KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

+51
ganedina
veki1
ivanicasale
jelena*mama2andjela*
sandy23
bundevica
leptirko82
REAANITA
mamadabudem
dragmilk
ChillyVilly
Erata
Orline
ragaco
Mili2
PalcicaBg
Stenli
MalaSaJuga
Petkana
jovanka.draskic
saska1
Vuchica
SladZana
Sofija Veks
SannI-AlL
tanja-učiteljica
cicsa80
fmala
lelas
fight&faith
nina :)
Endzi
noja
hocukusurnecuzvaku
Niny
SoJa
Tangerine
nena beba
Vecka
laKole
MAAKKI
Simona
Republica
Shizika
bak
djole42
JocY
Struzzo
BiKsi :)
neca73
KoMetaK
55 posters

Strana 11 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Ići dole

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja - Page 11 Empty Re: Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

Počalji od KoMetaK 13/2/2015, 00:53

Veki, imenjakinjo, potpisujem Jelenu. Vreme cini svoje, iako ti iz ove perspektive to izgleda drugacije. Ali, videces, dan po dan, obuzmu obaveze... ode vreme. Bol ostaje ali nekako otupi ili naucis da zivis sa njim. NZadji nacina da tugu izbacis sada, pa places, da pricas, da radis ono sto ce ti pomoci da se soecas bolje.

Veruj mi, i nemoj pogesno da me shvatis, iako vidis to celo bice malo, ipak je to malkice durgacije nego da vidis bebu, kojoj je falilo jos 3-4 nedelje pa bi imala sanse da prezivi... veliku bebu... koja ima sve. Ja ne mogu ni da zamislim kroz koju bol je prosla Jelena gledavsi 2 takva mala stvorenja, ali... dobije se neka snaga posle par meseci pa se ide dalje... Neka te tese nase price, bilo koje price koje su se zavrsile kasnije kad su bebe bile velike. Meni je pomagalo, samo kad pomislim, eto ... umrla joj beba na porodjaju/rodjenju (a poznajem par njih), pa to je mnooogo teze nego ovo moje... to je bila beba koja je bila velika, trebala da bude ziva i zdrava.. a nema je...
Nadam se da me neces pogresno razuemti... znam da je jako tesko, meni je sad jako tesko bilo zbog tebe, jer smo imale trudnocu koja je bila maltene dan u dan identicna.. stavljam se u tovju situaciju.. i razumem te u potpunosti kako se osecas. Grlim jako!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja - Page 11 Empty Re: Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

Počalji od Ancica 87 13/2/2015, 10:53

Veki zao mi je jako,i tesko je svi koji su izgubili bebu to znaju....Ali vremenom se prezivi...Inace poslacu vam link sa tekstom koji je meni poslala drugarica da mi da snage da se borim i trudim....Samo da ga nadjem...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja - Page 11 Empty Re: Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

Počalji od Ancica 87 13/2/2015, 10:55

http://www.svezabebe.ba/beba/mame-pricaju/1223-prica-una-rodjenje
Evo pa procitajte

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja - Page 11 Empty Re: Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

Počalji od veki1 23/2/2015, 19:54

Znam šta pričate,jeste, bilo bi puno gore doći do kraja trudnoće, ali ...
Prošlo je dve nedelje, fizički se osećam ok,nekad imam neki bol u predelu jajnika i to je to.
Mentalno, plačem još uvek, verovatno će to potrajati, al trudim se da ne mislim na to i da idem dalje.

Ljubim vas sve, hvala na lepim recima
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja - Page 11 Empty Re: Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

Počalji od BiKsi :) 26/2/2015, 18:43

Veki, grlim jako.

Ancice, svi tekstovi Martine Mlinarevic Sopte gadjaju direkt u srce. Ovaj je poseban, jer je deo svake od nas.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja - Page 11 Empty Re: Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

Počalji od KoMetaK 28/2/2015, 11:22

Veki, kao sto vec rekoh, sve znam.. svaki spontani boli, koja god da je nedelja, jer gubimo najdragoceniji deo sebe... ali moras da nadjes utehu i da usput izbacis maximalno koliko mozes tugu iz sebe! Grlim te jako!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja - Page 11 Empty Re: Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

Počalji od BiKsi :) 8/3/2015, 00:48

Veki, kako si draga, stisak veliki ti saljem.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja - Page 11 Empty Re: Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

Počalji od KoMetaK 9/3/2015, 09:23

Veki, isto pitanje. Nadam se da si bolje.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja - Page 11 Empty Re: Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

Počalji od veki1 15/3/2015, 23:58

Tu sam, nešto mi teško ulaziti na kutak...Rastuzim se jako, Kometice kad vidim tvoj tiket srce me žigne...Nisam ljubomorna,nisam zavidna, al zaboli... Boli I ne popusta... prošlo je preko mesec dana, ne plačem svaki dan, al se setim, osećam stomak koji je splasnuo, sad sam dobila i menzi i moje telo se vradilo u normalu, ja se još borim, još se mislim zašto, kako...
Strah je stalno prisutan, šta ako poradimo na još jednom pa se desi isto? Uff!

Ljubim vas,hvala sto mislite na mene
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja - Page 11 Empty Re: Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

Počalji od KoMetaK 18/3/2015, 11:48

Veki,sve znam i sve te razumem! I taj osecaj je "noramlan", na zalost. Isto sam se osecala prosle godine. Jedna trudnica sa foruma je imala termin posle mene ubrzo, stalno mi je "smetao" njen tiker... i jos neki malo pre mog termina. Kad udjem i vidim da su pisale, probode me nesto... IZvini sto ti pisem i sto ce te moj tiker opet podsetiti na sve, samo zelim da ti dam podrsku i da ti kazem da je tvoj osecaj normalan. Ako si jednom ostala prirodno trudna, i opet ces, sigurna sam, samo da se organizam sredi i da se ti sredis psihicki. Ne mora da znaci da ce se scenarijo ponoviti. Ne mozes da znas sta je uzrok, mozda embrion nije bio kako valja.. moze da bude mnogo toga. Mi, koje smo prosle trnovit put do trudnoca smo radile svakojake analize, ne znam da li si ti radila OGTT, da li si proveravala TSH u toku trudnoce i da li si uzimala terapiju. MEne je njega najvise bilo strah u prvom tromesecju. Ne znam ni da li si radila trombofilije, sve to moze, ali i ne mora da utice na spontani. MOja drugarice je bila 2 nedelje posle mene trudna, isto je prosla ko ti, trudnoca iz prve VTO. NJena beba je stala sa razvojem u 4-5. nedelji, a sve je drzala pod kontrolom, jer je lekar. NEkad, jednostavno ne mozemo da uticemo na prirodu, koliko god to zeleli. Rolling Eyes I ja sada ulazim u period kritican za mene, zbog slabog grlica, strahujem nevidjeno, ali se nadam i molim Bogu da preguramo i to i da dodjemo do bezbednog perioda. Nemam ideju sta sve moze da mi se desi jos uvek, iako sam peduzela sve potrebno da se zastitim.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja - Page 11 Empty Re: Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

Počalji od veki1 27/3/2015, 12:59

KOmetice hvala Wink nadam se da ce sve biti u redu ovog puta do kraja I da cemo u Augustu slaviti.

Ja sam definitivno puno bolje, imam losih dana, al njih je sve manje. Svu svou energiju usmerila sam u pravcu mrsavljenja I trudicu se da sto vise smrsam u narednih par meseci kako bi na jesen mogli da poradimo na drugoj bebi.

Na kraju sam jednostavno ostala bez reci, nema vise sta da se kaze u vezi ovoga, boli-bude-prihvatis- gledas da ides dalje kako znas I umes- nadas se da je bebi na boljem mestu.
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja - Page 11 Empty Re: Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

Počalji od BiKsi :) 27/3/2015, 16:47

Veki, zagrljaj .
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja - Page 11 Empty Re: Psiholoska podrska posle spontanog pobacaja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu