KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Divna iskustva pobede nad sterilitetom

+19
mimi85
shenon
nesalela
Cupava
ljubicica
želja
adriatika
Kata
TetaSneki
Nekica
maja76
mijica
gogs-ii
Hitron-Luka
Leta
Admin
vakic
maus
HappyGirl
23 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od HappyGirl 28/4/2009, 06:45

sestro slatka Shocked
Ljubičice dobro nam došle, ti i tvoja srećica ff Svaka čast na snazi, strpljenju i hrabrosti.
Posle svega uspeli ste a to je najvažnije! Kad budeš imala vremena mi ovde imamo i roditeljske dnevnike(zaštićena tema) pa kad budeš stigla i ako želliš možeš nam postaviti slike da vidimo tu milu lepoticu. ff
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od Hitron-Luka 9/5/2009, 19:17

Ljubice svaka cast na istrajnosti ,nestrpljivo cekamo nastavak yes yes
Javi se kad stgnes
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od ljubicica 11/5/2009, 22:32

Nastavak:

Znaci beta 62, na svu srecu (s te strane) nisam pronasla tada ovakve forume pa sam mislila da je ta beta sasvim OK. Sad vidim da i nije bila nesto visoka ali ja sam bila na sedmom nebu. Pa i same znate (i zelim svima koje su jos cekalice) kakav je to vrhunski osecaj. Boleo me je stomak - taj moj levi jajnik je bio 9x10 ( affraid ) cm a treba da je oko 2.5 do 3 cm. Hiperstimulacija ali ne nesto drasticno. Samo mirovanje i dosta tecnosti. Bila sam strasnoooo disciplinovana. Je l' te prvi put trudna posle toliko godina, ma, kakvo setanje i ostali bakrachi- odmaraj! Svekrvica nam je svakog dana slala rucak, svekar je dovozio moju prijateljicu med.sestru svakog drugog dana da me bocka progesteronom... Divota! Trudnoca je tekla svojim najlepsim tokom. Niti mi je bilo muka niti bilo sta drugo ruzno. Piskila sam kao kamila i jedino to. Naravno odmah sam se bacila na sve moguce i nemoguce narodne- prirodne muckavine da ne dobijem zatvor jer inace sam imala tih problema pa me je sad bilo strah da uopste treba da se napinjem. Do 14. nedelje sam sa svetom komunicirala samo telefonom. Dolazili su mi jedino svekar, svekar i ta prijateljica. Uopste me nije zanimalo da me neko sluicajno ne zarazi nekim virusom. Naravno, imala sam i svoju fobiju- toliko me je bilo strah da ne dobijem herpes simplex- groznicu jer sam nasla da je opasan za trudnocu... Non-stop sam se mackala po licu alkoholom i gledala u ogledalce.MM je umirao od smeha od mene. Revitu sam pila u velikom kolicinama i obicnu i onu sa gvozdjem. Naravno, voce (koje ne voleem) i povrce, meso-meso mesoooo, sto me je stalno savetovala dr Branka (za krvnu sliku). I, krvna slika mi je bila kao da imam 20 godina, cuvam tamo negde rezultate. Inace, ja sam riba ipo, tj. ima me- krupna teta Very Happy . Posto pred drugi IVF nisam smela da drzim dijetu nagurala sam 74 kg. Dodala sam 17 kg- sto je po mom doci bilo OK za moju gradju. Znaci 91 kg na porodjaju ali stvarno nisam bila ogromna, majke mi. Posle te 14 nedelje trudnoce sam pocela da izlazim i provela ludoo leto uzivajuci u radosti. Normalno, imala sam napade panike kad sam usla u 6. mesec i kad sam pocela teze da disem. Iako sam znala da je to normalno nije mi bilo svejedno. E, a onaj tzv. carpal tunnel syndrome, kod trudnica me je uzasno mucio. To je ono kad vene "nabreknu" pa na pocetku dlana zategnu pa ti trnu prsti... To me je bas mucilo jer imam fobiju od "nesposobnosti". Razumete sta hocu reci?! To mi je trajalo do jedno tri nedelje posle porodjaja... Inace, mi zivimo na visooooookom 4. spratu, bez lifta i ja sam po nekoliko puta dnevno spartala gore-dole i nista mi nije smetalo. Imala sam i traumu zbog triple testa koji kao sto verovatno znate, nije verodostojan kod trudnica preko 30., plus IVF pumpane zene... Onda sam morala na amnio i tu sam poludela. Amnio na nasim institutima morate zakazati maltene cim zatrdunite inace nema mesta. Vukla sam neke veze ali nista. Onda smo lepo platili 400 eur (2005.) i odradila sam u Jevremovoj. Tu nam je prof Stankovic pokazao naseg upisanka na 4d (ili 3d) i tata je hteo da se ugusi kad ga je video a malac mu okrenuo guzu kad je progovorio good job . Naravski sve je bilo ok. E, evo mi rezultata- pred porodjaj (37.5godina) krvna slika
bkz=8.4
ckz=4.11
hgb=127
Porodjaj je obavljen zakazanim CR. Nervozna uopste nisam bila jedva sam cekala da ga vidim... Doduse operaxcija je trajala malo duze jer je doca morao malo da fikne i priraslice da bi mogao da otvori matericu. Zato me je bolelo malo duze i jace od obicnog. Ali nema veze... Sve majka zaboravi. Usranko je bio 3,65o tezak i imao je crnu kosicu i zulufe koja mu ni kasnije nije otpala nego je malo posvetlela tako da sada (3,5 god) ima kosu do pola ledja... Iz bolnice sam izasla sa 15 kg manje. Kao da nisam ni bila trudna. Sada mi je kilaza super, jedem kao termit (prvo zbog dojenja) a i inace, valjda mi se metabolizam promenio na bolje, hvala Bogu. Inace, Matija je sikio do 2,5 godine, ljubi ga majka....A nemiran je bez prestanka ali neka je ziv i zdrav.
Eto, udavih vas svojim srecom ali vam svima zelim makar jednu ovakvu od sveg srca osmeh srce

ljubicica

Broj poruka : 11
Godina : 55
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od nesalela 1/7/2009, 17:22

Auuuu sestro slatka pa tvoja priča je fd sve dok nisi rodila sinčića d Zaista si prošla katastrofa puno toga ali isplatilo se na kraju.... c ljubav
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od shenon 25/1/2016, 09:21

Malo da osvezim ovu temu...Davne 2009 dok sam se borila sa sterilitetom mislila sam da nikad necu ovde pisati. Posle 3 godine lecenja iz drugog puta uspela nam je VTO I rodila se nasa devojcica 2012. Uzrok steriliteta los spermogram, 2 mil, 0% progresivno pokretnih, nesto malo pokretnih, ja sam pila glukofaz zbog malko povecanog insulina, odnosno nakon ogtt testa se nije vracao u normal, secer ok I dobila sam inekciju B vitamina.
Pre neki dan kasni mi vestica, uradim pis test, odmah dve debele crtice ko kuca, odem na posao I ne verujem. Cim sam se vratila odmah sam uradila betu I ona 5000! Zkazala sam ultrazvuk za 1.feb, I dalje sam u souk. U toku vto muz je pio svasta, ostavio cigarete... a sad sa 49.godina pusi, ne pazi na ishranu. Ja zaboravila kad su mi plodni dani, posle odnosa nisam kao nekad drzala noge gore, odmah sam se tusirala, isto ponovo pocela da pusim I eto cuda! Cim sam saznala da sam trudna naravno odmah sam bacila cigarete...
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od mimi85 25/1/2016, 09:36

Divnooooo!!!! Deda Mraz vam doneo pokloncic sunny
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od BiKsi :) 7/2/2016, 17:23

Shenon, divne vesti, nek ti trudnoca protekne uredno i skolski! Pisi kad ti je termin da te ubelezim na trudnickim terminima!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od HappyGirl 7/2/2016, 20:36

shenon, hvala što si javila! Mnogo volim ovakva čuda as Srećno i lagano do kraja b b
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od Vanja80 8/2/2016, 07:48

Cestitam Shenon, cuda su uvek moguca, neka bude lagana i skolska trudnoca! igra

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od shenon 8/2/2016, 11:18

Hvala devojke.
Vanja vidim i da si ti docekala cudo i cestitam!
Biksi termin 22.09.
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od Vanja80 8/2/2016, 12:53

Hvala Shenon! ljubav

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od bak 8/2/2016, 14:13

Shenon divna vest, cestitam!!!!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od sanja 73 8/2/2016, 17:04

Shenon kockice su se složile,prelepo,čestitam!
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Divna iskustva pobede nad sterilitetom - Page 2 Empty Re: Divna iskustva pobede nad sterilitetom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu