KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodatne analize

+62
Margom
spring
sunny.tp
Amna84
masato
srculence 84
daki_mm
Vanja80
Baš za andjele 75.
Eho
ragaco
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
mrbakero
micaubica83
Bobaue
SladZana
Hiperaktivna
branka86
tiramisu
Blanka
mamadabudem
Ancica 87
lela1984
Vuchica
BabyBear
annci
AriesGirl
missile
Vanilla
sareni leptir
ivanicasale
Tebi
anasrce
maza1972
Republica
JocY
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
kalimero
makac71
Mrvica78
KoMetaK
saska1
MAAKKI
laKole
fight&faith
ganedina
noja
Strumfeta78
lelas
BiKsi :)
bak
Niny
zvoncica36
Ema78
Ambra
SoJa
InNaturaVeritas
HappyGirl
66 posters

Strana 4 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći

Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Niny 26/12/2013, 09:45

Auuu Makac71  affraid  Malo ti je 5 ampula gvožđa. Treba popiti 1-2 kutije, u kutiji ima 20 komada. Pij obavezno, treba gvožđe držati pod kontrolom
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Vuchica 26/12/2013, 11:43

i tako meni danas opet izvadise krv na KCS na Imunologiji, za sva antitela.... kaze dr, bez obzira sto vecinu imam vec uradjenu sa VMA i iz Konzilijuma - uradicemo mi to kod nas, sigurniji smo u rezultate  Shocked , za takve stvari nema stednje.  queen 
a ja kazem - kad je bal nek je bal!

Tako da, preporucujem da odmah uzmete uput za Imunologiju, a na VMA odradite: Faktor II i Faktor V, stecene trombofilije, Vitamin B12 i Folnu
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od makac71 28/12/2013, 13:05

Dobro Niny poslusacu te i idem odmah kupiti gvozdje, jer mi po malo stalno opada. Hvala ti sto brines za mene.  cvet 

Ono sto je kod mene sada aktuelno su katastrofalni rezultati OGTT. Uradila sam dve VTO i niko mi to nije trazio, sad sa uradila uoci treceg pokusaja, kad ono strasno  affraid  glukoza postigla maksimum nakon 90 min 15,51, a granica je 6,10. Insulin jos gori, nakon 90 min 177, a trebalo bi max 27. U trecem satu se spustio 73,2. Interesuje me da li neko ima ovakva iskustva i koliko vremena treba da se to regulise, ako je ikako moguce?
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od luckystar74 30/12/2013, 12:38

Imam drugaricu kojoj ginekolog ne veruje u kako ona kaze bespotrebne analize... cak kada je posle insemenacije prokvarila nije joj radila betu... samo UZ i inekcije progesterona... zena ima blizu 40 i ostala je trudna iz prve... presla je iz jedne klinike u drugu ova je pitala za analize hormona i hsg, ova je po secanju rekla hormone jer ih nije uzela, nije joj trazila nista sem spermograma (losiji je spermogram) i ostala je trudna... iz prve insemenacijom,.. meni sve vreme tvrdi da jednostavno se opustim i to je to...i stalno me pljuje kada joj kazem da radim neke analize jer smatra da je samo njena dr i mozda kaze jos nekoliko njih u zemlji strucnjaci za sterilitet... Ne znam sta da kazem na sve to... da rekla joj je da su vaginalni bris, chalam, urea i mykoplasma bespotrebne analize.....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od JocY 30/12/2013, 12:45

O svašta Luckystar.... pa sad sto je njoj uspelo iz prve niko ne treba da radi analize. Svako se danas bavi medicinom.... A na to opustite se se užasavam ko da smo neurotične sve do jedne, pa smo eto same krive što nismo trudne jer ne znamo da se opustimo. Mnogo je lako popovati, a i to da su osnovni brisevi bespotrebni... ja toliku gomilu gluposti ne cuh na jednom mestu....
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od luckystar74 30/12/2013, 13:03

Ja se izbedacim kada mi ta drugarica kaze, ti svakoga slusas... nisi normalna... idi kod moje dr... ona je odlicna i svima resi problem... ali ne veruje u bespotrebne analize... samo ti idi, zatrudneces odmah...
Njen ginekolog folikulometriju radi tako sto odes dva puta na UZ... i to je to... insemenacija... i puf zatrudnela je... sa losim spermogramom... bez analize hormona, pitala je jesi li sigurna da su to vrednosti... eto toliko...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od JocY 30/12/2013, 13:07

Ajde sad razmisli racionalno. Odemo svi mi kod nje i sigurno zatrudnimo, i resen problem steriliteta u svetu, a dr dobija Nobelovu nagradu za medicinu momentalno... Kad bi sve bilo bajka... eto ja tako to vidim...
Ajde da ne idemo vise u off ali morala sam...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od luckystar74 30/12/2013, 13:11

Moje licno misljenje je da oni nisu imali problem steriliteta nego da joj niko nikada nije odredio tacno ovulaciju...
ali eto ima i takvih lekara i pacijenata...
Mozda i odem do te dr tj klinike da vidim sta ce mi reci...
vidim da se ta klinika nije pojavljivala na ovom forumu uopste...ili je ja nisam nasla...
izivnjavam se na off-u ali morala sam ovo da kazem,.....


Poslednji izmenio luckystar74 dana 30/12/2013, 13:19, izmenjeno ukupno 1 puta
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Republica 30/12/2013, 13:15

Dodatne analize se rade kad je dijagnoza "Idiopatski sterilitet"

Znaci par je u pokushaju vishe od godinu dana za prirodnim zacecem i ne ide. Znaci juri se problem. E sada koliko ce ko daleko ici zavisi od strategije ginekologa i mogucnosti.E sada ima jedna caka koju sam ja primetila u Srbiji. Za neshto bezpotrebno ponavljanje. Rok briseva a isti partner, trazhenje iz druge lab rezultate a ne iz kojih su doneti.

To je takav dodatni pritisak na cure da mene to nervira.
ali kao shto rece Vuchica , shat cesh raditi.kad je bal nek je onda pravi barokni.  Laughing 
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od makac71 31/12/2013, 00:07

Drage moje, molim vas za hitnu pomoc.
Treba da uradim antifofolipidni i trombofiliju. Cena je koliko sam videla na netu 15.000 i 11.500. Moze i na uput, ali kod nas u Pomoravlju to ne rade, pa vas molim da mi kazete ako znate gde se to radi u BG, da mogu da zamolim doktorku da mi da uput. Molim vas, na kraju sam snaga i para, mnogo bi mi znacila svaka informacija.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Republica 31/12/2013, 00:21

MakaC 71 :

http://www.beo-lab.rs/

http://www.beo-lab.rs/cenovnik/cenovnik.pdf
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 6/1/2014, 08:44


Makac71, mozda malo kasnim sa odgovorom na tvoja pitanja, ali evo ipak da ti kazem.

Prvo, rezultati tvog OGTT sa insulinemijama govore da imas insulinsku rezistenciju i da odmah moras naci nekog dobrog endokrinologa da ti odredi tacnu terapiju metformina . Ne padaj u bedak zbog toga, imas problem ali je on vrlo resiv ovom terapijom i obaveznom dijetom. Ne brigaj oko toga.

Drugo , pitala si za antifosfolipidna i trombofilije .Ja sam iz Beograda i radila sam ih na uput moje dr. na VMA . Ono sto se svuda placa to su ti 2 od ukupno 4 urodjene trombofilije / MTHFR i PAI 1 i to sam je u Konzilijumu platila u aprilu 2013.g skoro 10.000 din.
Draga , s obzirom da imas insulinsku rezistenciju , ti sigurno imas i PAI mutaciju , samo ne znam da li si homo ili heterozigot, jer se na 1 istom hromozomu nalaze i gen za ins.rezistenciju i PAI gen i ako imas problem sa prvim , onda sigurno imas problem i sa drugim.
Faktor II I Faktor V mogu sigurno na uput , ja ih radila sada 30.decembra, kao i sve stecene trombofilije , antitela , lipus antikoagulans i ostalo .
Pogledaj prvu stranu ovde , Haapy je sve lepo ispisala gde se sta i kako moze raditi .

Srecno .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od makac71 9/1/2014, 12:48

Draga Ganedina, upravo sam procitala tvoju poruku i hvala ti sto si me unapred pripremila da ima sanse da osim IR da imam jos nesto, ali da nije strasno. Za sada mi je dr koja me sprema dala Siofor 500 3x1 i dijeta. Nesto sumnjam da je to dovoljno. I koliko vremena treba da se vidi poboljsanje rezultata za OGTT, mesec, dva...?

Sto se tice uputa, meni ovde rade samo briseve, hormone (koje moja dr koja me sprema, ne priznaje), remafaktor i TORCH, a ne daju nista za BG. Za histeroskopiju kazu samo ako rade u susednoj bolnici, nema sanse da dobijem BG, moram privatno. Pa sam razmisljala kad zavrsim ovde sve sto imam da se na l. karti i z. knjizici preselim u BG. Jer kazu da je samo histeroskopija oko 60.000 din, a treba mi i antifosfpolipidni i trombofilija, a ti kazes da ce mi trebati jos nesto sto se placa. Pa na to ce mi otici pola para za VTO. Sama sebi placam osiguranje pa cu moci, ali to ce opet biti velika obaveza da sve prebacim... Crying or Very sad
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od maza1972 9/1/2014, 13:16

Makac,pa možeš u Valjevu da uradiš histeroskopiju,ili u nekom većem gradu u blizini tvog mesta,a mislim da i u Narodnog Fronta može iz cele Srbije na uput...ako hoćeš privatno ima i jeftinije- ja radila u klinici Jovanova za 36000.Mislim da je u Spebo isto jeftinije.
Lucky,šalji na PP koja je ta doktorka što radi IUI tvojoj drugarici...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od makac71 9/1/2014, 14:14

Hvala Mazo,
ja sam u Cupriji koja ima veliku bolnicu, dolaze iz svih okolnih mesta, ali kazu da to ne rade, pa ce me poslati u Paracin.
Evo sta kazu u Le: dijagnosticka histeroskopija 30,000, operativna histeroskopija 50,000. Kako cu znati da li sam za prvo ili drugo? Bila sam na dve VTO u Le i osim prof Stojkovica nemam mnogo poverenja u ostali strucni kadar. Tamo je sve veca guzva i haos, cini mi se da su poceli samo da odradjuju posao. Probacu jos malo da kopam besplatno, ako ne onda cu pitati moju dr Tanju koja me sprema, da li ona moze to negde da mi uradi ili neko kome ona veruje, jer imam poverenja u nju.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Ema78 9/1/2014, 15:04

luckystar74 ::Imam drugaricu kojoj ginekolog ne veruje u kako ona kaze bespotrebne analize... cak kada je posle insemenacije prokvarila nije joj radila betu... samo UZ i inekcije progesterona... zena ima blizu 40 i ostala je trudna iz prve... presla je iz jedne klinike u drugu ova je pitala za analize hormona i hsg, ova je po secanju rekla hormone jer ih nije uzela, nije joj trazila nista sem spermograma (losiji je spermogram) i ostala je trudna... iz prve insemenacijom,.. meni sve vreme tvrdi da jednostavno se opustim i to je to...i stalno me pljuje kada joj kazem da radim neke analize jer smatra da je samo njena dr i mozda kaze jos nekoliko njih u zemlji strucnjaci za sterilitet... Ne znam sta da kazem na sve to... da rekla joj je da su vaginalni bris, chalam, urea i mykoplasma bespotrebne analize.....



 affraid affraid affraid affraid 

Neke analize jesu bespotrebne na pocetku borbe, ne treba odmah raditi sve, ali svi znamo da na primer hlamidija moze da bude jedini uzrok steriliteta.

U nasem slucaju, ja sam radila briseve, hormone, klasicnu krvnu sliku, TVL i OGTT, a muz spermogram. Kada je sve to bilo ok, sledeca stavka su bila ASA. I kada smo dobili rezultat, tu smo stali, jer je IUI uspela iz prve.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od anasrce 19/3/2014, 22:51

Drage zene, napisala bi ovde jako vaznu info da se ne zagubi!
U Beogradu se moze uraditi famozna analiza na NK celije, ili ti Celije ubice.
Analiza se radi u lab.Konzilijum u sklopu analize Subpopulacija limfocita i kosta oko 4000 din.
 c
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Tebi 19/3/2014, 23:37

Ja pre neki dan zvala Konzilijum i oni mi rekli da to ne rade  Shocked 
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od anasrce 19/3/2014, 23:44

Tebi, ocigledno si naletela na nekog ko nije obavesten.. ja sam insistirala da razgovaraju direktno sa lab i da mi jave. Ali evo ja ti potvrdjujem da rade tu analizu ali u sklopu drugih pod gornjim nazivom.. zato mnogi ne zanaju.
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Tebi 19/3/2014, 23:47

Idem kod njih uskoro na neke nalaze i po neke rezultate pa cu se lepo pozvati na forum Kutak  Very Happy 
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od anasrce 19/3/2014, 23:48

lol! lol! lol! 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Vuchica 20/3/2014, 08:46

e sad, neko zna moj slucaj, a neko ne...i kako mi je slucajno na ginekoloskom pregledu vidjen polip u zucnoj kesi, te sam morala da operisem zucku pre VTO.....

Kako je ipak najvaznije opste zdravlje za ulazak u postupak, mozemo slobodno da u dodatne analize da uvrstimo i UZ abdomena i eventualno UZ dojki i stitne zlezde.
Dakle, nije nesto sto moze da utice na uspeh samih postupka, kvalitet jajnih celija ili implantaciju, ali svakako moze da nam ugrozi zdravlje i/ili trudnocu. Narocito ako je vec bilo ranijih VTO.
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od KoMetaK 20/3/2014, 13:19

U Novom Sadu traze i za TVL i za postpak UZ dojki. Slazem se sa tobom Vucice, posle svih hormona koje unesemo, treba da kontrolisemo cesce svoje zdravlje.
Ja nisam radila jedino te NK celije i hocu da ih odradim. Ako neko uspe da ih uradi u Konzilijumu, neka javi.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Vuchica 20/3/2014, 13:48

Uradila je Anasrce NK, ja svojim ocima videla izvestaj  Wink 
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Niny 20/3/2014, 14:02

Vuchica ::Uradila je Anasrce NK, ja svojim ocima videla izvestaj  Wink 

I ja odmah sutradan  lol!  Bez popusta košta oko 4.000,00 din. Ali možete pre toga da uzmete karticu, čini mi se da je 7,5% popust, pa onda neki drugi dan da radite analizu  yes U Biomedici ne rade.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 4 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 21 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu