KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+59
makac71
bulevarka
Vecka
bebana.bebana
suzanasaki
maki79
mrkvica
maratea
ms_do
Mika
Endzi
malena 92
LaFolie
pluton1
insomnia
Stenli
ragaco
karakaca
anasrce
ivanicasale
PalcicaBg
d77
Crvic
Sofija Veks
KoMetaK
Vuchica
Likoli
ivi
laKole
MAAKKI
neca73
Ema78
dragana76ns
OKacica
BiKsi :)
SoJa
leptirko82
saska1
bak
SannI-AlL
Ambra
ariadne69
lelas
Niny
Ninche
ganedina
InNaturaVeritas
noja
Dacaa
Erata
pegaz
Star77
fight&faith
lenjivica
zvoncica36
sareni leptir
Strumfeta78
fmala
kockicaaa
63 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 15/11/2013, 07:46

Dobro jutro devojke.

Prvo da vam poželim uspešne korake, a zatim i da prokomentarišem zadnjih par strana, tačnije kletve i ostale gluposti. Zbog ovog mog problema i vto priče sam više puta išla na hrvatsku Rodu. I šta sam zaključila? Žene su tamo otvorene, opuštene, nema tabu tema. Recimo tamo postoji posebna tema o štetnosti ultrazvuka u trudnoći i posebna priča o odbijanju istog i vođenju trudnoće na neki drugi način, o prirodnom porođaju, porođaju kod kuće itd. I nema napada da je neko primitivan i lud, nego prosto se priča o svemu. Postoji tema o izlasku iz cele ove priče, o odustajanju, tj. pomirenju sa "sudbinom" i okretanju nečem drugom. I nije to tabu, priča se o tome. Ovde kada neko odustane, jednostavno nestane sa foruma, jer verovatno ne može da se nađe među navijačicama i konfetama. A to ne znači da priča ne postoji.

Dalje...ima ovde ljudi koji su iskreni i pišu sve što im je na umu. Ja sam donekle iskrena. Sve što pišem jeste iskreno i istinito, ali zadržim neke stvari za sebe - ne kažem pojedinim ljudima kakvi su, da ne bih ulazila u nepotrebne rasprave, jer mi ne treba to pored svega. Trudim se da nađem svoj mir i ograđujem se od besmislenih rasprava, jer se svako otkrije, hteo ili ne hteo.

Problem je što naš narod nije iskren ni u životu, ni na internetu. Žene pogotovo. Ovde kod nas se oseti da ono što čovek misli da jeste, ono što se trudi da predstavi i odigra u stvarnom životu, prenosi ovde i na forum. Tu ne mislim na sve, ali prisutna je ta foliraža. Imam utisak da kada se piše, ljudi misle da će svi znati da je to on/ona, pa ne daju sebi priliku da se opuste makar virtualno. Ako su u životu prinuđeni da budu jaki, hrabri, neustrašivi...na forumu mogu da pokažu i svoju slabu i ranjivu stranu. Ali kod nas je toliko duboko ukorenjena gluma, tako smo već genetski kodirani, da ni na forumu nema istine, i tu se predstavlja projekcija sebe, a ne stvarno ja.

Ako je žena iskreno rekla šta joj se motalo po glavi dok je dobijala otkaz, ako je rekla iskreno i iz duše šta je sve muči, pritiska, kako doživljava tu nepravdu, šta tu ima loše? Da li bi ona bila bolji čovek na ovom forumu da je sve to lepo prećutala i rekla: Ok, dobila sam otkaz, ali ja imam cilj, bebu, jaka sam i sve ću podneti! Pretpostavljam da bi bila pozdravljena, da bi tu palo još smajlija i navijačica i super. Ali nije bilo tako! Isto kao što ni kod nas često puta ne bude tako. Kletva! Pa kletva je svaka loša pomisao, a svi imaju loše pomisli. To je tako kod ljudi. Ljudi greše, pa se ispravljaju i sve u krug. Stres...svako ga ima i bori se na različite načine. Sve ovo što brbljiva piše proživljavala sam i ja. Kada upadneš u začarani krug i problemi samo iskaču. Setite se koliko ste puta osetili bes prema nekome. I to se može nazvati kletvom. Nije važna reč i naziv, već energija. Ne verujem da žena sedi danima kod kuće i kune, opisala je MOMENAT kakav smo svi nekada imali. Ko kaže da nije, ne laže nas nego sebe, jer je svako u svom životu osetio nekada bes, a bes, pogotovo udružen sa bolom je izuzetno jaka energija. Svako je u životu imao loše pomisli! Samo treba da se preispita, a ako neće onda je sujetan, a sujeta jede dušu čoveka.

Svako kada doživi tragedije u tim momentima misli da je život nepravedan, ne može tada da bude pozitivan. To dolazi posle. Ko je pokušao da radi meditaciju, afirmacije, vizualizacije, zna koliko je to teško, jer mi koliko god mislili da smo pozitivni, u podsvesti je drugi program i treba ga reprogramirati. Kakve su ti misli, takav ti je život - da, ali pozitivnu misao brzinom svetlosti zamenjuje GLAS straha koji pozitivnu misao pretvara u negativnu, onda se dešavaju negativne stvari i kreće začarani krug. I nije čovek kriv ako se vrti u tom krugu. Da je čovek kriv, ne bi se sve svetske religije i filozofije trudile da nađu upravo tu pozitivnu energiju koju će da usadi u ljudsko srce, tu ljubav kojim će ono da plamti, a to nisu postigli ni mnogi pustinjaci. Naravno, treba se truditi i raditi...

Dakle, malo širine...

Prvo čovek treba da zaviri u svoje srce, a onda da etiketira i osuđuje drugoga!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 15/11/2013, 08:26

Srecom te ustadoh u 6 da dete razbudim pred kontrolni iz matematike, pa sam od sabajle spremna za velike Erato-teme Very Happy

Evo, ja sam iskrena i u zivotu i na forumu (nahebem cesto zbog toga, o da), i iskreno mogu da kazem da volim ovu Erato sto zna da mu ga da po prstima, a da ne zaboli ni onog koji bije, ni onog koji trpi!

Isto mislimo, ali govorimo drugim jezikom, ona malo vise vuce na tu duhovno-religijsku stranu, ja malo vise na psiho-filozofsku, u sustini mu dodje na isto, ali se pise drugim recima, ja to nista ne pripsujem bogu, sudbini i sl. nego cisto coveku i njegovoj prirodi. Naime, mislim da kletva, kao ni psovka, u nasem narodu ne znaci vise nista. Npr. moja majka me proklela sto puta, onako, iz zezanja, super joj zvucalo :DImam citav repertoar njenih kletvi: dabogda ti deca radila sto i meni je jedna od najozbiljnijih, mada mislim da bi u antologiju srpskih kletvi usla sa recenicom vezanom za dobijanje sestice na ispitu: ko trazi vise, da mu umre majka :DE sad, ova druga je neozbiljna i niko je ne bi doziveo kao kletvu, dok je ova prva, priznacete, dosta opasna, onako, jos kad ti je majka u histeriji odvali.. Medjutim, treba razgrnuti veo besa, kako i Erato savetuje, i pogledati sta je stvarno u srcu majke dok to izgovara. Sve te u tom trenutku njoj nepodnosljive stvari su, zapravo, divni trenuci kojih se svi rado secamo i smejemo im se, oni cine zivot i da, iako kad pogledam svog sina, ni u ludilu ne bih volela neke od njih da mi priredi, ali da, kad pogledam sebe danas, spremna sam da stojicki podnesem svoju kaznu iz mamine kletve i postanem ovakav heroj kakva je ona danas, nakon sto zna da je rodila i podigla ovakva tri primerka (tako nas zove, sve smo u razlicitim bojama).

Ja ne kunem, prosto mi fali malo sujeverja za to, osim kad je neko zezanje, niti proklinjem, niti se zaklinjem, isto mi to dodje, mislim, mogu ja, nekad mi se i desi, ali to je kad bas imam posla s nekim primitivnim kome obecanja ne vrede dok mu se ne zakunes u dete, al to je drugi par opanaka. Mislim, nije on primitivan sto veruje u zakletvu, nego sto veruje da meni koja ne verujem ta zakletva nesto znaci, da me neko ne shvati pogresno.

Ali, vrlo cesto, kad mi neko ucini nepravdu, pomislim i istog momenta kazem: nije mi samo jasno, kako taj neko (pogotovo ako je verujuce bice) ne pomisli da kod kuce ima dvoje iste ovakve dece. Moj prof. npr. koji me je jako razocarao i mogu reci izneverio, prevario, kako god, svojim postupcima od kako se upleo u politiku, sto je vrlo uticalo na zivote svih nas koji smo mu verovali, a isto vazi i za lekare koji drze nase zivote u rukama, ucitelje koji nesavesno grade ovakve ili onakve ljude, a o politicarima da ne pricamo.. Dakle, svi oni imaju decu, to je ono sto pomislim. Ubedjena sam da je moja misao tu negde sa mislima osobe koja proklinje. Ja im ne zelim da im se desi isto, ja bih samo volela da makar ponekad pomisle na strahotu slucaja kad bi njihovom detetu neko uradio isto. Ne mislim da tu ima iceg loseg. I sto je najvaznije, mislim da je to misija kletve, podsetiti nekoga, trznuti ga da svoj postupak sagleda na licnom primeru. To bi bilo objasnjenje sa ove moje, neverujuce tacke. Jer, kletva da je zaista kletva, da zaista ima misiju izazivanja zla, o, ne bi ona bila izgovorena, nego bi prerasla u vradzbinu, neko tajno kuvanje, pakost, neku zaveru, o kojoj se ne prica. Cim je izgovorena, ona postaje upozorenje za onoga koji je prima. I sa te tacke gledista, daleko je pozitivnija od onoga o cemu je Erato pocela da prica: o nasem folklornom cutanju i precutkivanju, foliranju, laganju i glumi. Kezis se nekom, a ovamo mu zelis zlo. Vise volim kad me neko opsuje ili prokune, pa makar znam sta misli, a verujte, kad tad mi odzvoni u usima koliko je taj neko morao da bude povredjen (i to povredjen od strane mene!!!) da bi to izgovorio.

Tako da, obe nase forumasice, samim tim sto su izrazile svoje misljenje, otisle su korak dalje od cutanja. Jedna sto je podelila sa nama kletvu i posledice iste (od vrlo primitivne poslodavke), druga sto je podsetila na znacenje kletve i iznela svoj dozivljaj iste. Verujem da su obe nakon rasprave posvetile nekolio iskrenih trenutaka razmisljanja na temu, sto je ipak, priznacete, daleko korisnije od gledanja neke, recimo, sklj serije na TV-u..

Eto.

Dobro jutro i od mene Very Happy
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 15/11/2013, 08:51

Pozdrav djevojke :-) Jutros sam ustala rano da izvadim krv, sad kafa I pauza pa na pregled kod doktorice. Nadovezacu se I ja ali kratko, sto zbog malo vremena, sto zbog kuckanja na tabletu koji me jako nervira. Obozavam da citam eratine postove, nekako su zivi :-). Slazem se u potpunosti sa njom I sa fmala koja je rekla slicno, samo drugim rijecima. Istina je da nismo u potpunosti iskreni, makar ne po forumima, ja gledam po sebi, jer kada bi neko zavirio u moj mozak I kada bih js na glas izrekla sve ono sto osjecam u dusi, strahove, muke, boli, nepovjerenje, tugu I slicno, vjerovatno bi me neko poslao na psihijatriju. Teska je borba, svacija, ne treba suditi, ali jedno znam, kada nam neko pogodi tamo gdje najvise boli, tada strah I tuga preuzimaju citavo nase bice I gubimo na trenutak onaj nas glas razuma. Nije lako...ja sam izgubila voljenoj covjeka u najjacem jeku ljubavi zbog bolesti, njegova borba je trajala dugo, bolnice, doktori...covjek od dvadeset I devet godina je imao 30 kg, a susretao se sa takvim monstrumima, I da, jer sam bila nemocna, slala sam I'm toliku negativnu energiju, I mrzila ih u pojedinim momentima, da me je bilo strah svojih sopstvenih misli. To je nemoc, kada stanes pred zid I nemas kud dalje. On nije imao vise gdje, a ja sam bila pored njega. Tragovi ostaju, da postala sam panicar, preemotivna I borim se kako znam I umijem, ali sam covjek I nekada pucam. Razumijem Brbljivu, razumijem taj trenutak odlicno. Nije ona htjela nikome da naudi, kao ni ja, ja sam samo zarko zeljeka da tu ljudi iliti neljudi shvate sta cine, jer moj mozak u tom trenutku nije shvatao kako neko ko se naxiva covjek moze tako da se ophodi prema drugom ljudskom bicu...
Dobro jutro I od mene, veliki pozdrav :-)
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dacaa 15/11/2013, 09:09

Ljubim vas sve gore i skroz se slazem yes  Tudja rana ne boli! Dovoljno je toliko reci. Nije me dugo bilo jer sam bas pod stresom zbog svega.Pa ne bi da vam mracim.Embarassed  u ponedeljak bi trebalo da idem na uz da vidim da li pocinjemo sa vto.Verujte da mi nekako dosta svega.Valjda sam se umorila Sad  Valjda ce biti sve ok.Nemam vise snage za nove intervencije...

A vama cure zelim punoooo srece i da mi budete trudnica  a ostalo ce mo lako!Meni svi ostali problemi deluju mnogo lakse resivi od ovog naseg problema.usne cvet 
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 15/11/2013, 10:03

Jutro koraci
Dacooo saljemo ti i snagu i energiju samo napred !
zvoncic samo htela da je trgne iz tog zacaranog "kruga"mislila joj dobro smernicu joj dala da nerazmislja tako sto je isto dobro a Brbljiva se bori kao lav volim taj duh ide do ostvarenja svojih snove,ovde se sve zene bore lavovski tezak je put,
ajmo cureeeeee samo ppozitivnooooo ja iskreno necitam druge forume niti sam to moze biti zacaran krug
ovde su vrlo znacajni podaci i kad si u toj prici i pratis korake i gazis

Erato za uz mislim i ja da je stetan, moj mm je elektro ing i kaze mi da nelupam a kad si trudan pa kad te opale hormoni strah i ostalo on dodje kao relax ,
Suza osmeh srce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 15/11/2013, 11:22

Dobar dan devojke. Volim kada se piše o ovakvim stvarima. Volim da pišem, to mi je posao ali pre svega plezir. Bude nekad i deformacija, ona profesionalna te lakše pročitam i između redova.
Potpuno se slažem sa Eratom i Mališom. Ne idem na forume, nemam fb, nemam tviter. Verovatno zbog toga što se bavim jezikom i komunikacijama. Medijima takođe ali prvenstveno kritikom istih. Demokratizacija mišljenja u vidu foruma je OK ali je dovela do činjenice da danas svako može da izrazi svoje mišljenje. Ne mislim da je svako sposoban da se izrazi, da budem iskrena. Ipak, to ne isključuje poštovanje prema onome ko to manje dobro radi i valjalo bi mu dozvoliti da kaže šta ima. Ja pokušavam da pronađem smisao u svemu što je izrečeno. Ovo je prvenstveno mesto na koje dolazimo zbog razmene mišljenja o temama koje su za to predviđene. Postoje neka pravila koja poštujem u onoj meri u kojoj ja želim. Dešavaju se opomene tipa" idi na tu i tu temu, ne otvaraj dnevnik dok ne krene boc" i sl. i to ima logike. Ipak, volim da prekršim pravila, pogotovo u slučaju kada mi ih neko nameće, to obožavam. Nekada su emocije prejake, pogotovo u našem fajtu. Inače, verujem d aje dobro ponašati se svuda i uvek isto onako kako se inače ponašaš. Nemam razloga da govorim ono što nije istina niti to ikada radim. Košta, ali stojim iza svake odluke i svake misli koju uputim. Mislim da se to oseća i da posle godinu ipo dana boravka na forumu već nosim etiketu nekoga ko stoji iza iste.
Koliko god d aje ovo mesto na kome jedne drugima pipnemo u dušu ipak postoji opasnost da se loše razumemo. Pisano nije isto što i izgovoreno, niti je isto akda nekoga imaš ispred sebe.
Pošto sam onakava kakva uvek jesam, ja i ovde biram one koje mi odgovaraju i odlučujem da im ostavim broj telefona ili pošaljem fotografiju. Ne mislim da me je svako zaslužio i to je potpuno normalno. Ipak, nikoga ne vređam, ne osuđujem glupost i kada znam da je prisutna a razvodnice na forumu prosto ne primećujem. Nisam zaludna ni blesava i jako dobro vidim. To mi ne daje za pravo da ga mlatnem ili uvredim.
Takođe ateista, ja verujem u ljude i njihove mogućnosti, i dalje. Poštujem energije o kojima pričate a o kletvama ne znam ništa osim iz knjiga i old school mitova kao i savremenih derivata;-)
Kod mene su sve karte na stolu a keca iz rukava poklanjam devojkama koje sam zavolela na osnovu svojih aršina. Iskreno, pravo u centar i bez ustezanja, ali bez uvreda. Svi smo živi, emotivni, srećni ili ljuti, nema tu šta da s ekrije ako stojiš iza onoga što misliš i radiš.
Ne volim formu, samo sadržaj i toga se ja ovde držim.

Potpuno isto kao kada nema sokoćala.

Ono što je bitno je da nas je nešto povezalo i da bi nam valjalo držati se zajedno kada je naš problem u pitanju. Taj prblem poziva na revoluciju i ovo što kažem mislim vrlo ozbiljno. Svaka od nas, na svoj način, može da doprinese da se njen ali i problem drugih reši i poenta je biti malo iznad situacije. Ostavljam mogućnost da neko štrči i ne ume ali i on ili ona imaju problem i dalje. I to se ne može zanemariti. Svi smo u istim g......i to je ono što mene tera da držim domestos i džoger i počistim svoja te pomognem i drugima.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 15/11/2013, 11:32

Uvek sam govorila i pisala što sam mislila.Provela sam 15dana u bolnici,uradili mi hsg,histero imam iza sebe 6 neuspešnih vto.Kakav bih ja bila čovek da bilo kojoj ženi(ili devojci)poželim da prođe kroz sve to?Baš mene briga da li me neko voli ili mrzi.Imam ja ljude oko sebe koje volim i koji me vole.Nisam ni od onih žena koje ''moraju'' muževima ili partnerima da rode decu da bi ih zadržale.Mene moj muž želi i voli i bez dece.Ostvarena sam na svim poljima,a nadam se da ću biti i nečija majka,ako ne i dalje ću biti srećna i zadovoljna.Isto kao što ima depresivnih i onih koji plaču, kukaju i samosažaljevaju se isti ti treba da znaju da postoje i drugačiji koji se ''neraspadaju'' već su mentalno jači i stabilniji.Treba da pišem bajke da bi me žene sažaljevale, volele i podržavale zbog toga.Nisam sazdana od tog materijala.Nisam neko koga treba žaliti.Svako ima pravo da radi i misli šta želi,ali mržnja i zlo su nešto što meni nije blisko.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 15/11/2013, 11:35

Ivv, ti treba da počneš pisati kolumne, ozbiljno ovo mislim :))
A možda negde već i pišeš, samo ja ne čitam novine. A ne gledam ni TV, retko, ne stižem.
Sokoćalo...domestos i džoger....SJAJNO!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 15/11/2013, 11:42

Drage moje ,evo i mene da vam se javim da sam se vratila sinoc . Polako se vracamo sa ekskurzije iy Praga jedna po jedna , prvo Pegaz prekljuce , pa ja sinoc a Maakki danas . Da , obe sam ih upoznala i jako sam srecna zbog toga, mislim da sam sad puno bogatija jer sam ih upoznala . Maakki je izuzetna , neverovatan karakter i zena hrabrost .Danas se vraca kuci sa svoje 3 mrvice , imala je 3 jajne celije na aspiraciji i sve 3 su se oplodile , tako da su joj embrioni vraceni posle 48 h . No, ne bih vise ja u njeno ime , sacekacemo nju da nam ona sama sve kaze.

Pegaz , Boze kakvo divno , milo , nezno i prelepo bice . Da , lezale smo posle ET jadna pored druge...Kako je svet mali .

Ja sam se vratila sa svoje dve mrvice . Prilikom odledjavanja od ukupno 5 njih 3 su nastavile balji razvoj a preostale 2 se dalje nisu bas lepo razvijale . Embriolog je rekla da ce mi ih vratiti sva 3 i je sam se bas bila obradovala . Medjutim , kad sam dosla na ET Sonja je prvo pogledala endoi rekla mi da je od dobre strukture tako da mi ona ne preporucuje vracanje sva 3 , nego samo 2 a onaj treci da ponovo zamrznu . U tom momentu sam se bas zbunila i posto sam imala jako malo vremena za razmisljanje , odlucila sam da ipak poslisam Sonju. Znaci , 1 blastocista je ipak ostala za ponovno zaledjavanje , s tim sto mi je Sonja rekla da oni ne garantuju da ce on preziveti odmrzavanje i nastaviti sa daljim razvojem. Eto , sad mi ga je mnogo zao sto sam ga ostavila da samuje , umesto da sam ih sve zajedno povela kuci . 1 od 3 blaste je i sam bio krenuo u hecihg , a na druga 2 su oni uradilia a koriscen je i embriogen . Eto , to bi vam bio moj izvestaj za sada . Hvala vam svima na nesebicnoj podrsci .

Adrijana 69 , mnogo mi je zao sto ti FET nije uspeo , ne znam zasto ako je sve bilo super. Da li si radila AH i da li je koriscen Embriogen , mislim da i to moze dosta da pospesi implantaciju
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 15/11/2013, 11:48

Bravo Ganedinče! Bravo za prašku ekipicu, odlične ste! Ljubim vas u tibe, držim fige, čekamo betu i pravimo virtualnu žuraju! Ste spremile bure češkoga piva?;-)
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 15/11/2013, 11:52

DacOOoooooooo!!!!! Idemooooooo!!! Ja drzim :palceve jako, jaaaaako, da sve prodje glatko i da ovaj put bude dobitni!!!!! Vezi, se, polijecesh!!!!

ljubav ljubavljubavljubavljubav
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 15/11/2013, 12:01

Ganedina, bravo za blizance! A treće neka sačeka 2-3 godine! :))
Baš je super ispalo što ste bile zajedno. Stvarno je svet mali.
Neka to bude srećni trojac sa velikim stomacima igracice 
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/11/2013, 12:05

Erata ::Dobro jutro devojke.

Prvo da vam poželim uspešne korake, a zatim i da prokomentarišem zadnjih par strana, tačnije kletve i ostale gluposti. Zbog ovog mog problema i vto priče sam više puta išla na hrvatsku Rodu. I šta sam zaključila? Žene su tamo otvorene, opuštene, nema tabu tema. Recimo tamo postoji posebna tema o štetnosti ultrazvuka u trudnoći i posebna priča o odbijanju istog i vođenju trudnoće na neki drugi način, o prirodnom porođaju, porođaju kod kuće itd. I nema napada da je neko primitivan i lud, nego prosto se priča o svemu. Postoji tema o izlasku iz cele ove priče, o odustajanju, tj. pomirenju sa "sudbinom" i okretanju nečem drugom. I nije to tabu, priča se o tome. Ovde kada neko odustane, jednostavno nestane sa foruma, jer verovatno ne može da se nađe među navijačicama i konfetama. A to ne znači da priča ne postoji.

Dalje...ima ovde ljudi koji su iskreni i pišu sve što im je na umu. Ja sam donekle iskrena. Sve što pišem jeste iskreno i istinito, ali zadržim neke stvari za sebe - ne kažem pojedinim ljudima kakvi su, da ne bih ulazila u nepotrebne rasprave, jer mi ne treba to pored svega. Trudim se da nađem svoj mir i ograđujem se od besmislenih rasprava, jer se svako otkrije, hteo ili ne hteo.

Problem je što naš narod nije iskren ni u životu, ni na internetu. Žene pogotovo. Ovde kod nas se oseti da ono što čovek misli da jeste, ono što se trudi da predstavi i odigra u stvarnom životu, prenosi ovde i na forum. Tu ne mislim na sve, ali prisutna je ta foliraža. Imam utisak da kada se piše, ljudi misle da će svi znati da je to on/ona, pa ne daju sebi priliku da se opuste makar virtualno. Ako su u životu prinuđeni da budu jaki, hrabri, neustrašivi...na forumu mogu da pokažu i svoju slabu i ranjivu stranu. Ali kod nas je toliko duboko ukorenjena gluma, tako smo već genetski kodirani, da ni na forumu nema istine, i tu se predstavlja projekcija sebe, a ne stvarno ja.

Ako je žena iskreno rekla šta joj se motalo po glavi dok je dobijala otkaz, ako je rekla iskreno i iz duše šta je sve muči, pritiska, kako doživljava tu nepravdu, šta tu ima loše? Da li bi ona bila bolji čovek na ovom forumu da je sve to lepo prećutala i rekla: Ok, dobila sam otkaz, ali ja imam cilj, bebu, jaka sam i sve ću podneti! Pretpostavljam da bi bila pozdravljena, da bi tu palo još smajlija i navijačica i super. Ali nije bilo tako! Isto kao što ni kod nas često puta ne bude tako. Kletva! Pa kletva je svaka loša pomisao, a svi imaju loše pomisli. To je tako kod ljudi. Ljudi greše, pa se ispravljaju i sve u krug. Stres...svako ga ima i bori se na različite načine. Sve ovo što brbljiva piše proživljavala sam i ja. Kada upadneš u začarani krug i problemi samo iskaču. Setite se koliko ste puta osetili bes prema nekome. I to se može nazvati kletvom. Nije važna reč i naziv, već energija. Ne verujem da žena sedi danima kod kuće i kune, opisala je MOMENAT kakav smo svi nekada imali. Ko kaže da nije, ne laže nas nego sebe, jer je svako u svom životu osetio nekada bes, a bes, pogotovo udružen sa bolom je izuzetno jaka energija. Svako je u životu imao loše pomisli! Samo treba da se preispita, a ako neće onda je sujetan, a sujeta jede dušu čoveka.

Svako kada doživi tragedije u tim momentima misli da je život nepravedan, ne može tada da bude pozitivan. To dolazi posle. Ko je pokušao da radi meditaciju, afirmacije, vizualizacije, zna koliko je to teško, jer mi koliko god mislili da smo pozitivni, u podsvesti je drugi program i treba ga reprogramirati. Kakve su ti misli, takav ti je život - da, ali pozitivnu misao brzinom svetlosti zamenjuje GLAS straha koji pozitivnu misao pretvara u negativnu, onda se dešavaju negativne stvari i kreće začarani krug. I nije čovek kriv ako se vrti u tom krugu. Da je čovek kriv, ne bi se sve svetske religije i filozofije trudile da nađu upravo tu pozitivnu energiju koju će da usadi u ljudsko srce, tu ljubav kojim će ono da plamti, a to nisu postigli ni mnogi pustinjaci. Naravno, treba se truditi i raditi...

Dakle, malo širine...

Prvo čovek treba da zaviri u svoje srce, a onda da etiketira i osuđuje drugoga!

erato ,svaka ti je na mestu ....znas da si ti moja queen ,kao i Biksi !ljubav ljubav ljubav 
nikad m,nikad nisam trazila sazaljenje -(a najmanje na forumu )!to sto sam ovde iznela o sebi sta sam u zivotu prozivela nije bilo radi vseg sazaljenja ,vec dabi neko tamo (konkretno -zvoncica ),razumela moj zivot i da bi prosto shvatila da sam tog dana -pukla -a da je posledica svega ,to sto mi se ranije uzdesavalo ovde sam da saznam mnogo toga ,a saznala sam sve ono sto doktor neume ili nece da kaze.koliko puta sam rekla ,da ste sve Vi -pravi doktori i da su nas muke naterale da svasta doznamo i naucimo.
nebih da nastavljam dalju diskusiju oko tog razgovora izmedju mene i zvoncice .prosto ,razlicite smo i to je to. cenim i postujem,isto tako trazim da taj neko postuje moju razlicitost i moj stav,nista drugo.ja sam realna,drska(po potrebi ).realna,borac ,iskrena.uvek uvek ! upravo kao sto je erato rekla...ako neko ima zutu minutu i los dan ,zar ne sme to izraziti ovde ..zar smo ovde samo da crtamo smajlice i ko sto ona kaze -foliramo se -da nam je zivot bajan i sjajan !?
nije mi bila namera da mracim ove strane i druge cure oneraspolozim,zato i ne zelim da produbljujem temu oko toga.ali dajmo malo vise iskrenosti.ne budite bukvalisti u zivotu.ne sedi ja ceo dan kuci i kunem (ko sto rece erata ) ,ali prosto imala sam takav bes prema toj osobi tog dana.nisam zla,samo nedam na sebe i jako me boli neljudskost,foliranje i nepravda.tu pucam.za svaku saradnju sam ,ali ne ta stavke pucam.
ivv ,stvorena si za psihologa !osmeh srce 
ostale devojke ljubim i pozdravljam-ljubav ljubav ljubav 
jedva cekam da neka od Vas sledeci put napise ovde --pozitivna betaaaaa!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 15/11/2013, 12:21

Bravo za Prashku ekskurziju!!!!!!

roda roda roda roda 
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/11/2013, 12:28

ninche ..lepotica raste ,vidim ..prelepa je ...pu ,pu !srca1 srca1 srca1 
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 15/11/2013, 12:29

Ganedina, nestrpljivo sam cekala izvestaj! Kako bih volela da sve tri uspete u ovom postupku! Navijam najjace! roda roda roda igracice igracice igracice roda roda roda 
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 15/11/2013, 12:30

konfete konfete konfete konfete konfete konfete 
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 15/11/2013, 12:37

Lenjivice, jest' da ti malo kasnish, ali i ti si dio ove ekskurzije? Kad polijeces, da mantramo? :)

Brbljiva, hvala, raste, raste :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kockicaaa 15/11/2013, 12:46

radost radost radost radost radost radost
kockicaaa
kockicaaa

Broj poruka : 201
Godina : 42
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 15/11/2013, 12:51

Ganedina bravo za dve mrvice radost radost One su jake, preživele su odmrzavanje bebe bebe  Ni meni nije jasno što si tu tu treću opet zamrzli, kad ti je bio dobar endometrijum? Al dobro, zna dr sigurno šta je bolje. Ona će da sačeka par godina, pa da bude mlađa seka bebe 
Baš je lepo što ste se srele u Pragu, to je dobra znak trudnica trudnica trudnica 
Lenjivica je malo okasnila, ali isto spada u zimsku grupu trudnica trudnica
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 15/11/2013, 14:34

Pegaz i ganedina bravo za mrvice,sad ih mazite i pazite.Kakav susret u Pragu da lezite zajedno posle Et,sto kaze Niny to je dobar znak!!!Very Happy 
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 15/11/2013, 14:35

Ganedina, da, imala sam za FET 2 super embriona, super endo, radili su mi AHA (trazila sam, mada su mi rekli, da stvarno nije potrebno), stavili su i EmbryoGen. I nazalost, beta opet negativna.
Ganedina, Pegaz, Maaki, puno srece Vam zelim! igracice 
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 15/11/2013, 14:38

Svim čekalicama želim pozitivnu betu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 15/11/2013, 14:48

Praskim musketarkama sve najbolje... zelim da svakoj uspe vto, pa posto se sad znate i licno, da zajedno setate stomake a kasnije copor klinaca lol! 
igracice igracice igracice 
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 15/11/2013, 15:25

Meni je uzv u ponedeljak, tad cu znati kad mi je fet. Eh, da je i meni neko drustvance tamo, sve bi bilo lakse.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu