KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+59
makac71
bulevarka
Vecka
bebana.bebana
suzanasaki
maki79
mrkvica
maratea
ms_do
Mika
Endzi
malena 92
LaFolie
pluton1
insomnia
Stenli
ragaco
karakaca
anasrce
ivanicasale
PalcicaBg
d77
Crvic
Sofija Veks
KoMetaK
Vuchica
Likoli
ivi
laKole
MAAKKI
neca73
Ema78
dragana76ns
OKacica
BiKsi :)
SoJa
leptirko82
saska1
bak
SannI-AlL
Ambra
ariadne69
lelas
Niny
Ninche
ganedina
InNaturaVeritas
noja
Dacaa
Erata
pegaz
Star77
fight&faith
lenjivica
zvoncica36
sareni leptir
Strumfeta78
fmala
kockicaaa
63 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 27/11/2013, 17:23


Verujte da mi je mnogo tesko , srce mi se pocepalo u paramparcad a u dusi krater valjda najdublji do sada , jer je vera u Sonju , nada u konacni uspeh sada bila jaca vise nego ikada do sada . Radujem se svakoj vasoj pozitivnoj beti, a Sonjinih dela je na ovim stranama ovih dana bilo bas dosta , pa sam bila ubedjena da cu i ja 1000 posto biti na tom spisku .

Ne znam dokle cu moci da se borim sa ovim emocijama i sama protiv sebe .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 27/11/2013, 17:27

Borices se, Ganedina draga, do kraja zivota, ali za neke druge stvari. kad postanes majka, onda pocinje prava zurka, a posto siti hrabra i jaka zena, iz svake borbe ces izaci kao pobednik. Jedna izgubljena bitka ne znaci da je izgubljen rat!!!!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 27/11/2013, 17:59

zvoncica36 ::Erata ja sam često u Parizu,ali nisam baš primetila da se ljudi švercuju u gradskom prevozu.Pošto to pišeš pretpostavljam da si i ti bila,ali verovatno si previdela ako ne otkucaš kartu da ne možeš ući u metro jedino da preskačeš što sam jednom uradila kad je automat bio pokvaren.To smo svi na stanici uradili.Što se autobusa tiče isto mora karta da se kuca.
Da. Ne moze da se udje u metro bez kucanja karte.

Ja svratila da navijam za Maki i Pegaz. Izvinite ako sam nekog zaboravila. Drzim fige devojke, mislim na Vas.

Erata onaj tvoj dugacki post mi je ulepsao dan.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 27/11/2013, 18:16

Ganedina, svi smo mi pomalo Feniks. Neka se podigla iz pepela odmah, nekoj drugoj je trebalo vise. Meni godinu dana i jos nisam sva svoja, dodjem do lekara, gledam ga, telo kaze moze ali dusa klokoce :))) Okrenem se i odem kuci, nije to to. Daj sebi vremena da premostis situacije, da cistoglavo postavis na noge novu pricu. Kad glava bude spremna, kad osetis da je pravi momenat onda se zaletis i krenes sve ispocetka. Takve kombinacije su dobitne :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 27/11/2013, 18:24

Tako je Krk. Potpisujem. Hajde i ti da nas obradujes uskoro.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 27/11/2013, 18:46

Ja nemam vise vremena koje bi mogla sebi da dam da se skroz oporavim od 5. neuspesnog IVF . Nemam , jer ja mogu probati jos samo jednom i to u februaru 2014. godine jer vec u martu punim 49 g i vec tad vise ne mogu valjda po Ceskom zakonu ni kod njih vise da radim ni 1 pokusaj . Zato sam se sada tako panicno rastrcala po lekarima , laboratorijama i bolnicama kako bih u medjuvremenu odradila sve sto smatram da moze uticati na uspeh novog postupka tj., sto je moglo biti razlog svih dosadasnjih neuspeha .

Meni ce ta naredna 2014. godina ocigledno biti presudna u smislu mog ostvarenja u ulozi majke . Ili cu nekako uspeti i roditi , ili usvojiti . Ili me nece biti .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 27/11/2013, 19:00

Ganedina, Sonja mi u nekoj prici rece da mozes sve do 50. tj kad navrsis 50 vise ne moze po zakonu. Proveri. Drago mi je da si nasla snage za dalje, da radis dodatne analize i histero. U nove pobede, nadam se da ces uspeti! osmeh srce 
Pegaz?
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 27/11/2013, 19:08

Ganedina

Sada sam citala - jeste kod njih 49 godina, ali kljucuje i tu celu godin, dakle imas jos 15 meseci fore, ne jos 3 meseca draga, koliko ja vidim - pogledaj link: http://www.ivf-zlin.com/24807-questions-faq

kaze 49 godina + 364 dana...! Na jos jednom mestu nadjoh da im je limit do 50-og rodjendana, pogledaj: http://www.ivf-about.com/czech-republic-clinics/12-reprofit-czech

Kaze: "Legal Conditions
Legislation of the Czech Republic regulates oocyte donation treatment.

The fundamentals are:
The treatment may be carried out up to the recipient's 50th birthday."

Najbolje bi bilo da proveris direktno sa klinikom da li to podrazumeva i citavu tvoju 49-tu godinu...! molitva 

Plus, mislim da imas i dobre IVF klinike u Madjarskoj (pisalo je vec negde ovde na sajtu gd su izlistane klinike), a koliko znam one nemaju daj starosni zakon...

Grlim puno i drzim fige!!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 27/11/2013, 19:13

Pa ja vise stvarno ne znam kome da verujem . Koordinatorke su mi negde pre rekle da mogu sve do 1 dan pre 50. tog rodjendana . Medjutim , sad kad sam prvi put i videla Sonju pitala sam je izmedju ostalog i to i ona mi rece kao liomit je 49 god i tu se ja zapanjim . Zato mi i rekla da bi u februaru radile eventualni sledeci pokusaj .

Isto sam imala i sledecu situaciju da posle junskog ET sa svezim embrionima negde krajem leta kazem koordinatorki Danici da bih ja uradila i histero , a ona mi kaze kao da je Sonja rekla da nema potrebe da je radim , jedino ako to hocu zbog sebe da bih ja bila mirna . I meni se nekakou to vreme pojavi Echerihija u vag. sekretu i onemoguci me da prikupim ispravne neophodne analize za histero koja je bila zakazana za 20 .11 . Posto sam se brzo oslobodila bakterije , umesto na histero ja odem na FET ciji vam je ishod dobro poznat .
Ali i danas sumnjam u to da je Sonja tad uopste bila protiv histero koju cu ja ipak uraditi na svoju ruku i radi svog mira .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 27/11/2013, 19:16

Proveri bolje opet sa njima, direktno, mozes da im posaljes ove linkove, pa da pitas da li su ti zakoni aktuelni, ili su nesto menjali, mislim da ti je tako najsigurnije, jer je u tvom slucaju razlika izmedju 49 i 50 velika, svakako mozes da odes na FET u februaru, ali je dobro i da imas plan B ukoliko je ipak granica 50...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 27/11/2013, 19:34

Ganedina super je sto si vec uspela da uradis dosta analiza i da zakazes histeroskopiju. Stvarno si pravi borac i apsolutna kraljica. queen  Ne znam da li si ranije radila hsg, zbog eventualnog postojanja prosirenog jajovoda koji moze da "usisa" embrion i tako spreci trudnocu.
Slazem se sa devojkama da bi trebalo da proveris starosnu granicu za donaciju, ako nista drugo, da bi opustenije usla u postupak. g

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 27/11/2013, 19:48

za sta se radi ovaj hormon tj sta predstavlja - Vitamin 25OHD3= ne rade na vma
nadjoh na dodatnim analizama!
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dacaa 27/11/2013, 19:56

Evo i mene...Danas sam bila na uz.Na oba jajnika imam po 5jajnih celija iste velicine 11mm.Ukupno 10kom Very Happy  to je ok ali mi je endo 6,8mm Rolling Eyes  Danas mi je 6 dan ciklusa.Nekako mi malo znam da ce se ubuciti ali opet....Prosli put mi je bio 5dan 9,2mm. Jedem ananas i sve zivo i nadam se da ce premasiti bar 9mm...Koliko je normalno da bude debljina endometrijuma?Nesto mi tanak. Rolling Eyes  nastavljam puregon od 100 i Orgalutran od 0,25 do petka-. A E2 mi je 358. e sve sam zaboravila v   b  i posto ne osecam nikakve bolove ovaj put nece biti hiperstimulacije .
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 27/11/2013, 20:10


Nikako da napisem da sam HSG uradila davno i to kao prvo kad sam kretala u bobru za svoje dete i ne sluteci da ce biti ovoliko teska i dugotrajna . HSG mi je tad bio potpuno OK , gde su se obe tube projektovale celom svojom duzinom , cini mi se da je tako nesto pisalo , Hidrosaklpingsa ni od korova , a ne verujem da je se u medjuvremenu od 7 godina mogao pojaviti .
Posto mi niko nikad u porodici nije imao dijabetes a moj secer pre ispijanja glukoze je bio 4, 9 ne verujem da ce biti problem ni sa insulinemijama i ostalim sto danas uradih . Nesto oko Enda je izgleda meni uvek bio problem jer bude predebeo ali ne i trolinijski . Tu oko doze i vremena pocetka Estrofema oni meni grese , tako da se bebe nikad nisu zakacile ni za 1 tren ,

Sad mi jos i MM cangriza i jede dusu u smislu kako sam mogla da dozvolim da 2 puta idemo u Prag dzabe kad nisam uradila sve analize i preglede koje jurim ovih dana . kao ka nisam normalna .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/11/2013, 20:15

Ganedina, verujem da ti je mnogo tesko, ali bravo sto si odmah preduzela korake, nadam se da ce ti i to pomoci da se sto pre podignes. Veliki si borac, zato ce uslediti i nagrada, drzim fige i silno navijam da 2014. godina bude tvoja srecna i bebicetna godina!

Bebana, to je vitamin d, on poboljsava kvalitet jajnih celija, proveri ga obavezno, ako ga imas u manjku, fino da pijes vigantol kapi!

Daco, ne reci dva puta za hiper, cuti samo, bolje da ga ne bude. Endo je odlican za taj dan, veruj koki tvojoj! Ne valja on da bude ni debeo. Meni je poslednjeg dana stimulacije bio 11mm, na vracanju 10mm (on se sabija za et, djole sa foruma me to prosvetlila, ja se bila prepala sto je tanji). Imaces ti jos nekoliko dana stimulacije, tako da ce on fino da dostigne 12mm, pazi sta ti kazem!

Mislim na pegaz i nadam se lepoj beti nesto veceras, ako joj jave!

Ganedina, znas i sama da trolinijski endo je maca, pola uspeha po meni, on je taj koji je glavni. Jer imash primer nas sa losijim embrionima, vrecenih recimo drugi dan pa uspe, a sa blastama zene ne uspevaju, to je samo do pripremljenosti enda da usidri bebe, po mom skromnom misljenju. Od 10 do 15mm mi je ok za endo,koliko shvatih iz pisanja devojaka ovde. Naravno, ima i izuzetaka. Mislim da je ideala oko 12mm, al mora biti trolinijski.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 27/11/2013, 20:33


Biksi , pa kako da ga ja napravim da bude trolinijski . Da li to sto meni ne bude trolinijski znaci da ja mozda imam Endometriozu ili neki drugi problem sa endometrijumom , mozda mikropolipe ili ko zna vec sta .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/11/2013, 20:39

Sasvim moguce da ima neka prepreka, prosto mi je nemoguce da nikako nije bio trolinijski, pitaj Sonju o tome na email. Da li ima svrhe raditi postupak ako ne bude trolinijski endo? Valjalo bi da odes ovde kod nekoga ko dobro gleda na uz da vidish da li ce ti biti ovaj mesec npr, u prirodnom ciklusu?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od insomnia 27/11/2013, 20:46

ganedina ::
Verujte da mi je mnogo tesko , srce mi se pocepalo u paramparcad a u dusi krater valjda najdublji do sada , jer je vera u Sonju , nada u konacni uspeh  sada bila jaca vise nego ikada do sada . Radujem se svakoj vasoj pozitivnoj beti, a Sonjinih dela je na ovim stranama ovih dana bilo bas dosta , pa sam bila ubedjena da cu i ja 1000 posto biti na tom spisku .

Ne znam dokle cu moci da se borim sa ovim emocijama i sama protiv sebe .
Svaki put kada u ovakvim situacijama, pružam podršku, osećam se prilično glupo, iako svesna situacije da je to jedino što mogu...da pružim bezgraničnu podršku. Glupo, jer kada sam ja ta koju teše, reči su tako daleko....a svaka je upućena u najboljoj nameri:D 

Ono što još želim da ti kažem, a meni mnogo znači, da nije bitno koliko puta padnemo, nego koliko puta se dignemo Wink
 
Često se seti priče Oprah Winfrey i jedne njene gošće čiji sin nije uspeo da se izbori sa bolešću, poslednje reči su mu bile: A bilo je tako lako....Sad 
insomnia
insomnia

Broj poruka : 243
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od insomnia 27/11/2013, 20:53

Dacaa ::Evo i mene...Danas sam bila na uz.Na oba jajnika imam po 5jajnih celija iste velicine 11mm.Ukupno 10kom   Very Happy   to je ok ali mi je endo 6,8mm   Rolling Eyes  Danas mi je 6 dan ciklusa.Nekako mi malo znam da ce se ubuciti ali opet....Prosli  put mi je bio 5dan 9,2mm. Jedem ananas i  sve zivo i nadam se da ce premasiti bar 9mm...Koliko je normalno da bude debljina endometrijuma?Nesto mi tanak.  Rolling Eyes  nastavljam puregon od 100 i Orgalutran od 0,25 do petka-.  A E2 mi je 358.  e sve sam zaboravila v  b   i posto ne osecam nikakve bolove ovaj put nece biti hiperstimulacije .
Koliko ja znam, nije bitno koji je dan ciklusa, nego da se folikuli, e2 i endometrijum prate, što je kod tebe slučaj!! Meni je to odlično!!! Meni kada su bili 15 mm, endo je bio 8, a kada su narasle na 19, endo je narastao na 13,5
Ne brini, super je Very Happy 
insomnia
insomnia

Broj poruka : 243
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 27/11/2013, 20:54

Daco biće to sve super,samo laganeza, slažem se sa Biksi u potpunosti yes  i navijam jakooooo za tebe i tvoje beba beba igracice igracice igracice igracice igracice 

Bebana,ja sam odradila vitamin D u Konzilijumu,košta 1.960 dinara,i meni je u deficitu,tačnije piše insuficijencija,tako da krećem sa Vigantolom.

Ganedina da li si radila histeroskopiju? Možda bi tu našli nešto zbunjen 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 27/11/2013, 21:08

Dacco sve to odlicno zvuci, ima jos vremena i za endo i za folikule da porastu zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje 

Ganedina i ja ti predlazem da proveris jos sa Pragom oko tih godina i meni se cini da sam negde procitala do napunjenih 50 godina zivota, a ja te zagrljaj Sigurna sam da moras da pronadjes dobrog dr koji ce da ti odradi histero i dobro vidi kakvo je stanje iznutra. yes 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 27/11/2013, 21:27

Svratih samo daci da kazem da je meni tih prvih pet dana stimulacije endo bio 5-7 mm a posle presao 10 mm tako da ce i u tvom slucaju biti tako dobra si ti koka
Lepih j.c imas
Navijamoo
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 27/11/2013, 21:28

hocukusurnecuzvaku ::Daco biće to sve super,samo laganeza, slažem se sa Biksi u potpunosti yes  i navijam jakooooo za tebe i tvoje beba beba igracice igracice igracice igracice igracice 

Bebana,ja sam odradila vitamin D u Konzilijumu,košta 1.960 dinara,i meni je u deficitu,tačnije piše insuficijencija,tako da krećem sa Vigantolom.

Ganedina da li si radila histeroskopiju? Možda bi tu našli nešto zbunjen 
koliko se pije vigantol i da li mozemo da se predoziramo?
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 27/11/2013, 21:31

Piše na uputstvu, za odrasle 4-8 kapi, ali mislim da bi valjalo za dozu videti sa endokrinologom.Ja ću uzimati 7 kapi jednom nedeljno,tako i naša Biksi uzima,i mislim da ne može doći do predoziranja, jedino da svaki dan nagnemo po bočicu Vigantola i postanemo deviholičarke lol! 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Crvic 27/11/2013, 21:38

Pratim i čitam, ali tek uveče kad dođem s posla jer s posla ne mogu na Kutak Mad Kakav je to posao koji ne da pristup Kutku.
Sanjala sam da su Ganedinu zvali iz laba da kažu da je greška. Da je beta visoka. Nastala je euforija na Kutku... Ganedina hrabra ženo, samo napred. Mislim da endometrijum ne zavisi od endometrioze, ja imam baš veliku endometriozu a endometrijum mi je uvek, uvek odličan, troslojan.
Bebana, AMH ta tri grozna slova, kod mene pokazuju 0,03. Nisam čula za niži od mog. Kao što vidiš, za sad ne dam da me on zaustavi. Jednom je Menora rekla povodom rezultata nešto u stilu: "Ne uzbuđujem se ja mnogo zbog brojki". Ta rečenica mi je baš značila.

Neki postovi su stvarno remek dela. Čekam MAAKi i Pegaz i toliko verujem da su trudnice da ne mogu da vam opišem.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu