do trudnoce. Kad sam citala o Pronizonu i kontindikacijama nije mi bilo dobro. :S


I da... Papa test sa abnormalnim celijama, cekam HPV rez. Sad
Sve lepse od lepseg.


I meni je ANA bila povecana pred VTO i dr mi je dala pronizon. Koliko sam ja razumela pronizon malo obara imunitet i daje sansu onoj polovini embriona koja nije tvoja (tj.mm-ova je) da je organizam ne odbaci.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/12/2013, 14:56

Heferol i Betavitevit FE, po jednu kapsulu. Meni je gvozdje bilo poviseno na zadnjoj kontroli, ali kaze teta svima je tako, izgleda da im aparat ne valja u DZ. Moram to proveriti. Pise na Betavitevit da ne treba uzimati ako su povecane zalihe gvozdja u serumu, a na heferolu da ne treba uzimati ko ima intoleranciju na secer. Pa ajde sad budi pametan.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 24/12/2013, 14:58

Hvala Erata  osmeh srce 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 24/12/2013, 15:00

Erata opšte je poznato da jedno piješ drugo kvariš, ja sam Miljića pitala jel ok što to tako kombinujem,on mi je rekao da jeste, obzirom da ja imam i još svašta nešto od dijagnoza. Ipak je to tako duplo samo prvi mesec, pa posle ide po jedna kapsula Heferola. Što nas ne ubije, to nas ojača  lol! lol! lol! 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/12/2013, 15:04

Pa nista care, odoh ja da drmnem ove tabletice :))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/12/2013, 15:04

Jel ih popijes zajedno, jednu za drugom? Ti si moj Miljic hahaha
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/12/2013, 15:05

Nego ja nemam fore 3 meseca, valjda ce i ovo da pomogne.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 24/12/2013, 15:05

Uz heferol treba uzimati i vitamin C da se bolje apsorbuje  Wink ...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 24/12/2013, 15:06

Aha, u Betavitevitu Fe ima vitamina C, super, meni to deluje skroz ok...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 24/12/2013, 15:09

Erata ::Jel ih popijes zajedno, jednu za drugom? Ti si moj Miljic hahaha

 lol! lol! lol! 
Ja obe odjednom, jer toliko lekova pijem,ako ih odvojim sve ću pozaboravljati  lol! lol! lol! 
Nemam ni ja 3 meseca, ima još 15-20 dana  sreca 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 24/12/2013, 15:10

evo zenice, da ne pobrkamo kad smo koju pilulu za lilulu popile  zagrljaj 
Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Qvby


 lol! 
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 24/12/2013, 15:11

Ovo je i moja baba imala, a i ja se nesto premisljam da kupim.  lol!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 24/12/2013, 15:11

Kusur, ali meni je gvozdje sad visoko, iznad ref. vrednosti, zato sam i zbunjena. Naravno, eritrociti su mi smanjeni - 3,93, a ref. je od 4-5,20. Sad cu da guglam malo o sideropenijskoj anemiji, a mogli bismo da otvorimo i topik o feritinu i gvozdju pa da tamo pisemo, da se ne pogubi i da mozemo da se konsultujemo i pisemo na jednom mestu. Videh na rodi isti topik i svasta nesto korisno procitah tamo. Ima i zena kojima je feritin bio snizen, ali su ostvarile trudnocu i iznele je bez problema.  Rolling Eyes 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 24/12/2013, 15:12

Vucice, imama ga i ja, ali ono za nedelju dana, ovaj tvoj primerak mi je bio mali svojevremeno!  lol! 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 24/12/2013, 15:12

a kome je vazan dizajn...
Korak po korak na putu do bete + - Page 4 3mvl

uh ovaj je u full-u..kao raspored casova
Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Y6fv



hajde otvarajte temu...i postavite link
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 24/12/2013, 15:16

Kometice kad si radila to gvožđe, jel pod terapijom?

ja imam 'vaku  lol! lol! lol! 
Korak po korak na putu do bete + - Page 4 42309063
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 24/12/2013, 15:23

JA imam ovu ko raspored casova!  lol! lol! lol! 

Da, treba otvoriti temu i prebaciti neke postove odavde, ne znam da li cu ja imati vremena, posto je danas ovde Badnji dan, pa ocekujem S&S svakog casa, jes da ne spremam nista, nego sve oni donose, ali kad dodju, treba ih docekati.
Ajde, ko ima voljei vremena, neka otvori. NE znam ni gde bismo je mogle udenuti, verovatno u delu o analizama?

Evo i jednog korisnog teksta i pdf fajla o anemijama: http://porodicnamedicina.com/download/klinicki_vodici/Malokrvnost/AnemijeKodOdraslih.pdf

I ovo moze da se udene u temu.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 24/12/2013, 15:26

Ja sam htela jutros da vadim taj feritin, ali nisam mogla da ustanem rano, pa se nadam da ću sutra. Koliko vidim svima je nizak.

Kometa, ni meni nije jasno kako ti je gvožđe visoko, a feritin nizak  Rolling Eyes
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 24/12/2013, 15:29

I ja imam ovakvu kutijicu ali za jedan dan, meni je bila od velike koristi napunim je uvece i samo otvaram pregradice, jer ko zna sta bih ja popila.
Sto se tice gvozdja meni je pred zadnji postupak pomogao dosta Femibion 1, to mi je moj gin preporucio, jer sam inace strasno anemicna, rezultati su bili takvi da cu da ih uramim jer bolje u zivotu nisam, a i ne verujem da cu da imam, uz to sam pila po tri deci limunade dnevno.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu