KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze

+2
Ema78
Sami
6 posters

Ići dole

Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze Empty Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze

Počalji od Sami 20/11/2013, 22:55

Listam ovaj PDF i ne vidim da ima ova tema ?? Ako već postoji neka moderatori odrade svoj posao Very Happy 

Elem kod nas su krenule varicelle Sad 
Ako se broji od prve tačkice onda nam je ovo drugi cijeli dan.
Prije 2 dana sam mu vidjela na vratu dvije tačkice (posla ga kupati) sacekala sam da vidim stanje slijedeceg jutra kad se one prosirile svukud po tijelu.
Danas smo otisli kod Pedijatrice i dobili smo tecni puder koji stavljamo na svaku tackicu, sirup za jacanje imuniteta i savjet ako se temperatura pojavi uobicajno snizavanje...
Jesu vasi malisani odbolovali varicelle i kako ste prosli,jeste kupali djecicu, koliko su trajale itd???


Poslednji izmenio sami dana 22/11/2013, 22:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze Empty Re: Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze

Počalji od Ema78 20/11/2013, 23:09

Sami, za decu ne znam, ali ja sam prelezala varicele dosta kasno i vrlo dobro se svega secam...
U isto vreme ih je imala i moja sestra, koja je imala komplikacije jer su joj davani lekovi protiv temperature, tako da molim te to proveri jos jednom...verovatno da se neka temperatura tolerise, a neka ne...
Obe smo se kupale, doduse me svaki dan, recimo svaki drugi, samo sto se nismo brisale, vec tapkale kozu extra mekim peskirom.Meni su trajale kratko, recimo  destak dana, i uopste ih nisam tesko podnela, a sestra je bas nagrabusila, trajale su mesec dana, ali kod nje je bio problem sto su joj u fazi inkubacije dali injekcije protiv temperature, jer niko nije sumljao na boginje.
E sada, ja sam bila srednja, ona osnovna skola, ali princip je isti... nadam se da sam ti pomogla...

I, imamo temu Decije bolesti, ali ne znam da li i ovo spada tamo...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze Empty Re: Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze

Počalji od buby 21/11/2013, 10:01

mis mo prelezali prosle godine u decembru...pisala sam vec negde ali lakse smo podneli boginje nego bilo koju prehladu,zima,mi kuci,niti je secala,malo po glavi tj kosici,vrat,pahuh,ukupno 15 ak razlicitih,neke su pucale pa se hvatala krasta...nijedan dan temperatura,kupali se normalno,samo je bitno paziti da se dete ne prehladi...ma super smo prosli i bolje kad su tako mali,mi smo isli i kod nase tinche da dobije i aleksandar ali duda JE STIPSA pa nije htela da podeli sa drugom Laughing 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze Empty Re: Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze

Počalji od Sami 21/11/2013, 11:39

Buby, bas si me smirila cmoka 
Ni kod nas nema mnogo, najvise po glavi, vratu ima i po ledima ali ne mnogo, neka se bas nalije a neke sasusimo prije nego se nalije (dobili smo neki puder bas za nji)
Temperature jos nema a nje se najvise i bojim, sve drugo ce biti dosta lakse samo da ne bude temperature molitva 
Ni mi nismo pokupili prvi susret sa varicellama, ovo je bio 4-ti , vrijeme nam je idealno za ovu vrstu bolesti samo jos da nam prode bez T.
Kod nas su misljenja razlicita u vezi kupanja, vecina koja je prelezala varicelle nije se kupala a oni koji jesu su "navodno" prosli gore e sad se ja dvoumim dal kupati ili ne?
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze Empty Re: Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze

Počalji od patlidzan 21/11/2013, 12:03

Mi smo pregurali varicelu pre dva meseca. Ništa ozbiljno, kupali se, šetali čim smo prestali da budemo zarazni i mazali svaku tačku čim izađe cink talk emulzijom. SUper smo prošli, ali je zato posle boginja non stop bolestan, pošto je imunitet opao.
patlidzan
patlidzan

Broj poruka : 57
Godina : 44
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze Empty Re: Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze

Počalji od Sami 22/11/2013, 15:03

I mi se redovno mazemo i sad za sad dobro guramo yes 
4-ti nam je dan, nema temperaturu , ponasa se kao da i nema varicelle, super jede, skace itd...Samo kad se ugrije (oznoji) tad ga napane svrab  b pa se us'cese, odma od namjestaj posto rukicama ga boli a kad mama ceska bas voli a tajo ne dolazi u obzir..Ako ovako nastavi bit ce super, procicemo kao i kod vas buby, samo se nadam da ce stvoriti imunitet i da nece po drugi put opet imati...
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze Empty Re: Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze

Počalji od nina :) 22/11/2013, 15:57

Sami koliko znam boginje se nemogu dva puta dobiti.ja sam ih dobila sa12-13g .koliko se secam da se nisam kupala sva dan ,a i da su babe govorile da se nesme kupati zbog opasnosti od steriliteta jer su opasne pogotovo sto si stariji.
ja bi volela da moji dobiju sad kad su mali jer je mikijeva drugarica iz predskolskog dobila ali izgleda da ce nas opet zaobici jer je jedina ona imala u zadnjih mesec dana
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze Empty Re: Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze

Počalji od Simona 22/11/2013, 18:52

Vilenjak je preležao varičele dok je bio u domu, kao beba. Skoro je bio u kontaktu sa zaraženom decom ali naravno nije dobio što mi je potvrdilo da ih je zaista preležao. Mada nisam ni sumnjala u otpusnu listu iz doma što se tog zdravstvenog dela tiče pošto je sve što se dešavalo na tom planu detaljno opisano.

Ja mislim da su mnogo teže varičele kad se leže u starijem dobu. Ja sam imala deset a sestra tri godine kad smo se zarazile, njoj ništa posebno nije bilo, preležala bez problema a ja se izmučila živa...

Sami,
nadam se da će kod tvog sina pošto je mali takodje lako proći i da ćete brzo to ostaviti za sobom.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze Empty Re: Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze

Počalji od Sami 22/11/2013, 21:48

Bas vam hvala
Posto kod mog macka nema puno varicela, onako 50-setak i nemA temperaturu, kazu mi da nece stvoriti dovoljno jak imunitet na iste i da se mogu ponovno javit.
Nisam ni ja cula da je itko odlezao 2x varicele ali me opet neki strah uhvatio da nam se bas ne bih desilo to sto pricaju.
Sad za sad sve super podnosimo, samo ga ovo mazanje nervira, ali se dopusta mazati kad mu kazem da ce imati vise ako se ne bude mazao on odma kaze moze mama, hajd mazi.
Od veceras smo presli u 5 -ti dan , jos je rano da bilo sta kazem ali cini mi se da se vise ne sire, mislim danas nisam primjetila da ima novi sve su vec mazane pa vidjecemo kako cemo noc proci i sutra dan ako ne bude novi znaci da dolazi kraj..
Nego koliko traje vrijeme zaraze?
Znam da inkubacija traje sve do 21 dan ali ne znam koliko zaraza, prva 3 dana ili??? Znali ko
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze Empty Re: Varičelle / Pljuskavice / Boginje ili vodene koze

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu