KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dnevnik nasmejanog decaka

+27
missile
Sofija Veks
bulevarka
fmala
MAAKKI
leptirko82
SoJa
Niny
cufta
Orline
lenabeograd
pcelica
SladZana
Simona
JocY
maus
Vecka
Tinche
zoxa
JAmajka
BiKsi :)
KoMetaK
Ninche
bak
nina :)
Vuchica
Ema78
31 posters

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od SladZana 10/1/2014, 02:30

Ja sam oduselvljena slikama, nemas pojma kako volim da vidim ovakve prizore. Uzivaju.  osmeh srce 

A zubici bas navalili, da izniknu sto prije  poljubac sjecam se malecke od moje zaove, njoj krenuli tek posle 1. rodjendana, to je tek muka bila.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od lenabeograd 17/1/2014, 14:18

Ljubim drugari  osmeh srce  
Divna slika sa kucom

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od KoMetaK 21/1/2014, 21:44

Kako je dobra ova slika sa kucama!  yes yes 
Jel se druze Petar i kuce? Pocelo cupanje?  Wink 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od Niny 29/1/2014, 12:26

Joj kakav nasmejani dečak, divan je srca srca srca  A kuce lepotice prave, nisam znala da su ista rasa. Petar sigurno uživa u njihovom društvu  yes
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od Ema78 2/2/2014, 15:18

Evo nas drugari, posle duze pauze...

Petra zubici i dalje muce, u smisu da glodje sve sto stigne, ali to i nije toliko strasno.Ostalo je da mu nikne jos jedna donja dvojka, i to je nadam se, za ovu turu dosta.

Poceo je da puzi, o okretanju i obrtanju da ne govorim, ali od sedenja jos uvek nista. Takodje, poceo i i da " prica". Tj, razlikujem konkretno glasove koji oznacavaju pojedine predmete. Mladji pas je recimo vikoso intonirano e. Loptica je u, tata je bb...i, ako nas zove,  to je vrlo razgovetno ej.

sto se tice pasa,bas im se raduje,ali ne dam mu da ih  cupa i gnjavi, to nikako. Znam ja da on ne  razume neke stvari, tako da mu je dozvoljeno da se igra sa mladjim psom, uz moj nadzor, ali ne i da  je cupa.

Usli smo u fazu kada kupanje u kadici ne dolazi u obzir, tako da ga samo tusiram. Takodje, preko dana spava mnogo manje, oko podne jedno sat, i popodne oko sat i po...al nam je zato noc duga i mirna. Posto mm cesto nije tu, da bi stvorili takvu takvu vezu, Petar spava sa nama u krevetu. Ne dopada mi se bas ta ideja, ali, posto oca ne vidja, bolje je da oseti njegovu blizinu ,pa kako god.

Inace, dogovorila sam se i sa jednom devojkom da ga cuva, 2x nedeljno po 4 sata.Za sada je bilo ok,ali sam ja tu bila, videce mokako ce ici kasnije, kada ja odem.

I dalje je sisavac, ali klopa skoro sve,  omiljene su mu kasice sa blitvom.

Sve u svemu, jedan lep i zdrav decak od 8 meseci.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od Ninche 2/2/2014, 16:56

Bravo za Petra! Kako spremas blitvu, i kad si pocela sa blitvom? Mi ne volimo nista da jedemo, pih...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od lenabeograd 2/2/2014, 19:52

Bravoo za Petra  ljubav

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od Ema78 2/2/2014, 21:49

Ninche, ja sam sa nemlecnom ishranom pocela sa Petrovih 5 meseci, jer su tada poceli da mu nicu zubi. Kada je probao i prihvatio one standardne namirnice ( krompir, sargarepa, pirinac, jabuka, kruska...) pocela sam da mu uvodim i sve osalo, sa nekih 6. 5 meseci.
Uglavnom sve barim...pustim da voda prokljuca, dodam sitno iseckane namirnice,  i pred kraj kuvanja ( 15 min) dodam list- dva blitve, ili jednu smrznutu kockicu. Kada se sve prohladi, dodam kasicicu maslinovog ulja. Znaci, meni je blitva deo kasice, obicno je kombinujem sa krompirom i sargarepom, mada sam danas pomesala blitvu i brokoli, jer mi se sve ostalo smrzlo na terasi... Very Happy  Spanas isto samo kratko prokuvam, blansiram ga, i to isto lepo jede. Kada pravim kasice sa mesom, onda obicno pomesam meso sa jednom vrstom povrca ( tipa teletina prokelj ili curetina sargarepa).Dodajem i luk, tako da su sve te kasice veoma ukusne, tj i meni se svidjau.

Al, pre mislim da je Petar takvo dete, koje sve hoce da jede, nego da sam ja tu nesto maestralno izmislila.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od SladZana 2/2/2014, 21:54

Petar vec pravi djecak  poljubac bravo za druzenje sa psima, nema nista ljepse.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od zoxa 4/2/2014, 09:25

Petar je presladak, divne su vam slike sa kucama.

Sto se tice sjedenja, mozes ocekivati svaki dan da ce sam da se namjesti i pocne sjediti. Tako su i moja djeca, propuzale i odmah pocele da sjede. Zbog nepotrebnog opterecenja kicme ne preporucuje se dizati djecu da sjede prije nego sto to sami urade.
Puzanjem ojacaju misice i kad su spremni sami se dignu.
Bravo za zubice!
Zumbu i tetu cuvalicu toplo pozdravljam!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od Ema78 4/2/2014, 23:06

Ja generalno Petra ni u cemu ne forsiram... hoce ok, nece, opet ok... za sada na ovom nivou, to funkcionise, a za kasnije cemo videti. Jedino nikako da ga nateram da peremo gornje zubice,  v , aali mislim da ga jos uvek sve boli...donje mu cackam bez problema. Mada, ko ga pita, ima da nauci sve sto treba...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od SladZana 5/2/2014, 07:45

Drugari srecan vam 8. mesecdancic  osmeh srce osmeh srce osmeh srce 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od Ema78 5/2/2014, 11:47

ljubav 
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od maus 7/2/2014, 10:32

Petar vec 8 meseci Very Happy Ala vreme leti...

Slike gde se igra sa kucom je fantasticna!
Vidim da ste imali i prvu T. I da zubici nicu jedan za drugim.
Drugari ljubim vas sve!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od lenabeograd 18/2/2014, 16:21

Za zubice ti preporucujem osanit homopatcke kuglice sva deca in vole Jel imaju fin ukus i kad su u ustima hlade desne

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od Ema78 19/2/2014, 14:56

Evo mene i ovde...

Leno, bas sam sada razmisljala o tome, jer vise ne mogu da ga gledam kako sve zivo glodje... kako je krenulo, pre prvog rodjendana imace svih 20 komada. NIje nesto posebno nervozan, bar ne ovih dana, ali vidim da ga muce...dosta mu pomaze i calgel, sa anestetikom...

Inace, bas je beba za mazenje, igranje i grickanje...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od lenabeograd 19/2/2014, 20:00

Sta da ti kazem . . .Mateo isto sve glodje
I balavi a tek mu je 14 nedelja

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od Ema78 25/2/2014, 16:27

[Only admins are allowed to see this link]
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od SoJa 25/2/2014, 16:29

Ema, preslatki ste oboje  srca srca srca srca srca srca srca srca srca 
 srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od leptirko82 25/2/2014, 16:30

Mnogo ste mi lepi!!!
Da li to smejuljko place ili je samo zinuo?
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od Ema78 25/2/2014, 16:40

Prethodno postavljena fotka je od pre par meseci...nisam nasla ni jednu noviju,a da je dovoljno jasna, a i pocela sam da nas slikam fotoaparatom, a mrzi me da prebacujem slike. Sto je lepa  stvar sinhronizacija  moba i kompa.

A ovih dana stvari stoje ovako:

Prvi dan: podigao se u klececi polozaj
Drugi dan: poceo da " skace" u tom polozaju
Treci dan: polusedeci bocni uradio kao od sale
Cetvrti dan: konacno sedi samostalno...

Uz sve to, okretanje, prevrtanje... majko mila, gde se gasi?  I naravno, NECE da jede... v 

Odnosno jede najneverovatnije kombinacije... da bi nesto pojeo, mesala sam jednu kasiku slane kasice ( teletina, prokelj, sargarepa i pirinac)   i  slatke ( banana i jabuka sa zitaricama)....


 navijači1 navijači1 navijači1 
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od SladZana 25/2/2014, 17:25

Jeste lepote oboje  yes likeit srca1 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od MAAKKI 25/2/2014, 21:13

Preslatki ste oboje  osmeh srce osmeh srce 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od Ema78 2/3/2014, 23:08

Evo nas ponovo... i dalje nece da jede nista, osim banane, ali i to je nesto... da l je gladan ili ne ne znam, ali tezak jeste...tako da ne brinem mnogo.

Sedenje i ustajanje na kolena je usavrsio do perfekcije, za samo par dana...kod Petra je to tako, u par dana veliki napredak, savlada odjednom vise radnji... a dok ne savlada, pitamo se da li je ometen u razvoju... v 

Mene je ovih dana bas namucio mastitis ili zastoj mleka ili sta vec... kako je naglo pocelo, tako se i zavrsilo, pa pretpostavljam da je hormonskog tipa bilo, jer se apsolutno poklopilo sa ciklusom...

A ovih dana sam pocela da razmisljam o proslavi Petrovog prvog rodjendana. Vec imam neku ideju u glavi, da ne bude bas klasican rodjendan u igraonici, jos samo da nadjem pravu igraonicu za tako nesto. Videcemo jos...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od Ema78 7/3/2014, 14:39

8.800 gr
72 cm
9 meseci

DR kaze da smo super... E sada, javila se dilema kada prestati sa dojenjem. Mi smo mislili da idemo na more, pa da posle mora lagano prekinemo, ali dr kaze da ne prekidamo u tom periodu, ili pre ili posle vrucina.To znaci da bi onda trebalo da sisa do septembra, i da ja ne mogu da krenem sa metforminom... Pre mora mi se ne prekida, jer sta ako tamo zakaci neku dijareju, nema bolje stvari od prirodne ishrane. Tako da, ili cemo prekinuti u maju, ili cemo gurati do septembra, s tim sto su ja onda na spartansko vezbanje i neki oblik dijete.

Eto, toliko za sada...


 beba beba beba beba beba beba beba beba beba



[Only admins are allowed to see this link]

I ovo je Nasmejani decak, bas danas...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik nasmejanog decaka - Page 3 Empty Re: Dnevnik nasmejanog decaka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu