KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opasni proizvodi za decu i trudnice

+2
buby
Ema78
6 posters

Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od Ema78 15/12/2013, 08:49

Nisam videla da na nasem forumu imamo ovu temu...

Pocecu ja...

U Aksi sam kupila Kupka ili onu kosu ravan, za kupanje bebe, i metalni ram je posle mesec dana poceo da rdja. Na zalost, nemam fotografiju.

Pre nedelju dana, isto u Aksi, kupili smo podlogu za igranje. U pitanju je podloga koja se slaze, kao pazl. Posle par dana je pocela boja da se skida.


 photo 20131215_084023_zps2b31971d.jpg
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od Ema78 15/12/2013, 09:13

http://shop.aksa.rs/hk-mini-podne-puzzle-winnie-the-pooh-9kom.html
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od buby 16/12/2013, 11:19

evo ja da se nadovezem apropo clanka koji sam bas jutros procitala na sajtu "zastita potrosaca"
a tice se zidnih lampi gde su bila dva nesrecna slucaja od kojih jedan sa fatalnim ishodom da se beba umotala u kabl lampe...po meni cista greska roditelja iako je ikea trazila povlacenje istih proizvoda a da se ostali roditelji jave
http://potrosac.info/novosti/upozorenje-ikea-povlaci-iz-prodaje-lampe-za-decu
..sta ce taj kabl u krevetu...tako i takve stvari mogu da se dese i sa obicnom pelenom ako je beba manja...dalje pa nasa tince a posle nje sam i ja iz kreveca izbacila onu igracku sto vidi sa medama i okrece se,jer aleksandar povukao jewdnu stranu i umalo sebi oko da izbije,to su po meni nesrecni slucajevi,ja se secam smrti decaka koji je stavio iz igre ono sto vuce roletnu nzm kako se zove ta "traka" i roletna ga povukla i ugusio se,pa cerka majk tajsona koja se na slican nacin "obesila" na kanap od pokretne trake za trcanje...ima milion slucajeva sta sve moze biti opasno za decu a da nismo ni svesni..tako da meni ta boja sto spada sa tih kocki...nije za dramu sobzirom sa koliko se dnevno opasnih predmeta susrecemo,a da ima propusta na nasem trzistu slazem se,ja sam malo otisla sa teme,ali ima gomila stvari koja je povucena iz prodaje jer nije bezbedna a po meni su to banalne stvari,prosto smo MI ti koji moramo da brinemo za nasu decu i da razmisljamo ne korak...nego 10 koraka unapred...ja sam po tom pitanju fanatik...dosta stvari ne da joj ne dam,nego a vec u glavi razvijem film sta je sve mogla da uradi...pa meni je pre par dana dunja pala sa stolice :decije" koja ima tockice htela da se odgurne i samo je sletala na glavu..logicno je da treba da postoje neke kocnice...ali svasta se prodaje,mi svasta kupujemo...etooo,da mi je to palo na pamet nikad joj ne bih uzela takvu stolicu
ja sam svuda povadila kljuceve iz brava,nije jos imlaa takve ideje ali ne zelim da mislim sta bi bilo kad bi se zakljucala,u kupatilu recimo jer je pocela da se stidi pa zatvara vrata..na terasu je u tri zivota ne bi pustila samu jer sekund nepaznje ko zna sta moze da joj dune...da privuce stolicu da vidi sta ima dole...secams e price za malu devojcicu sto je gledala wings vile onaj crtani ,mislila da moze da poleti pa pala sa terase,ma njihovi mozgovi su ludilo,ja se sad najezim na pomisao sta je sve u kuci opasno za njih...ali zato oni i jesu pod nasim nadzorom...odeee ja nasiroko  lol!  ali hocu da se stvarno ukljuce ostale mamice da sugerisu na neke stvari sta je npr po njima za "obratiti paznju" i slicno
a evo kopiracu link koji odavno stoji samo se dopunjuje sa mnostvo povucenih proizvoda pa da vidite "gde smo i sta smo"
http://www.bebac.com/opasni-proizvodi-za-decu/sve
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od zoxa 16/12/2013, 11:42

Imamo bas tu Ikea lampu. Kod nas je visoko na zidu a kabl nije blizu krevetica.
Saljem mm po taj set za zastitu.
Pogledah spisak na Bebcu i odmah naletih na as, imamo PegPerego as a ta se ovdje prodaje i dalje. Sta sad?

Ja bih dodala da treba obratiti paznju na etikete, recimo B jucer pocela da kaslje i da se davi, izvukla sam joj iz usta etiketu od deke. Kako je to uspjela da uradi nije mi jasno.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od buby 16/12/2013, 12:15

bravo zoko...eto...ja isto etikete skidam,sa garderobe zato sto joj smeta...kao i meni...
ajde ako se setite tako slicnih banalnih stvari pisite...
sta npr ja posebnu paznju vodim a to je da NIKAD kad spremam rucak ili bilo sta oko sporeta...ne sotavlajm rucke od serpe,tiganja okrenute ka nama,tj da moze da svuce...dosad nije imala ni slicne ispade al nikad se ne zna,nego okrecem ka zidu...ili kad nosim kafu,nesto toplo nikad blizu nje,preko nje...jednom mi je otpala rucka sa soljice,hvala bogu nije bila u blizini...eto...pisite..bice ovo korisna tema  lol! 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od Ema78 16/12/2013, 17:44

Meni je Petar jos uvek mali za neke akcije, ali ja sam bas danas bila u prodavnici, gledala kutije u koje cu da spakujem SVE stvari koje bi on mogao da dohvati. Najvecu probem mi predsavlja kucna hemija, gde to da sklonim, posto mi sve to stoji ispod sudopere...najverovatnije cemo praviti visoku policu u kupatilu.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od buby 16/12/2013, 20:23

Ema78 ::Meni je Petar jos uvek mali za neke akcije, ali ja sam bas danas bila u prodavnici, gledala kutije u koje cu da spakujem SVE stvari koje bi on mogao da dohvati.  Najvecu probem mi predsavlja kucna hemija, gde to da sklonim, posto mi sve to stoji ispod sudopere...najverovatnije cemo praviti visoku policu u kupatilu.
al to sve zavisi od malih nogu kako nauci...dunju to nikad nije zanimalo..i dan danas to ne dira...sem prasak iz kutije kad ja palim masinu pa bi da mi ona pomogne i napuni praskom...al opet ja sam tu...ostalo,em nije njoj na dohvat ruke..neke kiseline i te zezancije nemam..u kuhinji sirce mi je isto na visokoj polici... Rolling Eyes  realno treba o svemu razmisljati Wink 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od noja 17/12/2013, 00:08

Mi letos kad smo bili ina bazenima andrei smo uzeli onaj gumeni brodic sto nogice provuce kao slauf i kad je krenula u dublju vodu samo se napred izvillad i skroz glavom zaronila ,
Imamo i mi tu cvet lampu i cesto se sa tim kaisevima od venecijanera igra i bas okaci oko vrata penje se na sto na sank tu ne znam kako da je zaustavim ima potrebu samo da se penje, 

One rucke od komoda smo sklonili jos treba za zid da ih prikucamo jer se i tu penje da nepadne na nju ,

cvece i zemlju cacka redovno a zao mi da poklonim nekom pa uvek dohvati 
Kad nadje onu cackalicu za usi  strpa usta i zvace vatu ko zvaku 
I ona je etikete gurala usta od prekrivaca 
Sad privuce stolicu i upali ringle i svuda po kuci vuce stolicu ,

A iz onog ketreza -mrezastog kreveca jos pre par meseci je iskocila :))))
Sa kreveta je pala dva puta kao beba  od par meseci i dan danas ne znam kako bas je bila mala,
Voli da crta i pecate voli i jednom je sav jezik obojila jel je skontala da tako uzima vodu i pecatira,
Na vrata paziti prstice,
U Wc solju nam je ubacila plastiku od fena i zacepila morali smo skidaati solju,
Zastita svih uticnica i recimo kad smo negde tipa kod frizera ili u velikim radnjama moram da pazim na to hoce prstice da zabode ,
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od noja 17/12/2013, 00:11

Voli sampone, sapune kao mirise ih al i lizne i prasak otvori onu plastiku gde se stavlja prasak i mora da lizne :)
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od Ema78 17/12/2013, 09:07

Jao Nojo, pa tebi bas veselo...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od buby 17/12/2013, 10:46

noja ::Mi letos kad smo bili ina bazenima andrei smo uzeli onaj gumeni brodic sto nogice provuce kao slauf i kad je krenula u dublju vodu samo se napred izvillad i skroz glavom zaronila ,
Imamo i mi tu cvet lampu i cesto se sa tim kaisevima od venecijanera igra i bas okaci oko vrata penje se na sto na sank tu ne znam kako da je zaustavim ima potrebu samo da se penje, 

One rucke od komoda smo sklonili jos treba za zid da ih prikucamo jer se i tu penje da nepadne na nju ,

cvece i zemlju cacka redovno a zao mi da poklonim nekom pa uvek dohvati 
Kad nadje onu cackalicu za usi  strpa usta i zvace vatu ko zvaku 
I ona je etikete gurala usta od prekrivaca 
Sad privuce stolicu i upali ringle i svuda po kuci vuce stolicu ,

A iz onog ketreza -mrezastog kreveca jos pre par meseci je iskocila :))))
Sa kreveta je pala dva puta kao beba  od par meseci i dan danas ne znam kako bas je bila mala,
Voli da crta i pecate voli i jednom je sav jezik obojila jel je skontala da tako uzima vodu i pecatira,
Na vrata paziti prstice,
U Wc solju nam je ubacila plastiku od fena i zacepila morali smo skidaati solju,
Zastita svih uticnica i recimo kad smo negde tipa kod frizera ili u velikim radnjama moram da pazim na to hoce prstice da zabode ,
 affraid affraid affraid  na to sam upravo mislila kad sam rekla da su deca razlicotog senzibiliteta i interesovanja...ama nista od toga me pu..pu...nije zadesilo...sto ne znaci da nece kad stigne bata  Rolling Eyes 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od hocukusurnecuzvaku 17/12/2013, 10:50

noja ::Voli sampone, sapune kao mirise ih al i lizne i prasak otvori onu plastiku gde se stavlja prasak i mora da lizne :)
Moj sestrić obožava Merima sapun da pojede malo  lol! Ima dana kada mu je poslastica Pavlovićeva  Laughing 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od zoxa 23/12/2013, 10:53

Noja djeca su haos!

Sinoc oko 9 navece me zove komsinica, da uzmem njene kcerke kod sebe posto je njena treca kcerka, uskoro 1 godina, izgleda pojela naušnicu.
Znaci nasli onaj zadnji dio, sarafcic a naušnica nigdje.
Slikali su joj stomacic i stvarno nasli naušnicu, sad cekaju sta ce dalje biti...
Pa i te nausnice su opasne za tako malo dijete.
Ja svojoj djeci nisam busila usi niti davala nista slicno, kad budu same htjele.
Ovdje nema djevojcice bez naušnica i to dok su još male bebe.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od menora72 23/12/2013, 12:55

moj sestric (ima sada 20 godina) je redovno jeo iz kante za smece ...vrhunac je bio kada su kozuru od slanine bacili  psu da  pojede a on  krisom to uzeo   i onako sve dlakavo i glibavo  poceo da jede ... nije mu nista bilo Hvala Bogu
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opasni proizvodi za decu i trudnice Empty Re: Opasni proizvodi za decu i trudnice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu