KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
lilly13
Arya
lenabeograd
suzanasaki
MAAKKI
kornjaca
neca73
kockicaaa
Star77
anasrce
missile
ivi
sigmabh
ivanicasale
cicsa80
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
Endzi
SannI-AlL
Sofija Veks
Ambra
jekica
Stenli
Crvic
Ema78
dunjas
ganedina
laKole
lelas
JocY
Niny
d77
saska1
pegaz
fmala
tetreb
tatjana2
ragaco
grudva
PalcicaBg
OKacica
KoMetaK
fight&faith
InNaturaVeritas
labradorka
Ninche
bebana.bebana
zvoncica36
Vuchica
BiKsi :)
SoJa
lenjivica
sareni leptir
bak
Erata
59 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 23/10/2013, 09:17

Zvonice, neka odmah ide da uradi Betu!!! I onda nema dileme

Ali svakako neka te vuuuce jako za nos!!! Trudna je, bre! Cestitam!!! d b d b b d b b 
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 23/10/2013, 09:17

Dosadna je kao krpelj.Verovatno i jeste trudna,ali ono što me zbunilo žena nema nikakve simptome.Bilo joj je juče malo muka.Ja sam pomislila od vremena.Mada kaže nekad joj uveče bude malo muka.Jede sve i pije jutarnju kafu.Ima odličnu probavu,ali koristi Magne B6 3x1 to je Zadori davao posle et(tako da nema opstipacije).Grudi joj nisu bolne,stomak baš i nije naduven.Jedino neobično što godinama nije jela papriku,a sad joj se prijela sirova crvena.Eto ako je trudna možda će nekoj budućoj trudnici značiti ovo njeno iskustvo.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 23/10/2013, 09:24

Vuchica ::Zvonice, neka odmah ide da uradi Betu!!! I onda nema dileme

Ali svakako neka te vuuuce jako za nos!!! Trudna je, bre! Cestitam!!! d b d b b d b b 
Pa i ja joj kažem da uradi betu.Uradiće,ali tek kad završi sa frizurom.Juče mi kaže kako je zakazala kod frizera još ranije,a žali mi se kakva joj je kosa.Jako je nervozna tako da mislim da će kod frizera dobiti samo antene.Grozna sam!Čita ona nas,ali neće na forum da se ''navuče''.Tako mi je rekla.Ja vam dođem kao Radio Mileva.Čim uradi betu pišem,a sad odoh malo da radim šutnuće me sa posla zbog zabušavanja.Gvirnuću ja i kasnije.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 23/10/2013, 09:25

Ja sam navucena na forum i super mi je!!!

My name is Okacica and I am KUTAKholic...  lol! lol! lol! lol! lol!
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 23/10/2013, 09:38

zvoncica36 ::
Vuchica ::Zvonice, neka odmah ide da uradi Betu!!! I onda nema dileme

Ali svakako neka te vuuuce jako za nos!!! Trudna je, bre! Cestitam!!! d b d b b d b b 
Pa i ja joj kažem da uradi betu.Uradiće,ali tek kad završi sa frizurom.Juče mi kaže kako je zakazala kod frizera još ranije,a žali mi se kakva joj je kosa.Jako je nervozna tako da mislim da će kod frizera dobiti samo antene.Grozna sam!Čita ona nas,ali neće na forum da se ''navuče''.Tako mi je rekla.Ja vam dođem kao Radio Mileva.Čim uradi betu pišem,a sad odoh malo da radim šutnuće me sa posla zbog zabušavanja.Gvirnuću ja i kasnije.
bravisimo za komsinicuuu!trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica trudnica 
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 23/10/2013, 09:54

To je to Zvoncice,komsinica je trudna i nervoza je cesto siptom kazu.Posto je test bio pozitivan ,nek uradi i betu i kad bude velika nek javlja.bravo za tebe,za sve sto radis za nju.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 23/10/2013, 09:56

Ima li kod nas da se kupi taj Magne B 6,ko je proizvodjac?
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 23/10/2013, 10:07

dobro jutro cure .cestitam novoj trudnici-komsinici .mada ja licno nisam za te kucne testove ,mene su uvek uvek lagali.
 pre par godina kasnilo mi prvi put u zivotu ,ja sva srecna uradim test -a on plus,sutradan drugi test-opet plus...i tako 4 testa kucna ja uradim iz 4 razlicite ordinacije ,ne verujuci da sam trudna...
 odem kod doce ,on kaze -nisi trudna,ako ne dobijes uskoro -dodji da uradimo reviziju...i ja tako nakon 20ak dana dobijem.ni dana danas nezna kako su testovi bili ikako pozitivni,cuvam ih ...
 drugi put je bila opcija prve vto...nakon 10 dana od et ja nestrpljivo uradim kucni test ,on -negativan.ja u plac! 
 doktroru se javim tel da mu kazem to ,a on kaze -sacekaj betu -za vto ne vaze kucni testovi.tako je i bilo ,beta bila pozz...
 eto to je moje iskustvo sa tim kucnim testovima,sto ne mora naravno da znaci.... 
 srecno komsinice ! 
 okacice ,prasim ...brojis sitno:aa5: srca srca ljubav ljubav ljubav vv vv vv vv vv
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 23/10/2013, 10:08

djevojke da vas pozdravim! ff 

ragaco, okacice, samo naprijed! to je pravi recept, smireno i sa osmjehom!
zvoncice, komšinica je trudna! sigurno! Very Happy 
ja pijem estrofem u drugom dijelu ciklusa (kao pripremu) pa mi ta terapija uopšte ne odlaže ciklus, krvarenje počinje tačno u dan.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 23/10/2013, 10:19

bebanax2, ti si baš nestrpljiva, ne može tako, sebi ćeš naškoditi.
doktori najčešće traže da se beta radi 16i dan od aspiracije (u slučaju transfera blastociste 11 dan nakon transfera (5+11), u slučaju transfera 2og dana onda 14 dan što je opet 16 dan od aspiracije).
ja je, kao što kometak kaže, radim 14 dan od aspiracije (bez obzira koji je dan bio transfer) jer toliko je uobičajeno trajanje lutealne faze i ako nema trudnoće, taj dan (u spontanom ciklusu) treba da nastupi krvarenje.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 23/10/2013, 10:22

...juhu...samo da javnem ....krecem sa hiperbaricnom komorom sutra,ja i mm.....bice zabavno ! sve mi se lepo uklopilo,......hvala ti Boze !molitva g g
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 23/10/2013, 10:26

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 1383746_565317266875249_1517839218_n
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 23/10/2013, 10:29

zvoncica36 ::Evo mene sa novim inform.Jutros pre posla sam svratila kod komšin.da joj dam Babyrapid test za trudnoću.Još uvek je u roku,ali je onaj najjeftiniji(pošto mi nikad nije bio + trudim se da bacam što manje para)ostao mi od Juna.Naravno ona ga je odmah uradila da bih ja znala,a i vama da kažem i test je bio +.Prvi put u životu sam na ''svom'' testu videla drugu crtu i to baš jaku.Pošto nemam iskustva sa istima,a nema ni ona posle fet-a da li može da bude lažno +?Ja mislim da može samo lažno-,ali nisam smela da počnem da skačem od sreće,ali se nadam,...Šta vi mislite?12-i dan od etpije Estrofem,koristi utro.(da li on može da da lažni plus)....?Mada ako u Pragu kažu 16-i dan piš-piš test to bi trebalo da bude TO????Koliko malo znam o pozitivnim testovima?Volela bih sve da tako nešto doživimo što pre.Ja imam osećaj kao da se ovo meni događa.Presrećna sam kad nekome uspe vto pošto sam ih dosta imala iza sebe.
Testovi ne reaguju na estrogen da bi bio test pozitivan od estrofema, oni reaguju na Bhcg, tako da ne mogu biti lažno pozitivni, sem u slučajevima kada se posle VTO koristi terapija Pregnilom.
Tako da Zvončice ČESTITAJ komšinici. likeit  Nek te povuče za nos, a i nas nek malo zapraši. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 23/10/2013, 10:29

Pozdrav za komšu, odlične vesti! Ljubim sve devojke koje su na putu do betice!
Ne stižem da pišem, samo da vas podržim!
Ja sam od onih koji ne razmišljaju do bete iako razumem potrebu da se nešto zna pre vremena. Prosto, ne želim da plačem šest puta niti da se radujem na parče;-)
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 23/10/2013, 10:30

Brbljiva tvoje iskustvo sa testovima je neverovatno.Nikad nisam čula nešto slično.Možda si i bila trudna,a tvoj dr.nije lepo znao da uradi uz ili pregled kod rane trudnoće.Jesi li tada uradila betu?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 23/10/2013, 10:31

Cestitke zvoncicinoj komsinici!!!
Molim devojke da mi na pp posalju svoja iskustva sa prednisonom. Koja doza i od kog dana ciklusa. Nema posebne teme o prednisonu, a citam da ga amerikaci dosta koriste u svojim protokolima pisle vise neuspelih implantacija. Sonja daje samo 5 mg, a to je malo.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 23/10/2013, 10:36

lela38 ::Ima li kod nas da se kupi taj Magne B 6,ko je proizvodjac?
Ja sam joj dala sve što sam imala,a kupila sam u Mađarskoj.Kažu da ima i u Subotici u nekim apotekama,ali stvarno nemam pojma u kojim.Sanofi aventis je proizvođač.Sastav je 470mg magneyium-laktat -dihidrat(48mg magnezijum) i 5mg piridoxin-hidrohlorid(B6 Vitamin).

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 23/10/2013, 10:40

Lenjivice ja sam skoro pročitala da neka dr.ovde u regionu daje mesec dana pre vto 5mg prednisona kod pojedinih žena,a isto toliko i u samom postupku,tj.za vreme stimulacije i posle et.Ima žena koje su ostale trudne sa tom terapijom.Čini mi se da je dr.Sanja i neka drBojana(ili Bojan).

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 23/10/2013, 10:42

Zvončice , čestitaj komšinici i u moje ime !!! Samo neka ipak uradi i betu, ona je najmerodavnija, ali čim test pokaže 2 crte-to je to, tu nema nikakve dileme !!!! Navijam za što veću betu tj.,za blizance. Eh da znaš koliko mi je priča o komšinici i njenom uspešnom FET-u ulila dodotno nadu da će on i meni možda uspeti sad za 20 dana( verujem i ostalim devojkama, a biće u novembru nas 4 i sve kod Sonje u PFC) . Taman sam pre negde htela reći da sam vrlo skeptična kad je FET u pitanju .Bravo još jednom čestitam !!!

Ragaco, želim ti puno sreće !!

Okanice , srećno i tebi, da bude dosta dobrih jajnih ćelija i kvalitetnih embriona !!!

Kometak, ja sam zaboravila koju dozu Prednizona Kopitovićka daje u postupku i od kog dana ciklusa se počinje? Ako dodje do trudnoće, koliko se još dugo on koristi i da li i tada ide ista doza ? Negde skoro je na RTS bio prilog o zanimljivostima iz sveta medicine ,gde je rečeno da su najnovija ispitivanja pokazala da žene koje su radile VTO imaju češće pobačaje usled nedostatka steroidnih hormona ,a Prednizon je sintetski steroidni hormon !!!!
Kontam da to verovatno ima veze i sa izostankom inplantacije zbog istog . Ja smatram da je ključ tvoje uspešne VTO baš u njemu, jer ti si pre Genezisa bila isto u PFC kod Sonje koja ga daje samo 2,5 mg i to od ET , što smatram da ja malo i kasno, pogotovo za nas preko 40 godina .Koliko si embriona imala kod njih i kakav im je bio kvalitet ? Kometak, sliku tvog suncokreta iz Genezisa nosim u mom telefonu kao primer savršenog embriona .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 23/10/2013, 10:45

laKole ::djevojke da vas pozdravim! ff 

ragaco, okacice, samo naprijed! to je pravi recept, smireno i sa osmjehom!
zvoncice, komšinica je trudna! sigurno! Very Happy 
ja pijem estrofem u drugom dijelu ciklusa (kao pripremu) pa mi ta terapija uopšte ne odlaže ciklus, krvarenje počinje tačno u dan.  
Hvala pa informaciji za Estrofem.Nadam se da neće biti kao kod naše Brbljive pošto Sonja nikome da ja znam nije rekla vadi krv već piš piš za početak,a tako je u mnogim zemljama u Evropi.Mislim da bi Brbljivino iskustvo trebali da prevedemo na više jezika.Sve je to tako dragoceno.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 23/10/2013, 10:46

Zvoncice, cestitke komsinici na trudnoci, to je to, nema lazno pozitivnog testa!! Cim je pozitivan ovako rano, beta je sigurno poveca, pa ceka te lepo povuce za nosic da krenes njenim stopama sto pre, a i ja navijam za taj scenario!!! sreca sreca sreca I neka se navuce na nas, nismo mi uopste strasne, naprotiv!! Imace ona jos milion pitanja sad kad je ostvarila trudnocu do kraja, a mi smo ovde dr za sve! lol! lol! 

Brbljiva, super si se organizovala i sve ti se lepo uklopilo! Bice ovo dobitni postupak verujem! I to sto si imala pozitivan test pa posle isla na ciscenje, vise verujem da je tvoj dr zeznuo stavri nego test. Mada, imas i mutacije, mozda ti je TSH bio visok, pa je beba otisla prerano.

Lenjivice, ja samo kod SOnje uzimala prednizon od 5 mg, a Kopitovicka mi je rekla da je bolji dexazon, pa sam njega uzimala dva puta dnevno po pola od 5mg.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 23/10/2013, 10:46

zvoncice36,ja samo kazem sta sam dozivela sa tim kucnim testovima ....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 23/10/2013, 10:47

Ganedina mnogima je baš fet bio pun pogodak.Pročitaj na ostalim forumima koliko ima fet trudnica i dece.Ja vam želim svima ogromne bete.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 23/10/2013, 10:51

zvoncica36 ::Brbljiva tvoje iskustvo sa testovima je neverovatno.Nikad nisam čula nešto slično.Možda si i bila trudna,a tvoj dr.nije lepo znao da uradi uz ili pregled kod rane trudnoće.Jesi li tada uradila betu?
  ja ni dan danas neznam sta se tada desilo ,a 4 testa pozitivna ! nije bilo moguce da sva 4 pogrese! 
betu nisam radila ,,niti sam bila upoznata sa takvim stvarima ,,,totalni laik,a ni doktor nije to predlozio.na kraju sam dobila i nisam ni bila na reviziju,a moja baka kaze meni tada -kako moze dokotr da ti kaze da dodjes na reviziju ,ako ni nezna da si trudna ?!mozda ti trebas da odrazavas trudnocu !?-
 i nakon par dan krvarenje,....verovatno je bila trudnoca ,pa je sama otisla...radila sam,mokrila se ,bilo je kisovito  vreme ....svasta je oglo da utice .nakon krvarenja ,test -negativan.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 23/10/2013, 10:51

BRBLJIVA76 ::zvoncice36,ja samo kazem sta sam dozivela sa tim kucnim testovima ....
Znam draga da je to tvoje iskustvo iskreno,a ja ti savetujem ako si još uvek kod tog dr.da ga pod hitno menjaš.Moju sestru su slali na uklanjanje polipa,a bila je polip beba.Sva sreća pa su joj u N.frontu uradili uz. i pregled.Bila je u trećem mesecu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu